Miś i Tygrysek idą do szkoły

Okładka książki Miś i Tygrysek idą do szkoły Janosch
2014-08-25
2014-08-25
Emilia Bielicka, Anna Kotarba

Okładka książki Kolory ludzi Írisz Agócs, Gyula Böszörményi
Kolory ludzi Írisz Agócs, Gyula ...
Okładka książki Mała wróżka Amelka. Szkoła dla wróżek Claire Gaudriot, Sophie de Mullenheim
Mała wróżka Am... Claire Gaudriot, So...
Okładka książki Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Mała wróżka Amelka. Paskudna wróżyczka Claire Gaudriot, Sophie de Mullenheim
Mała wróżka Am... Claire Gaudriot, So...

Jest to nasze pierwsze spotkanie z Janoschem i mam nadzieje, że nie ostatnie. Moim córką strasznie spodobały się przygody Misia i Tygryska. W książce znajdziemy 4 opowiadania plus słownik obrazkowy Misia i Tygryska, który jest rewelacyjny :).

Zacznę od końca czyli od słownika obrazkowego. który jest świetnie skonstruowany bo do każdej literki alfabetu jest świetny rysunek są to postaci, kolory, przedmioty, liczby i każda literka ma ich kilka nie powiem wywołują uśmiech na twarzy :).

Tygryskowa szkoła tutaj nasi milusińscy uczą się czytać i liczyć no a słowa wcale nie należą do najłatwiejszych. Znajdziemy tu takie słowa jak akordeon, cebrzyk, drewka czy prymus wraz z obrazkami. A w części poświęconej matematyce dzieci idą do lasu po grzyby czy łowić ryby z których będzie pyszny obiadek. Przy okazji dzieciaczki będą również liczyły kółka i gwoździe potrzebne do zrobienia wóz drabiniasty.

Tygrysek musi mieć rower jest to druga opowieść. Tym razem dzieci dowiedzą się wszystkiego o rowerze i zasadach bezpieczeństwa jakie panują na drodze. Tygrysek który początkowo chce poszaleć akrobatycznie na zakrętach, poznawać obce ludy i ich zwyczaje a co najważniejsze odwiedzić swoja narzeczoną Maję Papaję. Mimo tego Tygrysek bardzo się stara być przykładnym rowerzystą i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jak mu to wyjdzie przekonacie się sami czytając opowiadanie.

Na pociechę coś pysznego czyli gotuj z Misiem i Tygryskiem. Co jest lepszego niż coś pysznego na wielkie sercowe zmartwienie. Znajdziemy tutaj proste przepisy na zdrowe dania które możemy zrobić z dziećmi. Wszystko smaczne i zdrowe z dużą ilością warzyw i owoców. Mis i Tygrysek polecają smaczne musli z jabłka,i, ziemniaki w łupinkach gotowane w osolonej wodzie z masełkiem, smaczny i zdrowy mus jabłkowy

Miś i Tygrysek chodzą po mieście czyli opowieść o tym, jak Miś i Tygrysek pewnego razu wybrali się do miasta. Tym razem Miś i Tygrysek wyruszają w miasto a my razem z nimi poznamy prawidłowe zasady poruszania się po ulicy bez chodnika,jak przechodzić bezpiecznie przez ulicę w mieście, Uczą by pamiętać zawsze o tym by się rozglądać w lewo i prawo zanim się przejdzie.

Jak na pierwsze spotkanie bardzo przypadł nam do gustu choć Michasia narzekała, że trochę za długie. Najbardziej spodobał im się słownik obrazkowy i Tygryskowa szkoła :)

• Dla dzieci
  • Przedszkole
  • Dla dzieci i z dziećmi
  • MIKOŁAJ

Dodaj cytat z książki Miś i Tygrysek idą do szkoły