Witaj, Karolciu!

Okładka książki Witaj, Karolciu! Maria Krüger
Okładka książki Witaj, Karolciu!
Maria Krüger Wydawnictwo: Siedmioróg literatura dziecięca
literatura dziecięca
Siedmioróg
2008-04-01
1970-01-01
978-83-7162-556-5
Karolcia

Kontynuacja przygód Karolci z tomu 1.

Sądząc z opinii innych czytelników, dla wielu ta książka z dzieciństwa była wyjątkowa i niezapomniana.
Dobry wymiar rozrywki i przyjemne dla oka wydanie książki.

Pierwszy raz książka przeczytana w 1987 roku i przeczytam ponownie, gdy przyniesie ją z bibioteki któraś z Córek 😁

Kontynuacja przygód Karolci z tomu 1.

Dobry wymiar rozrywki i przyjemne dla oka wydanie...

Nie mniej udana kontynuacja przygód Karolci z tomu 1.
Tym razem zamiast błękitnego koralika dziewczynka znajduje na schodach magiczną niebieską kredkę, która podobnie jak koralik z części pierwszej ma moc spełniania marzeń. Wszystko, co Karolcia i Piotr narysują, staje się prawdziwe i znika z kartki. Żeby nie było za słodko, dzieci muszą chronić czarodziejskie przedmioty przed podstępną czarownicą Filomeną, która łatwo nie daje za wygraną...
W tej części Karolcia i Piotruś są mniej egoistyczni i hojnie spełniają dobre uczynki, przynosząc radość ludziom, jak parasole w deszczowy dzień.

Dobry wymiar rozrywki i przyjemne dla oka wydanie książki, choć pierwsza część była jednak lepsza.

Nie mniej udana kontynuacja przygód Karolci z tomu 1.

I znowu kolejne wspomnienie z dzieciństwa o Karolci i Piotrze i tym razem, zaczarowanej niebieskiej kredce, którą można zmaterializować wszystko, o czym się zamarzy. Dzieci jak to dzieci, najpierw podekscytowane magicznym gadżetem rysują byle co, ale po chwili nachodzi ich refleksja. Z upływem czasu ich rysunki stają się coraz bardziej przemyślane i pomocne innym ludziom.

Wciąż. Wciąż nie znosiłam tej książki w dzieciństwie.

Wciąż. Wciąż nie znosiłam tej książki w dzieciństwie.

Dalszy ciąg przygód Karolci z jej przyjacielem Piotrem, których znamy z t.1 Ta część jest w pomysłach bardziej absurdalna dla dorosłego (mnie) przez co książka śmieszyła mnie swoją fabułą. Dzieci chyba reagują inaczej... Jak t.1 nie polecam czytać dorosłym, a ocena jest przeciętną oceną z LC, bo nie jestem w stanie tego ocenić z właściwej grupy docelowej perspektywy.

Książka jest bardzo rewelacyjna i pokazuje wielką si le wyobraźni

Książka jest bardzo rewelacyjna i pokazuje wielką si le wyobraźni

Całkiem przyjemna książka. Miło mi się przy niej zasypiało. Jedynie zakończenie było nieco rozczarowujące. Ogółem przydałaby się taka pozytywna literatura dla dorosłych, by nie czytać tylko o tragediach.

Bardzo mi się podobała mimo tego że nie jest tak ciekawa jak ,,Karolcia". Mimo to świetnie się bawiłam. Fajnie było się cofnąć do lat dzieciństwa i cieszyć z przygód Karolci i Piotra. Dla młodszych czytelników radość z czytania tej książki będzie pewnie jeszcze większa.

Moja opinia zdecydowanie 10/10.

Moja opinia zdecydowanie 10/10.

Kontynuacja przygód Karolci i jej przyjaciela Piotrka. Tym razem dzieci stają się posiadaczami błękitnej kredki (chyba ten kolor był ulubionym autorki, ponieważ przypominam- w poprzedniej części Karolcia miała błękitny koralik😉).
Ona również jest zaczarowana. Dzięki niej każda namalowana rzecz, zwierzę, czy nawet osoba ożywa. Niejednokrotnie pomaga wyjść dzieciom z tarapatów, ale również zrobić dobry uczynek i sprawić innym radość. Powraca również zła czarownica Filomena, która próbuje zabrać kredkę naszym bohaterom, ale na szczęście ich odwaga oraz pomysłowość sprawiają, że czarownica nie ma żadnych szans😉
Ciekawa i pouczająca książka, styl nadal przeznaczony dla tych młodszych czytelników. Jednak pierwsza część bardziej mnie urzekła😉 Ocena 8/10.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Lektury
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Witaj, Karolciu!