Most nad Otchłanią

Wydawnictwo: Fantasmagoricon

Inne wydania

Pełna rozmachu powieść rozgrywająca się w mieście-państwie, położonym na Moście o osobliwej konstrukcji, przerzuconym nad bezdenną Otchłanią. W mieście wrze! Ortodoksyjni kapłani Pana Gwiazd walczą z prorokami Bestii, arystokraci ze wzbogaconą, żądną władzy szlachtą. Andremil - potomek Starego Rodu - wyrusza na wojnę z koczownikami... Nieoczekiwanie zostaje dowódcą całej armii Mostu.

wiejskifilozof | 2016-03-16

Bardzo polubiłem książki Lewandowskiego.Tu też nie byłem rozczarowany.
Książka od razu mnie przyciągnęła.
A treść tym bardziej,było tu dużo fajnych rzeczy.
Te ludy prymitywne,te walki.
Tylko samej tej magii było ciut może dla mnie za mało.

herodot83 | 2015-10-28
Przeczytana: 28 października 2015

Zaskakuje wnikliwą analizą człowieczeństwa poprzez diagnozę schorzenia o nazwie: powtarzalność historii z symptomami przyczynowo-skutkowymi.

Zakończenie wbija w fotel. Człowiek patrzy prawdzie prosto w oczy. I milczy. Bo co tu powiedzieć. Prawda, to prawda przecież.

Bociek | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

"Most nad otchłanią" jest powieścią, w której losami świata kieruje przeznaczenie, a ludzie są jedynie aktorami na scenie życia, przy czym podejmowane przez nich decyzje i tak nie mają większego wpływu na wydarzenia w skali globalnej. To trochę tak jak jazda po autostradzie z włączonym tempomatem. Niby można trochę dodać gazu lub przyhamować, ale po chwili i tak auto wróci do stałej prędkości. Do tego bohaterowie świata wykreowanego przez Konrada T. Lewandowskiego mogą wciskać pedały w bardzo ograniczonym zakresie, więc tempomatu nie da się wyłączyć. Autor nie używa pojęć w rodzaju "mojra", czy "przeznaczenie", nie mniej jednak z wypowiedzi postaci wynika, że to jest właśnie czynnik determinujący na dłuższą metę wszelkie zdarzenia.

Konrad T. Lewandowski zaczyna powieść czymś w rodzaju dłuższego wprowadzenia, po czym zaczyna się właściwa część książki z zupełnie innymi bohaterami, a po niej następuje oderwany fabularnie epilog. Zabieg ten wprowadza pewien zamęt i niespójność w...

muzyk | 2015-04-18
Przeczytana: 04 marca 2015

Jakbym nie widział nazwiska autora to bym nie zgadł, że to polska fantastyka. Tak dopracowana, interesująca i szanująca czytelnika jest to opowieść. Całość jest pomysłowa, spójna i logiczna. Akcja toczy się w sensownym celu i rzeczywiście wciąga; czytelnik ma wrażenie, że sam uczestniczy w opisanych zdarzeniach. Może tylko epilog bym pominął; wydaje się, że nic nie wnosi poza zwiększeniem objętości książki.

Piotr | 2016-01-22

W zasadzie całość nie jest bardzo odkrywcza, bo i odkrywać coś już trudno. Przez książkę, przez kilka jej rozdziałów przebija myśl, że wszystko już było. Historia toczy się kołem i wraca często do punktu wyjścia. Co jakiś czas pojawia się osoba, która chce zmienić kolej rzeczy. I tak patrząc na całokształt, powodzenie takiej misji zależy od tego, kogo masz dookoła. I krainy, i plemiona tak trwają przez setki tysięcy lat bez perspektywy na zmiany. Dobrze, że żyjemy na innym świecie. Bardzo podoba mi się język pisarza, świetnie się czyta. Konstrukcja fabuły jest bardzo przyzwoita, dialogi fajne. Z pewnością sięgnę po jego kolejne książki.

Kamil Misztal | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Polityka, wojna, historia... i tak w kółko :)

Ewelina Kwaśniewska | 2010-09-10
Przeczytana: 2007 rok

Utkwiła mi w pamięci jako dobra książka. Niestety, niewiele z niej już pamiętam. Most zawieszony pomiędzy życiem i śmiercią. Ucieleśnienie dobra i zła.

Jakoja | 2016-09-26
Na półkach: 2012, Przeczytane