Okładka książki Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

religia
typ
papier
Jakub Szwedo
8,16 (1593 ocen i 221 opinii)

Opis książki

Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, przystępne komentarze - przypisy, mapy oraz podręczny słownik biblijny. Biblia - "Księga Życia" - Verba Sacra - jest bez wątpienia najwspanialszym z dzieł w historii świata, bestsellerem wszech czasów. Polskie tłumaczenie z języków oryginalnych, znane pod historycznym już tytułem Biblia Tysiąclecia jest szczególnym znakiem obecności Boga i Jego Objawienia w najnowszej historii naszego narodu.

Biblia, Pismo Święte (z greckiego βιβλίον, biblion – zwój papirusu, księga, l.m. βιβλία, biblia – księgi) – zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie po hebrajsku, aramejsku i grecku, uznawanych przez żydów i chrześcijan za natchnione przez Boga. Biblia i poszczególne jej części posiadają odmienne znaczenie religijne dla różnych wyznań. Na chrześcijańską Biblię składają się Stary Testament i Nowy Testament. Biblia hebrajska – Tanach obejmuje księgi Starego Testamentu. Muzułmanie uważają, iż część Biblii (np. Księgi Mojżeszowe, Psalmy) powstała w wyniku boskiego objawienia, ale jej treść została zafałszowana.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
k4PL | 2011-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2011 r.
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Spoiler! Jezus umiera.

Feanor | 2010-05-07
Przeczytana: sierpień 2005

Jak można oceniać Biblię? Dla osób wierzących ma ona inną wartośc, dla osoby czytającej ją jako zbiór opowieści zupełnie inny. Zdecydowałem się dac wysokie noty, bo są w niej księgi, które mnie zachwyciły i do których wracam (m.in. Księga Tobiasza, Księga Koheleta). Ponadto Biblia to rzecz ponadczasowa, to podstawa kultury europejskiej, czy się to komuś podoba, czy nie.
Uważam, że każda osoba wykształcona, chrześcijanin czy też nie, powinnna ją znać.

Szymon40k | 2010-12-26

czytałem lepsze fantazy

Nifelinord | 2011-01-13
Przeczytana: 2005 rok

Podstawa kultury europejskiej - owszem.
Ciekawa i wymagająca lektura - ależ tak.
Książeczka pełna krwi i przemocy, której nie powinno się dawać do rąk dzieciom - w pewnym sensie.
Zbiór praw, wedle których układać należy życie - nigdy.

Marcin | 2011-02-27

Ogólnie gdyby nie mizoginistyczne, seksistowskie i rasistowskie treści to była by to całkiem w porządku fantastyka, jednak jak na dzisiejsze standardy treści upokarzające kobiety (Tym.) oraz inne narody (naród wybrany itd) stoją w sprzeczności z równouprawnieniem, tolerancją itd.
Wolę sagę o Harrym Potterze, mniej agresywna, bardziej nowoczesna i więcej dobrych treści przekazuje.

"Kobieta niech się uczy w milczeniu, z pełną uległością. Nie pozwalam kobiecie nauczać ani sprawować władzy nad mężczyzną, ma zachowywać milczenie."(1 Tymoteusza 2:1-15)

Ja jednak podziękuję za takie nauczania.

Ann | 2011-05-05
Przeczytana: 05 maja 2011

Biblii nie skończę czytać nigdy... a jak już dotrę do ostatniego słowa, to rozpocznę jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz... Tej Księgi po prostu nie da się przeczytać do końca.

MaiTakeru | 2011-05-07

Jedyna książka, która zmieniła (i nadal zmienia) całe moje życie.
Przy tym jedyna, którą będę zgłębiać przez całe to życie.
I chyba jedyna, która mi się nigdy nie znudzi. Ale biorąc pod uwagę Autora, to nie ma się co dziwić, jak to możliwe. :)

Artur | 2012-09-12

900 osób pomyślało: "ocenię se Biblię, taki jestem mądry"

MeMarie | 2012-02-07

" 22 Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. "" GRZYWNA ZA PORONIENIE A ZA BRAK DZIEWICTWA SPALENIE LUB UKAMIENOWANIE?!?!
Wszystkie kobiety powinny nienawidzieć tej pseudo dobrej instrukcji zycia. Nie rozumiem WAS KOBIETY!!

violino | 2010-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2010

Biblia może u mnie do końca świata wisieć jako Teraz czytam albo jako Przeczytana, ale Niedoczytana. Dlaczego? Bo Biblii nie da się czytać jak przeciętnej książki. Biblię powinno się czytać z komentarzem, albo wręcz podczas lektur okołobilijnych, sięgać po odpowiednie fragmenty Pisma Świętego. Tej książki nie da się zrozumieć bez jakichkolwiek pomocy - zbyt duża metaforyczność, zbyt duże osadzenie w historii i legendach, w końcu zbyt duża rozciągłość tematów i lat, by to ogarnąć samemu.

Nie mogę powiedzieć, że Biblię czyta mi się dobrze. Nie, nie czyta mi się jej dobrze - dobrze służy mi za to jako źródło i podpora do książek i tekstów jej dotyczących.

Tak samo nie sądzę, by dało się tu dawać jakiekolwiek oceny. Bo ona nie jest jednowymiarowa, nie jest nawet dwu- ani trójwymiarowa. Tak na dobrą sprawę zawiera w sobie tyle materiału, tak silnie zróżnicowanego pod względem treści, języka, stylu.. wszystkiego! i tak mocno zakorzenionego w ludzkiej świadomości w takiej czy innej formie...

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku