Trzynastolatki

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Cykl: Trzynastolatki (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Friends 4 Ever

Carrie Lubi pisać opowiadania i ubierać się na czarno Alex Nie lubi tego, co dziewczyńskie i ludzi, którzy nabijają się z jej jazdy na deskorolce Sam Lubi jeździć na deskorolce z Alex Sky Lubi zakupy, modę, telewizję, muzykę pop i gadanie Jordan Nie lubi być najmłodszym bratem trzech bezmózgowych małpiszonów.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2006

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=trzynasto...»

Jolantino | 2011-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

Fajna książka. że zdziwieniem czytałam następne przygody grupy trzynastolatków, jednocześnie porównując siebie do nich, które były mniej więcej podobne do moich. Jednak co bardziej mnie zaintrygowało, to to, że w każdej osobie znalazłabym choć jedną ceche odpowiadającą mnie.
Naprawdę przyjemna książka, lekka, niemęcząca, miła.

sztuku | 2011-01-25
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Z opisu na okładce można wywnioskować
iż książka jest lekka i przyjemna.W sumie to taka też była.
Przeczytałam ją dość szybko.
Lecz była ona taka bez celu. Nic nie znacząca.
Nie wiem jak to wyrazić w słowach , po prostu była fajna ale płytka. Autorka nie wywyższyła się niczym szczególnym ;(.
Wątpię bym sięgnęła po kolejne tomy.

Książka opowiada nam o piątce przyjaciół. Ich życie szkolne jak i po za. W sumie to wszystko napisane jest taki językiem że książka nadaje się dla pierwszaków. !
Wiem że większość może się ze mną nie zgodzić ale to jest tylko i wyłącznie moja opinia.

Jedynie co to autorka ładnie przedstawiła postacie. Każda postać książki jest inna. Ma swoje zainteresowania, i inny charakter. Akurat autorce ta część książki się na prawde udała. Świetny pomysł by każdemu przepisać całkiem inne cechy.

mroczna | 2015-07-03

Książka często potrafiła mnie znudzić chwilowym brakiem akcji, ale jednak spodobała mi się. Zachęca ciekawym sposobem opisywania sytuacji. Szczerze polecam dla osób nie lubiących wątku miłosnego w książce i nieprzepadających za dużą ilością adrenaliny podczas zagłębiania się w lekturę.

Rasia | 2013-07-12
Przeczytana: 10 maja 2008

Powiem szczerze, że niesamowicie dobrze wspominam z dzieciństwa książki z tej serii. Nie przeczytałam niestety tomu drugiego, bo nie miałam do niego dostępu, ale wszystkie przygody były napisane z pomysłem. Podobało mi się też, że każda nowa przygoda była pisana z perspektywy innego bohatera. Ksiązka w sposób ciekawy przedstawia życie trzynastolatków, myślę, że chwilami podobne do życia normalnej nastolatki, a chwilami całkiem zwariowane i pełne humoru. Polecam tą książkę.

Karolina Szymczyk | 2013-01-31

Zabawna, pełna życia seria, którą przeczytałam również jako "trzynastolatek". Bardzo dobrze wspominam i cieszę się, że miałam okazję przeczytać zawczasu

Lunatyczka | 2011-07-29
Przeczytana: luty 2010

Jak nie ma co czytać to można zajrzeć , nie czytałam 2 ani 3 tylko jeszcze 4. Wydawała się mi trochę nudna , w dwa dni da radę się przeczytać ...

nina112 | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Książka o problemach amerykańskich trzynastolatek-boskie :P

alina228 | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Książka " trzynastolatki" opowiada o paczce przyjaciół mieszkających w Seattle.Mają oni po trzynaście lat i chodzą do ostatniej klasy gimnazjum.
Carrie lubi pisać opowiadania. Ma bogatych rodziców żadnego rodzeństwa.Ubiera się na czarno. Alex często jeździ na deskorolce. Matka jej zmarła gdy była mała. Mieszka z bratem Mattem (o rok starszy) i ojcem. Sky przyjemność sprawia robienie zakupów i słuchanie muzyki POP.Jest wielką plotkarą. Zamieszkuje łódź wraz ze swoimi rodzicami i bratem Leifem (6 lat). Jest wegetarianką. Jordan lubi rysować, koszykówkę i grać na saksofonie. Ma trzech starszych braci, którzy go strasznie denerwują. Sam tak jak Alex uwielbia jeździć na deskorolce, a także surfować po internecie. Jego rodzina to siostra Shawna (16 lat) i rodzice.
Każda z dziewczyn posiada swój rozdział (3 na całą książkę, a w nich mniejsze podrozdziały). Co im się przydarzy? Co będą robiły Amiszonki - najbardziej wpływowe dziewczyny w szkole?
Okładka według...

Rosalia | 2014-12-25

Ciężko oczekiwać, że książka, która nosi tytuł "Trzynastolatki" nas czymś zaskoczy, a na pewno nie okaże się niczym wartościowym. Jest jednak całkiem przyjemna w swojej naiwności (pisanie o szkolnych gwiazdkach, które oglądają... "Modę na sukces"!), napisana lekko i dosyć dowcipnie.
Ładnie opisano również fragmenty "powieści" Carrie, interesowały chyba bardziej od prawdziwej treści, która tak naprawdę nie ma żadnej wartości i niczym nie wyróżnia się z gąszczu innych powieści tego typu. Na plus mogę zaliczyć fakt, że bohaterowie faktycznie zachowują się, jak gdyby mieli te plus minus trzynaście lat.

| 2012-03-01

Jedna z pierwszych książek jakie kupiłam w ciemno. Dawno to już było, ale nadal utożsamiam się z niektórymi bohaterami i ich cechami. Miła i przyjemna.