Ostatnie życzenie

Igor Adamczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Nocą
2023-12-13
2023-12-13

Ostatnie życzenie jest debiutem Igora Adamczyka, a jego opis zaintrygował mnie tak naprawdę jedną rzeczą.Jest to mianowicie zawód jaki wykonuje główny bohater, bo Dawid Heller spełnia ostatnie życzenia osób, które wkrótce umrą.
Sami musicie przyznać, że jest to dość nietypowa profesja.W przypadku Hellera dodaje mu ona rozgłosu i sprawia, że stał się osobą dość rozpoznawalną .
Kolejne zlecenie zbiega się z diagnozą nowotworową trzyletniej córeczki Dawida, a życie jego rodziny zmienia się diametralnie i wszystko toczy się wokół szpitalnego łóżka. Potrzebne są pieniądze na leczenie Zosi i właśnie wtedy Dawid otrzymuje zlecenie, za które pani Marianna, klientka Hellera oferuje 100tys zł. Musi odnaleźć jej wnuka, który zaginął bez śladu wiele lat temu będąc pod jej opieką.Kobieta chce przed śmiercią dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się tego feralnego dnia. Czy jest szansa, że jej wnuk nadal żyje?
Heller wyjeżdża nad Jezioro Skrzyneckie i tam mozolnie krok po kroku stara się odtworzyć dzień, w którym doszło do tragedii.
Codziennie zauważa dziwne zachowania sąsiadów, ich niespokojne spojrzenia i... pytania.
Mężczyzna ma nieodparte wrażenie, że wszyscy wiedzą co tak naprawdę wtedy się stało, ale solidaryzują się w utrzymaniu mrocznego sekretu. Jednak Dawid Heller okazuje się być dla nich dość mocnym przeciwnikiem i nie odpuści dopóki nie pozna prawdy, dopóki nie przekaże wiadomości swojej klientce, której jest zegar życia tyka coraz wolniej.

Muszę przyznać, że książkę czytało mi się dość dobrze i jest to naprawdę oryginalnie stworzona historia.
Kilka zachowań bohatera jako rodzica mnie zaskoczyło, bo sama będąc mamą wiem, że reakcje na pewne rzeczy u mnie wyglądałyby zupełnie inaczej.
Pragnę zwrócić się z uwagami do korektorki, jest tu sporo zdań pominiętych lub nie poprawionych i przyznam szczerze, że w kilku miejscach czułam irytację, ponieważ błędy były dość mocno widoczne.
Warto zwrócic na to uwagę w przyszłości.
Panu Igorowi gratuluję świetnego pomysłu na książkę, bo wykazał się tutaj dużą wyobraźnią i udało mu się oddać w nasze ręce ciekawą historię.
Wiem, że niedługo premiera kolejnej książki i liczę na to, że będzie bardziej dopracowana niż Ostatnie życzenie.
Za to trzymam kciuki!

Cierpię na bardzo wkurzającą przypadłość, która nie pozwala mi porzucić książki. Muszę doczytać do końca i już. Niestety... Ile bym dała, żeby tę lekturę przerwać już po pierwszym rozdziale... Wydaje mi się, że czegoś równie złego nie zdarzyło mi się jeszcze przeczytać. Próbowałam doszukać się jakichś pozytywów, ale nie podołałam pomimo szczerych chęci. Gdyby porównać do czegoś "Ostatnie życzenie" to byłby to jeden z seriali paradokumentalnych typu "Trudne sprawy". Dialogi sztywne jak mokre kalesony wystawione na mróz. Na uwagę zasługuje fakt, iż autor używa słów, których znaczenia chyba nie rozumie. Bo jak wytłumaczyć to, że "dom zbliżał się diametralnie" czy "obgadywanie za plecami było dziecinną jatką"? Takich smaczków jest więcej. Bo pani pielęgniarka prosi głównego bohatera o "okazanie godności", (co jak się okazuje było wylegitymowaniem się),"para swobodnie sunie ku nozdrzom" a żona podchodząc do męża "zatapia głowę w jego klatce piersiowej".
Można odnieść wrażenie, że książka była tłumaczona z innego języka przez pierwszy z brzegu internetowy translator, bo nie wierzę, że ktoś może coś takiego napisać z własnej, nieprzymuszonej woli. Istnieje też możliwość, że autor ma duże zaufanie do wydawnictwa, ale korektor akurat w tym terminie postanowił wyjechać do Chin i wtopić się w tłum.
Polecam jako grę towarzyską - kto znajdzie więcej błędów leksykalnych wygrywa.

Dawid Heller ma bardzo ciekawy i nietypowy zawód-spełnia ostatnie życzenia ludzi na łożu śmierci. Jest już o nim bardzo głośno i jest rozpoznawalny. Niestety jego życie to nie tylko pasmo szczęścia i powodzeń… Jego córka trzyletnia ma nowotwór złośliwy i potrzebują pieniędzy na leczenie. Z nieba spada im Pani Marianna, która przed śmiercią chce się dowiedzieć co 24 lata temu spotkało się z jej wnukiem. Co się działo i dzieje w okolicach Jeziora Skrzyneckiego? Czy Dawid rozwiąże zagadkowe zniknięcie?

Gdy autor książki napisał do mnie wiadomość czy zechcialabym zrecenzować jego książkę nie byłam do końca przekonana. Niespełna 20 letni autor, książka mało rozpoznawalna więc miałam obawy czy trafi w mój gust. Jak ja bardzo się myliłam 🤦‍♀️ Książka porwała mnie od pierwszej strony i na cały wieczór przepadłam. To jest bardzo dobra historia.
Przyznam, że nie spotkalam się jeszcze z takim pomysłem na bohatera. Chociaż w ostatniej książce Jacka Ostrowskiego”Śmierć na bogato” był poruszany pododobny temat, ale książka Igora miała premierę wcześniej.
Napięcie z każdym rozdziałem jest budowane coraz bardziej. Tajemnicze Jezioro Skrzyneckie sprawi, że będziecie chcieli się tam udać. A może już byliście? 🤔
Styl autora jest lekki i przyjemny i widzę bardzo duży potencjał.
Przy debiutach bywa też tak, że nie do końca wszystko jest dopracowane. Myślę, że wydawnictwo odpuściło trochę korektę i jest kilka błędów. Ale to jedyna rzecz, która mnie raziła bo reszta jest świetna.

Jest to debiut autora i według mojej oceny bardzo udany 🤗

Fabuła wessała mnie od samego początku ponieważ fascynują mnie historie porwań dzieci.
Autor zgrabnie prowadzi nas przez historię,która jest ciekawa i wciągająca.

Głównego bohatera Dawida Hellera poznajemy w trudnym momencie jego życia. W chwili,kiedy świat wali się na głowę jego rodziny.
Choroba córki,trudne zlecenie i decyzje,które musi podjąć będą kumulacją emocji. Sprawa,która już na pierwszy rzut oka nie wydawała się łatwa z każdym krokiem komplikuje się coraz bardziej.

Mroczne sekrety,tajemnice i małe miasteczko nad jeziorem Skrzyneckim zaintrygują niejednego.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Bohaterowie są ciekawi a fabuła uzmysławia nam że potwory żyją wśród nas.

Jest to debiut autora i według mojej oceny bardzo udany 🤗

Autor zgrabnie prowadzi nas przez historię,która jest ciekawa i wciągająca.

Choroba córki,trudne...

Dawid zajmuje się zawodowo spełnianiem marzeń umierających osób. Teraz sam doświadcza tragedii, jego córeczka ciężko zachorowała. Leczenie sporo kosztuje... W tym momencie trafia się mężczyźnie niesamowicie dobrze płatne zlecenie - musi znaleźć zaginionego wnuka umierającej kobiety. Dawid jeszcze nie wie, że godząc się, trafia w sam środek zła i ściąga na swoje dziecko śmiertelne zagrożenie.
Nie oderwiesz się od tej książki

Ciężka to była przeprawa. Pomysł na książkę był, początek nawet obiecujący, natomiast im dalej tym coraz bardziej absurdalnie i nudno. Zachowanie postaci niewiarygodne. Główny bohater bawiący się w detektywa rozwiazuje zagadkę, niby trudną ale jakoś wszystko od razu pasuje do pierwszej teorii, aż dziw, że te 24 lata wcześniej policja była bezsilna. "Ostatnie życzenie" to debiut autora, myślę że potencjał jest, dobrze się czytało, ale ilość błędów stylistycznych mnie szczerze zdziwiła. Czy książka nie powinna być przed wydaniem sprawdzona przez wydawnictwo? Panie Igorze powodzenia w pisaniu ale może z innym wydawnictwem? 👋

Ukończyłem właśnie lekturę tej książki i nie jestem zadowolony. Ma ona jedną zaletę: szybko się ją czyta, na tym jednak koniec. Debiutant ma fatalny styl. W książce znalazło się mnóstwo konstrukcji zdaniowych i porównań, nad którymi załamywałem ręce. Autor nie ustrzegł się również powtórzeń, jest ich tu bardzo dużo. Bohater powieści to idiota - w nowym miejscu, przed ledwo spotkanymi ludźmi "odkrywa karty" - zdradza cel swojego przyjazdu, zamiast przezornie wymyślić na poczekaniu jakieś kłamstwo. Tak postępuje zawodowiec? W ogóle Dawid Heller to postać, której (jak zresztą całą resztę, może poza jego córeczką, ale to z przymusu) nie byłem w stanie polubić. Jego wyglądu zewnętrznego nie znamy prawie wcale, wiemy tylko ile mniej więcej ma wzrostu i w jakim jest wieku. Sposób przedstawienia jego przeszłości wyszedł wyjątkowo topornie. Chwilami autor gubi się w tym co piszę. Ponadto starcie między głównym bohaterem, a tymi złymi zostaje przedstawione szybko i dość niechlujnie. Uważam też, że książka ma o jeden rozdział za dużo, to takie domykanie wątków, zwłaszcza w formie notatki kursywą, pisaną przez głównego bohatera, jak wcześniej, jego wspomnienia mówiąc łagodnie wypada słabo.

Witam. Kochani. W tej historii tyle się działo, że szok. Spodobała mi się. I naprawdę jestem na tak. A wam polecam czytać. Nie ma to tamto.
Trzeba czytać fajne książki.

Autor: Igor Adamczyk.
Tytuł: Ostatnie Życzenie.
Wydanictwo: Wydawnictwo Nocą.
Przeczytano stron: 322.

Opinia:

Zosia, trzy letnia córeczka Dawida Hellera zachorowała. Czeka ją długa chemioterapia, a wiadomo przecież, że takie zabiegi kosztują. Wraz z żoną Marią potrzebują mnóstwo pieniędzy.
Dawid w przeszłości był policjantem. Nagle dostał od pewnej staruszki propozycję. Dostanie za to sto tysięcy złotych jeśli odnajdzie jej wnuka Antosia Krajewskiego, który przed laty zaginął jako mały chłopak, dwadzieścia cztery lata temu.
Skusił się, bo jego dziecko było dla niego ważne i zaczął prowadzić to śledztwo. Czy Dawid odkryje prawdę i go znajdzie? Po drodze spotkał dziewczynę o imieniu Jolanta. Czy między nimi coś się będzie działo?
Zobaczymy. Ale całej historii nie mogę wam zdradzić. Musicie ją sami przeczytać i przekonać się na własne oczy co książka w sobie tak naprawdę ma. Moim zdaniem jest ciekawa. Zauważyłem troszkę błędów ortograficznych, ale ogólnie rzecz biorąc nie będę przez błędy zaniżał książki. Moja ocena jest wysoka: 1100/1000 punktów. Naprawdę polecam. Jest super.
Pozdrawiam wszystkich. 😯

Trzeba czytać fajne książki.

Autor: Igor Adamczyk.
Tytuł: Ostatnie Życzenie.
Wydanictwo: Wydawnictwo Nocą.
Przeczytano stron: 322.

Opinia:

Bardzo dobra książka, polecam! Jeden z lepszych debiutów - zwłaszcza tak młodych osób :)

Bardzo dobry debiut! Z chęcią sięgnę po następne powieści Igora, a widzę, że jest takowa w planach 😀

• PDF
  • Brak Legimi A