Pracować i nie zwariować

Okładka książki Pracować i nie zwariować Miłosz Brzeziński
Okładka książki Pracować i nie zwariować
Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: W.A.B. poradniki
978-83-7414-452-0
pracoholizm

Poradnik w połączeniu z opowiastkami

Poradnik w połączeniu z opowiastkami

Pana Miłosza Brzezińskiego znałam już wcześniej, ale po książkę sięgnęłam po obejrzeniu wywiadu w 20m2. Książka ciekawa, treściwa, daje do myślenia i może być inspiracją do zmian. Polecam!

Polecam lekturę każdemu, zwłaszcza tym zagonionym w wyścigu szczurów, w pogoni za karierą.

Dawkowałam sobie kolejne rozdziały dając sobie czas na przemyślenia.
Po przerwie zamierzam przeczytać raz jeszcze, raz jeszcze ...

Daje do myślenia.

Dawkowałam sobie kolejne rozdziały dając sobie czas na przemyślenia.
Po przerwie zamierzam przeczytać raz jeszcze, raz jeszcze ...

Daje do myślenia.

Najważniejsze to zadać sobie pytanie : Co chcę w życiu robić i zacząć to robić, czy coś w ten deseń :) książka bardzo dobra, przydatna, nawet się kilka razy zaśmiałam w głos bo autor pisze o uciążliwościach codzienności np.pracy którą niekoniecznie lubimy, w zabawny sposób.

,, Pracować i nie zwariować – poradnik serio, ale pisany z niezwykłym poczuciem humoru – to lektura obowiązkowa dla pracoholików, ludzi niezastąpionych, sfrustrowanych oraz wszystkich tych, którzy marzą o rozciągnięciu czasu.

Pojęcie pracy w społeczeństwie postindustrialnym wywołuje szereg negatywnych konotacji, jak choćby mobbing, pracoholizm, frustracja, zaburzone czy wręcz toksyczne relacje w zespole… Obowiązki zawodowe są coraz bardziej absorbujące, poświęca się im więcej czasu i energii - kosztem życia prywatnego i własnego zdrowia. Poczucie chronicznego zmęczenia uniemożliwia efektywne działanie. Jednak za przyczynę niepowodzeń uznaje się deficyt czasu. Nic bardziej mylnego! - mówi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener personalny. Problem tkwi w braku umiejętności planowania, określania priorytetów i celów działania.
Brzeziński radzi, jak współtworzyć zgrany zespół, generować wokół siebie pole pozytywnych emocji czy umiejętnie prawić komplementy. Wprowadza przy tym w arkana sztuki motywacji. Przestrzega przed mimowolnym upośledzaniem kolegów z firmy. Udziela również wskazówek co do artykulacji własnych oczekiwań oraz zachowania asertywności.

Do książki dołączona jest płyta DVD z wykładami autora emitowanymi na antenie „Dzień Dobry TVN”

Ze strony internetowej „Dzień Dobry TVN”:
Najbardziej urzeka mnie to podejście „z przymrużeniem oka” do omawianych tematów. Żadnego nadętego wymądrzania się - wszystko przedstawione zabawnie i przystępnie.
animka

Bardzo mądrze gada i da się to nawet... zastosować, dzięki czemu praca w biurze upływa nam jakoś milej.
Beata

Jak dla mnie, facet jest naprawdę świetny i mogłabym go słuchać godzinami. W sposób zabawny otworzył mi oczy na postawę asertywną
i jak tylko nadarzy się okazja, zamierzam z tego skorzystać.
dominika

Miłosz Brzeziński - absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego; trener grup nieterapeutycznych. Doświadczenie biznesowe zdobywał jako podwładny i jako szef w firmach polskich i zagranicznych. Pracował również w mediach (Cyfra+, Radiostacja). Specjalizuje się w coachingu – treningu umiejętności i kompetencji. W wolnych chwilach pisuje felietony. Występuje jako ekspert w programie „Dzień Dobry TVN”. ,,

Źródło : http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/10350/pracowac-i-nie-zwariowac.html?gclid=CMC4lsLa3bICFYFa3godoh0AKQ

Super porady które naprawdę działają.

Super porady które naprawdę działają.

Słaba :(

Słaba :(

Kiedy masz dość już swojej pracy to koniecznie przeczytaj tę książkę. Przede wszystkim pozwala się zdystansować do wszystko i być dobrym pracownikiem nie niszcząc siebie i swojego zdrowia! Bardzo polecam!

• Poradniki
  • Psychologia i rozwój, medycyna