Za żadne skarby

Wydawnictwo: Otwarte
literatura piękna
Natalia-Lena

Życie ma z reguły inne plany niż my Ewa spełniła swoje marzenie – wyrwała się z małej mazurskiej wsi, skończyła mikrobiologię. Właśnie wybiera się na staż naukowy do Paryża. Ma też całkiem sensownego faceta. I nagle wszystko się kończy. Jeden telefon uruchamia bieg zdarzeń, jakich Ewa nigdy by się nie spodziewała. Dziewczyna wraca do zaściankowej rzeczywistości, do pijącego ojca i chorego...

Życie ma z reguły inne plany niż my

I nagle wszystko się kończy. Jeden telefon uruchamia bieg zdarzeń, jakich Ewa nigdy by się nie spodziewała. Dziewczyna wraca do zaściankowej rzeczywistości, do pijącego ojca i chorego brata. Przed nią wiele problemów, ale też miłość do utraty tchu. Co zrobi Ewa? Jedno jest pewne: za żadne skarby się nie podda!

Sięgnij po książkę, w której znajdziesz kobiecą siłę i odważną namiętność, dramatyczne decyzje i nieczyste interesy, zabawną, ale i nielukrowaną stronę życia. „Za żadne skarby” to powieść, jakiej jeszcze nie było.

źródło opisu: http://otwarte.eu/book/za-zadne-skarby

źródło okładki: http://otwarte.eu/book/za-zadne-skarby

Anna-Maria | 2019-03-06
Przeczytana: 05 marca 2019

Powieść autorki ukrywającej się pod pseudonimem Vera Falski nie była dla mnie jakimś wielkim przeżyciem. Ot, po prostu milutkie czytadło, ale chyba w tego typu książkach o to właśnie chodzi. Mniej więcej w 3/4 książka przypomina romans, by później niespodziewanie przejść do powieści sensacyjnej. Całość dość schematyczna, ale napisana sprawnie. Bohaterka to typowa młoda kobieta, którą spotkacie we wszystkich wytworach literatury kobiecej: wykształcona, ładna, młoda i szukająca swojego miejsca w świecie. Fabuła oparta na motywie powrotu do miejsca urodzenia- Ewa musi wrócić z Olsztyna (gdzie robi karierę naukową) do maleńkiej mazurskiej wsi i zająć się rodziną po śmierci matki. Spotyka, oczywiście, bogatego i przystojnego Aleksa i wybucha między nimi szalone uczucie. A później na jaw wychodzą różne tajemnice. Nic szczególnego, ale czyta się miło. Dobra pozycja relaksacyjna.

Agnieszka | 2019-02-16
Przeczytana: 20 marca 2018

Ewa ukończyła studia z mikrobiologii. Była w tym niesamowita więc dostała propozycję stażu w Paryżu. Jednak wiadomość o śmierci jej mamy zmieniła wszystko. Los nie sprzyja młodej kobiecie. Wraca ona na wieś by zaopiekować się chorym bratem. Z czasem znajduje pracę u bogatego biznesmena Aleksa. Między nimi nawiązuje się romans, który również jest wystawiany na wiele prób kiedy ludzie zaczynają odkrywać czarną przeszłość Aleksa. Oboje mają problemy, ale razem je rozwiązują. Na Ewe zapadają sidła wspólników Aleksa, ponieważ chciał zrezygnować ze współpracy z nimi. Okoliczności są bardzo brutalne. Ukochany ratuje kobietę i sam ucieka. To ich ostatnie spotkanie. Następnie Ewa dowiaduje się, że samochód Aleksa spłonął, a kierowca był w środku. Powieść kończy się tajemniczą widokówką z miejsca gdzie Aleks obiecał zabrać Ewę. Co rozdział pojawiają się również listy, niewiadomo o co w nich chodzi i kto je pisze. Na zakończenie wszystko się wyjaśnia. Polecam książkę, jest naprawdę niesamowita.

Dorota | 2018-08-06
Na półkach: Przeczytane, Fajne, 2018
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Bardzo ciekawa opowieść o urokach mazurskiej wsi, mentalności ludzi prostych oraz tych, co się uważają za lepszych, o gangsterce i trudnych życiowych wyborach. Ta książka leżała u mnie od dłuższego czasu na kupce: do przeczytania. Bardzo się cieszę, że wreszcie mi się udało. Mogłabym ją zaliczyć do 'obyczajowych', ale trochę sensacji też tam jest.

Adrriin | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Bardzo miła historia. Z nieoczekiwanym i zaskakującym zwrotem akcji. serdecznie polecam.

Inez | 2018-07-07

Czyta się szybko,lektura z tych lekkich. Do bólu przesycona infantylnymi zachwytami nad pięknością i bogactwem jednego z głównych bohaterów. ZA to zakończenie zaskakuje i dodaje dużo uroku całej książce. Ogólnie mogę polecić na letnie popołudnia pod gruszą:)

Ela_Dzik | 2018-05-09
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Lekka i przyjemna lektura. Polecam!

Bożena | 2017-10-02
Przeczytana: 01 października 2017

Dałabym więcej, gdyby to rzeczywiście był debiut pisarski, ale okazuje się, że autorka, to dwie pisarki, które już co nieco popełniły. Książka niewątpliwie jest sprawnie napisana, czyta się łatwo i pomysł na intrygę też, moim zdaniem, świetny. Niestety nie przekonują mnie postaci głównych bohaterów. Ewa Ochnik mnie denerwuje, jest wyjątkowo nieprawdopodobna psychologicznie. Wątek romansowo-erotyczny zdecydowanie harlekinowaty. Kolejny zmarnowany pomysł.

Shoshana25 | 2017-08-10
Przeczytana: 27 lipca 2017

Mam mieszane odczucia względem tej książki... Niby tragiczna nie była, jednak czegoś jej brakuje. Tym, brakującym elementem w moim odczuciu jest porzucenie głębszego opisu uczuć i myśli bohaterów na rzecz akcji. Przez co mam wrażenie, że opisywane postacie są płaskie, "kartonowe". Książka napisana jakby "po łebkach", na odczep. Kiepska, choć co jest paradoksem - dosyć wciągająca. Można rzuć trawę, albo zjeść czekoladę... W przypadku tej książki długo żuje się trawę.

biruta | 2017-07-11
Na półkach: Przeczytane, Poczytajki
Przeczytana: 11 lipca 2017

Jest problem z oceną książki. Z jednej strony czyta się ją sprawnie. Akcja wciąga. Ale, jest to trochę połączenie harlekina z bajką o kopciuszku. Bo zgodnue z zapowiedzią główna bohaterka,postanowiła wrócić po naglej śmierci matki na wieś do rodzinnego domu,z którego tak chętnie wybyła. Lecz zamiast trudów życia spotyka niemal natychmiast księcia z bajki. Trudno polubić do końca Ewę,niby zajmuje się chorym bratem,ale tak naprawdę nigdy jej w domu nie ma,bo ugania się za facetem. Niby doktorantka, a czasem prymitywna bardzo. I do tego ten wątek sensacyjny, wręcz gangsterski. Język też pozostawia dużo do życzenia. Mieszane uczucia.

Justyna | 2017-07-09
Przeczytana: maj 2017

Książka ta pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, wszystko cały czas się zmienia. Pojawia się wątek miłosny jak i kryminalny. Bardzo ciekawe są również listy zamieszczane pod koniec rozdziałów dotyczące wojennych losów dwóch sióstr. Dopiero na końcu czeka rozwiązanie zagadki. Ewę poznajemy gdy dostaje telefon ze straszną wiadomością. Ewa osiągnęła wiele w swoim życiu – robi doktora, ma chłopaka, jest szczęśliwa że wyrwała się z zaściankowej mieściny. Nagle musi wrócić, straciła osobę która w nią zawsze wierzyła- mamę. Zmuszona jest zmienić swoje życie i plany, a przynajmniej chwilowo przełożyć. Udaje jej się dostać pracę u bogatego Aleksa. Pomiędzy tą dwójką rodzi się więź i nić przyjaźni, która przeradza się w romans i związek. Jednak życie to nie bajka. Na jaw wychodzą tajemnice Aleksa. Kim jest? Czy Ewie grozi niebezpieczeństwo? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej jakże ciekawej i zachwycającej powieści, Zakończenie jest również bardzo tajemnicze.