Cappuccino z cynamonem

Wydawnictwo: Replika
literatura piękna

Patrycja i Sebastian są zupełnie przeciętnym małżeństwem: wspólnie wychowują dwunastoletnią córkę, borykają się z problemami dnia codziennego. Pati pracuje w biurze, gdzie musi znosić dziwactwa swojego zwariowanego kolegi, Teodora, zwanego przez nią Pączkiem. Pewnego dnia ten na pozór uporządkowany świat rozsypuje się jak domek z kart – Sebastian postanawia odejść. Co się stało, że mąż podjął...

Pewnego dnia ten na pozór uporządkowany świat rozsypuje się jak domek z kart – Sebastian postanawia odejść. Co się stało, że mąż podjął decyzję o rozstaniu? Czy sprawił to słynny kryzys wieku średniego, będący tematem regularnych dyskusji koleżanek Patrycji? A może wina leżała po stronie Pati, która od jakiegoś czasu kieruje ukradkowe spojrzenia w stronę Przystojnego Bruneta?

Po rozwodzie kobieta musi nie tylko odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale również poszukać odpowiedzi na pytanie, czy w „zatrważającym” wieku 36 lat można szczerze się zakochać. Wsparcia moralnego w trudnych chwilach udziela jej najlepsza przyjaciółka Elwira, która wraz z przyjaciółkami knuje małą intrygę.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=481

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=481

Nygusia28 | 2019-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2019

Historia z Patrycją w roli głównej podobała mi się dużo bardziej niż ta z Elwirą.
Powieść w prosty sposób ukazuje błędy życiowe głównej bohaterki w postaci romansu z żonatym facetem. Na szczęście dziewczyna idzie po tak zwany rozum do głowy.
Książka pokazuje też miłość która rodzi się powoli i na początku pozostaje nierozpoznana.
Warto sięgnąć po tą pozycję książkową.

czytamcałyczas | 2019-03-17

Okładka
taką kawę mogę wypić z Kasią lat 37
skąd
biblioteka
moja opinia
Bez przesady,nie każdy mężczyzna.Po 40 lata za nastolatkami.
Dla mnie zabawna ale i mądra powieść.O tym,jak być kobietą po przejściach.Mąż,zostawił.Ją,z bardzo ważnego powodu,ona.Musi sobie radzić,no i owszem.Musi być zbuntowana nastolatka./
Książka bardzo umila dzień.

Klaara | 2018-11-06
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 06 listopada 2018

Zaczęło się ciekawie. Niestety im dalej tym gorzej. Momentami po prostu nudno. Jakoś nie zaciekawiły mnie perypetie Teodora, czy przydługie opisy babskich spotkań. Książka zupełnie przeciętna. Traktuję to jako "wypadek przy pracy" autorki znanej mi ze świetnej sagi "Spacer Aleją Róż".

eduko7 | 2018-10-31
Przeczytana: 28 października 2018

Czy mam wrażenie, czy rzeczywiście główną bohaterkę i jej przyjaciółki można uznać za przejaw poczucia humoru Pani Edyty Świętek? Trudno bowiem traktować je poważnie.
Oczywiście problemy podjęte przez Autorkę (np. nieudane związki, niezbyt satysfakcjonująca praca, poszukiwanie pomysłu na samego siebie, uświadamianie sobie własnych potrzeb) są ważne. Jednak sposób postępowania bohaterów zazwyczaj jest przewidywalny. Jednocześnie czasem dziwi, czasem irytuje, czasem śmieszy. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę ich wiek. W porównaniu z bohaterami innych powieści Pani Edyty Świętek większość z przedstawionych tu postaci, ich decyzje, zachowania „wypadają blado”.
W związku z tym wartości tej powieści należy upatrywać przede wszystkim w zawartym w niej przesłaniu: życie niesie nam różne niespodziewane zmiany, zaskakujące sytuacje, ale to my decydujemy, czy zaczniemy wszystko od nowa. Doceniam również styl opowieści, do którego przyzwyczaiła nas Autorka oraz pomysł na okładkę.

Magdalena | 2018-08-30

Patrycja trwa w małżeństwie, takim letni bez wzlotów ale też bez upadków. Ma nastoletnią córkę. Pewno dnia mąż od niej odchodzi. Wsparciem dla bohaterki jest grupa przyjaciółek, nietuzinkowych kobiet. Mamy w tym gronie rozwódki wieszające psy na mężczyznach (ale nie należy do nich Patrycja), kobietę tkwiącą w nieudanym małżeństwie i kobietę samotną W pracy też się sporo dzieje, jest zdziwaczały kierownik z masą obsesji i fajna właścicielka firmy. Do tego w biurowcu spotyka przystojnego bruneta. A wizyta u dentysty jest okazją do odnowienia kontaktów z kolegą z dzieciństwa. Jak ułożyć sobie życie? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Patrycja, szukać szczęścia, mieć na względzie też dobro córki, która z jednej strony namawia matkę na nowy związek (męska siła uwolniłaby ją od dodatkowych obowiązków), a z drugiej obawia się, że obcy mężczyzna zaburzy ich życie.

iwcia169 | 2018-07-30

Bardzo przyjemna pozycja na liście moich książek. Polecam kolejną polską autorkę :)

książek: 1960
palalela | 2018-07-05
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2018
Przeczytana: 05 lipca 2018

Jako, że wczoraj przeczytałam "miód na serce", wiedziałam nie tylko, jak skończy się ta książeczka, ale i to, w jaki sposób potoczą się dalsze losy Patrycji. Dowiedziałam się również, że Elwirka, bohaterka słodkiej opowieści,troszeczkę kłamała, ale... co się będę czepiać. Erotoman Pączek był w dechę, reszta była raz wesoła, raz przyprawiająca o palpitacje serca. Fajna, relaksująca, niezapadająca w pamięć lektura, którą oczywiście polecam na odmóżdżenie.

Agacha | 2018-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 24 marca 2018

Książka dosyć przyjemna, ale zupełnie przeciętna. Właściwie nie wnosi do literatury nic nowego. Niczym nie zaskakuje. Czasem trochę denerwuje zachowanie głównej bohaterki. Tyle na temat.

sigma122 | 2017-11-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 05 listopada 2017

Przepis na doskonałą książkę wg pani Świętek: bardzo dobrze napisana i wciągająca historia, interesujące postacie, zwroty akcji. Świetna książka - historię Patrycji czytało się bardzo przyjemnie, aczkolwiek jest tu parę zgrzytów, które są nielogiczne i dość denerwujące. Patrycja z mężem ledwo wiążą koniec z końcem, a ona ma imponującą kolekcję drogich butów, a później super wypasione autko...hm..a gdzie tu logika. Po drugie wkurzał mnie Jacek i to, że Patrycja jest tak zauroczona, że planuje wspólną przyszłość - w ogóle nie miała podstaw do tego, on jej nic nie obiecywał. A najgorsze, że niestety nie dostał tego na co naprawdę zasłużył. No i trzecia sprawa - okropne koleżanki Patrycji - początkowo ich wątek był nawet ciekawy, ale później te baby coraz bardziej irytowały, dobrze że autorka wprowadziła wątek Niny i konkurencyjnych "babskich wieczorów".
Natomiast podobał mi się Klaudiusz - bardzo miła i sympatyczna postać oraz Larysa - oj taką fajną szefową chciałby mieć każdy....

Gosia | 2017-10-13
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 13 października 2017

Patrycja i Sebastian to na pozór zgrane małżeństwo, mieszkają w Niepołomicach i wychowują dorastającą córkę. Pewnego dnia to się zmienia, kiedy Sebastian postanawia odejść i pozostawia wszystko na głowie Patrycji.
W jej życiu zaczynają się pojawiać mężczyźni, nie każdy jest wart jej zainteresowania. Jeden z nich jest jej przyjacielem z lat młodości.
Czy ich uczucie przetrwało pomimo długiej rozłąki i braku kontaktów?
Bardzo lubię książki pani Edyty, jest to zawsze miło spędzony czas. Zachęcam do przeczytania tej książki.