Donna

Okładka książki Donna Monika Madej
Okładka książki Donna
Monika Madej Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Famiglia (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Famiglia (tom 3)
NieZwykłe
2023-11-22
2023-11-22
Romans mafijny 18+

Warto było poczekać trochę na tą część , znów akcja, śmiech i trochę wzruszeń , co to nie zrobi się dla osób których się kocha i dla rodziny..., zakończenie totalnie powaliło mnie na łopatki ale jak to to w życiu bywa nie wszystko kończy się happy endem... Jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał tej serii to polecam.

Rosa Coletti musi stanąć na czele Organizacji, po tym, jak jej rodzina zginęła. Wszystko się zmieniło, a kobieta po stracie staje się bezwzględna szukając tych, kto sprawił, że nie ma już nikogo. Rosa codziennie musiała nakładać maskę, aby nie pokazywać swoich prawdziwych uczuć i rozpaczy trawiącej jej serce. Bo jak można dojść do porządku dziennego, po tym, co wydarzyło się w jej życiu?

"Donna" to ostatni tom serii, z którą osobiście naprawdę się polubiłam, przede wszystkim dlatego, że była ona nieco inna. Z jednej strony mieliśmy mafię, ale z drugiej dostawaliśmy uczucia i emocje związane z posiadaniem rodziny i przyjaciół. Można powiedzieć, że owa mafia jest w pewnym stopniu tłem.

W tej części patrzymy na to, jak Rosa radzi sobie stając na miejscu swojego męża. Obserwujemy jej zmianę i to jak dąży do zemsty, to jak stara się żyć dla tych, którzy nadal są. Jednak, czy będzie potrafiła poradzić sobie z prawdą? Tego dowiecie się sami.

"Famiglia" to naprawdę warta przeczytania trylogia, w której bohaterowie są wyraziści i przyjemnie wykreowani. Ja osobiście spędziłam z każdą częścią naprawdę dobry czas i myślę, że kiedyś ponownie przeczytam każdą część.

Jednak głównie po tej serii zapamiętam zakończenie. Pokazuje ono, że zawsze warto wykorzystywać każdą chwilę na tworzenie pięknych wspomnień, które będzie można odtwarzać w pamięci. Nikt z nas nie wie, kiedy to właśnie te wspomnienia staną się naszym ratunkiem. Z pewnością Monika zaskoczyła mnie tym, co zrobiła i nie mogę powiedzieć, że się tego spodziewałam.

Do tej pory nie wiem, czy jestem tym zakończeniem usatysfakcjonowana, bo kilka przekleństw cisnęło mi się na usta 🤣 Ale z pewnością mogę Wam polecić tę serię 🖤

Jak poprzednie części wszystko co potrzeba do dobrze spędzonego czasu z książką. Zaskoczenie, płacz, radość i śmiech no i miłość. Polecam 100%

Gdy Rosa jest zmuszona objąć rządy przez jeden wypadek wszystko się zmienia. Donna pragnie zapewnić spokój sobie i swoim bliskim dlatego, gdy dowiaduje się kto przyczynił się do jej straty natychmiast zaczyna działać a ona sama zmienia się w twardą i nieustepliwą kobietę.
Jednak nie tylko wrogowie Famiglii to ich zmartwienie, a tym razem walka wcale nie jest taka prosta jakby mogło się wydawać...

"Donna" to trzeci tom z serii Famiglia i mimo iż ja tą rodzinę poznałam stosunkowo niedawno, pokochałam ich cały swoim sercem. To co stworzyła autorka zasługuje na ogromne uznanie ponieważ ta książka potrafi wywołać refleksje.

Rosa to bohaterka którą mimo ogromnej straty i wielu przeciwnościach losu, stara się żyć tak aby każdemu zapewnić namiastkę "normalności" I bezpieczeństwa. Skrywa swoje emocje głęboko pod wieloma maskami a na chwilę słabości pozwala sobie tylko i wyłącznie w towarzystwie własnych demonów.
Jest to romans mafijnyjny, i mogłoby się wydawać że rynek wydawniczy jest wręcz przesiąknięta takimi książkami jednak ta pozycja to zupełnie coś innego. Mafia ale nie tak krwawa, mafia która skupia się na rodzinie i przyjaźni które są największymi wartościami.
Sama jestem dość rodzinna i szybko przywiązuje się dla ludzi dlatego też tą książką wywarła na mnie tak ogromne wrażenie.

Przy zakończeniu poprzednich tomów autorka wywołała nie małe poruszenie wśród czytelników jednak to ten tom dopina wszystko na ostatni guzik. Nadal nie mogę uwierzyć że aż tak przywiązałam się do tych bohaterów, a emocje jakie mi towarzyszyły przy czytaniu tej książki były niesamowite.

Jak przystało na Monikę Madej, nie zabraknie też chwilami humoru oraz charakterystycznego dla niej sarkazmu. Jednak zdecydowanie to emocje grają tutaj główną rolę.
Uwierzcie mi nie raz płakałam gorzkimi łzami, aby później móc poczuć te nieco słodsze, które później ustępowały miejsca tym które wręcz mnie dusiły.
Chylę czoła autorce ponieważ już dawno podczas czytania książki nie czułam się tak jak na emocjonalnym rollercoasterze.
Dodatkowo styl autorki..., kto choć raz miał okazję czytać coś spod jej pióra ten wie jak wspaniale pisze! Przez każdą hostorię przepływami z kartki na kartkę z coraz większym zaangażowaniem aż docieramy do samego końca niewiadomo kiedy !
Cała fabułą jest dopracowana w każdym najmniejszym szczególe a zwroty akcji w nią wplecione nie pozwalają nawet na chwile wytchnienia.
Gwarantuje wam że tak jak ja pokochacie tą serię, mysle że nie raz bede do niej wracać ! Ja gorąco wam polecam !

"Donna " jest moim ulubionym tomem z całej trylogii. Mimo, że już byłam bardzo śpiąca, walczyłam ze snem aby skończyć czytać książkę. Rosa pokazała Nam jaką jest Silną babeczką , pomimo tego co spotkało ją i mimo chwil słabości. Uparcie dążyła do zemsty i ocalenia swojej Rodziny. Były momenty wzruszenia , nerwów podczas czytania. Cała Seria Super, inna niż reszta. Monika włożyła sporo pracy w napisanie serii, bardzo doceniam . Oczywiście całą serię Polecam. Będę Tęsknić za Rosą i Thomasem :)

,,Czasami boimy się okazać słabość i przyznać przed sobą, że mamy dość, więc jak przyznać się do tego przed kimś? Zdarza się tak, że skumulowane emocje wybuchają w najmniej oczekiwanym momencie. Wybuchają i sprawiają, że tworzą się bolesne rany.
Nie takie na ciele.
Tylko takie na duszy."

Rosa przejęła władzę po Tommaso. Mimo straty męża i dzieci musi dzielnie stawiać czoła nowym wyzwanią jako donna. Pragnie pomścić śmierć najbliższych. Pomimo sytuacji stąpa twardo po ziemi i zdarza się, że to ona musi pocieszyć innych, a sama nie może przeżyć żałoby. W momencie, kiedy dowiaduję się kto zdradził Tommasa, bez zawahania wydaje wyrok śmierci. Wtedy staje się bezwzględną i okrutną kobietą, która bez mrugnięcia okiem wymorduje każdą podejrzaną osobę.

Jestem urzeczona tą serią! Tak, jak pierwsza i druga część była rewelacyjna to trzecia jest przerewelacyjna. Autorka stworzyła fascynującą fabułę. Książka wciąga od pierwszych stron. Determinacja i wola walki Rosy powaliła mnie na kolana. Kobieta, która jest w ogromnej żałobie, staje twardo na nogi jako głowa famiglii. Książka jest przedstawiona od strony kilku bohaterów. Tym sposobem możemy poznać myśli i zamiary każdego z nich. Wszyscy bohaterowie dużo wnieśli do książki i żadna z nich nie była przypadkowa. Ogromne zwroty akcji, dużo tajemnic, niewiadomych. Mózg pracował na pełnych obrotach podczas czytania. Ale to, co wydarzyło się przy samym końcu, zwaliło mnie z krzesła. POWAŻNIE! Tego, co się wydarzyło to nie mogłam się domyśleć. Wracałam do poprzednich stron, bo byłam pewna, że coś mi umknęło, ale niestety nie!

Polecam całą serię dla osób, które potrzebują w książce dużej ilości zwrotów akcji. Potrzebują książki, która wciąga od pierwszej strony!

Nie takie na ciele.
Tylko takie na duszy."

Bardzo długo się zbierałam aby napisać kilka słów o tej książce. To ostatnio tom serii Famiglia i ciężko było się pożegnać z rodziną Coletti. Szczególnie gdy sięgam pamięcią do początków powstawania tej serii. Monika Madej na pożegnanie zafundowała nam chyba wszystkie możliwe emocje świata. Rosa pomimo chwilowego załamania, żal i tęsknotę jaką odczuwała w żałobie przekuła w furię zranionej kobiety. W niebywałym tempie odnalazła się jako głowa rodziny, prowadząc ją do zemsty i zwycięstwa. Robiła to z taką pasją, że głowy innych rodzin z całego świata drżały na myśl kontaktu z nią.

Mimo, że to ksiażka mafijna to autorka bardzo umiejętnie wyprowadziła na pierwszy plan uczucia i związki rodzinne. Coletti wskoczą za sobą w ogień, zniszczą każdego kto będzie ich próbował zranić i jak to bywa w mafii są lojalni do bólu.

Życie po tej książce nie będzie już takie samo. Kiedy myślicie, że to już happy end i nic innego się nie wydarzy...to się mylicie. Mafia nie mafia, książka czy fikcja- życie nie jest sprawiedliwe. Nie których bitew nie można wygrać, nie ważne jak dużą masz władze czy konto w banku.

Do książki polecam chusteczki i valium ❤️

[Reklama] Wydawnictwo NieZwykłe

Mafia to nie tylko morderstwa, zbrodnie i okrucieństwo. To przede wszystkim rodzina, która stanowi świętość. To właśnie na niej skupiła się Monika Madej w swojej mafijnej serii.
Rosa to kobieta, która musiała zmierzyć się z męskim światem. Moim zdaniem poradziła sobie całkiem dobrze. Otrzymała silny charakter i pokazała bystry umysł, logikę myślenia i odwagę. Potężna, mimo iż w środku krucha niczym szkło.
Zawirowania mafijne i swoisty klimat był. Może faktycznie za mało go było porównując inne książki o podobnej tematyce ale faktycznie większe skupienie było na osobach. Na perypetiach, problemach i bolączkach. Odczuwam trochę niedosytu ale rozumiem zamysł autorki.
Fabuła całkiem przyjemnie sobie płynęła. Były emocje podczas czytania. Ale mam wrażenie, że wyjaśniając wątek z najbliższą rodziną głównej bohaterki było to na zasadzie totalnego spontanu. Zabrakło mi nakierowania na to wydarzenie. Chociaż kilku wskazówek zamiast jednej, do której wróciłam myślami dopiero po ujawnieniu się prawdy. Niestety nie współgrało mi to ze sobą.
Tak samo, jak nadmiernie moim zdaniem rozpędzona akcja. Jeden wątek i dalej, drugi wątek i hop kolejny. Trochę zbyt skąpo zostały opisane sceny.
Ale to tylko moje zdanie, z którym oczywiście możecie się nie zgodzić. Jeśli książka się wam podobała to super - cieszę się bardzo.
Finalnie dla mnie to tak sześć na dziesięć. Było ok ale nie dostarczyła mi ta pozycja wielkich wrażeń.

[Reklama] Wydawnictwo NieZwykłe

Zemsta ma słodki smak, ale jest też trudna kiedy w sercu ma się ogromną dziurę po stracie. Tomasso i trojaczki nie żyją.. Rosa stała się szefową mafii. Donną. Chcę znaleźć kobietę, która jej wszystko odebrała..

Czy jej się uda? Uda jej się zamknąć najważniejszy rozdział w życiu bez najbliższych u boku? Z drugiej strony Pablo i Camilla próbują ułożyć sobie życie. Czy choć dla nich wyjdzie w końcu słońce? Jaki plan ma Rosa? Czy będzie w stanie żyć normalnie po tak wielkiej stracie?

Ciężko nie powtarzać słów, kiedy patronuje się całej serii, jednak postaram się podsumować najlepiej jak potrafię, to jakie emocje znajdziecie tym razem w najnowszej książce Moniki Madej.
A postawiła na emocje, rodzinę i walkę z samym sobą. Tą serię na pewno wyróżnia to, że mafia jest - ale tylko dodatkiem. Wartości jakie okazuje, są o wiele ważniejsze niż strzelanie, czy zabijanie w imię zasad. I za to tak pokochałam tą serię. W tej części rządzi ona - Rosa, Donna. Głowa mafijnej rodziny. Napędzana zemstą i złością. Straciła wszystko, dosłownie wszystko, a ja ponownie zalewałam się łzami, bo jej żal do życia można było poczuć. Dwie twarze, dwa oblicza. Zraniona kobieta, to niebezpieczna kobieta. I to bardzo. W tej części jednak dostaniemy tej mafii, takiej prawdziwej i bezlitosnej, a autorka odnalazła się w niej świetnie. Rosy nic nie powstrzyma. A czeka ją trudna droga.

Dzieje się tutaj sporo, pojawia się mnóstwo nowych smaczków i osób, ale jeśli dokładnie czytaliście poprzednie części to bez problemu odnajdziecie się w tej. Fajne zwroty akcji sprawiały, że książkę czytało się jednym tchem, styl autorki uległ wielkiej zmianie, nadal jest prosto i na temat, ale znajdziecie wiele fajnych przemyśleń, bez lania wody. Dwa zdania potrafią wzruszyć.🥲🥰

Mafijne porachunki były bardzo ciekawe i poruszające. Nigdy nie wiadomo z której strony znajdzie się ktoś, kto chcę zdradzić. Kara czeka każdego. Rosa choć mogła ufać swoim bliskim, nie była do końca pewna tego,kto gra fair. Spodobała mi się autorka w tej odsłonie i jej pomysł na trzecią część. Oczywiście nie zliczę ile razy zalałam się łzami. Ta historia jest wzruszająca, pełna akcji, chęć zemsty przyćmiła wszystko inne, ale autorka w pewnym momencie potrafiła mnie zaskoczyć, żebym za chwilę znowu się załamała. Uwielbiam ich!

Wszystkie części zapewniają wiele emocji, ja zżyłam się z bohaterami, tym poczuciem humoru i ich podejściem do życia i rodziny. Ogromnie polecam! Jeśli lubicie coś innego niż schematyczne romanse mafijne to pokochacie Rose i Tomassa, jak ja🤩

Zakończenie jest totalnie inne niż chciałam. Nie mogę wam nic zdradzić ale chusteczki są potrzebne. W dużej ilości.
Cała seria zapewni wam wiele przyspieszeń serca. Mojego teraz nic nie poskleja.. i mogę być zła na autorkę, ale z jednej strony to taka złość pomieszana z żalem, bo wiem, że już nikt takiej serii nie stworzy- takich rodzinnych wartości i pięknej miłości ponad wszystko. Zakończyła trylogię tak życiowo, prawdziwie. Ja się złoszczę ale myślę, że wielu z was się z nim zgodzi.

🌼 "Donna" autorstwa Moniki Madej, to romans mafijny, oraz trzecia część serii pod tytułem "Famiglia".

🌼 Po tragicznej śmierci męża i dzieci Rosa przejmuje władzę w famiglii, i robi wszystko, aby odnaleźć osoby odpowiedzialne za zamach na swoją rodzinę. Kobieta zaczyna zdobywać zaufanie i poważanie w mafijnych kręgach, jednak nie zdaje sobie sprawy, że jej dążenie do zemsty może ją kosztować życie.
Razem z partnerami biznesowymi męża Rosa przygotowuje plan zemsty, i nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość.

Kto stoi za śmiercią Tommasa i dzieci?
Czy plan Rosy się powiedzie?
Dlaczego ktoś chce skrzywdzić Rosę?

🌼 Czytałam wszystkie książki autorki i bardzo lubię jej styl pisania. Książka "As Pik" jest moją ulubioną jej autorstwa, ale ta seria również mi się podobała.
Przed przeczytaniem tej książki musicie jednak nadrobić poprzednie część jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, ponieważ wątki w książkach łączą się ze sobą, i bez tego nie będziecie mieli całego obrazu sytuacji.
W poprzednich tomach poznajemy rodzinę Coletti, dowiadujemy się w jakich okolicznościach Rosa i Tommas po raz pierwszy się spotkali, oraz poznajemy ich losy, aż do czasu tragicznego dnia, w którym nastąpił zamach na ich życie.
W ostatnim tomie mamy dużo smutku i bólu oraz pragnienie zemsty za śmierć najbliższych. Rosa wykreowana została na silną kobietę, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć zamierzony cel.
Jest to moim zdaniem najmroczniejsza ze wszystkich części i powiem szczerze, że totalnie nie spodziewałam się takiego zakończenia, choć autorka na końcu książki wyjaśniła dlaczego zakończyła książkę w ten sposób.

Jeśli lubicie romanse mafijne, to przyjrzyjcie się bliżej tej serii.

• Mafia
  • Polscy autorzy