Ach, jak cudowna jest Panama

Wydawnictwo: Znak
Oh, wie schön ist Panama
83-240-0362-2
dla dzieci, przyjaźń

"Kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać!" Miś i Tygrysek są przyjaciółmi. I niczego się nie boją, bo razem są silni - jak niedźwiedź i jak tygrys. Żyją sobie miło w przytulnym domku nad rzeczką. Pewnego dnia jednak wyruszają na poszukiwanie Panamy, kraju ich marzeń. Po drodze przeżywają wiele fantastycznych przygód. Ale gdzie leży Panama? Stary Lis, Krowa i Myszka nigdy o niej nie słyszeli; dopiero Wrona daje przyjaciołom wskazówkę, gdzie jej szukać. Na koniec znajdują to, czego szukali.
Ta ładna, pełna ciepła opowieść dla dzieci ilustrowana jest kolorowymi rysunkami autora.

Przenoszę się w przeszłość i widzę salę w szkole podstawowej. Wszyscy siedzą na dywaniku, a przed nami pani nauczycielka. I choć z całego serca do dziś darzę ją nienawiścią cieszę się, że czytała nam książki, w tym właśnie Panamę. Do dziś pamiętam tę książkę. Pamiętam również okładkę. Pamiętam też treść. I kocham ją całym serduszkiem.

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 26 grudnia 2005

Audiobook - słuchowisko, wysłuchane z dziećmi. Miłe historyjki, ale ani mnie, ani dzieci jakoś nie zachwyciły. Może za starzy jesteśmy...

Basia_Pelc | 2015-08-26

Janosch stworzył serię książeczek z Misiem i Tygryskiem, którą po prostu ubóstwiam. Dlaczego? Bo bardziej bezpretensjonalnej i świeżej serii nie poznałam od lat. Urzeka swoją infantylnością, prostotą, specyficznym żartem. Bohaterowie książeczki spokojnie mogliby konkurować z tą prostolinijnością, jaką mogą dostarczyć nam lektury z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu, czyli m.in. z Kubusiem Puchatkiem. Ciepło, przyjaźń, miłość, zrozumienie, empatia, same pozytywne uczucia - ot, co wyłania się z tej skromnej książeczki. Cieszę się, iż świat potrafi docenić coś naprawdę unikalnego.
Bohaterowie są dobrymi przyjaciółmi, razem nie straszne im żadne przeciwności losu. W jedności siła. Są razem, więc nie musza bać się niczego - ciągle to powtarzają. Autor wzmacnia te pozytywne więzi między nimi. Dziecko może dostrzec czym jest przyjaźń, pomoc i jak jest to cenne w budowaniu relacji w grupie przyjaciół.
Życie...

anitakilian | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Maciuś

Świetna książka dla dzieci.
Autor dba o każdy szczegół na ilustracjach, a książka tryska humorem.
Polecam serdecznie

naczynie_gliniane | 2010-03-23
Przeczytana: 23 marca 2010

Bohaterami opowieści Janoscha są Miś i Tygrys. Mieszkają w dolince nad rzeczką obok wielkiego drzewa. Żyją spokojnie i szczęśliwie. Mis lubi łowić ryby i gotować, a Tygrys zbierać grzyby. Pewnego dnia jednak Miś znajduje płynącą po rzece skrzynkę z napisem Panama. Pachnie ona bananami. Pachnie innością! Dlatego bohater stwierdza, że Panama musi być krajem z jego marzeń, krajem, gdzie wszystko jest większe i piękniejsze. Namówiwszy Tygrysa na wyprawę, wyrusza do dalekiego kraju. Podróż trwa może krótko, a może długo, nie wiadomo. Istotny jednak jest fakt, że po drodze bohaterowie spotykają Myszkę, Lisa, Zająca i Jeża, w końca Wronę. Ci stwierdzają, że aby dojść do Panamy z całą pewnością trzeba skręcić w lewo. Wrona zaś pokazuje świat z wysokości drzewa. Ta nowa perspektywa zachwyca bohaterów! W końcu Miś i Tygrys trafiają z powrotem do swego domu, który trochę zarósł trawami. Uznają jednak, że to cudowne miejsce to z pewnością Panama, wszak tam wszystko jest większe.

Bajka...

tygrysek | 2013-04-01

Ach, jak cudowna jest ta książka ;) Moja ulubiona, kiedy byłam małą dziewczynką, nieco wyższą od stołu... *.*

| 2012-11-06

To ulubiona książka mojego trzyletniego synka. Jest prosta, ale przy tym mądra, pouczająca... Świetne ilustracje, wciągająca fabuła. Czego chcieć więcej?

Skakanka | 2013-01-10

Must have każdej dziecięcej biblioteczki. Do dzieci Janosch mówi (i rysuje) mądrze, bez infantylności, o życiu. Piękna historia, z pięknym zakończeniem.

nellanna | 2010-05-05

Czytana z najmłodszą latoroślą, a przy okazji zdumienie, że można stworzyć taką cudowną historię, niezwykła w swej oryginalności i prostocie.

Cudowna ksiązka o przyjaźni.Dla dzieci w każdym wieku, nawet moim.

To, co książkowe tygryski lubią najbardziej

Nie wiń Boga za to, że stworzył tygrysa – dziękuj mu za to, że nie dał mu skrzydeł – tak głosi indyjskie przysłowie. Dziękujmy mu zaiste i świętujmy Dzień Tygrysa, który przypada 29 lipca! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie książek (i jeden wiersz), w których tygrysy odgrywają niezwykle istotną rolę. To do czytania, ło ho ho ho ho ho ho!