Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.97 zł

Opętani i święci

Miłosz Brzeziński Wydawnictwo: Instytut Kreowania Skuteczności kryminał, sensacja, thriller
Instytut Kreowania Skuteczności
religia
kryminał, sensacja, thriller
religia

Takie "Reservoir dogs" świata książki, na początku jest jakaś akcja, później już tylko duuuuużo gadania i od czasu do czasu coś się zadzieje. Gadanie o tym co się kiedyś komuś w jakiejś bliżej nieokreślonej przeszłości przydarzyło jakoś do mnie nie przemówiło. Nie ukrywam też że po powieści o egzorcystach spodziewałem się dużo krwi, latających mebli i dziewczynek...

Zmęczyła mnie ta książka. Treść poznałem dzięki formie audiobooka lecz mimo tego, że lektor dał z siebie wszystko to książkę uważam za nudną.

Ciężko mi oceniać książkę bo sam mam bardzo negatywne nastawienie do kościoła jako instytucji. Mimo tego uważam, że to solidna pozycja i warta przeczytania/przesluchania.

Dawno nie czytałem niczego co by mnie tak wciągnęło. Dla mnie super:)

Powiem tak: bardzo dobra książka, trzyma w napięciu, straszy, skłania do rozmyślań. Bohaterowie świetnie nakresleni, cała intryga dobrze i fajnie zaplanowana, rozwinięta, nie czułam, żeby coś było mega naciągane. ALE za dużo gadania, tłumaczenia. Mimo wszystko czyta się szybko i naprawdę z duszą na ramieniu. Dzięki tej książce zauważyłam, że moj kot gapi sie w ścianę!! Uch...

Całkiem fajna choć ilość akcji w stosunku do ilości rozmów, dialogów, teoretyzowania i gadania jest niewymierna.

Koncentrując się jedynie fabularnej warstwie „Opętanych i świętych” można skwitować, że to taki Harry Potter dla dorosłych. Autor bardzo sprawnie porusza się na skrzyżowaniu realności i świata nadprzyrodzonego, wyciskając do cna możliwości jakie daje mu ta konwencja, umiejętnie wprowadzając nowe postacie i umiejscawiając punkty zwrotne. Mamy też wyrazistych bohaterów,...

Czekała na mnie kilka miesięcy zanim ją przeczytałam. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona. Religia, egzorcyzmy, kobieta ksiądz, relikwie? Ale z każdą kolejną stroną ciekawość rosła. I do tego te mistyczne obrazki przy każdym rozdziale.

Książka według mnie jest fenomenalna. Jeśli ktoś lubuje się w trzymających w napięciu, strasznych i czasem obrzydliwych opisowo scenach to zdecydowanie polecam. Ciekawostką jest wplecenie zdarzeń rzeczywistych w fabułę.
Historia relikwiarza oraz egzorcystki wciągnęła mnie tak bardzo, że z przyjemnością przeczytałabym kolejną jej część gdyby taka była.

Ateiści i demony, czyli święta Wuderwaffe

Niedaleka przyszłość. Kościół katolicki zdecydował się wyświęcać kobiety na kapłanów. W środowisku egzorcystów, w którym rozgrywa się powieść, od pewnego czasu używa się nowego sposobu na Złego w postaci żywych pułapek, które powstają, dzięki przeszczepianiu relikwii niewierzącym.

Czytaj...

• 2019
  • Chcę w prezencie
  • Chcę kupić
  • Audiobook
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Opętani i święci