Czyste serce

2023-10-17
Mateusz Grzywa
Zemsta Intrygi Young Adult Chiny Czarna magia

Druga szansa

Książka bardzo mi się podoba, "połknęłam" ją w jeden wieczór. Niektore zdania wydawały mi sie trochę ucięte lub to ja za szybko starałam się dowiedzieć co dzieje sie dalej ;) Z łatwością sie ją czyta, więc polecam wszystkim, którzy chcą się trochę zrelaksować i spędzić miło wieczór.

Właśnie skończyłam czytać. Dlatego może ciężko szukać u mnie obiektywizmu ale jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam . Pochłonęłam ja w ciągu jednego popołudnia (i wieczora) i dalej czuje niedosyt.
Dawno nie przeżyłam tyle emocji w jednej książce: miłość, zdrada, chęć zemsty, euforia, determinacja, siła....
Po prostu WARTO 😁

Po prostu WARTO 😁

Zacznę od tego, że była to bardzo ciekawa pozycja. Zarówno pod względem fabularnym jak i pod względem stylu pisania autorki, który był dla mnie czymś nowym.

Zamysł na fabułę jak i jej wykonanie według mnie jest bardzo dobre i przede  wszystkim ciekawe. Podobało mi się toz jakie emocje mi towarzyszyły podczas lektury. Uwielbiam jak w książkach jest ogrom akcji oraz emocji, a tego tej pozycji  nie brakowało.

Tak jak uwielbiam romantase, tak w tej pozycji było tego romansu troszkę mało. Nie twierdzę, że było to najgorsze co mogło się stać, ale liczyłem na większy rozwój emocjonalny pomiędzy głównymi bohaterami. Rozumiem dlaczego Mingshin nie chciala do tego dopuścić, ale wciąż mógł być ten romans ciekawiej pociągnięty.

Bardzo podobały mi się elementy fantastyczne zawarte w tej pozycji. Uwielbiam sam fakt, że było tutaj przedstawione wiele aspektów nadnaturalnych, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. Bardzo ciekawie było o nich czytać i móc dowiedzieć się czegoś nowego.

Wydaje mi się, że ta pozycja nadaje się idealnie dla fanów fantastyki. Wciągnie was w swój świat i nie będziecie chcieli go opuszczać! Definitywnie wam ją polecam.

Dwór pełen jadowitych żmij.

Mingshin wyobrażała sobie przyszłość u boku ukochanego księcia z koroną na głowie. Nie spodziewała się jednak, iż uroczy wybranek wbije jej nóż w plecy. Gotowa na śmierć dziewczyna błagała o kolejną szansę, aby ocalić swoją rodzinę i naprawić błędy popełnione w przeszłości. Gdy rzeczywiście cofa się w czasie, Mingshin planuje pokrzyżować nikczemne plany Rena i powstrzymać wrogów przed wygraną. Ta rzeczywistość znacząco się jednak różni za sprawą czarnej magii, bolesnych poświęceń i znajomości z aroganckim pretendentem do tronu. Czy Mingshin będzie w stanie pokonać słabość i znaleźć sposób na szczęśliwą przyszłość?

Gdy tylko ujrzałam zapowiedź najnowszej powieści z elementami folkloru i kultury azjatyckiej w tle, wiedziałam, że muszę sięgnąć po tę opowieść. Czyste serce to debiutancka powieść Kate Chenli, która postanowiła zaprezentować czytelnikom perypetie Mingshin. Młoda dziewczyna została zdradzona przez ukochanego i najbliższych. Gdy jednak otrzymuje od losu drugą szansę, postanawia ją wykorzystać i zemścić się za wyrządzone krzywdy. Czy zdoła ocalić to, co kocha najbardziej?

Czyste serce to niezwykle intrygująca propozycja z naciskiem na dynamiczną akcję, dramatyczne wydarzenia i folklor chiński. Kate Chenli stworzyła lekką i przyjemną opowieść o zdradzie, drugich szansach i zaufaniu. Czytelnicy poszukujący wciągającej lektury powinni śmiało dać szansę debiutowi autorki. Czy Mingshin zdoła pokonać przeciwności losu i zmienić swoje przeznaczenie? Sprawdźcie sami!

Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks

Dwór pełen jadowitych żmij.

Książka na raz, przyjemnie się czytało ale nic zaskakującego. Jak dla mnie akcja potoczyła się chyba za szybko. Chociaż intrygi na tyle poprowadzone że w pewnym momencie już nikomu nie ufałam

Według mnie strasznie średnia historia. Motywy rzeczywiście nie często pojawiają się w polskich tłumaczeniach czy u polskich autorów, dlatego jest to pewien powiew świeżości... aczkolwiek dla mnie motyw reinkarnacji, isekai zwłaszcza w tej wersji jest znany w innych dziełach. To była typowa historia, gdzie młoda kobieta ma kolejną szansę, by naprawić swoje życie.

Główna bohaterka jest inteligenta, ale nadal trochę młodzieńczo głupiutka. Polubiłam ją, chociaż nie była też jakoś niesamowita. Po prostu typowa.

(Nienawidzę, gdy bohaterka praktycznie do końca nie mówi nic o swojej reinkarnacji!!! Chociaż tej matce mogłaby powiedzieć!!!!!!!!!)(Ta książka ma vibe tych wszystkich filmów, gdzie europejski chłopiec nagle pojawia się gdzieś w starych chinach)

Główna...

Książka naprawdę świetna. Nie moge się doczekać kontynuacji tej historii

Książka naprawdę świetna. Nie moge się doczekać kontynuacji tej historii

Ta historia jest absolutnie wciągająca! Sposób, w jaki Mingshin stawia czoła przeciwnościom, pozwala nam zanurzyć się głębiej w świat chińskiej kultury i polityki. Jestem oczarowana jej odwagą i determinacją, które sprawiają, że trzymam kciuki za nią na każdym kroku. Autorka mistrzowsko łączy elementy czarnej magii, politycznych intryg i emocjonalnej rozgrywki, co sprawia, że nie mogę się doczekać kontynuacji. Ten tom był zdecydowanie za krótki, a ja już nie mogę się doczekać, aby zanurzyć się ponownie w tym fascynującym świecie i śledzić kolejne przygody Mingshin.

„𝑆𝑝𝑟𝑜­𝑤𝑎­𝑑𝑧𝑒̨ 𝑛𝑎 𝑤𝑎𝑠 𝑏𝑢𝑟𝑧𝑒̨ 𝑧𝑒­𝑚𝑠𝑡𝑦. 𝑆𝑝ł𝑦­𝑛𝑖𝑒 𝑧 𝑛𝑖𝑒𝑏𝑎 𝑖 𝑢𝑛𝑖­𝑐𝑒­𝑠𝑡𝑤𝑖 𝑘𝑎𝑧̇­𝑑𝑒­𝑔𝑜, 𝑘𝑡𝑜 𝑠𝑡𝑎­𝑛𝑖𝑒 𝑗𝑒𝑗 𝑛𝑎 𝑑𝑟𝑜­𝑑𝑧𝑒. 𝑃𝑜­𝑐𝑧𝑢𝑗­𝑐𝑖𝑒 𝑗𝑒𝑗 𝑝𝑜­𝑡𝑒̨­𝑔𝑒̨.”

W pierwszym rozdziale poznajemy Mingshin i na własnej skórze możemy odczuć zdradę, której padła ofiarą. Ukochany książę, któremu pomogła zdobyć tron, okazał się być zwykłym oszustem, który wykorzystywał ją przez cały ten czas. Leżąc we własnej krwi błaga bogów, aby cofnęli czas. Ku zdziwieniu dziewczyny jej życzenie spełnia się. Przysięga naprawić wszystkie błędy, ocalić bliskich i co najważniejsze, nigdy nie dać się omotać miłości.

Pierwszy raz spotkałam się z takim zabiegiem w książce. I muszę przyznać - obawiałam się, że będzie trochę przewidywalna. Jednak dostając nowe życie Mingshin kieruje je zupełnie inaczej. Zbacza ono na tory, których sama by się nie spodziewała i niekiedy jest zaskoczona swym nowym losem. Dzięki sprytowi stara się odciągnąć Rena, który zdradził ją w poprzednim życiu, od objęcia tronu. Dziwnym zbiegiem okoliczności los zsyła jej sojusznika, jednego z braci księcia - Jieha.

To co niekoniecznie przypadło mi do gustu to zbyt szybko rodzące się uczucie pomiędzy tą dwójką. Przynajmniej ze strony Jieha, ponieważ Mingshin stara się nie złamać danej sobie obietnicy i odrzuca uczucia księcia. Naprawdę liczyłam, że dłużej potrwa ten etap „enemies” i tutaj troszkę się zawiodłam.
Nade wszystko uwielbiam w książkach królewskie intrygi, motyw walki o tron i władzę. Jeszcze jak do tego jest połączona z magią to już jestem kupiona. Także tutaj byłam usatysfakcjonowana. Bardzo się wciągnęłam w trakcie czytania w ten świat i liczę na więcej w kolejnych częściach.

Muszę zaznaczyć jeszcze, że książki z kulturą azjatycką nie zawsze mi podchodzą. Czasami są zbyt skomplikowane albo napisane tak specyficznym językiem, że nie trafią w mój gust. Tutaj, mimo obaw, nie było takiego problemu i bawiłam się naprawdę świetnie. I z czystym sercem mogę Wam polecić tą książkę, jeżeli macie ochotę na tego typu fantastykę.

Książka, której się nie czyta, ją się po prostu pochłania.

Niesamowita historia inspirowana chińską kulturą, o dziewczynie, która dostała drugą szanse na życie i uratowanie swoich bliskich.
Odświeżona wersja Mulan, o zwykłej dziewczynie ratującej królestwo.

Pełna pasji i mrocznych intryg, przy jednoczesnym zachowaniu smaku i kilku uroczych momentów - ta opowieść wciągnęła mnie totalnie. Z niecierpliwością czekam na kolejną część przygód bohaterów i liczę na jeszcze więcej magii.

Sam aspekt magiczny nie przytłacza, rozbudza ciekawość i przyciąga. Nie jest przekombinowany, a konstrukcja tego świata jest bezbłędna. Intencje są jasne, powiązania i układy w pełni zrozumiane. Pomimo brutalności, nie doszukamy się tu ani grama jej gloryfikacji, a postać kobiety, choć czasem pomijana, ostatecznie jest przedstawiona jako równie ważna, co jak wiemy, rzadko się zdarza w patriarchalnym świecie .

Od dawna nie czytałam fantastyki (i to tak dobrej),jeśli tylko traficie, sięgnijcie po nią.
Gorąco polecam!

Książka, której się nie czyta, ją się po prostu pochłania.

Odświeżona wersja Mulan, o zwykłej dziewczynie ratującej królestwo.