Spowiedź jest spoko

Wydawnictwo: AA
978-83-89368-50-8
religia
inga

Tę książkę, pomocną w przygotowaniu się do dobrej spowiedzi, zawierającą kilka rachunków sumienia oraz wiele świadectw nastolatków, czyta się jednym tchem! To obowiązkowa lektura – nie tylko przed bierzmowaniem!

Alcyone | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Genialna książka! Całkiem zmieniła moje myślenie na temat spowiedzi i dowiedziałam się wielu rzeczy o tym sakramencie. Polecam spowiadającym się regularnie, jak i tym, którzy konfesjonał omijają szerokim łukiem (a może tym przede wszystkim!) ;)

Książkowo_czyta | 2011-03-23
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo życiowe ujęcie i podejście do tematu.

hadzia | 2010-12-29
Przeczytana: sierpień 2009

Dużo mi dała. Jest świetna

KwiatPustyni | 2012-06-25

Książka pozwoliła mi w inny sposób spojrzeć na sakrament Pokuty. Uświadomiła mi,że mam nie bać się spowiedzi i księdza, który siedzi w konfesjonale (no bo co on sobie o mnie pomyśli), ale mam dostrzec Chrystusa, bo to on mi przebacza. Dużo nadziei...

Karo | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Sam tytuł i okładka przyciągają uwagę. Sam ksiądz wydaje się być "spoko kolo". Wyciągnięcie wersetów z genialnej moim zdaniem piosenki "Każdy ma takie chwile" zespołu Grammatik również wydaje się być dobrym zabiegiem, który pomaga w przykuwaniu uwagi. Jednakże czegoś mi zabrakło w tym mówieniu o spowiedzi. Zabrakło na tyle, że mnie nie przekonało. Może nie mieszczę się w targecie? Pewnie tak, bo książka jest bardziej skierowana do nastolatków, przynajmniej takie odnosi się wrażenie. Świadectwa - "rachunki sumienia" też wydają się być słabe, może czasem "nad wyraz". Szukam więc dalej.

advena | 2015-01-25

Bardzo dobrze napisana książka. Jest skierowana głównie do młodzieży. W przystępny sposób wyjaśnia czym jest spowiedź, po co w ogóle się spowiadać i jak to robić. Autor przytacza naprawdę ciekawe przykłady i wyjaśnia wszystko operując trafnymi porównaniami. Na końcu zamieszczone są przykładowe Rachunki Sumienia.
Przyda się wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej o spowiedzi, by nie traktować jej jak zło konieczne, ale jak naprawdę piękną i ważną część bycia chrześcijaninem.

magdalena | 2010-12-03

Spowiedź największym darem Kościoła. Chyba nie trzeba nic dodawać. Ojciec Szymkowiak potrafi to potwierdzić

kawusiowa5 | 2012-08-19

Rachunek sumienia dla młodzieży - bardzo dobry.

KwiatPustyni | 2011-07-28

Genialna książka o spowiedzi. naprawdę bardzo mnie uswiadomiło o mocy Sakramentu Pokuty. prosty i ciekawy język.

anetaa21 | 2012-08-28
Przeczytana: 12 lutego 2012

Przeczytałam ale na siłę.. Początek był w ogóle nudny i nie wciągający :/