Okładka książki Jacek, Wacek i Pankracek

Nasza Księgarnia
typ
papier
rebel-rebel
5,8 (440 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje ! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od l...

Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od lat zachwycają swoją prostotą i mądrością.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Danway | 2011-12-21
Przeczytana: 1991 rok

Książeczka przeczytana dawno dawno temu o trójce przyjaciół-pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodą ze szkołą i nauką... Stąd dowiedzieć się można, że szkoła nie jest taka zła, jak wiele osób ją odbiera... Autorka w prosty sposób przedstawia mądrości, jakie powinniśmy znać...

Z czasem człowiek dorosły mówi: "ale by się wróciło do szkoły, do czasów, kiedy nie martwił się problemami dnia codziennego"... Dlatego nie wolno nam takiego czasu zmarnować i należy wykorzystać jak najlepiej, bo drugi raz już się nam nie przytrafi...

Książkowo | 2012-03-18
Przeczytana: 1992 rok

Książeczka należy do grupy pierwszych lektur... A pierwsze lektury miały to do siebie, że łatwo zapadały w pamięć oraz to że płynęła z nich nauka...

Z tej książki możemy nauczyć się jak można traktować szkołę i mogę się założyć, że wiele osób zachowywało się jak tytułowi bohaterowie... Ja niestety nie miałam takich możliwości jak oni oraz inne dzieci, dlatego też lubiłam tę historię... Ze swej strony gorąco ją polecam...

Besia | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2014

Przyznam, że książka zrobiła na mnie i przede wszystkim na moim synku, większe wrażenie niż się spodziewałam. Problemy pierwszoklasistów, jak najbardziej na czasie, chociaż umieszczone w odległych, dla nas nieco archaicznych warunkach. Wiele bardzo zabawnych i przy tym mądrych scen, nie ma zbyt natrętnego moralizowania.
Może trochę rażą elementy komunistyczne ("Obywatel Pankracek musi wiedzieć), ale cóż, to teraz wartość historyczna.

diunam | 2012-02-22

Niedawno mój syn przyniósł z biblioteki „Jacka, Wacka i Pankracka” autorstwa Miry Jaworczakowej. Przypomniałam sobie, że jest to książka również mojego dzieciństwa. Wprawdzie nie należała do moich ulubionych, ale czytając ją z synem chętnie przypominałam sobie zabawne perypetie trójki przyjaciół. Tytułowi Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. Oswajają się z nowymi dziećmi i panią. Autorka świetnie przekazuje emocje siedmiolatka. Czytając miałam wrażenie jakbym przysłuchiwała się rozmowom mojego syna z kolegami, co tylko jest dowodem na ponadczasowość tej książeczki. Czytając ją razem z dzieckiem mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się czegoś więcej o jego świecie. Tak zupełnie „przypadkiem” możemy zapytać jakie są jego relacje z kolegami, czy dzieci potrafią się dzielić, czy skarżą itp. Książeczka sama podsuwa pomysły. Polecam!

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/

martynal11 | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Książka dla dzieci. Właściwie lektura do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Gdy byłam mniejsza nie miałam okazji przeczytać o przygodach Jacka oraz jego kolegów. Nie miałam jej jako lektury.
W ramach akcji postanowiłam ją, jednak przeczytać.
Przeczytałam. I co o niej sadzę?
Może większość z was się ze mną nie zgodzi, lecz nie podobała mi się. Nie polubiłam bohaterów książeczki, ani stylu w jakim została napisana.
Nie jest to wina mojego wieku, starałam się patrzeć na nią oczami dziecka. Moim zdaniem jest to zwykła opowieść. Bez ładu i składu. Nawet nie wiem jaki morał mieli wyciągnąć z niej pierwszoklasiści w szkole na lekcji.
Może autorka chciała stworzyć zwykłą opowieść o trójce chłopców.?

książek: 2096
LadyAga | 2013-11-02

z radością sobie przypomniałam tą lekturę, kiedy moje dziecko czytało ją na głos:)

cóż tu pisać, klasyka:)))

Michał | 2014-03-16
Gustawsonek | 2013-03-30
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa książka o trójce przyjaciół. także bardzo zabawna. podobał mi się rozdział o tym jak Wacek wysłał do Jacka i Pankracka list.
tylko nie spodobało mi się to jak Kleks - pies Wacka, się zgubił.
ponieważ nie lubię jak w książce się komuś gubi zwierzę.
polecam te książkę wszystkim, tym dużym i tym małym czytelnikom :)

A, nie było najgorsze.

Julek | 2013-05-14

Jestem uczniem klasy 1. Książka mi się podobała.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku