Jacek, Wacek i Pankracek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
9788310120151
youstyna

Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej...

Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od lat zachwycają prostotą i mądrością.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Hefajstosek | 2018-11-29
Przeczytana: czerwiec 1993

Dostałem tę książkę w nagrodę za świetne wyniki w nauce...w pierwszej klasie podstawówki ;)

Uwielbiałem te przygody jako dziecko,muszę do nich wrócic,bo już niewiele pamiętam.

Jacek_1962 | 2018-10-30
Przeczytana: 01 sierpnia 1970

W 1970 roku dostałem w prezencie 3 książki, to była jedna z nich-pierwsze 3 książki, jakie sam przeczytałem. Zabawne przygody trzech pierwszoklasistów (z których jeden ma to samo imię, co ja). A scenę mycia bułeczek ("Myjemy bułeczki") do dzisiaj świetnie pamiętam!

Kwyrloczka | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

>>Recenzja rozszerzona ze zdjęciami i muzyką na blogu kwyrloczka.pl<<

PRZYGÓD Z LEKTURAMI CIĄG DALSZY

Pewnie moja opinia o tej książce będzie odosobniona - trudno, jakoś to przeboleję. W zasadzie nic szczególnego, historia na godzinkę czytania. Język i stopień skomplikowania raczej dla sześciolatka, a nawet przedszkolaka. Nie rozumiem czemu Jacek, Wacek i Pankracek zabłąkali się do klasy trzeciej. Zbiegli chyba z klasy pierwszej i siedzą teraz cichutko z tyłu pod szafą. No, ale przecież to niemożliwe bo Jacek, Wacek i Pankracek to tacy grzeczni, mili i uczynni chłopcy. Może i za grzeczni i za mili, może też ciut zbyt mało realni.

GODZINA W PRZESZŁOŚCI

Rok wydania książki to cudny drugi rok odwilży - 1955. Na ten rok nie przypada czas szkoły podstawowej ani moich rodziców , ani dziadków. Dziadkowie, choć pisali jeszcze kartki do Stalina, szkołę podstawową już skończyli, a rodzice jeszcze nie zaczęli, natomiast mnie nie było w najśmielszych nawet planach. Sielankowa opowiastka o...

Dominik Mikusek | 2018-02-24
Przeczytana: 15 października 2001

Bardzo przyjemna książka o przygodach trójki kolegów z klasy, którzy pod wpływem wspólnych doświadczeń stają się przyjaciółmi.

moniczka_28 | 2017-06-01

ciepła opowieść o przyjaźni trójki chłopców.... przypominają mi się moje szkolne lata...

Tomoto | 2017-01-28

Czytana we wczesnej podstawówce. Pewnie wtedy była śmieszna :)

Cukiereczek85 | 2017-01-12
Przeczytana: 1993 rok

jedna z ulubionych książek z dzieciństwa :)

krif | 2016-09-18

Genialna książka! Polecam dla małych czytelników.

Gerard Waldowski | 2016-06-23
Przeczytana: 31 grudnia 1984