Witaj, Karolciu!

Wydawnictwo: Siedmioróg
978-83-7162-556-5
Karolcia
espeja

To ciąg dalszy fantastycznych przygód pomysłowej dziewczynki, którą znamy z pierwszej części tej książki pt. "Karolcia". Tym razem Karolcia i jej kolega przeżywają zabawne przygody dzięki czarodziejskiej niebieskiej kredce. Ich mały skarb, podobnie jak niebieski koralik, posiada moc spełniania życzeń. Opowiadanie napisane jest ze wspaniałym humorem i wartko toczącą się akcją. Idealnie nadaje się na pierwszą "własną" lekturę.

Jucia58542 | 2014-03-12
Przeczytana: 05 maja 2010

Jeszcze lepsze przygody Karolci niż były w pierwsze części. W pierwszej części Karolcia miała zaczarowany koralik który znalazła pod szafami gdy jej rodzina i ona się przeprowadzali i od tego czasu mogła mieć wszystkie lalki i inne zabawki na które jej rodziców nie było stać. W tej części Karolcia ma niebieską kredkę która nie tylko rysuje na niebiesko ale też wszystko co się nią narysuje zmienia się w prawdziwe.

Przeczytana: 12 listopada 2013

Bardzo fajna, wesoła. Kredka, którą można wyrysować marzenia - niejeden z nas o takiej marzy. I jak to w życiu bywa, wszystko co dobre się kiedyś kończy, a nam pozostaje niedosyt. Nie ukrywam, że historia o niebieskim koraliku bardziej przypadła mi do gustu. Może dlatego, że było to moje pierwsze spotkanie z Karolcią, i to w jakim wieku :)
Polecam, i tym dużym, i tym małym.

Gustawsonek | 2013-03-29
Przeczytana: 2012 rok

bardzo fajna książka, o następnych przygodach Karolci.
tym razem znalazła niebieska kredkę. jak się coś nią narysuję, pojawia się to. Polecam :)

Hanka | 2011-02-15

uwielbiałam wszystkie części Karolci, tyle magii, czarów. Fantastyczne wspomnienie z dzieciństwa

Eudaimonia | 2014-05-01

Powrót do świata Karolci to sięganie po rurkę z bitą śmietaną. Śmietana rozpływa się w ustach i spływa po palcach, wafelek trzaska, pęka, jest wypieczony, chrupiący, najlepszy.

Opowieści o Karolci zachwycą dziecko i zachwycą dorosłego, gdy zechce do nich wrócić. Karolcia do spełnienia pragnień potrzebowała koralika, teraz potrzebuje kredki. Niebieskich, niebieściutkich jak obłoki marzeń, jak senne odmęty, w których toną pragnienia. Karolcia potrzebuje akcesoriów, bo nie wie jeszcze tego, czego może się dowiedzieć w przyszłości. Jeśli w dorosłości nie zapomni o marzeniach, jeśli nie zaniedba dziecka w sobie. Bo dorosły nie musi mieć kredki ani koralika aby czarować świat wokół siebie i własny los. Wystarczy mu umiejętność odczuwania, otwarty umysł i empatia. Jeśli nie zamknie serca, nie zawęzi horyzontu percepcji, nie zatrzaśnie drzwi przed innymi, jest omnipotentny. Nie na boską, nie na magiczną, lecz na ludzką miarę. Jednak i w tej ludzkiej mierze odnaleźć można magię. Jeśli się...

emik84 | 2016-07-16

Tytułowa bohaterka jest dziewięcioletnią dziewczynką. Jej perypetie dzieci mogły śledzić już w pierwszym tomie noszącym tytuł "Karolcia". Tom drugi jest równie ciekawy i pełen niespodzianek. Dziewczynka wraz ze swoim przyjacielem Piotrkiem na schodach znajduje niezwykłą niebieską kredkę, która podobnie jak koralik z części pierwszej, ma magiczną moc. Wszystko co Karolcia i Piotruś narysują staje się realne, znika z kartki i ożywa. Niestety jak w każdej historii i tu pojawia się czarny charakter, a jest nim chytra czarownica Filomena, która za wszelką cenę stara się odebrać Karolci jej magiczną kredkę...

Opowieść, którą znalazłam na kartach lektury jest ciepła, czasem zabawna, innym razem zaskakująca. Przedstawia beztroskie, przepełnione niestworzoną wyobraźnią, dzieciństwo dwójki przyjaciół. Moje córki oczywiście bardzo szybko podchwyciły temat i zaczęły wyobrażać sobie jak by to było fajnie mieć magiczną kredkę i rysować rzeczy, które po chwili pojawiałyby się tuż obok. Oj,...

Delur | 2014-08-28

Pamiętam jak miałem jakieś 8 lat i siedziałem z koleżanką na drzewie i zastanawialiśmy się co byśmy narysowali mając niebieską kredkę (przeważały chyba gigantyczne paczki chipsów).
Ta książka jednak zniszczyła mi dzieciństwo, ciągle cierpiałem z braku niebieskiej kredki i często budziłem się rozczarowany, gdy śniło mi się, że rysuję nią rzeczy, które cudownie się materializują :(

Elanesse | 2011-02-03
Przeczytana: 2009 rok
Jola | 2010-07-19
Przeczytana: 1995 rok

Ja również bardzo zazdrościłam Karolci i Piotrowi koralika i kredki. Ciekawa i wciągająca opowieść dla dzieci, choć narracja i język pozostawiają trochę do życzenia. ;-)

Maria Tarczyńska | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Jest to książka oczywiście dla dzieci i wydaje mi się, że dzieciom się podoba. Przyznam, że ta część przygód Karolci podobała mi się bardziej niż poprzednia z koralikiem.