Pracować i nie zwariować

978-83-7414-452-0
pracoholizm
poradniki
Pistacia

Pracować i nie zwariować – poradnik serio, ale pisany z niezwykłym poczuciem humoru – to lektura obowiązkowa dla pracoholików, ludzi niezastąpionych, sfrustrowanych oraz wszystkich tych, którzy marzą o rozciągnięciu czasu. Pojęcie pracy w społeczeństwie postindustrialnym wywołuje szereg negatywnych konotacji, jak choćby mobbing, pracoholizm, frustracja, zaburzone czy wręcz toksyczne relacje w...

Pojęcie pracy w społeczeństwie postindustrialnym wywołuje szereg negatywnych konotacji, jak choćby mobbing, pracoholizm, frustracja, zaburzone czy wręcz toksyczne relacje w zespole…Obowiązki zawodowe są coraz bardziej absorbujące, poświęca się im więcej czasu i energii − kosztem życia prywatnego i własnego zdrowia. Poczucie chronicznego zmęczenia uniemożliwia efektywne działanie. Jednak za przyczynę niepowodzeń uznaje się deficyt czasu. Nic bardziej mylnego! − mówi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener personalny. Problem tkwi w braku umiejętności planowania, określania priorytetów i celów działania.
Brzeziński radzi, jak współtworzyć zgrany zespół, generować wokół siebie pole pozytywnych emocji czy umiejętnie prawić komplementy. Wprowadza przy tym w arkana sztuki motywacji. Przestrzega przed mimowolnym upośledzaniem kolegów z firmy. Udziela również wskazówek co do artykulacji własnych oczekiwań oraz zachowania asertywności.

[opis wydawcy]

Mary_loves_books | 2013-08-25

Najważniejsze to zadać sobie pytanie : Co chcę w życiu robić i zacząć to robić, czy coś w ten deseń :) książka bardzo dobra, przydatna, nawet się kilka razy zaśmiałam w głos bo autor pisze o uciążliwościach codzienności np.pracy którą niekoniecznie lubimy, w zabawny sposób.

malgosiaks | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Polecam lekturę każdemu, zwłaszcza tym zagonionym w wyścigu szczurów, w pogoni za karierą.

Dawkowałam sobie kolejne rozdziały dając sobie czas na przemyślenia.
Po przerwie zamierzam przeczytać raz jeszcze, raz jeszcze ...

Daje do myślenia.

evax | 2012-09-30
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,, Pracować i nie zwariować – poradnik serio, ale pisany z niezwykłym poczuciem humoru – to lektura obowiązkowa dla pracoholików, ludzi niezastąpionych, sfrustrowanych oraz wszystkich tych, którzy marzą o rozciągnięciu czasu.

Pojęcie pracy w społeczeństwie postindustrialnym wywołuje szereg negatywnych konotacji, jak choćby mobbing, pracoholizm, frustracja, zaburzone czy wręcz toksyczne relacje w zespole… Obowiązki zawodowe są coraz bardziej absorbujące, poświęca się im więcej czasu i energii - kosztem życia prywatnego i własnego zdrowia. Poczucie chronicznego zmęczenia uniemożliwia efektywne działanie. Jednak za przyczynę niepowodzeń uznaje się deficyt czasu. Nic bardziej mylnego! - mówi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener personalny. Problem tkwi w braku umiejętności planowania, określania priorytetów i celów działania.

PrzyAromacieKawy | 2010-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Kiedy masz dość już swojej pracy to koniecznie przeczytaj tę książkę. Przede wszystkim pozwala się zdystansować do wszystko i być dobrym pracownikiem nie niszcząc siebie i swojego zdrowia! Bardzo polecam!

agnieszka0911 | 2012-08-10
Przeczytana: 17 kwietnia 2009

Super porady które naprawdę działają.

domino | 2011-11-26
Przeczytana: styczeń 2011