Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci

Wydawnictwo: GMP
tuwim, lokomotywa

Inne wydania

Książeczka zawiera pełne teksty utworów Tuwima z ilustracjami Jana Marcina Szancera.
1. Lokomotywa
2. Rzepka
3. Ptasie Radio

źródło opisu: opis własny

Natalia | 2012-12-23

Opowiadanie, które pamięta się przez całe swoje życie. Chyba nie ma osoby, która by tego nie czytała. :)

Basia_Pelc | 2013-04-08

Uwielbiam wszystko co pisze Tuwim, jest bezbłędny...

Abee | 2014-09-15
Przeczytana: 25 grudnia 1977

Absolutnie kultowa - ta z rysunkami Szancera - pozycja na półce dziecięcej. Znana, lubiana, na pamięć przyswajana. I nawet dla nastolatka czasem się nadaje. Ponadczasowa pozycja. Tylko wydaje mi się, że 'Ptasie Radio' ździebko zaczęło się starzeć przez te trele.

Joasia | 2012-03-20

Przepiękna książka, zjawiskowe ilustracje, pomimo upływu lat nic nie traci na swej wartości. Nadal podoba się maluszkom, warto aby dzieci znały takie książki.

Różyczka | 2011-08-19

Tych wierszy nic nie przebije. Klasyka dzieciństwa sama w sobie.
Cudowne wspomnienia z okresu młodości.

Dzisiaj klasyka... Piękna, Polska, ponadczasowa klasyka, która od pokoleń cieszy sobą dzieciaki. Wierszy tego autora słuchały zapewne pradziadkowie, dziadkowie, rodzice, my, a teraz czas na nasze najmłodsze pokolenie czyli nasze dzieci.

W książce tej znajdują się trzy utwory znanego polskiego poety: Lokomotywa, Rzepka oraz Ptasie radio. Wszystkie znam doskonale z własnego dzieciństwa, dwa pierwsze wiersze znam nawet na pamięć. Już wiele razy mówiłam je mojemu synkowi, ale wstyd przyznać, że dotychczas nie mieliśmy w domu żadnej książki z utworami tego autora. Ale nadrabiamy zaległości i już się poprawiliśmy ;)

Nikodem od początku pokochał "Lokomotywę". Śmieje się przy niej w głos. Uwielbia kiedy na początku mówię ten wiersz powoli, a potem coraz szybciej i szybciej, aż sama zaczynam się w tej szybkości plątać :) To samo zresztą tyczy się "Rzepki". Najlepszy i najzabawniejszy moment to oczywiście ten, w którym wszyscy na siebie wpadają, oczywiście z rzepką na czele :)

To wydanie...

kinkiet | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Ostatnio naszło mnie na czytelnicze wspomnienia. Przypomniało mi się, jak mama czytała mi "Pana Hilarego" i "Słonia Trąbalskiego". Przeczytanie więc "Lokomotywy" (dokładnie to wydanie) było tylko kwestią czasu. Te proste wierszyki pozostają wciąż żywe. I rozczulają mnie.
Wyzwanie czytelnicze 2015: książka z dzieciństwa.

Milena | 2012-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Pamiętam ją z dzieciństwa, ale przy różnych przeprowadzkach gdzieś się zapodziała. Jak znalazłam w księgarni w takim samym wydaniu, to normalnie ucieszyłam się jak dziecko. Kupiłam córeczce i czytamy bardzo często.

| 2014-01-22

Super, że dzięki temu działowi mogę przypomnieć sobie swoje ulubione książki z dzieciństwa.

Kasia | 2015-07-22
Na półkach: Jagodowe, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2015

rewelacyjna - dla maluchów do wielokrotnego! czytania :)