Ag2S

Ciąża. Stan odmienny. Błogosławiony? Nie dla Karoliny! Studentka ostatniego roku chemii ma plany na przyszłość i nie uwzględniają one bycia mamą. Na pewno jeszcze nie teraz! Gdyby mogła cofnąć czas, drugi raz nie byłaby taka głupia. Jak powiedzieć o ciąży rodzicom, babci, przyjaciołom, ojcu dziecka? Może nic nie mówić? Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina...

Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia – synka Jasia.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2015

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl

mclena | 2016-10-09
Przeczytana: 08 października 2016

"Okazuje się, że są osobni święci od ciąży, porodu i zakręconej pępowiny. Zważywszy na liczbę modłów, jakie wznosiła moja babcia, dziecko powinno ze mnie bezboleśnie wypłynąć na fali wód płodowych, a jedyna rzecz, jaką ja muszę zrobić, to złapać je w odpowiednim momencie."

Książka MIAZGA! To mój debiut z Kasią Bulicz-Kasprzak, który okazał sie naprawdę bardzo udany. Przezabawna, życiowa i taka... prawdziwa! Nie mogłam sie od niej oderwać, co przy obecnej sytuacji w jakiej jestem (noworodki - bliźniaki) przeczytanie jej w jeden dzień było mega osiągnięciem. Na dodatek tak mnie podniosła na duchu, że nie pamietam kiedy ostatnio tak dobrze czułam się czytając książkę. Zazwyczaj jest we mnie dużo emocji podczas lektury, a tutaj zostałam wprowadzona w tak głeboki spokój, że nic nie było mnie w stanie zirytować, bądź wyprowadzić z równowagi. Karolina w roli narratora była jak spotkana po latach najlepsza przyjaciółka, która opowiadała swoją historię życia... od samego początku ujęła...

Beata | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Lekka i przyjemna powieść o nieplanowanym macierzyństwie, przyjaźni i lojalności, o miłości i wyborach życiowych. Książka momentami potrafi wzruszyć, rozśmieszyć i zirytować. Rewelacyjna scena na porodówce, a postać babci - niezapomniana:)

andzia12 | 2015-09-25
Przeczytana: 23 września 2015

Juz kolejny raz nie zawiodłam sie na książce K. Bulicz-Kasprzak!
Tym razem najnowasza powieść "Inna bajka" opowida o historii Karoliny, która orientuje sie, że jest w ciąży, a jej życie zmienia bieg 360 stopnii.
A w tym wszystkim mieści problem ojca dziecka i postawy Karoliny wobec niego.
Jest to nie tylko książka o miłości, ale też o macierzyństwie(ale i miłości ojca do dziecka) oraz o sile przyjaźni.
Niezwykle barwną i zabawna postacia jest babcia głównej bohaterki.
Fabuła jest wciagająca, co spowodowało, że z trudem mogałam oderwać się od "Innej bajki"
Dla mnie świetna!

Książkowo_czyta | 2015-12-04
Przeczytana: 19 listopada 2015

„Inna bajka” to już trzeci tytuł autorstwa Katarzyny Bulicz – Kasprzak, jaki przeczytałam.

Karolinę Jabłońską, studentkę ostatniego roku chemii poznajemy w chwili, gdy orientuje się ona, że najprawdopodobniej jest w ciąży. Zaznaczyć należy, iż ciąża ta jest nieplanowana - stan ów jest efektem zaledwie jednej płomiennej nocy…

Jako, że nasza bohaterka lada moment kończy studia i ma skonkretyzowane plany na swoją przyszłość początkowo ma jeszcze niewielkie złudzenia, co do tego, że jednak nie nosi pod sercem dziecka. Wizyta u lekarza pozbawia ją jednak tej płonnej nadziei.

Świat młodej kobiety ulega całkowitej reorganizacji, a ona sama czuje się bardzo zagubiona i pozbawiona perspektyw na przyszłość. Postanawia nic nie mówić ojcu dziecka, a decyzję tę podejmuje z dwóch powodów. Po pierwsze słabo zna Rafała obawia się więc reakcji młodego mężczyzny na tak ważkie informacje, a po drugie wie, że Rafał podoba się jej przyjaciółce i wygląda na to, że zaczyna ich ze sobą łączyć coraz...

książek: 1945
_Agnieszka_ | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

„[…] co komu pisane, to go nie minie". Str. 260

Macierzyństwo to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety, ale czy może wnieść radość i wywołać entuzjazm, kiedy przychodzi zupełnie niespodziewanie, tym samym wywołując zdumienie i frustrację? Nieplanowana ciąża może stanowić nie lada wyzwanie dla młodej, do tego samotnej kobiety. Niewątpliwie przeraża, a także budzi wiele wątpliwości i w konsekwencji mocno zaburza dotychczasowe życie, skutecznie niwecząc plany na przyszłość. Jednakże czy musi stanowić istotny problem i prowadzić do trudnych wyborów, czy zupełnej rezygnacji z marzeń? Ciąża to długi okres, toteż w ciągu dziewięciu miesięcy w organizmie i psychice kobiety zachodzi wiele procesów, które znacząco wpływają nie tylko na jej wygląd i samopoczucie, ale także na umysł, który pomału ewoluuje, pobudzając instynkty i zachowania, które w rezultacie zupełnie odmieniają jej pierwotny sposób myślenia i postrzegania otaczającej rzeczywistości.

„Rodzice zawsze powtarzali, że...

geena | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

" - Przepraszam, czy to ty jesteś znajomą Tomka Bartosika? - zapytał.
Skinęłam głową.
- Karolina Jabłońska - przedstawiłam się. Uścisnął mi rękę i powiedział, że nazywa się Rafał Witkowski. To z nim jest umówiona Anka? Krew mnie zalała. Zdradliwa jędza! Umówiła się z nim za moimi plecami, jeszcze Tomka wciągnęła w sieć intryg, tarantula jedna! Postanowiłam, że nie będę tego chłopaka lubić. W końcu moje negatywne emocje muszą mieć jakieś ujście, no nie?
- Długo na mnie czekasz? - zapytał grzecznie.
- Czekam na ciebie całe życie - odpowiedziałam spontanicznie.
Roześmiał się, a ja trochę za późno przypomniałam sobie, że mam go nie lubić." [s. 19]

Macie czasami tak, że przekręcając ostatnią stronę, chcielibyście przeczytać tę samą książkę jeszcze raz? Że żałujecie, że się skończyła, a zarazem uważacie, że jej zakończenie nie mogło być lepsze? Tak właśnie się czuję po zamknięciu okładki "Innej bajki". Moje emocje są tak żywe, że aż brakuje słów...

"Inna bajka" to naprawdę...

eduko7 | 2016-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 listopada 2016

Czy przyjaźń przetrwa w obliczu zauroczenia? Kto okaże się prawdziwym przyjacielem w trudnej sytuacji? Do czego jest zdolna zdeterminowana seniorka rodu? Czy cała ta historia to bajka?

Marlena | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Studia, ciąża, co zrobić?...,,Inna bajka” to swoisty dziennik dziewczyny, która praktycznie z dnia na dzień musi przewartościować swoje życie. Karolina ma własne życie - studiuje chemię i marzy o wielkiej przyszłości a ciąża okazuje się przeszkodą nie do pokonania. Dziewięć przyszłych miesięcy okazuje się dla dziewczyny wielką życiową rewolucją, w której musi podjąć decyzję jak poinformować o wszystkim rodziców, przyjaciół i ojca dziecka oraz zaplanować własną, odmienną przyszłość. "Inna bajka" to wzruszająca i piękna historia o zawiłości ludzkiego losu. Jak wiecie, uwielbiam pozycje obyczajowe a to lektura idealna na wolne popołudnie. Jeśli macie ochotę na piękną i ciepłą opowieść - to polecam.

Bożena1 | 2017-07-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: lipiec 2017

Bardzo fajna współczesna powieść o tym jak los potrafi nam spłatać figla i poplątać ambitne życiowe plany.
Moja babcia była skarbnicą przysłów na każdą okazję i właśnie po przeczytaniu tej ciepłej i pełnej humoru powieści przypomniało mi się jedno z nich : "...bo co komu przeznaczone, to na drodze rozkraczone".
Tę książkę polecam przyszłym młodym mamom, bo autorka w ciekawy, nie pozbawiony humoru sposób opisuje nie tylko życiowe perypetie Karoliny, jej przyjaciół i rodziny, ale także w czytelny sposób przekazuje wiele ciekawych wskazówek dotyczących ciąży, porodu i macierzyństwa.

Grażyna | 2016-02-25
Przeczytana: luty 2016

Jak wspaniale czytało mi się "Inną bajkę" ,szczególnie ,że wcześniej czytałam powieści raczej powodujące smutek. Cieszę się ,że są te nasze,zdolne,polskie pisarki,które potrafią spowodować to ,że książkę się "połyka" ,język taki prosty,dla normalnych ludzi ,a atutem jest także poczucie humoru,które mimo ,że w niektórych książkach także bywa,ale nie zawsze powoduje ,że musimy się uśmiechnąć a czasami wprost śmiać głośno,więc dobrze,że czytałam w domu i tylko narażałam się na dziwne spojrzenia mojego męża....ale on to rozumie bo to też "mól książkowy".Karolina i cała jej rodzinka-polubiłam wszystkich ,także fantastyczną babcię i mamę -moją imienniczkę Grażynę.