Jacek, Wacek i Pankracek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
5,87 (485 ocen i 18 opinii)
rebel-rebel

Inne wydania

Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje ! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej...

Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od lat zachwycają swoją prostotą i mądrością.

Sklep

• Nie ma nieba
  • Złączeni
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Zwykły człowiek

6 (3 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Książkowo | 2012-03-18
Przeczytana: 1992 rok

Książeczka należy do grupy pierwszych lektur... A pierwsze lektury miały to do siebie, że łatwo zapadały w pamięć oraz to że płynęła z nich nauka...

Z tej książki możemy nauczyć się jak można traktować szkołę i mogę się założyć, że wiele osób zachowywało się jak tytułowi bohaterowie... Ja niestety nie miałam takich możliwości jak oni oraz inne dzieci, dlatego też lubiłam tę historię... Ze swej strony gorąco ją polecam...

Danway | 2011-12-21
Przeczytana: 1991 rok

Książeczka przeczytana dawno dawno temu o trójce przyjaciół-pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodą ze szkołą i nauką... Stąd dowiedzieć się można, że szkoła nie jest taka zła, jak wiele osób ją odbiera... Autorka w prosty sposób przedstawia mądrości, jakie powinniśmy znać...

Z czasem człowiek dorosły mówi: "ale by się wróciło do szkoły, do czasów, kiedy nie martwił się problemami dnia codziennego"... Dlatego nie wolno nam takiego czasu zmarnować i należy wykorzystać jak najlepiej, bo drugi raz już się nam nie przytrafi...

Besia | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2014

Przyznam, że książka zrobiła na mnie i przede wszystkim na moim synku, większe wrażenie niż się spodziewałam. Problemy pierwszoklasistów, jak najbardziej na czasie, chociaż umieszczone w odległych, dla nas nieco archaicznych warunkach. Wiele bardzo zabawnych i przy tym mądrych scen, nie ma zbyt natrętnego moralizowania.
Może trochę rażą elementy komunistyczne ("Obywatel Pankracek musi wiedzieć), ale cóż, to teraz wartość historyczna.

diunam | 2012-02-22

Niedawno mój syn przyniósł z biblioteki „Jacka, Wacka i Pankracka” autorstwa Miry Jaworczakowej. Przypomniałam sobie, że jest to książka również mojego dzieciństwa. Wprawdzie nie należała do moich ulubionych, ale czytając ją z synem chętnie przypominałam sobie zabawne perypetie trójki przyjaciół. Tytułowi Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. Oswajają się z nowymi dziećmi i panią. Autorka świetnie przekazuje emocje siedmiolatka. Czytając miałam wrażenie jakbym przysłuchiwała się rozmowom mojego syna z kolegami, co tylko jest dowodem na ponadczasowość tej książeczki. Czytając ją razem z dzieckiem mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się czegoś więcej o jego świecie. Tak zupełnie „przypadkiem” możemy zapytać jakie są jego relacje z kolegami, czy dzieci potrafią się dzielić, czy skarżą itp. Książeczka sama podsuwa pomysły. Polecam!

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/

julka | 2015-04-08
Na półkach: Lektury, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Lektura,którą czytałam bratu teraz,w jeden dzień bez problemu,bo mimo moich nowych gust to Mira zawsze ciekawie coś napisze i po prostu mimo wszystko wciąga.Stare lata i inny świat,ale Jacek,Wacek i Pankracek to historia o wspaniałych przyjacielach,którzy nie potrafią się na siebie gniewać ,nawet jeśli chcą:-)Wacek to uczeń na dostatecznych(to i tak poprawionych),Jacek uczeń czwórkowy,obaj skromni ludzie,a Pankracek to piątkowy i bogaty uczeń.Mira pokazała,że dzieci są najlepsze w wyborze przyjaciół,nie patrzą na oceny ani na status majątkowy,za to na tzw. wnętrze,ale mimo to mają najwięcej kolegów.

LadyAga | 2013-11-02

z radością sobie przypomniałam tą lekturę, kiedy moje dziecko czytało ją na głos:)

cóż tu pisać, klasyka:)))

martynal11 | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Książka dla dzieci. Właściwie lektura do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Gdy byłam mniejsza nie miałam okazji przeczytać o przygodach Jacka oraz jego kolegów. Nie miałam jej jako lektury.
W ramach akcji postanowiłam ją, jednak przeczytać.
Przeczytałam. I co o niej sadzę?
Może większość z was się ze mną nie zgodzi, lecz nie podobała mi się. Nie polubiłam bohaterów książeczki, ani stylu w jakim została napisana.
Nie jest to wina mojego wieku, starałam się patrzeć na nią oczami dziecka. Moim zdaniem jest to zwykła opowieść. Bez ładu i składu. Nawet nie wiem jaki morał mieli wyciągnąć z niej pierwszoklasiści w szkole na lekcji.
Może autorka chciała stworzyć zwykłą opowieść o trójce chłopców.?

Gustawsonek | 2013-03-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa książka o trójce przyjaciół. także bardzo zabawna. podobał mi się rozdział o tym jak Wacek wysłał do Jacka i Pankracka list.
tylko nie spodobało mi się to jak Kleks - pies Wacka, się zgubił.
ponieważ nie lubię jak w książce się komuś gubi zwierzę.
polecam te książkę wszystkim, tym dużym i tym małym czytelnikom :)

Czytałam to na konkurs w 3 klasie :)

Julek | 2013-05-14

Jestem uczniem klasy 1. Książka mi się podobała.