Analityk

Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
The analyst
powieść,

W dniu swoich urodzin doktor Frederick Starks, nowojorski psychoanalityk, dostaje list : Zrujnował Pan moje życie. Teraz ja zamierzam zrujnować pańskie.... To początek makabrycznej gry z przeciwnikiem bez twarzy. Gry, w której każdy ruch oznacza czyjąś śmierć. Gry, którą można wygrać tylko... Umierając.

Zaczytana | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Są takie książki,które wciągają już od pierwszych stron i "Analityk" właśnie do takich należy.Intrygujący początek zapowiada doskonałą przygodę z lekturą.Druga część trochę gorsza,ale trzecia jest napisana całkiem sprawnie.Autor potrafi świetnie budować napięcie co powoduje,że ciężko się oderwać od lektury.
Główny bohater dostaje list z pogróżkami,z treści którego dowiaduje się,że zrujnował życie autorowi listu.Ma wybór albo w przeciągu 15 dni dowie się kto jest autorem owego listu albo powinien się zabić,bo jeśli tego nie zrobi członkom jego rodziny stanie się krzywda.Zaczyna się wyścig z czasem wypełniony intrygami oraz próbami zastraszenia bohatera.
Bardzo dobry thriller psychologiczny.
Warto!

Nikto | 2016-04-23
Na półkach: Rok - 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Dobry i wciągający thriller psychologiczny,którego bohaterką główną jest...zemsta.Zemsta na początku jest wielką niewiadomą dla przeciętnego psychoanalityka z Nowego Jorku.Frederick Starks nie wie i nie rozumie dlaczego ktoś w dniu jego urodzin przysyła mu zamiast jubileuszowych życzeń,list z pogróżkami.Nie wie o co chodzi,o co go oskarżają,wszak on zawsze i tylko wyłącznie pomagał innym poprzez terapię i nigdy nikogo nie skrzywdził.Tak mu się wydawało.Nadawca listu wciąga Fredericka w specyficzną grę i zmienia całkowicie jego życie.Wkrótce zemsta ma twarz strachu i lęku,a potem wielkiej ucieczki szlakiem krwi i łez oraz osaczenia.Książka nie nudzi,jest pełna akcji i ciekawych informacji chociażby na temat psychoanalizy i Freuda.Ale też ostrzega przed zbytnim zaufaniem komukolwiek.Pokazuje jak szybko można z ofiary stać się katem.Koniec dość przewidywalny w stylu wczesnego ''hollywoodu '',ale to tej lekturze nic a nic nie umniejsza.

alicjuszka | 2013-06-25
Przeczytana: 21 czerwca 2013

No cóż ...
Przyznam szczerze, że już dawno tak ciężko nie czytało mi się książki. Męczyłam się z nią ponad tydzień.
Nie zdradzę chyba zbyt wiele szczegółów, jeśli napiszę, że wokół głównego bohatera zaczynają dziać się dziwne i niekoniecznie dobre dla niego rzeczy po otrzymaniu tajemniczego listu.
Autor podzielił książkę na dwie części. Przez pierwszą część ledwo przebrnęłam, ale tylko dlatego, że nie lubię tracić nic z treści. Często są nawiązania do wcześniejszych sytuacji z książki. Pierwsza część to nic innego jak próba odnalezienia autora listu
Moim skromnym zdaniem autorowi nie udało się stworzyć aury tajemniczości. Właściwie prawie na początku można zorientować się kim są wspólnicy głównego zleceniodawcy.
Druga część książki jest, jeśli miałabym porównywać obydwie części, dużo lepsza od pierwszej.
Oceniając całość - zbyt proste, żeby było możliwe.

A-- | 2011-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Dobra acz nie nadzwyczajna. Do połowy schematyczna dość i trochę się wynudziłem. Gdyby nie potoczysty styl pisarza, wynudziłbym się bardziej. Na szczęście w połowie książki następuje ciekawy zwrot akcji. Końcowe sceny zbyt hollywoodzkie, ale ogólnie jest to kawał dobrej powieści sensacyjnej.

Kramer | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

To jest książka, która nadaje się do poczytania w pociągu w podróży służbowej do stolicy. Pół wte i pół wewte. Akurat dobrze się składa, bo akcja podzielona jest na dwie części. Czyta się dobrze, autor ma dar narracji i lekkie pióro, a to się przydaje w kolejowych warunkach. Do połowy nie jest źle, powiedziałbym nawet, że wciągnęło mnie od pierwszej strony. Niestety druga część sprawia wrażenie, jak gdyby autor zrobił sobie dłuższą przerwę przed jej napisaniem a w międzyczasie nastąpiły przesunięcia kadrowe na etacie weny. Ponieważ jednak właśnie wracamy zmęczeni ze stolicy, nie przeszkadza to aż tak bardzo. Całość przypomina nieco filmy typu "Dziewiąte wrota", gdzie akcja fajnie i pomysłowo się rozwija, ale nagle gdzieś się załamuje i zaczyna się pikowanie do kiczowatego finału. Dlatego nie "dobra" a zaledwie "przeciętna".

beatak955 | 2016-01-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Książka rozkręca się powoli jednak cały czas buduje napięcie.Pokazuje jak łatwo z uczciwego niczym nie wyróżniającego się człowieka w krytycznej sytuacji można stac się wyrachowanym kalkulującym każdy krok strategiem. Polecam każdemu lubiącemu thrillery psychologiczne.

Magdalena Witkiewicz | 2012-12-03
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Rewelacja. Wsiąkłam w tę książkę. Super!

Rafał | 2011-11-23
Przeczytana: sierpień 2011

Jedna z moich najlepszych pozycji książkowych, do której z chęcią powrócę w późniejszym czasie. Książka nie powoduje zmęczenia swoją treścią, czyta się z zaciekawieniem już od samego początku. Wciągające zwroty akcji przy końcowych scenach. Polecam osobom, które nie są zdecydowane czy warto sięgnąć po "Analityka".

Daisy | 2013-11-04
Przeczytana: 24 października 2013

Świetna, nieprzewidywalne zwroty akcji, napisana bardzo inteligentnie oraz przemyślanie. Jak dla mnie również zaskakująca, określająca stopniowo zmieniające się oblicza ludzkiej natury. Jednym słowem, bardzo dobrze napisany thriller psychologiczny warty uwagi czytelnika o wyszukanych gustach literackich.

Lidka | 2014-11-25

Nie nazwałabym jej złą, ale też nie jest to książka do której chciałoby się powrócić. Takie sobie czytadełko, jak nie ma pod ręką nic innego. Przeciętny kryminał bez jakiegoś szczególnego ładunku emocji.