Wojna rojów

Cykl: Mroczne Gniazdo (tom 3) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
The Swarm War
star wars

Luke Skywalker zwołuje wszystkich Rycerzy Jedi rozsianych po najdalszych zakątkach galaktyki, aby wspólnie stawili czoła śmiercionośnemu niebezpieczeństwu w odwiecznym konflikcie. Nawet wtedy, połączone siły budzących grozę Jedi mogą być niewystarczające do wygrania wojny.

Hari_Seldon | 2016-03-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 marca 2016

Zakończenie trylogii Mrocznego gniazda. Wybucha wojna pomiędzy Chissami a Killikami. Jedyną możliwością jej zakończenia może być zabicie przywódcy Killików… Podobnie jak ostatnio dużą rolę odgrywają tutaj rozterki moralne bohaterów - szkoda jednak, że ostatecznie bohaterom udaje się osiągnąć kompromis i nie dochodzi do żadnej wstrząsającej sceny. W odróżnieniu od poprzednich tomów wątek rozłamu w zakonie, a także relacji z politykami zostaje niestety odsunięty na drugi plan. Na szczęście zamiast tego mamy bardzo efektowne sceny akcji – najlepiej wypadły bitwy z udziałami „robali”. Szkoda, że zabrakło tutaj jakiś bardziej zapadających w pamięć antagonistów – Killikowie i ich przywódcy są jedynie marionetkami w rękach abstrakcyjnych sił. To co zapowiadało się ciekawie, czyli retrospekcje z „Zemsty sithów” zostały ukazane w dosyć przewidywalny sposób, chociaż warto tu zwrócić uwagę na reakcję Jacena – prawdopodobnie zapowiada ona przyszłe wydarzenia. Szkoda tylko, że sam wątek tej...

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone