Zaufarium

Okładka książki Zaufarium Miłosz Brzeziński
Okładka książki Zaufarium
Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności Miłosz Brzeziński nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Zaufarium
Instytut Kreowania Skuteczności Miłosz Brzeziński
2022-05-26
2022-05-26

Przesłuchana w formie audiobooka z kojącym głosem Miłosza :) wspaniała, zmuszająca do zajrzenia w głąb siebie, pełna ciekawych informacji

Książka literacko nie najgorsza - natomiast merytorycznie jest bardzo różnie. Miejscami autor wypowiada się całkiem sensownie a miejscami porusza tematy, o których nie ma zielonego pojęcia. Z tego powodu warto weryfikować zawarte tu informacje. Książka dobra dla rozrywki i ciekawostek, ale brakuje miejscami rzetelności.

Bardzo dobra książka, choć zdecydowanie czyta się ją dosyć długo (a pod koniec płacze że to już koniec). Opakowana w wiedzę, przypadki, samą psychologię i dużą wiedzę autora. Serdecznie polecam Pana Miłosza, myślę, że jego książki warto czytać - moim zdaniem ubogacają życie.

Autor włożył ogrom pracy w napisanie tej książki. Warto ją przeczytać, ponieważ obala niektóre mity i, paradoksalnie, daje nadzieję. Druga część jest moim zdaniem zdecydowanie ciekawsza. Minusem jest to, że słuchałam audiobooka w dużych odstępach czasowych, przez co trudno mi objąć ją jako całość po tak długim czasie.

📚🌟 Odkryj tajemnice zaufania i ludzkiej natury w "Zaufarium" - fascynującej książce autorstwa Miłosza Brzezińskiego! 🧠💫

Zapraszam Cię w niesamowitą podróż przez zakamarki relacji międzyludzkich, gdzie zaufanie odgrywa kluczową rolę. Miłosz Brzeziński, z niesamowitą lekkością, przeniesie Cię w świat ludzkich mechanizmów, które bywają niezwykle zaskakujące. 🌍🤯

To nie jest kolejna książka o medycynie czy psychologii - to prawdziwe kompendium wiedzy o naszej psychice i sposobach budowania relacji. Autor nie tylko bawi i inspiruje, ale także precyzyjnie punktuje i wyjaśnia różne aspekty naszych działań. 🎭🧭

Podczas czytania "Zaufarium" poczujesz, jak Twoja wiedza wzbogaca się, a przemyślenia towarzyszą Ci przez długi czas. To nie tylko lektura do pochłonięcia jednym tchem - warto poświęcić czas na przyswajanie tych mądrych treści. 🕰️📖

Miłosz Brzeziński, wyjątkowy autor z poczuciem humoru, ukazuje nam złożoność naszej natury i pomaga zrozumieć, co kryje się za naszymi decyzjami. Książka ta jest dla mnie prawdziwym arcydziełem, niezwykle inspirującym i głęboko przenikliwym. 💡🌌

Poczuj, jak budowanie relacji i zaufanie stają się jasne i przystępne dzięki niezrównanemu stylowi autora. A to dopiero początek - "Zaufarium" to prawdziwy skarb wiedzy, który warto odkryć na własną rękę. 🗝️🔍

Czytając tę książkę, zyskasz nie tylko cenne wskazówki, ale także prawdziwy podarek na przyszłe życie. Nie przegap tej okazji - sięgnij po "Zaufarium" i zgłębiaj tajniki zaufania i naiwności! 💫📘

#Zaufarium #MiłoszBrzeziński #KsiążkaOTajemnicachZaufania #RelacjeMiędzyludzkie #Psychologia #Czytanie #KompendiumWiedzy #PrzełomowaLektura #CennaWskazówka #PrzyjemneCzytanie #KsiążkiKtóreWartoPrzeczytać #CzytajMądrze

To nie jest...

Bardzo polecam. Po przeczytaniu czuję się mądrzejsza a głupia nie jestem :)

Bardzo polecam. Po przeczytaniu czuję się mądrzejsza a głupia nie jestem :)

Niezmiernie lubię Miłosza Brzezińskiego. Ma niesamowity dar przekazywania wiedzy w sposób tak lekki, że nawet nie wiemy, kiedy ją przyswajamy. Nietuzinkowe poczucie humoru podkręca ten efekt. Jego bystre obserwacje naszej ludzkiej natury raz po raz powodują u mnie mindfuck w stylu "naprawdę to tak działa?" albo "tak rzeczywiście jest!". Autor jednak nei stawia naszego ludzkiego gatunku na piedestale, ale skrupulatnie punktuje i wyjaśnia mechanizmy działania naszego umysłu, którymi nie chcielibyśmy się chwalić. Nie robi tego jednak po to, by nam dowalić, dopiec, bo zawsze na końcu każdej konkluzji zapala iskierkę nadziei i podkreśla, że bogatsi w tę wiedzę teraz właśnie możemy coś z tym zrobić. "Zaufarium" to dla mnie obszerne kompendium ludzkich zachowań w dziedzinie relacji międzyludzkich, których zawsze podstawą było właśnie zaufanie. Nie jest to książka do szybkiego przeczytania, mi zajęła 4 miesiące, podczas gdy treść wciąż pracowała i układała się w mojej głowie. Ale było warto. Czuję, że autor dał mi cenny podarek na przyszłe życie. Nie odmawiajmy sobie go- przeczytajmy "Zaufarium" :)

Moje wrażenia o mojej książce roku 2022. Wrażenia w kolejności odczuwania:
- O! Ciekawe o czym będzie?
- O! Interesujący wstęp
- O! jaki świetny przykład na postawioną tezę
- i kolejny
- no dobra może już wystarczy. Kiedy koniec?
- Osz kurwa
- NIeeeeeeee. Czemu już koniec??

Moje wrażenia o mojej książce roku 2022. Wrażenia w kolejności odczuwania:
- O! Ciekawe o czym będzie?
- O! Interesujący wstęp
- O! jaki świetny przykład na postawioną tezę
- i kolejny
- no dobra może już wystarczy. Kiedy koniec?
- Osz kurwa
- NIeeeeeeee. Czemu już koniec??

Autora znam głównie z wywiadów, które zawsze są niesamowitym źródłem inspiracji. Zresztą słuchałam nawet wywiadu, którego udzielał w ramach promocji tej książki i dowiedziałam się z niego masę informacji o zaufaniu. Pomyślałam, że skoro to dopiero początek i z książki dowiem się jeszcze więcej to będzie to super zakup.

To pierwsza książka Brzezińskiego, którą przeczytałam i prawdopodobnie ostatnia. O zaufaniu nie dowiedziałam się nic. Książka to zbiór żalów autora do otaczającego świata.
Skacze po jakiś dziwnych tematach, o których nie miałam ochoty czytać i wręcz nie jest w stanie ich odpuścić. Na przykład przekonuje ludzi, żeby nie wierzyli we wróżki. Srsly? Co mnie to interesuje? I nie używa tych tematów jako pomocy do wytłumaczenia zaufania ludzkiego, po prostu wypluwa swoje żale bez jakiejkolwiek korzyści dla czytającego. Cały czas miałam myśli w stylu "kogo to obchodzi", "po co o tym piszesz", "kiedy skończysz ten temat".

Kilka razy musiałam sprawdzić okładkę czy czytam na pewno tę książkę o której myślę.

To pierwsza książka Brzezińskiego, którą przeczytałam...

Książka ta jest dla mnie arcydziełem. To wspaniałe, że mamy w Polsce tak świetnego autora, który układa wiedzę i przekazuję ją na światowym poziomie. Ba! Trudno o drugą tak znakomitą książkę o relacjach międzyludzkich. To ogromne kompendium wiedzy o zaufaniu. Autor otwiera przed nami krok po kroku wszystkie aspekty zaufania, tego czym jest budowanie relacji, czym jest zaufanie, czym jest moralność i jak to wszystko się ze sobą łączy.

Wspaniałe jest też to, że książkę czyta się i słucha znakomicie. Autor nie tylko zabawnie przekazuje treści, sprawia, że są one nie tylko inspirujące, mądre i przenikliwe, ale też bardzo przyjemne w odbiorze. Czuć zresztą, że autor lubi ludzi i stara się pomóc czytelnikowi, np. dając świetne podsumowania i najważniejsze informacje podane w punktach.

Wiele jest cudownych książek, na przeróżne tematy, jednak chyba nigdy nie spotkałem się z książką, która poruszałaby ważne i trudne (wbrew pozorom) tematy, w tak lekki sposób. Nie dajmy się jednak zwieźć lekkiej formie. Ta książka to coś wspaniałego i nie jest to tylko zbiór ciekawostek.

Cenię autora za poprzednie bardzo wartościowe książki, ta książka jest jeszcze lepsza - jest po prostu przełomowa. Do studiowania na lata i na pewno przesłucham ją wielokrotnie.

• Nauki społeczne
  • 52 książki 2023