Coletti

Okładka książki Coletti Monika Madej
Okładka książki Coletti
Monika Madej Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Famiglia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Famiglia (tom 2)
NieZwykłe
2022-05-18
2022-05-18
Romans mafijny

Ja nie wiem co Wy chcecie od tej serii hmm
Fakt, faktem jest to zupełnie inny forma magii niż Mamy okazję czytać, ale przeciez To na ogromny plus , a nie na minus. Przynajmniej jedna z nie wielu serii , która nie jest napisana na jedno kopyto , według schematu.

Ja nie wiem co Wy chcecie od tej serii hmm

miłość mafia, super

miłość mafia, super

Ok, muszę przyznać, że zakończenie mnie zaskoczyło i jestem ciekawa dalszego ciągu... jednak zanim dotrwałam do zakończenia ...
Uwielbiam silne kobiety w książkach, ale Rosa... jest tak irytująca, niespójna i mało autentyczna. Poza tym, relacja Colettich mogłaby się bardziej opierać na rozmowie i szczerości, a nie tylko łóżku i trzaskaniu po gębie, no ale co kto lubi 😜 daje takie 5/10

Bardzo fajna książka, sceny trzymają w niepewność do ostatniej chwili i już nie mogę się doczekać dalszych losów głównej bohaterki w trzeciej części

Mam nadzieję , że to nie koniec historii . Historia bardzo mnie wciągnęła i jak na razie nie było końca.

Nie udało mi się zaprzyjaźnić z głównymi bohaterami, nie podobało mi się zachowanie Rosy, to, ze potrafiła lekceważyć Tomassa będąc wśród innych ludzi, policzkować go, czy obrażać. A on nie powinien na to pozwalać, bo zwyczajnie tak nie można postępować. Pewne sprawy powinno się rozwiązywać za zamkniętymi drzwiami. Dialogi pomiędzy dziewczynami wcale nie są zabawne tylko żenujące. No i kolejna wada - to jest tom drugi, będzie trzeci, nie dopatrzyłam się tego wcześniej, inaczej nie zaczęłabym czytać tego cyklu przed wydaniem całości.

Książka Coletti to kontynuacja losów Rosy i Tommasa.
Pojawiają się nowa postać Camilla. Jest tak samo charakterna jak Rosa.

Bardzo ciekawie zostało ujęte brak podporządkowania się żony (Rosy) do mafijnej rzeczywistości, gdzie żona to tylko ozdoba męża. W przypadku Rosy tak nie jest.

Tommaso jako don jest pod pantoflem swojej żony. Akcja książki momentami się trochę ciągnie, ale ogólne wrażenie pozytywne.

Jestem ciekawa jak potoczy się kolejna część, bo zakończenie książki Coletti było bardzo ciekawe.

Książka Coletti to kontynuacja losów Rosy i Tommasa.
Pojawiają się nowa postać Camilla. Jest tak samo charakterna jak Rosa.

Kontynuacja historii "Don". No niestety, wyszło jeszcze słabiej niż poprzednio.
Miała być intryga, miała być akcja, śmieszne dialogi, gorące sceny a wyszło bardzo kiepsko. Książka okropnie mi się dłużyła.
Zawiodłam się i to bardzo. Po kolejną część sięgnę chyba tylko po to, by wiedzieć jak autorka zakończyła historię Colettich.

Kontynuacja historii "Don". No niestety, wyszło jeszcze słabiej niż poprzednio.

Dawno tak nie płakałam, tym razem z żalu......

Dawno tak nie płakałam, tym razem z żalu......

Druga część serii "Famiglia" przedstawiającej losy Rosy i Tommaso Coletti. Tym razem spotykamy ich po 6 latach od porodu, który ledwo przeżyła kobieta. Rodzina Coletti ma się świetnie. Wszyscy są szczęśliwi, a Rosie w opiece nad trojaczkami pomaga jej przyjaciółka - Camilla.
Zagrożenie, które czyhało na bohaterów ucichło na lata i pozwoliło się im uspokoić. Nieoczekiwanie daje jednak o sobie znać i to z ogromną siłą. Atak w najmniej oczekiwanym momencie i tajemnicza "szefowa" spędzają sen z powiek bohaterom, a ostatecznie odbierają Rosie wszystko co miała najcenniejszego.
Jak bardzo życie Rosy i Tommasa oraz ich dzieci będzie zagrożone? Czy prawda o zamachowcu wyjdzie na jaw? Jak para poradzi sobie z problemami?
Bohaterowie na przestrzeni tych lat mocno się zmienili. Rosa stała się jeszcze bardziej pewna siebie, a także nieobliczalna, brutalna i bardzo niebezpieczna. Tommaso z kolei musi mierzyć się z bardzo wojowniczym charakterem swojej żony. Mamy teraz także możliwość bliższego poznania Pablo oraz Cam, których łączy dość specyficzna relacja.
Przemiana bohaterów, zwroty akcji, nieoczekiwane sytuacje. Ataki, zamachy, tortury, morderstwa. Humor, słowne przepychanki, śmieszne dialogi i komiczne sytuacje. Siła miłości i rodziny. Bardzo dużo namiętności i naprawdę gorących scen. Zdecydowanie nie ma tu ani chwili na nudę.
Moim zdaniem ta część jest zdecydowanie mocniejsza. Dzieje się w niej dużo, bohaterowie są silniejsi i muszą podejmować trudne decyzje. Samo zakończenie totalnie mnie zaskoczyło i zszokowało. Już nie mogę się doczekać kontynuacji tej historii.
"Coletti" to książka, którą czyta się genialnie. Lekka, przyjemna i bardzo wciągająca historia, napisana naprawdę dobrym stylem. Utwierdziłam się w przekonaniu, że autorka ma naprawdę dobre pióro i osobiście będę z chęcią sięgała po jej kolejne utwory.
Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności czytać tej książki, gorąco polecam sięgnąć po oba tomy serii Famigllia. Gwarantuję, że nie zmarnujecie ani minuty w towarzystwie bohaterów.
Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe za egzemplarz.

• Mafia
  • Przeczytane w 2022