Przy blasku księżyca

83-7337-335-7
horror thiller Koontz
Goldfinch Baby

Inne wydania

Spokojny, żyjący w harmonii ze światem malarz, Dylan O'Conner, pewnego wieczoru zostaje napadnięty przez zagadkowego człowieka, który w pokoju motelowym aplikuje mu tajemniczy zastrzyk. Wkrótce dowiaduje się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo - musi uciekać przed bezwzględnymi mordercami, którzy nie cofną się przed niczym, by wyeliminować każdego, kogo obłąkany "doktor" dostał w swoje...

Wkrótce dowiaduje się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo - musi uciekać przed bezwzględnymi mordercami, którzy nie cofną się przed niczym, by wyeliminować każdego, kogo obłąkany "doktor" dostał w swoje ręce. Towarzyszy mu młodszy brat cierpiący na autyzm oraz Jilly, dziewczyna próbująca swoich sił jako komik na estradach Południowego Zachodu, której również wstrzyknięto tajemniczą substancję. Muszą stawić czoło nie tylko pościgowi, ale także dziwnym, niepojętym zmianom, jakie zaczynają w nich zachodzić pod wpływem zastrzyku. Wbrew własnej woli stają się uczestnikami wydarzeń, które na pozór nie mają żadnego związku z grożącym im niebezpieczeństwem. Wydaje się, że chory Shepherd będzie im utrudniał ucieczkę? ale czy rzeczywiście?

Dylan O'Conner zarabia na życie jako malarz. Jeździ po Stanach Zjednoczonych, maluje i sprzedaje swoje dzieła. W podróżach towarzyszy mu jego młodszy brat, Shepherd, cierpiący na odmianę autyzmu. Jill Jackson występuje jako komik. Ona także podróżuje po Stanach Zjednoczonych. Drogi braci O'Conner i Jill spotkały się w przydrożnym motelu, gdzie zatrzymali się w tym samym czasie. Być może nigdy nie zawarliby bliższej znajomości, gdyby nie szalony naukowiec, który dość przypadkowo wybrał ich na obiekty swego niezwykłego eksperymentu. Pod przymusem każdemu zaaplikowany został zastrzyk, który naukowiec dość enigmatycznie nazwał "szprycą" i określił równocześnie dziełem swojego życia. Gorzej, że oświadczył, iż trudno przewidzieć, jakie będą skutki zastrzyku, a do tego zapowiedział, że każdy, kto otrzymał zastrzyk, stał się w konsekwencji celem pościgu, podobnie jak sam naukowiec. Argumentem za prawdziwością słów szaleńca były wydarzenia, do których doszło w chwilę potem na parkingu przed...

anika | 2016-08-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2016
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Ciężko mi było wysłuchać tej książki, bo akcja jest rozwleczona do niemożliwości, na dodatek od pewnego momentu jest przewidywalna i wiadomo, że nastąpi happy end. Mimo wszystko końcówka rodem z bajek i tak powaliła mnie na kolana. Takiego kiczu się nie spodziewałam, chociaż może powinnam, ze względu na wcześniejsze rozwiązania.

Adrian Jeżak | 2015-09-03
Na półkach: Przeczytane, Dean koontz
Przeczytana: 03 września 2015

Książka zaczęta przeze mnie pół roku temu i przerwana z powodu braku czasu. Teraz do niej wróciłem i skończyłem jak należy. Żałuję, że nie skończyłem jej czytać za pierwszym razem. Książka zaczyna się dość ospale, ale potem przez cały czas utrzymuje dość szybkie tempo akcji aż do samego końca, który okazuje się pojawiać w najmniej oczekiwanym momencie i totalnie nas zaskakuje.
Poza tym, książka opowiada o woli przetrwania, braterskiej miłości i zrozumieniu oraz szczerej przyjaźni.Ponadczasowe wartości, którenie zawsze doceniane są w obecnych czasach.
Polecam
Adrian Jeżak

Wymęczyłam się przy tej książce, oj, wymęczyłam. Zaczynałam, odkładałam, znów wracałam... ciężka to lektura.

Pomysł, trzeba to przyznać, niezły, ale wykonanie bardziej niż słabe. Zastanawiałam się cały czas, dlaczego akcja mnie nie wciąga. Ostatecznie doszłam do wniosku, że całą fabułę dałoby się streścić w jednym zdaniu, cóż więc może wciągać i porywać?

Nudna, rozciągnięta w słowach, uboga w pomysłach.

Autora powieści z pewnością większości czytelników przedstawiać nie trzeba. Dean Koontz to amerykański pisarz mogący pochwalić się doprawdy pokaźnym dorobkiem literackim. Zaczął pisać pod koniec lat 60 XX wieku. Pierwotnie skupiał się na powieściach z gatunku science fiction, później przeszedł do thrillerów i horrorów. Jego dzieła wielokrotnie okrzyknięto światowymi bestsellerami (np cykl Odd Thomas), zaś niektóre z nich doczekały się adaptacji filmowych i telewizyjnych (1998: "Odwieczny wróg" reż. Joe Chappelle, 2012: "Odd Thomas - pogromca zła" reż. Stephen Sommers). Powieść "W świetle księżyca", będąca połączeniem fantastyki i thrilleru, po raz pierwszy wydano w Polsce w 2003 roku pt "Przy blasku księżyca". Moim zdaniem zmiana tytułu na obecny była niepotrzebna. Pierwotna nazwa o wiele bardziej pasuje do fabuły, lepiej z nią współgra.

Artysta - malarz, Dylan O'Conner oraz jego młodszy, cierpiący na autyzm brat Shepherd zatrzymują się na noc w jednym z przydrożnych moteli w...

Mieczysław | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Niestety, mój ulubiony Koontz tym razem mnie całkowicie rozczarował. Książka jest rozwleczona i zwyczajnie nieciekawa. Da się przeczytać, ale to już nie to.

sibidilla | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 17 lutego 2017

Niestety, nie dałam rady....mimo prób, mimo kilku podejść nie dałam rady dojść do końca. W połowie doszłam do wniosku, że czytanie ma sprawiać przyjemność, a nie męki. A szkoda, bo autora generalnie lubię.

magdalena | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Dziwna książka,dość chaotyczna. Sama historia z początku zaciekawia, ale w miarę jej rozwoju zamiast jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę czytelnika dużo traci. Ogólnie doczytałam, ale nie jest to książka, którą zapamiętam po zamknięciu książki.

Angie | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Ogólnie bardzo słaba, wg mnie, pozycja. Ale szczególny minus za nie do końca zaznajomienie się z syndromem Aspergera i autyzmem. Autyzm to nie choroba psychiczna, nazywanie go mianem upośledzenia też wydaje mi się mocno krzywdzące. Asperger nie idzie w parze z upośledzeniem, jedynie z autyzmem może współwystępować upośledzenie, co nie jest równoznaczne z samym autyzmem. Nazywanie kogoś wysoko funkcjonującym autystą, a nawet aspergerem (sic!), tylko dlatego, że osoba potrafi sama się umyć i siebie nakarmić, jest wg mnie bardzo dyskryminujące, szczególnie dla Aspergerowców, których często ciężko odróżnić od normalnie funkcjonującej osoby, gdy już dorosną. Dopiero bliższe poznanie może ukazać pewną aspołeczność, niechęć do zmian, obsesyjność zainteresowań i dalszą specyfikę. Ta kwestia szczególnie mnie oburzyła, bo tematyka jest mi bliska i bardzo nie lubię używania tych dwóch zaburzeń neurologicznych w sposób stereotypizujący. Uważam, że to szczególnie krzywdzi te osoby oraz tworzy...

słoneczko | 2015-12-14
Przeczytana: 2014 rok

W mojej opinii, jedna ze słabszych pozycji w dorobku autora. Niby wszystko ok, ale bez iskry, która rozpala.