Jacek, Wacek i Pankracek

Nasza Księgarnia
typ
papier
rebel-rebel
5,85 (477 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje ! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej...

Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od lat zachwycają swoją prostotą i mądrością.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Książkowo | 2012-03-18
Przeczytana: 1992 rok

Książeczka należy do grupy pierwszych lektur... A pierwsze lektury miały to do siebie, że łatwo zapadały w pamięć oraz to że płynęła z nich nauka...

Z tej książki możemy nauczyć się jak można traktować szkołę i mogę się założyć, że wiele osób zachowywało się jak tytułowi bohaterowie... Ja niestety nie miałam takich możliwości jak oni oraz inne dzieci, dlatego też lubiłam tę historię... Ze swej strony gorąco ją polecam...

Danway | 2011-12-21
Przeczytana: 1991 rok

Książeczka przeczytana dawno dawno temu o trójce przyjaciół-pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodą ze szkołą i nauką... Stąd dowiedzieć się można, że szkoła nie jest taka zła, jak wiele osób ją odbiera... Autorka w prosty sposób przedstawia mądrości, jakie powinniśmy znać...

Z czasem człowiek dorosły mówi: "ale by się wróciło do szkoły, do czasów, kiedy nie martwił się problemami dnia codziennego"... Dlatego nie wolno nam takiego czasu zmarnować i należy wykorzystać jak najlepiej, bo drugi raz już się nam nie przytrafi...

Besia | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2014

Przyznam, że książka zrobiła na mnie i przede wszystkim na moim synku, większe wrażenie niż się spodziewałam. Problemy pierwszoklasistów, jak najbardziej na czasie, chociaż umieszczone w odległych, dla nas nieco archaicznych warunkach. Wiele bardzo zabawnych i przy tym mądrych scen, nie ma zbyt natrętnego moralizowania.
Może trochę rażą elementy komunistyczne ("Obywatel Pankracek musi wiedzieć), ale cóż, to teraz wartość historyczna.

LadyAga | 2013-11-02

z radością sobie przypomniałam tą lekturę, kiedy moje dziecko czytało ją na głos:)

cóż tu pisać, klasyka:)))

diunam | 2012-02-22

Niedawno mój syn przyniósł z biblioteki „Jacka, Wacka i Pankracka” autorstwa Miry Jaworczakowej. Przypomniałam sobie, że jest to książka również mojego dzieciństwa. Wprawdzie nie należała do moich ulubionych, ale czytając ją z synem chętnie przypominałam sobie zabawne perypetie trójki przyjaciół. Tytułowi Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. Oswajają się z nowymi dziećmi i panią. Autorka świetnie przekazuje emocje siedmiolatka. Czytając miałam wrażenie jakbym przysłuchiwała się rozmowom mojego syna z kolegami, co tylko jest dowodem na ponadczasowość tej książeczki. Czytając ją razem z dzieckiem mamy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się czegoś więcej o jego świecie. Tak zupełnie „przypadkiem” możemy zapytać jakie są jego relacje z kolegami, czy dzieci potrafią się dzielić, czy skarżą itp. Książeczka sama podsuwa pomysły. Polecam!

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/

julka | 2015-04-08
Na półkach: Lektury, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Lektura,którą czytałam bratu teraz,w jeden dzień bez problemu,bo mimo moich nowych gust to Mira zawsze ciekawie coś napisze i po prostu mimo wszystko wciąga.Stare lata i inny świat,ale Jacek,Wacek i Pankracek to historia o wspaniałych przyjacielach,którzy nie potrafią się na siebie gniewać ,nawet jeśli chcą:-)Wacek to uczeń na dostatecznych(to i tak poprawionych),Jacek uczeń czwórkowy,obaj skromni ludzie,a Pankracek to piątkowy i bogaty uczeń.Mira pokazała,że dzieci są najlepsze w wyborze przyjaciół,nie patrzą na oceny ani na status majątkowy,za to na tzw. wnętrze,ale mimo to mają najwięcej kolegów.

martynal11 | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Książka dla dzieci. Właściwie lektura do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Gdy byłam mniejsza nie miałam okazji przeczytać o przygodach Jacka oraz jego kolegów. Nie miałam jej jako lektury.
W ramach akcji postanowiłam ją, jednak przeczytać.
Przeczytałam. I co o niej sadzę?
Może większość z was się ze mną nie zgodzi, lecz nie podobała mi się. Nie polubiłam bohaterów książeczki, ani stylu w jakim została napisana.
Nie jest to wina mojego wieku, starałam się patrzeć na nią oczami dziecka. Moim zdaniem jest to zwykła opowieść. Bez ładu i składu. Nawet nie wiem jaki morał mieli wyciągnąć z niej pierwszoklasiści w szkole na lekcji.
Może autorka chciała stworzyć zwykłą opowieść o trójce chłopców.?

Gustawsonek | 2013-03-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa książka o trójce przyjaciół. także bardzo zabawna. podobał mi się rozdział o tym jak Wacek wysłał do Jacka i Pankracka list.
tylko nie spodobało mi się to jak Kleks - pies Wacka, się zgubił.
ponieważ nie lubię jak w książce się komuś gubi zwierzę.
polecam te książkę wszystkim, tym dużym i tym małym czytelnikom :)

Julek | 2013-05-14

Jestem uczniem klasy 1. Książka mi się podobała.

Czytałam to na konkurs w 3 klasie :)

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica