Przy blasku księżyca

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
By The Light Of The Moon
83-7337-335-7
horror thiller Koontz

Spokojny, żyjący w harmonii ze światem malarz, Dylan O'Conner, pewnego wieczoru zostaje napadnięty przez zagadkowego człowieka, który w pokoju motelowym aplikuje mu tajemniczy zastrzyk. Wkrótce dowiaduje się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo - musi uciekać przed bezwzględnymi mordercami, którzy nie cofną się przed niczym, by wyeliminować każdego, kogo obłąkany "doktor" dostał w swoje...

Wkrótce dowiaduje się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo - musi uciekać przed bezwzględnymi mordercami, którzy nie cofną się przed niczym, by wyeliminować każdego, kogo obłąkany "doktor" dostał w swoje ręce. Towarzyszy mu młodszy brat cierpiący na autyzm oraz Jilly, dziewczyna próbująca swoich sił jako komik na estradach Południowego Zachodu, której również wstrzyknięto tajemniczą substancję. Muszą stawić czoło nie tylko pościgowi, ale także dziwnym, niepojętym zmianom, jakie zaczynają w nich zachodzić pod wpływem zastrzyku. Wbrew własnej woli stają się uczestnikami wydarzeń, które na pozór nie mają żadnego związku z grożącym im niebezpieczeństwem. Wydaje się, że chory Shepherd będzie im utrudniał ucieczkę? ale czy rzeczywiście?

anika | 2016-08-12
Na półkach: 2016, Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Ciężko mi było wysłuchać tej książki, bo akcja jest rozwleczona do niemożliwości, na dodatek od pewnego momentu jest przewidywalna i wiadomo, że nastąpi happy end. Mimo wszystko końcówka rodem z bajek i tak powaliła mnie na kolana. Takiego kiczu się nie spodziewałam, chociaż może powinnam, ze względu na wcześniejsze rozwiązania.

Dylan O'Conner zarabia na życie jako malarz. Jeździ po Stanach Zjednoczonych, maluje i sprzedaje swoje dzieła. W podróżach towarzyszy mu jego młodszy brat, Shepherd, cierpiący na odmianę autyzmu. Jill Jackson występuje jako komik. Ona także podróżuje po Stanach Zjednoczonych. Drogi braci O'Conner i Jill spotkały się w przydrożnym motelu, gdzie zatrzymali się w tym samym czasie. Być może nigdy nie zawarliby bliższej znajomości, gdyby nie szalony naukowiec, który dość przypadkowo wybrał ich na obiekty swego niezwykłego eksperymentu. Pod przymusem każdemu zaaplikowany został zastrzyk, który naukowiec dość enigmatycznie nazwał "szprycą" i określił równocześnie dziełem swojego życia. Gorzej, że oświadczył, iż trudno przewidzieć, jakie będą skutki zastrzyku, a do tego zapowiedział, że każdy, kto otrzymał zastrzyk, stał się w konsekwencji celem pościgu, podobnie jak sam naukowiec. Argumentem za prawdziwością słów szaleńca były wydarzenia, do których doszło w chwilę potem na parkingu przed...

Adrian Jeżak | 2015-09-03
Na półkach: Dean koontz, Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2015

Książka zaczęta przeze mnie pół roku temu i przerwana z powodu braku czasu. Teraz do niej wróciłem i skończyłem jak należy. Żałuję, że nie skończyłem jej czytać za pierwszym razem. Książka zaczyna się dość ospale, ale potem przez cały czas utrzymuje dość szybkie tempo akcji aż do samego końca, który okazuje się pojawiać w najmniej oczekiwanym momencie i totalnie nas zaskakuje.
Poza tym, książka opowiada o woli przetrwania, braterskiej miłości i zrozumieniu oraz szczerej przyjaźni.Ponadczasowe wartości, którenie zawsze doceniane są w obecnych czasach.
Polecam
Adrian Jeżak

Mieczysław | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Niestety, mój ulubiony Koontz tym razem mnie całkowicie rozczarował. Książka jest rozwleczona i zwyczajnie nieciekawa. Da się przeczytać, ale to już nie to.

magdalena | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Dziwna książka,dość chaotyczna. Sama historia z początku zaciekawia, ale w miarę jej rozwoju zamiast jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę czytelnika dużo traci. Ogólnie doczytałam, ale nie jest to książka, którą zapamiętam po zamknięciu książki.

Angie | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Ogólnie bardzo słaba, wg mnie, pozycja. Ale szczególny minus za nie do końca zaznajomienie się z syndromem Aspergera i autyzmem. Autyzm to nie choroba psychiczna, nazywanie go mianem upośledzenia też wydaje mi się mocno krzywdzące. Asperger nie idzie w parze z upośledzeniem, jedynie z autyzmem może współwystępować upośledzenie, co nie jest równoznaczne z samym autyzmem. Nazywanie kogoś wysoko funkcjonującym autystą, a nawet aspergerem (sic!), tylko dlatego, że osoba potrafi sama się umyć i siebie nakarmić, jest wg mnie bardzo dyskryminujące, szczególnie dla Aspergerowców, których często ciężko odróżnić od normalnie funkcjonującej osoby, gdy już dorosną. Dopiero bliższe poznanie może ukazać pewną aspołeczność, niechęć do zmian, obsesyjność zainteresowań i dalszą specyfikę. Ta kwestia szczególnie mnie oburzyła, bo tematyka jest mi bliska i bardzo nie lubię używania tych dwóch zaburzeń neurologicznych w sposób stereotypizujący. Uważam, że to szczególnie krzywdzi te osoby oraz tworzy...

Faust | 2010-10-16

Całkiem przyjemnie mi się czytało. I to chyba najlepsze co można napisać. Fabuła ma ciekawy początek, z czasem staje się trochę naciągana. Muszę przyznać że po raz pierwszy czytając Koontz'a nie mogłem się doczekać zakończenia (a było takie sobie, niestety).

Bloo | 2010-08-11
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo zabawna książka. Właściwie do pochłonięcia w jeden dzień. Jak napiszę, że jest lekka i przyjemna, to chyba nie będzie w tym przesady. Nie powala na kolana, ale jako lektura na długą podróż świetnie się nadaje.

KrzysWR-wawa | 2013-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Sytuacja początkowa: On - malarz podróżuje po Stanach sprzedając swoje obrazy wraz z bratem autystykiem. Ona - wędrowna komediantka - One Men Show. Przypadkowy Motel przy autostradzie: niemiły facet ogłusza Malarza i wstrzykuje mu coś w żyłę, potem - w innym pokoju - robi to Komediantce. Takie słabsze sf, ale każdy z nas marzył kiedyś by mieć nadnaturalne moce. I nasi bohaterowie z czasem zaczynają mieć nowe umiejętności i - niestety (wolę Koontza poza fantastyką) - są to umiejętności trochę wydumane. I powiedziałbym, ze to koniec powieści ale .... Koontz ładnie prowadzi akcję, Malarz i Komediantka się poznają i - jak u Koontza - znaleźli swoje drugie połówki: czyli sztampa. Ale łamie ją brat autystyk - moim zdaniem - najbardziej krwista postać powieści. On też dostaje zastrzyk i też następuje przemiana. Fajnie by było, by Koontz lepiej się "przyłożył" do pisania bo jego przemiana - autystyka - jest najlepsza. Zmienia się w sposób trudny i Koontz ładnie to opisuje: nie staje się...

Peet | 2015-09-13

Przygodę z książkami Koontza zacząłem w latach 90 od Grom, Złe miejsce, czy Opiekunowie. I chyba są to jego najlepsze książki, a przeczytałem ich już 32. Tutaj mamy w miarę ciekawy początek, a im dalej akcja idzie do przodu, tym bardziej jest ciosana z coraz mniej do siebie pasujących klocków. Koniec bardzo lichy. Co bardziej wrażliwe osoby cisną książkę, bądź wykasują ebooka po tym jak główna bohaterka ucina sobie żartobliwe pogawędki w momentach zagrożenia życia, zamiast jak każdy normalny człowiek uciekać.