Za żadne skarby

Vera Falski Wydawnictwo: Otwarte literatura piękna
Otwarte
2015-05-06
2015-05-06
romans powieść obyczajowa podróż wyjazd

Ebook.Ja tam lubię ,wieś .A Ewy nie lubię '

Ebook.Ja tam lubię ,wieś .A Ewy nie lubię '

Zaskoczona jestem tą powieścią obyczajową cudownym piórem pisarki,lekko napisana książka.
Jestem pod wrażeniem tej książki.
Wzruszona jestem,zachwycona chwyta mnie za serce głęboko.
Debiut świetny autorki,naprawdę ciekawy.

Jestem pod wrażeniem tej książki.
Wzruszona jestem,zachwycona chwyta mnie za serce głęboko.
Debiut świetny autorki,naprawdę ciekawy.

No, na kolana to ta książka nie powala. Nie jest zła, ale spodziewałam się jednak czegoś lepszego. Początek był jeszcze obiecujący, ale później zrobiło się mdło i infantylnie. Ostatecznie powstał bardzo przeciętny, słodko-gorzki romans, z marnym i mało przekonującym wątkiem sensacyjnym.

Główną bohaterką jest tutaj Ewa - młoda dziewczyna, której udało się spełnić swoje wielkie marzenie. Wyrwała się z rodzinnej wsi, skończyła studia i rozpoczęła pracę na uczelni. Idealnie wpasowała się w miejskie życie, czując się tam spełnioną i szczęśliwą. Aż tu raptem, pewnego pięknego dnia, wszystko co dobre, odeszło w siną dal. Ewa otrzymała wiadomość, która zwaliła ją z nóg i wymusiła na niej powrót do domu. Do zbuntowanych nastoletnich sióstr, chorego brata i ojca alkoholika. Jak teraz potoczy się dalsze życie Ewy? Czy będzie musiała zrezygnować z własnego szczęścia, aby móc zająć się młodszym rodzeństwem? Czy może jednak przyszłość w rodzinnej wiosce nie będzie tak beznadziejna, jak się Ewie wydaje?

No, cóż. Tak, jak już wspomniałam, książka zapowiadała się ciekawie. Był całkiem niezły pomysł na fabułę, byli interesujący bohaterowie, było trochę emocji przy czytaniu. Lekki język oraz trudne do przewidzenia kolejne wątki również zachęcały do lektury. Tak więc, jest tutaj sporo mocnych stron, dzięki którym książkę dobrze się czytało i przez cały czas ciekawa byłam jej dalszego ciągu. Ale w tym wszystkim nie mogę przemilczeć faktu, że znalazły się tu również fragmenty irytująco bajkowe, a czasem wręcz absurdalne (im bliżej końca, tym więcej się ich pojawiało). I choć nadały one lekturze ciepła i lekkości, to jednocześnie nie pasowały do całości. Dlatego też, w ostatecznym rachunku, książkę oceniam jedynie jako przeciętną. 5/10

Mogłoby być nieźle, lecz ta część sensacyjna wydaje się niedopracowana.

Mogłoby być nieźle, lecz ta część sensacyjna wydaje się niedopracowana.

Bardzo fajne romansidło. Książka przyjemna i lekka. Polecam:)

Bardzo fajne romansidło. Książka przyjemna i lekka. Polecam:)

Powieść autorki ukrywającej się pod pseudonimem Vera Falski nie była dla mnie jakimś wielkim przeżyciem. Ot, po prostu milutkie czytadło, ale chyba w tego typu książkach o to właśnie chodzi. Mniej więcej w 3/4 książka przypomina romans, by później niespodziewanie przejść do powieści sensacyjnej. Całość dość schematyczna, ale napisana sprawnie. Bohaterka to typowa młoda kobieta, którą spotkacie we wszystkich wytworach literatury kobiecej: wykształcona, ładna, młoda i szukająca swojego miejsca w świecie. Fabuła oparta na motywie powrotu do miejsca urodzenia- Ewa musi wrócić z Olsztyna (gdzie robi karierę naukową) do maleńkiej mazurskiej wsi i zająć się rodziną po śmierci matki. Spotyka, oczywiście, bogatego i przystojnego Aleksa i wybucha między nimi szalone uczucie. A później na jaw wychodzą różne tajemnice. Nic szczególnego, ale czyta się miło. Dobra pozycja relaksacyjna.

Ewa ukończyła studia z mikrobiologii. Była w tym niesamowita więc dostała propozycję stażu w Paryżu. Jednak wiadomość o śmierci jej mamy zmieniła wszystko. Los nie sprzyja młodej kobiecie. Wraca ona na wieś by zaopiekować się chorym bratem. Z czasem znajduje pracę u bogatego biznesmena Aleksa. Między nimi nawiązuje się romans, który również jest wystawiany na wiele prób kiedy ludzie zaczynają odkrywać czarną przeszłość Aleksa. Oboje mają problemy, ale razem je rozwiązują. Na Ewe zapadają sidła wspólników Aleksa, ponieważ chciał zrezygnować ze współpracy z nimi. Okoliczności są bardzo brutalne. Ukochany ratuje kobietę i sam ucieka. To ich ostatnie spotkanie. Następnie Ewa dowiaduje się, że samochód Aleksa spłonął, a kierowca był w środku. Powieść kończy się tajemniczą widokówką z miejsca gdzie Aleks obiecał zabrać Ewę. Co rozdział pojawiają się również listy, niewiadomo o co w nich chodzi i kto je pisze. Na zakończenie wszystko się wyjaśnia. Polecam książkę, jest naprawdę niesamowita.

Bardzo ciekawa opowieść o urokach mazurskiej wsi, mentalności ludzi prostych oraz tych, co się uważają za lepszych, o gangsterce i trudnych życiowych wyborach. Ta książka leżała u mnie od dłuższego czasu na kupce: do przeczytania. Bardzo się cieszę, że wreszcie mi się udało. Mogłabym ją zaliczyć do 'obyczajowych', ale trochę sensacji też tam jest.

Bardzo miła historia. Z nieoczekiwanym i zaskakującym zwrotem akcji. serdecznie polecam.

Czyta się szybko,lektura z tych lekkich. Do bólu przesycona infantylnymi zachwytami nad pięknością i bogactwem jednego z głównych bohaterów. ZA to zakończenie zaskakuje i dodaje dużo uroku całej książce. Ogólnie mogę polecić na letnie popołudnia pod gruszą:)

• 2015
  • 2016