Wyznania egzorcysty

978-83-7168-701-3
egzorcyzmy, egzorcysta, demony
religia
Nemosja

Jak się bronić przed złym duchem? Jeśli ktoś jest opętany, czy doświadcza tego na skutek swojej winy? Jakie są objawy obecności i działania szatana? Czy istnieją gusła, czary, urok rzucony złym wzrokiem? Czy możemy się od nich uwolnić? Na te i inne pytania, nękające współczesnego człowieka, dpowiada znany i ceniony egzrcysta diecezji rzymskiej - ks. Gabriele Amorth. Jego książka pt. "Wyznania egzorcysty" spotkała się z wiekim zainteresowaniem.

"Należy także zaznaczyć, że kota uważa się za zwierzę, które "pochłania duchy", i dlatego niekiedy złe duchy pojawiają się w postaci kota"

Z doświadczenia wiem, że taki kot to potrafi pochłonąć wiele rzeczy, tony karmy suchej i mokrej, kurczaka, tuńczyka, ogórka... może i złe duchy również :P Od wieków ciągnie się ten krzywdzący zabobon, nie wiem co się wszyscy tak czepili tych biednych stworzeń.

A tak już najzupełniej poważnie to najpierw przytoczę cytat ojca Candido Amantiniego:
"Niewielu jest uczonych, którzy myślą poważnie o możliwości wpływania i działania sił obcych, inteligentnych i bezcielesnych, jako o przyczynie pewnych zjawisk.
Niewielka jest również liczba lekarzy, którzy stając wobec przypadków chorób z zadziwiającymi objawami i niewytłumaczalnymi klinicznie skutkami, sądzą spokojnie, że mają do czynienia z pacjentami tego drugiego rodzaju"

Moje zdanie na temat wiary, prawdopodobieństwa opętania przez demona i zasadności stosowania egzorcyzmów jest na chwilę...

Ann | 2011-07-05
Przeczytana: kwiecień 2011

Mocne! Książka otwiera oczy na działanie szatana na nasze życie, ale też mocno wskazuje na Bożą opiekę nad nami. Warta przeczytania!

Wokulski | 2014-04-01

Serdecznie współczuję każdemu, kto uwierzył w choćby jedno zdanie zapisane w tej książeczce. Amorth wspina się na wyżyny ignorancji, arogancji, chamstwa i prostactwa, przekonując, że m.in.:

"Pewnikiem matematycznym jest fakt, że gdzie się zmniejsza religijność, tam wzrasta zabobon. Stąd wywodzi się zjawisko rozpowszechniania się, zwłaszcza wśród młodzieży, praktyk spirytystycznych, magii i okultyzmu. Do tego dochodzi poszukiwanie jogi, zen, medytacji transcendentalnej. Wszystkie te praktyki mają za podstawę reinkarnację, zatapianie się osoby ludzkiej w bóstwie lub w pewnego rodzaju naukach, na które chrześcijanin nie może się zgodzić, gdyż są dla niego nie do przyjęcia. I nie trzeba się już udawać do Indii, aby uczęszczać do szkoły jakiegoś guru: można go spotkać przy bramie domu. [...] Dochodzi do tego rozprzestrzenianie się pewnych gatunków muzyki masowej, która doprowadza słuchaczy wprost do stanu obsesji".

Brak poszanowania dla innych kultur i obyczajów oraz utożsamianie ich...

Kasiaxxx | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Wyznania egzorcysty to ciekawa książka. Opowieść księdza, który we Włoszech pomaga wypędzać złe duchy. Niekiedy historie tam opisywane mroziły mi krew w żyłach,a niekiedy zastanawiałam się czy historie opisane w książce są prawdziwe.
Aby wyrobić sobie opinię, sięgnijcie po nią.

książek: 1990
Renax | 2013-08-16
Na półkach: Przeczytane, Religia, 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Trudno jest oceniać książkę z dziedziny religii, w ogóle książki podejmującej tematy kontrowersyjne. Ja się tą tematyką interesowałam od pewnego czasu - sporo się o tym mówi ostatnio.
Ja oceniam ją subiektywnie i sięgnę po 'Nowe wyznania egzorcysty".

Renata Zub | 2012-06-27
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Od zawsze interesowała mnie tematyka egzorcyzmów, sekt, czarownic, szatana i demonów. Sięgam po każdą pozycję na ten temat jaką tylko znajdę. Więc kiedy w ręce wpadły mi "Wyznania egzorcysty" nie zastanawiałam się długo... :)

Autorem książki jest ojciec kościoła katolickiego. Pełni on funkcję egzorcysty, a powyższa pozycja jest wynikiem wielu lat jego praktyki. Ojciec Amorth bardzo szczegółowo przedstawia nam problem opętania przez demony. Z książki dowiemy się między innymi, jak odróżnić opętanie od choroby psychicznej. Dowiemy się jakie osoby są szczególnie narażone na ataki złych demonów, w jaki sposób odprawiane są egzorcyzmy i jak bronić się przed demonami. Dość obfity rozdział poświęcony jest również magii, oraz objaśnieniu w jaki sposób zagraża ona naszemu zdrowiu i jaki ma ona związek z mocami nieczystymi.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Sposób w jaki jest napisana bardzo mi odpowiadał - przejrzysty podział na rozdziały, wyznaczone punkty... Jednym słowem -...

Hannya | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Porządnie ujęty temat, jednak nie jest to aż tak wyczerpujące dzieło jak np. "Zakładnicy diabła" Malachi'ego Martin'a, jednakże mimo wszystko myślę, że Amorth ma sporą wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Bardzo doceniam tą książkę.

eloy12 | 2011-01-13
Przeczytana: 2009 rok

Jeżeli nie wierzysz w istnienie diabła, nie widzisz jego działania w swoim życiu, to przeczytaj.

Bassia | 2013-04-26
Przeczytana: 23 marca 2013

Jak dla mnie ostrzeżenie przed szatanem(zwłaszcza, że wielu ludzi kompletnie go lekceważy). Zdecydowanie poszerzyłam swoją wiedzę o złych duchach, trochę zmieniałam poglądy. Czas nie był stracony.

rose11 | 2013-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

W tej książce znalazłam wiele nowych i cennych informacji na temat egzorcyzmów.Myślę, że każda osoba która chciałaby się czegoś dowiedzieć na te tematy będzie usatysfakcjonowana.Prawda jest taka, że bardzo trudno znaleźć jakieś dobre źródło z którego można by czerpać wiedzę o wpływach złego ducha, więc cieszę się, że wpadła w moje ręce ta książka.