Miłość. O sztuce okazywania uczuć

Tłumaczenie: Ewa Wojtych
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Love
LubimyCzytać

Czy miłości można się nauczyć? Co sprawia, że ma ona tak ogromny wpływ na nasze życie? W jaki sposób o nią dbać? Jak przezwyciężyć trudności, które pojawiają się w relacjach z bliskimi? W książce Miłość. O sztuce okazywania uczuć Leo F. Buscaglia zgłębia fenomen uczucia, które jest najbardziej twórczą i jednocześnie zagadkową siłą w naszym życiu. Autor pisze o barierach pojawiających się w relacjach z ludźmi, których kochamy. Podpowiada, jak je przezwyciężyć, i przypomina, że sposób, w jaki traktujemy samych siebie, wpływa na jakość naszych związków z innymi. Książka to zapis niezwykle inspirującego cyklu wykładów Buscaglii zatytułowanych "Lekcje miłości", na które przychodziły tłumy, aby posłuchać, jak w prosty i przejrzysty sposób mówi o miłości i przyjaźni, o ludzkich słabościach i możliwościach. Buscaglia nie bał się być banalny w swych stwierdzeniach, nie wstydził się okazywania uczuć, żył w sposób zgodny z prawami, które głosił. Jego książki mają rzesze wiernych czytelników na całym świecie, także w Polsce znalazły swoich odbiorców.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

buziaczek197 | 2019-04-18
Przeczytana: kwiecień 2019

Bardzo lubię książki Leo F. Buscaglia mam chyba wszystkie wydane w Polsce. Niestety ta akurat do końca mnie nie zachwyciła. Super pomysł i gratuluję odwagi bo jak prowadzić wykłady z miłości? Jak ją uchwycić? Jak każdy człowiek pojmuje ją z osobna. Każda zapewne osoba, a zwłaszcza mówię w swoim imieniu nie wiem sama jak ją pojąć i może dlatego jakoś do mnie nie trafia, ale nie mówię, że wszystko bo warto pod każdym względem ją przeczytać.
"Odpowiedzialna miłość akceptuje i rozumie. Miłość każdego człowieka wzrasta w różnym tempie i podąża w różnych kierunkach. Na przykład w małżeństwie albo innym bliskim związku jest procesem wzrastania obok siebie, ale osobno. Nie można oczekiwać, że dwie osoby, nawet bardzo się kochające, będą się rozwijać zawsze w takim samym tempie i takim samym kierunku. Niekiedy jedna z nich może nie do końca rozumieć czy doceniać rozwój i zachowanie drugiej. Miłość jednak pomaga zaakceptować fakt, że druga osoba zachowuje się tak, a nie inaczej. Wymaganie,...

Artur | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Pierwsza książka w nowym roku, na pewno nie ostatnia.Bardzo ciekawe spojrzenie na pojęcie miłości. Nie jest to rozprawa filozoficzna, wykład uczelniany, "profesjonalne podejście" do pojęcia miłości, lecz na pewno w pewnym stopniu otwiera "klapkę" w umyśle. Bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta, dużo odniesień do życia realnego, dużo ciekawych przykładów. Po prostu polecam :)