Rewolucja w uczeniu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
poradniki

Będziesz zaskoczony, jak dalece można ulepszyć funkcjonowanie mózgu i jak wiele osiągnąć dzięki nowym technikom pracy umysłowej.

kiniaa_zak | 2015-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

W książce przeczytamy o zasadach stosowanych na kursach przyspieszonego uczenia się oraz o naprawdę wielu przykładach szkół i firm głównie australijskich i amerykańskich, które je stosują, wiele z nich wprawiło mnie w zdumienie, jednak ilość tych przykładów w całej książce powodowała przesyt i zdarzało mnie się tak płytko czytać, by tylko przez nie jak najszybciej przebrnąć, do kolejnego rozdziału. Według autorów książki istnieje przeogromna zależność między komputeryzacją i połączeniem z internetem, a edukacją. Zgadzam się z tym oczywiście- w dobie takiego rozwoju technologii szkoła nie może jej ignorować, jednak autorzy za bardzo ją idealizują, nie dostrzegając żadnych zagrożeń mogących zeń płynąć. (Co po części może usprawiedliwiać fakt, iż książka ta została wydana 2003 roku, kiedy to nowe technologie dopiero powoli stawały się ogólnodostępne, a fascynacja nimi sięgała zenitu). Jednak przechodząc do meritum, dzięki tej pozycji dowiedziałam się nieco więcej o funkcjonowaniu...

Michał Ziembiński | 2013-08-25
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Kupiłem tą książkę z myślą o poprawieniu własnych umiejętności uczenia się. Książka skupia się jednak bardziej na całościowym podejściu do systemu edukacji niż na dostarczeniu czytelnikowi konkretnych wskazówek i ćwiczeń. Jednak conajmniej 5 na 15 rozdziałów (moim zdaniem rozdziały 3,4,9,10,11) jest źródłem inspirujących wskazówek do wykorzystania na samym sobie, a reszta po prostu ciekawą lekturą.

Aleksandra | 2011-12-31
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Ta książka jest bardzo stymulująca, ukazuje dziesiątki pomysłów wspomagających efektywne nauczanie. Jeśli masz dzieci, planujesz zostać rodzicem albo jesteś nauczycielem, to ,,Rewolucja w uczeniu" powinna stać się dla Ciebie pozycją obowiązkową!

Meg | 2010-05-27
Przeczytana: 2010 rok

Ta książka to biblia nowoczesnej edukacji. Przerażające, że napisana i wydana w 1996 r. a u nas w Polsce - mało który pedagog ką miał w ręce. Ministerstwo edukacji powinno z niej czerpać garściami.

lillithu | 2016-11-20
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 30 października 2016

Wow. Wow. Ta książka naprawdę otworzyła mi szeroko oczy na problem, o którym istnieniu poniekąd wiedziałam, ale nie rozumiałam do końca jego skali i impaktu. Mówię tutaj o edukacji, czyli czymś co powinno być absolutnie podstawą, esencją w każdym z krajów na świecie, a co jest po prostu całkowicie pomijane i ignorowane. Przecież to, jak wyedukujemy dzieci czy też dorosłych ludzi ma wpływ dosłownie na wszystko, całą naszą codzienność... co jest więc nie tak? Dlaczego jest tak źle i nie widać zapowiedzi poprawy na lepsze? Ta cudowna książka dała mi na to odpowiedź i ponadto sporo do przemyślenia. Zapraszam na jak zwykle luźną recenzję :)

Przede wszystkim już na samym wstępie dowiadujemy się, że autorzy naprawdę nie chcą tracić naszego czasu- bardzo mi się to spodobało. Otóż przygotowali na co drugiej stronie całej książki, niejako skróty myślowe i cytaty dotyczące tego, o czym jest dany podrozdział. Osobiście przeczytałam książkę od deski do deski, bo uważam, że jest tego warta i...

Marco | 2011-09-25
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Autorzy podjęli się ogromnego zadania jakim było zgromadzenie danych na temat nowych mozliwości rozwoju człowieka (w wielu dziedzinach nauki). Przytaczają szczegółowe dane na temat przeprowadzonych eksperymentów. Niekiedy ten "suchy ton" w połączeniu z brakiem rozwiniętej metodologii (zadań, ćwiczeń), z której mógłby skorzystać również czytenik jest odrobinę rażąca. Jednak warto zapoznać się z lekturą, aby uwierzyć, że nawet jednostki uznane za przeciętne mogą okazać się ponadprzeciętnymi.

książek: 2045

Bardzo ciekawa książka, chociaż bardzo niewiele jest na temat różnych metod nauki matematyki oraz nic nie ma z neuropsychologii oraz neuroplastyczności - które to można znaleźć w książkach Normana Doidge - nie wiem czy te książki wydano w Polsce ale można znaleźć filmy dokumentalne, "Mózg zmienia się Sam (2008)" oraz "Uzdrowić Umysł (2011)" które można obejrzeć z lektorem. Oba filmy poszerzają tematykę książek.
Inna sprawa to przeczytać książki Waltera Wawricka Sawyera jak wykształcić Matematyczny Umysł, poznać podstawy posługiwania się Sorobanem (Japoński system liczenia na liczydle, podstawa w azjatyckich szkołach w Chiny, Korea, Japonia - starsze dzieci liczą na sorobanie w pamięci), no i zapoznać się z Martinem Gardnerem i Matematyka Wedyjską. Ale przede wszystkim znaleźć fragment w Filmie Dokum. u Normana Doidge o metodzie pewnej Pani w USA która na zasadach Neurologii (mówiąc kolokwialnie) leczy z dyskalkulii (Dysleksji Matematycznej).

Ale wracając do książki ja mam wyd....

Przemysław | 2016-02-28

Książka o systemie edukacji, który nie nadąża za zmianami w otaczającym nas świecie. Książka dla nauczycieli, dla szkoleniowców, ale tez dla rodziców. Dodatkowo warto wspomnieć, że książka jest dość ciekawie skonstruowana. Mam w niej dużo zaznaczonych miejsc.

Dorcia | 2014-03-07
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 06 marca 2014

Bardzo ciekawa książka, daje nadzieję, że można nauczyć się wiele w życiu, jeśli znajdziemy swój system uczenia i przyswajania wiedzy. Daje do myślenia...

Ania Kęska | 2013-01-05
Przeczytana: 2012 rok

Lektura na studiach, jedna z ciekawszych.Powinna być obowiązkowa pozycją w Ministerstwie Edukacji Narodowej