Rok później

Tłumaczenie: Krzysztof Adelt
Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 2)
Wydawnictwo: YA!
The Second Summer of the Sisterhood
karollllllla

Carmen, Bee, Lena i Tibby są jak siostry, nie potrafią bez siebie żyć. Dzielą radości i smutki, a także… parę niezwykłych dżinsów, które mają wyjątkową moc. "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" to opowieść o czterech nastolatkach, które są dla siebie najbliższe na świecie. Ich przyjaźń umocniła się w wakacje, gdy dziewczyny odkryły magiczne dżinsy: pasowały na każdą z nich i, co...

"Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" to opowieść o czterech nastolatkach, które są dla siebie najbliższe na świecie. Ich przyjaźń umocniła się w wakacje, gdy dziewczyny odkryły magiczne dżinsy: pasowały na każdą z nich i, co najważniejsze, miały moc spełniania marzeń.

Czy kolejnego lata znów pomogą dziewczynom pokonywać przeciwności losu i spełniać marzenia?

źródło opisu: http://www.empik.com/stowarzyszenie-wedrujacych-dz...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/stowarzyszenie-wedrujacych-dz...»

Urmurmina | 2014-11-22

Minęło jakieś 7 lat od czasu, kiedy przeczytałam pierwszą część z serii "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów". Teraz postanowiłam nadrobić zaległe kontynuacje. Z ciekawości? Z sentymentu do czasów, kiedy czytałam początki przygód czwórki przyjaciółek? Ciężko stwierdzić, ale jedno mogę powiedzieć - po tylu latach kontynuacja "Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów" podoba mi się tak samo, jak poprzednim razem. Mimo, iż już wyrosłam z tej niewinności i naiwności, którą kierują się bohaterki, to opowieść podziałała na mnie tak, jak kilka lat temu - wzruszałam się lub cieszyłam się z razem Leną, Carmen, Bridget i Tibby i wspólnie przeżywałam z nimi ich przygody. Jest to dobra książka, może troszkę chaotyczna, ale i tak ją lubię.

Monia0420 | 2014-08-10
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Tak jak do poprzedniej część tej serii miałam mieszane uczucia. Mocną stroną tej książki była tak jak poprzednio historia jednej dziewczyny, bo reszta mnie nie zainteresowała. Banalna i cukierkowa.

Justyna Antoniewicz | 2015-01-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Bardzo zabawna i ciepła książka...lubię wracać czasem do niej, czyta się super:)

| 2014-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Znowu rozczarowanie z powodu śmierci. Tym razem umarł bapi w co było mi trudno uwierzyć tak samo jak w to,że Kostos-już prawie partner życiowy Leny na chwilę przed śmiercią bapiego wziął ślub. A miało być tak fajnie dla Leny. Jest jeszcze bardziej dziwniejsza rzecz, a mianowicie taka, że Bridget nie wpakowała się tego lata w żadne kłopoty. Pojechała na całe wakacje do babci, ale na początku spotkania nie powiedziała jej, że jest jej wnuczką tylko wymyśliła sobie imię Gilda i tak kazała na siebie wołać. Tibby wpakowała się w kłopoty z filmem o swojej mamie, co nie łatwo jej było odpukać, a Carmen nie pozwoliła swojej mamie spotykać się z Davidem i także narobiła sobie kłopotów. Najdziwniejszy był jednak przyjazd Kristy jej przyrodniej siostry. Jeśli chcecie wiedzieć więcej musicie przeczytać tą książke.

Ravenna | 2011-02-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2011

Kolejna część opowiadająca, o czterech przyjaciółkach przeżywających wakacje. Tym razem dwie z nich pozostają na miejscu, a dwie wyjeżdżają. Może się wydawać, że ta część jest nudniejsza od poprzedniej, ale w żadnym wypadku tak nie jest. Zawiera dużo zwrotów akcji, niespodziewanych wydarzeń, no i w paru wypadkach do końca nie ma 'happy endu'. Wciągająca i wzruszająca. Polecam.

Quinn | 2013-10-01
Przeczytana: 05 września 2013

Druga część "Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów" podobnie jak pierwsza część przyjemna a zarazem pouczająca i odrobinę smutna.
Bardzo mi się podobała, polecam. :)

Jola | 2010-07-18
Przeczytana: luty 2008

Wciągające lektura nie tylko dla nastolatek. Bardzo dobra książka.

Anna | 2011-01-09

Świetne!

soniek | 2011-01-27
Przeczytana: maj 2010

Nie żałuję, że ją przeczytałam. Napisana w bardzo przyjazny sposób z ciekawymi wątkami głównych bohaterek. Jak dla mnie bardzo dobra.

| 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

To już druga część przygód impulsywnej, pragnącej mieć swoich bliskich na wyłączność Carmen, skrytej i wrażliwej Leny, zdeterminowanej w dążeniu do swych celów Bee oraz posiadającej alternatywny sposób bycia, nieco zadziornej Tibby. Cztery przyjaciółki po raz kolejny przeżywają niezapomniane wakacje, mimo, że początkowo nie zamierzały nigdzie wyjeżdżać. Jednak, jak to w młodzieżowych obyczajówkach bywa, plany bohaterek ulegają zmianie, nie obejdzie się też bez uczuciowych zawirowań. Sądziłam, że w drugim tomie postać Carmen zostanie ukazana w nieco innym świetle, ale zachowanie dziewczyny po raz kolejny mnie zirytowało. Tym razem nie była zazdrosna o nową rodzinę ojca, a o przyjaciela swojej mamy, co jest w mojej opinii powieleniem historii z pierwszego tomu. Wybuchy Carmen po raz kolejny zaburzyły spokój najbliższych jej osób. W pewnym stopniu rozumiem bohaterkę, gdyż podobnie jak ja, ma ona w sobie po prostu zbyt wiele uczuć. Ja jednak jestem skryta jak Lena, nie wyrażam swoich...