rozwiń zwiń

Marzec 2024: zapowiedzi książkowe. Co będziemy czytać wiosną? Część 2

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.03.2024

Zapraszamy do zapoznania się z drugą odsłoną książkowych zapowiedzi marcowych. Tym razem prezentujemy wam nowości z takich gatunków jak m.in. fantastyka, reportaż, biografie, literatura młodzieżowa, a nawet – albumy.

Marzec 2024: zapowiedzi książkowe. Co będziemy czytać wiosną? Część 2

W marcu (w końcu!) doczekamy się pierwszego dnia wiosny, a wiosnę (jak i koniec zimy) najlepiej spędzić przy dobrej lekturze. Jeśli macie ochotę siegnąć po nowości, zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Drugim już przedstawiającym marcowe zapowiedzi i premiery  – pierwsze znajdziecie pod tym linkiem, a w nim tytuły m.in. z literatury pięknej i obyczajowej. 

Zapowiedzi wydawców na marzec 2024. Część 2

Kryminał, sensacja, thriller

„Robaki w ścianie”, Hanna Szczukowska-Białys
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Premiera: 13 marca 2024 roku

Każda rodzina ma swoje sekrety i swoje robactwo ukryte w ścianach – wystarczy tylko poruszyć pierwszą deseczkę...

Szara Bydgoszcz lat 90. W lesie na obrzeżach miasta młoda dziewczyna odnajduje okaleczone zwłoki mężczyzny. Sprawca ewidentnie nie wstydzi się swojego dzieła – podpisuje ofiarę i sam naprowadza śledczych na pierwsze tropy. Misterne cięcia i napis wyryty na klatce piersiowej prowadzą doświadczonego komisarza Bondysa jak po sznurku… do kolejnej ofiary.

Bydgoski morderca nie syci się jednym zabójstwem – wręcz przeciwnie. Jest łakomy, spragniony krwi i nieuchwytny. Czy Bondys zdąży go zatrzymać, zanim miasto ogarnie zbiorowa panika? Co wspólnego ze sprawą ma pacjentka szpitala psychiatrycznego? I czy istnieją okoliczności, w których można usprawiedliwić seryjnego zabójcę?

"Robaki w ścianie" to pierwszy tom serii kryminałów z komisarzem Bondysem, charyzmatycznym śledczym, który nie tylko stara się rozplątać sieć zawiłych zależności, jakie kryją się za serią morderstw, lecz także walczy z włas­nymi „robakami”…

„Upiór w moherze”, Iwona Banach
Wydawnictwo: Dragon
Premiera: 13 marca 2024 roku

Życie bibliotekarzy nie może być nudne – szczególnie jeśli odwiedzają ich nietypowi czytelnicy albo… sami bohaterowie! Pewnej nocy w bibliotece pojawia się jedna z literackich postaci, która prosi o pomoc. Podejrzewa, że autor opisujący jego przygody ma zostać zamordowany. Ta sytuacja nie jest mu na rękę, ponieważ po raz pierwszy w swoim literackim życiu czeka go scena miłosna.

Równolegle grupa pisarek i pisarzy próbuje znaleźć niebanalny pomysł na promocję swoich tytułów. Najciekawszym rozwiązaniem wydaje się im sfingowane zabójstwo. Zanim jednak uda im się tę ideę wdrożyć w życie, trafiają na innego mordercę. W miasteczku grasuje bowiem osobnik nazywany Upiorem w moherze.

Kto okaże się strasznym zabójcą?
Jak w śledztwie pomoże bohater literacki?
I czy doczeka się upragnionej sceny?

Przewrotna komedia kryminalna o zagubieniu w rzeczywistości, przełamywaniu stereotypów i niemal książkowych morderstwach.

Reportaż

„Fake news. Jak dezinformacja infekuje umysły i jak się na nią uodpornić”, Sander van der Linden
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Premiera: 26 marca 2024 roku

Fałszywe informacje są jednym z najpoważniejszych problemów naszych czasów. Każdy jest podatny na ich wpływ. Często są nastawione na wywoływanie polaryzacji społecznej, pojawiają się pod postacią teorii spiskowych, wpływają na nasze wybory polityczne, kształtują opinie na ważne, globalne zjawiska. Niczym wirusy zakażają umysły i namnażają się w zastraszającym tempie. Niby o tym wiemy, lecz i tak ulegamy ich zgubnemu wpływowi. Dlaczego tak się dzieje? I czy możemy temu zaradzić?

W "Fake news" dr Sander van der Linden tłumaczy, jak oddzielać prawdę od fikcji i opierać się destrukcyjnym czynnikom wpływu społecznego, a co najważniejsze – radzi, jak za pomocą opracowanych przez jego zespół „szczepionek” uodpornić siebie i innych na atakującą nas zewsząd dezinformację.

„Pastwisko. Jak przeszłość, strach i bezwład rządzą polskim Kościołem”, Ignacy Dudkiewicz
Wydawnictwo: Agora
Premiera: 27 marca 2024 roku

KTO i CO RZĄDZI KOŚCIOŁEM W POLSCE – OPOWIEŚĆ Z WNĘTRZA SYSTEMU

„To opowieść o ludziach, którzy robią rzeczy podłe, ale też o ludziach, którzy robią rzeczy wspaniałe lub się podłości przeciwstawiają. O ludziach, którzy próbują odnaleźć się w niełatwej sytuacji funkcjonowania w systemie, którego kształtu nie akceptują, ale też o tych, którzy system utrwalają i bronią jak niepodległości. O ludziach niszczących i niszczonych. Będzie to opowieść o samym systemie: zasadach, przejawach, źródłach. O władzy, wpływach, seksie, pieniądzach, namiętności, znajomościach, zemście, polityce. Będzie to wreszcie opowieść o tym, czy ten system może działać inaczej. A więc także o nadziei i jej braku.”

Ta książka powstawała przez cztery lata. Ignacy Dudkiewicz przeprowadził do niej prawie siedemdziesiąt rozmów z osobami będącymi w Kościele lub blisko niego, w tym z jedenastoma polskimi biskupami, którzy tylko z nim – jedynym wśród krytycznych obserwatorów Kościoła w Polsce – zgodzili się porozmawiać.

„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”, Murong Xuecun
Wydawnictwo: Czarne
Premiera: 20 marca 2024 roku

Na początku grudnia 2019 roku władze Chin wydają komunikat, że nieznany dotąd wirus, który szybko rozprzestrzenia się w okolicach Wuhanu, nie przenosi się z człowieka na człowieka, a chorobę można kontrolować. Tymczasem w szpitalach brakuje miejsc, ludzie umierają na korytarzach i na ulicach pogrążonego w rozpaczy miasta. Lekarze tracą zaufanie do rządu i są zastraszani – udzielanie prawdziwych informacji grozi utratą pracy, a nawet życia. Bezduszne i dysfunkcyjne państwo zataja informacje, przedkładając obchody Chińskiego Nowego Roku nad bezpieczeństwo obywateli. Wkrótce Wuhan, chińska metropolia przypominająca gigantyczne mrowisko, nagle pustoszeje i pogrąża się w martwej ciszy.

Murong Xuecun postanawia sprawdzić, jak wygląda strefa zero. „Po prostu zrób to i nie myśl, czym to grozi” – powtarza za każdym razem, wiedząc, że tajna policja obserwuje każdy jego ruch.

„Śmiertelnie ciche miasto” to reportaż o pierwszych tygodniach pandemii w Wuhanie opowiedziany z perspektywy zwykłych ludzi. Lekarza z pierwszej linii frontu. Sprzątaczki w głównym szpitalu miejskim, bezpośrednio obserwującej narastanie grozy. Aktywistki próbującej ujawniać skalę zaniedbań rządu. Wolontariuszy przybywających do Wuhanu wbrew nasilającej się inwigilacji. Wreszcie obywateli, którzy całe życie podporządkowali władzy, a w obliczu pandemii zrozumieli, że zastawiono na nich pułapkę.

Fantastyka

„Granate Hills. Tom 1. Księga krwi”, Anna Leokadia
Wydawnictwo: Amare
Premiera: 21 lutego 2024 roku

Wyrzuć z piórnika długopis. W Granite Hills bardziej przyda ci się osikowy kołek...

Candice znalazła się w poważnych tarapatach – podrzucona do jej torby marihuana przekreśliła obecność dziewczyny w Willow Oak. Gorące zapewnienia i próby ratowania własnej skóry nie przynoszą efektu, decyzja dyrektora jest nieodwołalna. Dziewczyna zostaje wyrzucona z liceum w Toronto, ale szybko okazuje się, że nowa szkoła, wybrana przez rodziców, czeka na nią z szeroko otwartymi ramionami.

Z dnia na dzień Candice utwierdza się w przekonaniu, że Granite Hills – placówka dla dzieciaków z problemami – raczej nie stanie się jej ulubionym miejscem na ziemi. Jednak obmyślając plan porzucenia raz na zawsze murów szkoły, nie podejrzewa, że już niedługo będzie musiała uciekać przed znacznie poważniejszymi problemami. Czy rozłąka z chłopakiem, przyjaciółmi ze starego liceum i przeprowadzka do Pensylwanii może równać się z wampirami, czarownicami, tajemnicami rodzinnymi i… śmiercią? 

„Szary płaszcz”, Marcin Mortka
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Premiera: 13 marca 2024 roku

Zima przyszła, ale spokój nie będzie trwał długo.

Doliną zawładnęła zima, ale Edmund zwany Kociołkiem wie doskonale, że nie powstrzyma to Złego.

Nie mogąc znieść bezczynności, zabiera swoją drużynę na wyprawę do Krzemyku, by rzucić Złemu wyzwanie na wrogim terytorium. Nie przypuszcza, że tym razem zagrożenie nadejdzie z nieoczekiwanej strony.

Komu chce się przypodobać Eliah?
Za co Gramm może być wdzięczny tacie?
I dlaczego Zwierzak za nic w świecie nie powinien lepić bałwana?

Zarówno drużynie do zadań specjalnych, jak i stojącej na straży Gryfa Sarze przyjdzie stoczyć zaciekłe boje i podjąć trudne decyzje, a Dola zadba, by nie dręczył ich nadmierny spokój. Do Gryfa zawita bowiem pewien szczególny gość… i to niejeden! Po Dolinie rozejdą się listy, których skutków nie sposób przewidzieć. W pewnym lesie pojawią się ogromne jamy, krzemycki książę popadnie w nieliche tarapaty, a do posępnej granicznej twierdzy zjadą osobliwi interesanci. Na szczęście wciąż jest bigos. I wciąż są glify. No nie?

Marcin Mortka ponownie dowodzi, że bohater nie zawsze musi sięgać po miecz, czasem wystarczy chochla i klopsiki! Przygoda zaś pachnie grzybami i grzanym napitkiem. Dołącz do Drużyny!

„Cierń”, T. Kingfisher
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Premiera: 27 marca 2024 roku

Nie wszystkie klątwy powinny być złamane.

Cierń to opowieść o dobrodusznej żabiej bohaterce, łagodnym rycerzu i misji, która obrała zupełnie niespodziewany kierunek.

Księżniczkę uwięziono w wieży. Ale to nie jest jej historia.

Poznajcie Ropuszkę, która jako dziecko została porwana i zabrana do Magicznej Krainy, gdzie wróżki otoczyły ją opieką, miłością i ciepłem. Kiedy dorosła, Magiczny Lud poprosił ją o przysługę - by wróciła do świata ludzi i udzieliła błogosławieństwa nowo narodzonemu dziecku. Proste, prawda?

W świecie wróżek jednak nic nie jest proste. Wieki później pojawia się rycerz i zbliża do ciernistego żywopłotu – wysokiego muru z cierniami grubymi jak ramię i ostrymi jak miecz. Słyszał opowieści o klątwie, którą należy złamać, klątwy tej jednak strzeże sama Ropuszka...

Literatura młodzieżowa

„Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów”, Meg Cabot
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 12 marca 2024 roku

Drugi tom kultowej serii o księżniczce Mii.

Cześć, tu znowu ja, księżniczka Mia. Tak, następczyni tronu Genowii, która zbłaźniła się w państwowej telewizji… i to na oczach całego swojego narodu (to wprawdzie tylko 30 tysięcy osób, ale jednak)!

Sądziłam, że mam wszystko pod kontrolą. Dowiedziałam się, kim naprawdę jest mój tata, przetrwałam musztrę grand-mère, wreszcie dogadałam się z Lilly, i nawet udało mi się pogodzić z tym, że mama spotyka się z moim nauczycielem matematyki, panem Gianinim. A wtedy moja kochana rodzicielka wyskoczyła z szokującą nowiną, a grand-mère postanowiła zorganizować ten durny wywiad…
Podczas którego oczywiście musiałam się wygłupić.

I teraz czekają mnie konsekwencje mojego gadulstwa! Wspaniale! Ale cóż… Nikt nie mówił, że życie księżniczki jest proste.

„Do ostatniego słowa”, Tamara Ireland Stone
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 12 marca 2024 roku

Jedna z najsmutniejszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytasz…

Samantha McAllister jest popularną dziewczyną, typową it girl, ma jednak sekret, który może sprawić, że straci wszystko, na co pracowała – OCD, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Z powodu natrętnych myśli każdy jej dzień to wyzwanie – tym większe, że funkcjonuje w grupie, w której coś tak niewiele znaczącego jak nieodpowiedni strój może doprowadzić do odrzucenia przez toksyczny krąg przyjaciółek.

Pewnego dnia Sam spotyka Caroline, ekscentryczkę i outsiderkę. Dziewczyna zabiera ją do Zakątka Poetów, tajnego klubu założonego przez wykluczonych przez szkolną społeczność nastolatków, których łączy miłość do poezji. Podczas spotkań z nowymi znajomymi Samanta może odpocząć od nieustannych wymagań wobec siebie i wysokich standardów, zaczyna czuć, że wreszcie znalazła swoje miejsce. Wszystko wydaje się iść po jej myśli, aż w trakcie pewnej rozmowy jej świat wywraca się do góry nogami.

„The Name Drop”, Susan Lee
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Premiera: 27 marca 2024 roku

Elijah przyjeżdża do Nowego Jorku na staż w przedsiębiorstwie należącym do jego ojca. Jest przekonany, że wszyscy będą traktować go jak przystało na przyszłego prezesa. Trafia jednak do grupy praktykantów, którzy nie otrzymują wynagrodzenia i mieszkają w spartańskich warunkach.

Jessica przyjeżdża do Nowego Jorku na staż w Haneul Corporation. Karierę zaczyna na najniższym szczeblu korporacyjnej drabiny. Ku jej zaskoczeniu zostaje skierowana na szkolenie dyrektorskie, podczas którego ma zamieszkać w przepięknej kamienicy.

Elijah i Jessica szybko odkrywają przyczynę pomyłki – oboje noszą takie samo koreańskie nazwisko. Postanawiają jednak nikogo nie wyprowadzać z błędu. Dzięki temu Elijah będzie mógł na pewien czas odpocząć od apodyktycznego ojca, a Jessica zyska szansę na otrzymanie wymaganych przez uczelnię listów polecających.

Między Elijahem a Jessicą zaczyna iskrzyć. Mimo to dążą do utrzymania zamiany ról w tajemnicy, kładąc na szali własne uczucia. Czy uda im się uniknąć wykrycia, a co za tym idzie – katastrofalnego skandalu?

„Dream Lake”, Irmina Maria
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Premiera: 27 marca 2024 roku

Wakacyjne love story wypełnione muzyką, humorem i wspaniałą przyjaźnią

A gdyby tak nad jednym jeziorem zorganizować dwa letnie obozy: musicalowy – dla oryginalnych, utalentowanych artystów, rywalizujących o wymarzony bilet na Broadway, oraz komputerowy – dla geeków w T-shirtach z Pokemonami, pragnących świętego spokoju, nielimitowanych gier komputerowych i ewentualnie wygodnych foteli, to… co by się mogło stać?

Muzycznie uzdolniona, różowowłosa Margo i brązowooki nerd Tobi niespodziewanie wpadają na siebie i jak grom z jasnego nieba spada na nich uczucie, którego nie szukali. Margo chce się skupić na karierze, Tobi postanowił żyć samotnie, by nie powielać błędów rodziców. Czy uda im się zapanować nad zauroczeniem? Co wygra – miłość czy zdrowy rozsądek? I co na to kumple?!

To historia o skomplikowanych wyborach między miłością a przyszłą karierą, między samotnością a zaangażowaniem.

Biografie

„Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem”, Jacek Górecki, Michał Urbaniak
Wydawnictwo: Marginesy
Premiera: 28.02.2024 roku

Michał Urbaniak – legenda jazzu, kompozytor i aranżer. Wirtuoz pięciostrunowych skrzypiec i saksofonu. Artysta, który przekracza gatunki – to on wprowadził do jazzu elementy rocka, rapu i hip-hopuZ dziennikarzem Jackiem Góreckim rozmawia o muzyce i pasji, miłości i ojcostwie, o polityce, Ameryce i Polsce. Wraca pamięcią do spędzonych w Łodzi dzieciństwa i młodości, pierwszych koncertów i podróży do Stanów Zjednoczonych, zawodowych sukcesów i współprac z gwiazdami światowego formatu: Milesem Daviesem, Herbiem Hancockiem, Natalie Cole czy Erykah Badu. W tej opowieści życie prywatne jest nierozłącznie splecione z zawodowym – artysta wspomina między innymi współpracę z pierwszą żoną Urszulą Dudziak czy przyjaciół artystów, którzy znacząco wpłynęli na jego drogę twórczą: Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedę, Wojciecha Karolaka, Zbigniewa Namysłowskiego czy Tomasza Stańkę.

Dla Urbaniaka ta rozmowa jest z jednej strony rozliczeniem z przeszłością, z drugiej – próbą odzwierciedlenia osobistego spojrzenia na siebie i rzeczywistość. Dzieląc się swoją opowieścią, pragnie zachęcić czytelników do śmiałości w odkrywaniu świata i jazzu, odwagi do odpowiadania na najważniejsze i najtrudniejsze pytania i do poszukiwania własnej drogi – nawet tej najbardziej wyboistej.

„Primadonna. Biografia Bogusława Kaczyńskiego”, Bartosz Żurawiecki
Wydawnictwo: Agora
Premiera: 13 marca 2024 roku

ZADZIORNA BIOGRAFIA POMNIKOWEJ POSTACI POLSKIEJ TELEWIZJI

Bogusław Kaczyński był uosobieniem elegancji, kulturalnym, uśmiechniętym panem od sztuki wysokiej, kolorową gwiazdą zgrzebnej telewizji czasów PRL-u. W socjalistycznym kraju był na tyle „arystokratyczny”, na ile to było możliwe, a po nadejściu III RP świetnie odnalazł się w rzeczywistości kapitalistycznej. Udało mu się również dlatego, że w swoich programach telewizyjnych i tekstach trzymał się operowego, muzycznego, literackiego i filmowego kanonu. Pod tym względem był konserwatystą. Uchodził wprawdzie za wielkiego oryginała, ale za wszelką cenę chciał utrzymać miłość widzów i słuchaczy. Zależnie od epoki szczycił się spotkaniami to z Marią Callas, to z Janem Pawłem II.

Marzył o sławie pianisty, ale to mu nie wyszło. Był szefem festiwali w Łańcucie i Krynicy. Pragnął kierować Teatrem Wielkim w Warszawie, dostał mu się Teatr Roma. Mimo że pozbawiony dorobku naukowego, został prorektorem na warszawskiej Akademii Muzycznej. To, co homoseksualne, zamknął w głębokiej szafie. Był mistrzem autokreacji. Dokładnie rozpisał swoją biografię w wywiadach i książkach – korzystając ze schematu „od pucybuta do milionera”. Podszywał się pod szlachectwo. Nawet gdy opisywał jakieś trudności, to zawsze wychodził z nich zwycięsko. I nigdy nie przyznawał się do błędu.

Tym razem jednak życia Bogusława Kaczyńskiego nie opowiada on sam. Zasłonę jego anegdot, mistyfikacji i zupełnych zmyśleń przenika Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy i pisarz, autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota”, „Ja, czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” i „Do Lolelaj. Gejowska utopia”, reportaży „Festiwale wyklęte” i „Ojczyzna moralnie czysta”, a także współautor książek „Homofobia po polsku” i „Ludzie nie ideologia”. 

Literatura dziecięca

„Infografika”, Andrew Pettie, Conrad Quality-Harper
Wydawnictwo: Kropka
Premiera: 27 marca 2024 roku

Wyjątkowa encyklopedia, która zawiera 200 infografik opartych na tysiącach zdumiewających faktów i liczb. Książka, w której różne dziedziny nauki oraz sztuka spotykają się, aby odkryć fakty o świecie – o kosmosie, Ziemi, zwierzętach, ludziach i technologii. Dzięki niej dowiesz się, które zwierzę może skoczyć na odległość dwieście razy większą niż długość jego ciała, ile filiżanek smarków dziennie produkuje twoje ciało, czy porównasz rozmiary największych bestii, jakie kiedykolwiek żyły. Dzięki oszałamiającym grafikom, pięknym kolorowym zdjęciom, a także wywiadom ze specjalistami lepiej zrozumiesz otaczający cię świat.

5 - minutowe historyjki. Małe zwierzątka, Ewa Tarnowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Premiera: 28 marca 2024

Tym zwierzętom groziło prawdziwe niebezpieczeństwo, ale udało się je ocalić. Przed tobą 12 przejmujących historii, które wydarzyły się naprawdę. Przeczytasz w nich o inspirujących akcjach ratunkowych, nieoczywistych przygodach ludzi i emocjonujących losach małych zwierząt, które potrzebowały pomocy człowieka.

W środku znajdziesz mnóstwo pasjonujących informacji o świecie przyrody: o tym, jak rodzą się żółwie i żaby, o zwyczajach rysiów, słoni i orangutanów.

Każda z opowieści wzrusza, bawi i uczy wrażliwości, ale dostarcza też porcji ciekawostek o najróżniejszych zwierzętach świata. Dowiedz się, jak wysoko potrafią skakać pingwiny oraz dlaczego orangutany muszą chodzić do szkoły.

Połącz przyjemne z pożytecznym, czytając z dzieckiem opowieści, które dostarczają wiedzy o otaczającym nas świecie i naszej planecie.

Książka została zilustrowana kolorowymi fotografiami ze zwierzęcymi bohaterami opowieści. Jest dostępna także w formie audiobooka.

Albumy

„Leonardo da Vinci”, praca zbiorowa
Wydawnictwo: Dragon
Premiera: 19 marca 2024 roku

Twórczość Leonarda da Vinci – artysty, konstruktora i myśliciela – inspirowały i nadal inspirują kolejne pokolenia. Geniusz renesansu, jak często go zwano, łączył sztukę z nauką i pozostawił niezwykłe dziedzictwo, czego wyrazem jest nie tylko „najsłynniejszy obraz świata” – Mona Liza. Książka przedstawia świat Leonarda da Vinci: ukazuje szeroki kontekst kulturowy epoki, w której przyszło mu tworzyć, oraz przedstawia wszystkie najważniejsze dzieła artysty.

„Paul Gauguin”, praca zbiorowa
Wydawnictwo: Dragon
Premiera: 19 marca 2024 roku

Niektórzy nazywają go królem nowoczesnego malarstwa, inni twierdzą, że był najwybitniejszym malarzem przełomu XIX i XX wieku. Jego dzieła zachwycają ludzi na całym świecie. Wiele z nich uznawanych jest za obsceniczne. Tak samo jak życiorys artysty. Książka, zawierająca reprodukcje wszystkich najważniejszych obrazów Paula Gauguina, ukazuje wpływ artysty na rozwój sztuki, ale też mierzy się z jego życiowymi wyborami, które dziś wzbudzają tyle kontrowersji.

---
Artykuł sponsorowany, który powstał przy współpracy z wydawnictwami.


komentarze [24]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
AgaGaga 12.03.2024 09:41
Czytelniczka

Wuhan brzmi zachęcająco. Okładka biografii Kaczyńskiego boska. Szkoda, że nie jestem fanką biografii, pewnie bym przeczytała. Za to utknął mi na amen wywiad z B. Kaczyńskim w programie "Wywiad z wampirem" (stare, stare...) i jego uzasadnienie  niechęci do gołych damskich kolan. I wiecie, ta niechęć mi się udzieliła :-) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
domekzkart 07.03.2024 19:23
Czytelniczka

Upiór w moherze brzmi dla mnie bardzo ciekawie, myślę, że się skuszę

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Alexandra_K_ 04.03.2024 15:35
Czytelniczka

Ja czekam na Iron Flame Rebecca Yarros oraz Księżycowe Miasto tom 3 Sarah J. Maas  😀 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas 03.03.2024 18:57
Czytelnik

Smolarz i Szary Płaszcz 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ola 02.03.2024 23:05
Czytelniczka

Mnie zainteresowały  zdecydowanie bardziej niepokojące tytuły, które nie trafiły do powyższego zestawienia, a po które może kiedyś sięgnę:
1.   Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy brzeg
2.   Smolarz
3.   Furia
4.   Diabelska góra

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Uniwersum Metro 2033. Paryż: Lewy brzeg  Smolarz  Furia  Diabelska góra
Fawaris 02.03.2024 17:42
Czytelniczka

U mnie będzie czytane  Szary płaszcz

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Szary płaszcz
niuanda85 02.03.2024 12:50
Czytelnik

Brakuje w zestawieniu zapowiedzi trzeciej części duetu Mohlin Nystrom. A szkoda 
, dwie pierwsze części świetne i mam wrażenie niedocenione. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Moki 02.03.2024 09:52
Czytelniczka

Ja chętnie przeczytam reportaż o fake newsach. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jacqueline 02.03.2024 09:28
Bibliotekarka

najważniejsza premiera miesiąca dla mnie:



Nie wszyscy chłopcy są niebiescy

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Nie wszyscy chłopcy są niebiescy
kama 03.03.2024 10:50
Czytelnik

Jeśli narządy płciowe nie są wyznacznikiem płci to zawsze można zrobić badanie genetyczne, żeby się upewnić. Czy ten wątek też pojawia się w książce?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jacqueline 04.03.2024 00:09
Bibliotekarka

@kama  a  sam przeczytaj sobie książkę , to się dowiesz. trzeba w końcu poszerzać swoje wąziutkie w ch__ horyzonty, nawet w ramach hate-reading'u. a nuż przez przypadek się czegoś nauczysz. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis 04.03.2024 09:42
Bibliotekarz

@jacqueline skoro jest "hate reading" to jak widać na powyższym obrazku jest również "hate commenting". Dyżurna progresywna rasistka nie potrafi odpowiedzieć po ludzku. Jak to było z ta belka w oku?  A co do wąskich horyzontów, dziewczyno, przecież ty czytasz i piszesz wciąż o tym samym.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
AgaGaga 12.03.2024 09:45
Czytelniczka

Przeczytałam opis książki. Imprezy z okazji ujawienia płci dziecka po badaniu USG?? Nie myślałam, że taka bańka też istnieje... 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis 13.03.2024 00:11
Bibliotekarz

Tylko u nawiedzonych 😁

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aka 13.03.2024 08:10
Czytelniczka

@jacqueline 
Nie wystarczy napisać - tak/nie/nie wiem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jacqueline 15.03.2024 09:46
Bibliotekarka

@Aka .....nie wystarczy samemu sobie o tym poczytać? co za problem.  jesteśmy na portalu książkowym:  myślałby kto, że odpowiedź "sam/a przeczytaj sobie książkę" będzie aż takim triggerem. 😆 

nie jestem tu po to aby edukować ignorantów i to jeszcze najgorszego sortu.
mam nadzieję że już ta odpowiedź mojego autorstwa  bardziej cię usatysfakcjonuje  😘  
 bez odbioru. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aka 15.03.2024 10:12
Czytelniczka

Chciałabym z tego miejsca zaapelować  do wszystkich  współforumowiczów, że jeśli ktoś nam zadaje konkretne pytanie dotyczące książki to jeśli znamy odpowiedź i mamy ochotę to to dopowiadajmy a jeśli nie to nie, a rady typu "przeczytaj sam" schowajmy dla siebie. Właśnie dlatego, że jesteśmy na portalu książkowym  to możemy  wymieniać się informacjami.   Teksty "nie jestem tu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Lis 15.03.2024 11:52
Bibliotekarz

@Aka ona jest niereformowalna. Ciężki przypadek nienawiści.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
AgaGaga 15.03.2024 12:44
Czytelniczka

@jacqueline "nie jestem tu po to aby edukować ignorantów i to jeszcze najgorszego sortu"... To po co jesteś? zawsze mi się wydawało, że po to tu się produkujemy, żeby inni mieli jakąś z tego korzyść, oczywiście poza możliwością wylewania z siebie żółci. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Katarzyna 01.03.2024 19:26
Czytelnik

Brakło zapowiedzi albumu Georges'a de la Tour. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post