Lubimyczytać.pl to:

Nasza Księgarnia
typ
papier
rebel-rebel
5.81 (414 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje ! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od l...

Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od lat zachwycają swoją prostotą i mądrością.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Danway | 2011-12-21
Przeczytana: 1991 rok

Książeczka przeczytana dawno dawno temu o trójce przyjaciół-pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodą ze szkołą i nauką... Stąd dowiedzieć się można, że szkoła nie jest taka zła, jak wiele osób ją odbiera... Autorka w prosty sposób przedstawia mądrości, jakie powinniśmy znać...

Z czasem człowiek dorosły mówi: "ale by się wróciło do szkoły, do czasów, kiedy nie martwił się problemami dnia codziennego"... Dlatego nie wolno nam takiego czasu zmarnować i należy wykorzystać jak najlepiej, bo drugi raz już się nam nie przytrafi...

Książkowo | 2012-03-18
Przeczytana: 1992 rok

Książeczka należy do grupy pierwszych lektur... A pierwsze lektury miały to do siebie, że łatwo zapadały w pamięć oraz to że płynęła z nich nauka...

Z tej książki możemy nauczyć się jak można traktować szkołę i mogę się założyć, że wiele osób zachowywało się jak tytułowi bohaterowie... Ja niestety nie miałam takich możliwości jak oni oraz inne dzieci, dlatego też lubiłam tę historię... Ze swej strony gorąco ją polecam...

diunam | 2012-02-22

Niedawno mój syn przyniósł z biblioteki „Jacka, Wacka i Pankracka” autorstwa Miry Jaworczakowej. Przypomniałam sobie, że jest to książka również mojego dzieciństwa. Wprawdzie nie należała do moich ulubionych, ale czytając ją z synem chętnie przypominałam sobie zabawne perypetie trójki przyjaciół. Tytułowi Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. Oswajają się z nowymi dziećmi i panią. Autorka świetnie przekazuje emocje siedmiolatka. Czytając miałam wrażenie jakbym przysłuchiwała się rozmowom mojego syna z kolegami, co tylko jest dowodem na ponadczasowość tej książeczki. Czytając ją razem z dzieckiem mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się czegoś więcej o jego świecie. Tak zupełnie „przypadkiem” możemy zapytać jakie są jego relacje z kolegami, czy dzieci potrafią się dzielić, czy skarżą itp. Książeczka sama podsuwa pomysły. Polecam!

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/

martynal11 | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Książka dla dzieci. Właściwie lektura do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Gdy byłam mniejsza nie miałam okazji przeczytać o przygodach Jacka oraz jego kolegów. Nie miałam jej jako lektury.
W ramach akcji postanowiłam ją, jednak przeczytać.
Przeczytałam. I co o niej sadzę?
Może większość z was się ze mną nie zgodzi, lecz nie podobała mi się. Nie polubiłam bohaterów książeczki, ani stylu w jakim została napisana.
Nie jest to wina mojego wieku, starałam się patrzeć na nią oczami dziecka. Moim zdaniem jest to zwykła opowieść. Bez ładu i składu. Nawet nie wiem jaki morał mieli wyciągnąć z niej pierwszoklasiści w szkole na lekcji.
Może autorka chciała stworzyć zwykłą opowieść o trójce chłopców.?

Besia | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2014

Przyznam, że książka zrobiła na mnie i przede wszystkim na moim synku, większe wrażenie niż się spodziewałam. Problemy pierwszoklasistów, jak najbardziej na czasie, chociaż umieszczone w odległych, dla nas nieco archaicznych warunkach. Wiele bardzo zabawnych i przy tym mądrych scen, nie ma zbyt natrętnego moralizowania.
Może trochę rażą elementy komunistyczne ("Obywatel Pankracek musi wiedzieć), ale cóż, to teraz wartość historyczna.

książek: 2036
LadyAga | 2013-11-02

z radością sobie przypomniałam tą lekturę, kiedy moje dziecko czytało ją na głos:)

cóż tu pisać, klasyka:)))

Gustawsonek | 2013-03-30
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa książka o trójce przyjaciół. także bardzo zabawna. podobał mi się rozdział o tym jak Wacek wysłał do Jacka i Pankracka list.
tylko nie spodobało mi się to jak Kleks - pies Wacka, się zgubił.
ponieważ nie lubię jak w książce się komuś gubi zwierzę.
polecam te książkę wszystkim, tym dużym i tym małym czytelnikom :)

A, nie było najgorsze.

Michał | 2014-03-16

Syf dla dzieci z najniższych klas podstawówki, który pełni funkcję wprowadzenia dzieci do procesu czytania książki. Najbardziej zapadła mi w pamięć kłótnia o "pana Kracego", co wiązało się z tym, że dzieci chciały wołać na niego po prostu "Kracy" - dzięki temu utarł mi się w pamięci sentyment.

Julek | 2013-05-14

Jestem uczniem klasy 1. Książka mi się podobała.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Margit Sandemo
    90. rocznica
    urodzin
    Łzy nie mają nic wspólnego ze słabością.
  • Karol Grünberg
    91. rocznica
  • Kazuya Minekura
    39. rocznica
  • Carlos María Domínguez
    59. rocznica
    urodzin
    Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie
  • Pascal Quignard
    66. rocznica
    urodzin
    Każdy z poranków świata przychodzi raz tylko, wszystkie mijają bezpowrotnie
  • Maurice Druon
    96. rocznica
    urodzin
    Zaprawdę, lata mało zmieniają nasz charakter i żaden wiek nie uwalnia nas od błędów. Włosy bieleją szybciej niż znikają wady
  • John Lutz
    41. rocznica
  • Pamela Lyndon Travers
    18. rocznica
    śmierci
    - Baloniki! Różne bywają baloniki, moje dziatki! Dla każdego inny, byle tylko dobrze wybrać!
  • William Shakespeare
    398. rocznica
    śmierci
    Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada - powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą.
  • Miguel de Cervantes Saavedra
    398. rocznica
    śmierci
    Sen, to płaszcz, co wszystkie ludzkie troski okrywa, pokarm, co głód zaspakaja, napój, co pragnienie koi, ogień, co od zimna ochrania, chłód, co oziębia gwałtowność ognia, słowem, pieniądz ogólny do nabycia wszystkich przyjemności świata i waga nareszcie, gdzie się równoważą bez najmniejszego oszustwa królowie z pasterzami i mędrcy z głupcami! Dobra to rzecz, panie, sen i nie widzę w tym nic złego, że go ze śmiercią porównywają. Istotnie, niewielka różnica zachodzi między śpiącym a umarłym, chyba, że tamten czasem chrapie, a ten milczy na zawsze.

Znajdź nas na Facebooku