Życiologia, czyli o mądrym zarządzaniu czasem

Okładka książki Życiologia, czyli o mądrym zarządzaniu czasem Miłosz Brzeziński
Okładka książki Życiologia, czyli o mądrym zarządzaniu czasem
Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Instytut Kreowania Skuteczności
2018-01-29
2014-10-06
psychologia rozwój osobisty czas popularnonaukowe poradnik

Zbiór miłych dla ucha ogólnych zasad pożycia w społeczeństwie. Raczej nic odkrywczego. Przynajmniej ja nie znalazłem tam dla siebie nic przydatnego.

Bardzo słaba pozycja, pełna banałów i frazesów. Przez pierwsze 60 stron (40% książki) autor właściwie trzykrotnie pisze o tym samym, jedynie innymi słowami. Potem jest coraz gorzej. Ponadto treść nie ma nic wspólnego z tytułem - o zarządzaniu czasem stricte jest niewiele, konkretnych porad, technik czy rozwiązań jeszcze mniej. Jest to raczej poradnik o relacjach rodzinnych, damsko-męskich, służbowych, a którego wartość merytoryczna jest dla mnie wątpliwa. Kompletnie nie przemawia do mnie też styl, a dialogi męczą. Przebrnąłem z trudem przez 4 pierwsze rozdziały, ale dwa ostatnie już sobie odpuściłem.

Ksiazka napisana zbyt prostym językiem, nieco banalna, niczego nowego nie wniosła w moje życie, pełna truizmow, nie podobała mi się. Może być dobra dla dwudziestolatköw.
P.S. Dodałam dwie gwiazdki za teorię "Trzech ogrodów ", o której powiedziałam na spotkaniu towarzyskim, co wywołało ciekawą dyskusję.

Bardzo wartościowa pozycja. Dużo mądrych rzeczy zostało poruszone :) ciekawy styl. Ja jestem zdecydowanie na tak. Już kupiłam pozostałe książki tego autora.

Napisana w przystępny sposób, prostym językiem, z dużą dawką humoru, okraszona anegdotami. Daje do myślenia, polecam do poczytania i powracania do tej pozycji po pewnym czasie..

Świetny poradnik jak poprawić sobie życie w wielu obszarach. Brakuje w tytule dopisku "dla opornych", bo właśnie to jest poradnik dla osób, na które nie działają czary "mogę wszystko, jak tylko będę bardzo chciał". Proste przepisy, jak ułatwić sobie realizację celów bez robienia rewolucji z dnia na dzień.

Pan Brzeziński ma znakomitą lekkość pisania. Życiologię czytałam z zaciekawienie i uśmiechem na ustach.

Oczywiste oczywistości, ale można poczytać w celu uporządkowania, a może nawet (w końcu) - zastosowania 😉 Najciekawsza część o trzecim ogrodzie-najbardziej praktyczna.
Przeplatane dialogi nie zamęczą przy założeniu, że traktujemy je jako oldskulowe żarty, a nie rzeczywiste przykłady (jestem chyba w wieku Autora, a nie znam nikogo, kto w moim czy młodszym pokoleniu rozmawiałby w taki sposób). Generalnie, śmieszkowania jednak było mi trochę za dużo.

"Żyjemy w czasach zadużości"

Właściwie to autor nie opowiada o jakichś prawdach objawionych. Wręcz odwrotnie, rozprawia o oczywistych oczywistościach doskonale nam znanych. Trzeba byłoby tylko się zatrzymać, albo chociaż z lekka zwolnić, by je dostrzec.

Pan Miłosz porównuje życie ludzkie do trzech ogrodów, które się nazywają: praca, dom i czas dla siebie. Sami widzicie, że to żadne nowości. To, jakie mamy życie, zależy od tego, w jaki sposób dbamy o nasze ogrody razem i o każdy z osobna. Ja nie znalazłam w tej książce nic nowego, ale autor opowiada o tym wszystkim tak zajmująco i z takim poczuciem humoru, iż uważam, że naprawdę warto tę pozycję przeczytać. Zatrzymać się i przeczytać, przypomnieć sobie...

Pisze też o kupowaniu, o tym dlaczego banki wolą kiedy płacimy "plastikiem" a nie gotówką. O bajkach, o tym, że zgodnie z najnowszymi badaniami, kobiety to wcale nie takie gaduły, a faceci wcale nie takie "milczące kołki".

Ale najbardziej spodobało mi się takie stwierdzenie:

"Mężczyzna jest, jeśli chodzi o kontakt z emocjami, w stadium pośrednim między kobietą a autyzmem"

Coś chyba w tym jest 😉 👍

"Żyjemy w czasach zadużości"

Świetnie spędzony czas. Autor w specyficzny sposób poprzez przerysowanie pewnych sytuacji zmusza nas do refleksji, przez co w pocieszny i przyjemny sposób można wdrożyć zmiany. Polecam

• Rozwój osobisty

Miłosz Brzeziński Życiologia, czyli o mądrym zarządzaniu czasem Zobacz więcej