Wrota piekieł. Księga II

Cykl: Nowe Multiwersum (tom 1.2)
Wydawnictwo: ISA

Byli przekonani, że wiedzą jakimi prawami rządzą się wszechświaty MYLILI SIĘ.Na przestrzeni dwóch stuleci, od odkrycia pierwszego portalu łączącego ze sobą wszechświaty, Arkana zbadała wiele nowych światów, które okazały się zupełnie dziewicze... i wszystkie były duplikatami ich własnego. Odkrywcy wiedzieli już, gdzie szukać bogatych złóż surowców, ale nie wiedzieli, w którym miejscu planety wychodzili z portalu. I tak, świat za światem, odkrywali na nowo nieograniczoną przestrzeń życiową i nieprzebraną fortunę ukrytą w minerałach.I przez cały ten czas nie natknęli się na żadne istoty rozumne. Nie znaleźli żadnych miast, żadnych potężnych imperiów, niczego, co stanowiłoby odpowiednik smoków, gryfów, zaklęć i ludzi posługujących się magią.Lecz to wszystko ma się właśnie zmienić. Okazuje się, że inteligencja powstała także i w innym zakątku multiwersum. Gdzieś istnieją inni ludzie równie inteligentni, posługujący się śmiercionośną bronią i mocami umysłu... ich magia nosi dziwaczną nazwę nauki.

Zbigniew | 2017-05-07
Przeczytana: 10 czerwca 2017