Heart of Ice

Okładka książki Heart of Ice Iwona Jaworska
Okładka książki Heart of Ice
Iwona Jaworska Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Miłość w alpach (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Miłość w alpach (tom 1)
Dlaczemu
2023-12-06
2023-12-06
9788367852050

Elektryzująca i poruszająca historia ❤️‍🔥

Elektryzująca i poruszająca historia ❤️‍🔥

Autorka nie przyłożyła się do researchu. Akcja dzieje się w Alpach…nie wiemy gdzie konkretnie poza tym, że autorka już na początku informuje nas, że jest to wymyślona miejscowość „Schwarzzimmer”. Problem polega na tym, że jeżeli to niemieckojęzyczne Alpy, to miejscowość nazywałaby się jakoś „Schwarzberg” a nie „zimmer” :/. Trochę wygląda, jakby autorka połączyła dwa znane jej słowa i uznała, że będzie „ok”. Niestety dalsza część książki też tak wygląda. Jest dużo polonizmów, nawiązań do Polskiej rzeczywistości, której przecież bohaterzy nie znają. Po co autorka pisze o miejscu, którego nie zna i nawet nie sprawdziła? Mogła napisać o Zakopanem.

Macie tak, że przeczytacie opis albo zobaczycie okładkę i już wiecie, że obok tej książki nie możecie przejść obojętnie?

Ja tak miałam z Heart of ice.

I wiecie co?
Miałam nosa.

Heart of ice to zaskakująca, intrygująca oraz zabawna historia fizjoterapeutki Heidi, która przez charakterystyczne znamię na policzku zaznała wiele cierpienia. Po wielu latach upokorzeń pojawia się szansa, by zdobyć pieniądze na operacje usunięcia naczyniaka. A wszystko za spraw propozycji pracy od Gabriela Hartmana, wyniosłego biznesmena mieszkającego w Alpach.

Co z tym wszystkim ma wspólnego przeznaczenie?

Musicie dowiedzieć się sami, a zapewniam, że za sprawą szczerego lokaja Reinfielda i sarkastycznego przyjaciela Heidi – Petera będziecie śmiali się w głos czytając, jak i ja. Nie mogę pominąć pana Chao – no uwielbiam jego mądrości. A główna bohaterka? To taka mała paplająca zadziora, z kolei Hartman – mimo, że nie jest typowym książkowym mężem, na pewno Was oczaruje. Co do fabuły nie mam się do czego przyczepić, świetnie poprowadzona, mnie zaskoczyła dwa razy. ❤️

Tą książkę czyta się błyskawicznie.

Ja, jako niepoprawna romantyczka jestem zachwycona i cieszę się, że lada chwila premiera 2 części. Już przebieram nóżkami, by poznać historię Hansa. ❤️

Uwielbiasz motyw:
* age gap,
* on zakochuje się pierwszy,
* dziewczyna z blizną,
* slown burn,
* tajemniczy mężczyzna?
To na pewno pokochasz historię Płomyczka i Grincha ❤️

Ja tak miałam z Heart of ice.

I wiecie co?
Miałam nosa.

Książkę wręcz pochłonęłam, można powiedzieć, że sama się czytała. Czasami nie rozumiałam postępowania i zachowania Gabriela, dopiero wyjaśnienie jego przypadłości nadało wszystkiemu sens. Swoją drogą, bardzo fajny pomysł z poruszeniem kwestii tak rzadkich przypadłości.
Na pewno sięgnę po kolejny tom.

Na pewno sięgnę po kolejny tom.

Sugerując się opiniami przeczytałam tą książkę i troszkę się zawiodłam. Oczekiwałam troszkę więcej. Długo czytało mi się tę książkę.

🖤"Nigdy nikogo nie potrzebowałem, aż zjawiłaś się Ty..."

🖤Gabriel Hartmann, enigmatyczny w swej samotności, ukrywa się w górskim schronieniu unikając towarzystwa mieszkańców miasteczka, którzy maja go za bogatego, zarozumiałego i bezwzględnego samotnika, jednakże pod pozornie chłodnym usposobieniem drzemie tęsknota, która skupia się na Heidi. jego pragnienie nie sprowadza się jedynie do potrzeby fizycznej fizjoterapii... w Gabrielu tkwi głębsze, niewytłumaczalne pragnienie by Heidi stała się jego.
🖤 Heidi to pełna pasji do pracy fizjoterapeuty kobieta borykająca się z własnymi niepewnościami związanymi z wyglądem zewnętrznym. Nie akceptuje szpecącej skazy, która odbiera jej pewność siebie. Szukając zmiany decyduje się przyjąć propozycję Gabriela... tajemniczego mieszkańca wioski pośród górskich szczytów. Plotki o jej nowym pracodawcy wzbudzają mieszane uczucia, wywołują ciarki na ciele, ale i ciekawość co do tego ile prawdy kryje się w przekazach. Czy na prawdę siedzący w samotni na "Olimpie" gbur ma serce wykute z lodu? Czy nie targają nim żadne emocje?
🖤"Heart of ice" wyróżnia się niezwykłą dojrzałością literacka zdolną poruszyć czytelnika i wywołać jego łzy, jednocześnie prowokując fascynację zarówno sama książką jak i jej bohaterami. Stanowi obowiązkową lekturę dla fanów romansów, prezentując współczesną adaptację "Pięknej i Bestii". Książka ta ukazuje się jako wielka tajemnica, która od samego początku fascynuje, intryguje i zaskakuje dostarczając czytelnikowi śmiechu i wzruszeń.
🖤To absolutny Must Have nawet dla mało wrażliwych odbiorców... tematyka, którą porusza autorka również ich skłoni do przemyśleń na temat współczesnego świata i funkcjonowania w nim. Pozwoli zastanowić się jak bardzo oceniamy ludzi na podstawie ich powierzchowności nie biorąc pod uwagę tego co skrywa wnętrze.

Moja ocena 100/10

🖤"Nigdy nikogo nie potrzebowałem, aż zjawiłaś się Ty..."

🩵 Heart of ice
@iwona_jaworska_autorka
@_dlaczemu

Wow po prostu wow,jedna z lepszych książek przeczytanych w tym roku. "Płomyczek" i "Grinch" skradli moje serce 💚🔥

Od książki ciężko mi było się oderwać, ale jaka moja była radość,że do tego lodu dołączy ognista część 😍Gratuluję autorko napisania historii Heidi i Gabriela -współczesnej "Pięknej i Bestii". To był totalny rollercoaster + pokazałaś również jak ludziom żyje się z daną chorobą. (Nie zdradzę z jaką i kto z nią żyje) musicie koniecznie przeczytać o tym sami 😊

Heidi Seiler jest świetną fizjoterapeutką, ale przez swoją skazę na twarzy - nie potrafi być w pełni szczęśliwa. Dlatego, gdy pewnego dnia w drzwiach jej gabinety staje sam Gabriel Hartmann, prosząc ją o pomoc. A pare dni później proponując jej wyjazd do jednej z alpejskich wiosek ,by prowadziła jego rehabilitację - oczywiście dostając spore wynagrodzenie. Pociężkim i upokarzającym rozstaniu Heidi zgodziła się rzucić wszystko i wyjechać do Schwarzzimmer . Dzięki tej pracy uzbiera w końcu na wymarzoną operacje usunięcia znamienia ze swojej twarzy...
Ale czy wszystko obierze taki kierunek jaki chcieli ?

●muszę wspomnieć, że bardzo polubiłam postacie drugoplanowe🤭
♡ przyjaciel dziewczyny to skarb na skalę światową. Z Peterem przyjaźnią się od liceum i zawsze wspierają. Mają swoje ciekawe historyjki z życia 😅
♡ a z Reinfielda to dopiero lokaj - oj co ten nasz Gabriel się z nim miał 🤯😅 idzie się uśmiać

💚 " Dlaczego pani milczy?
- Co znaczy ,,na dole"? - pytam o pierwsze, co mnie zaintrygowało.
-No co,moja rezydencja usytuowana jest nieco wyżej niż Schwarzzimmer,położone tysiac czterysta dwadzieścia pięć metrów nad poziomem morza. Mam na nie przepiękny widok z tarasu.
Próbuje sobie to wyobrazić .
-Jak Grinch ?
-Proszę?
- Ten zielony potwór, który nie lubi świąt. Mieszka na szczycie ponad wioska, w której nikt go nie lubi.
Mężczyzna przez chwilę się zastanawia, po czym przyznaje krótko:
- Zatem tak, jestem jak Grinch "

🩵 Heart of ice
@iwona_jaworska_autorka
@_dlaczemu

Uwielbiam Reinfilda 😅 i Gerdę i Petera (zbereźny typ 🥰)...
Hans i Corinne to nastepny tom no nie 🤓

Uwielbiam Reinfilda 😅 i Gerdę i Petera (zbereźny typ 🥰)...
Hans i Corinne to nastepny tom no nie 🤓

~ℝ𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒~

„𝙽𝚒𝚐𝚍𝚢 𝚗𝚒𝚔𝚘𝚐𝚘 𝚗𝚒𝚎 𝚙𝚘𝚝𝚛𝚣𝚎𝚋𝚘𝚠𝚊ł𝚎𝚖, 𝚊ż 𝚙𝚘𝚓𝚊𝚠𝚒ł𝚊ś 𝚜𝚒ę 𝚃𝚢.."

Heat Of Ice
Miłość w Alpach #1
Iwona Jaworska
Wydawnictwo DlaCzemu

„𝙹𝚎ś𝚕𝚒 𝚜𝚣𝚊𝚝𝚊𝚗 𝚖𝚒𝚊ł𝚋𝚢 𝚐ł𝚘𝚜 𝙶𝚊𝚋𝚛𝚒𝚎𝚕𝚊 𝙷𝚊𝚛𝚝𝚖𝚊𝚗𝚊, 𝚠𝚜𝚣𝚢𝚜𝚌𝚢 𝚞𝚜𝚝𝚊𝚠𝚒𝚕𝚒𝚋𝚢 𝚜𝚒ę 𝚠 𝚔𝚘𝚕𝚎𝚓𝚌𝚎 𝚍𝚘 𝚙𝚒𝚎𝚔ł𝚊.."

Heidi przez znamię na na skórze buzi, spotka wiele przykrych słów. Jej każdy kolejny związek kończy się katastrofą. Pewnego dnia w drzwiach jej gabinetu staje Gabriel. Mężczyzna uchodzi za potwora o lodowatym sercu którzy nie opuszcza swojego domu na wzgórzu. Gabriela do kobiety sprowadza pewna propozycja.

Czy kobieta przyjmie propozycje Gabriela? Co los przygotował dla tej dwójki ?

„𝙶𝚍𝚢 𝚋𝚢ł𝚊𝚖 𝚖𝚊ł𝚊, 𝚖𝚘𝚓ą 𝚞𝚕𝚞𝚋𝚒𝚘𝚗ą 𝚋𝚊𝚓𝚔ą 𝚋𝚢ł𝚊 „𝙿𝚒ę𝚔𝚗𝚊 𝚒 𝙱𝚎𝚜𝚝𝚒𝚊". 𝚄𝚠𝚒𝚎𝚕𝚋𝚒𝚊ł𝚊𝚖 𝚓ą, 𝚙𝚘𝚗𝚒𝚎𝚠𝚊ż 𝚍𝚊ł𝚊 𝚖𝚒 𝚗𝚊𝚍𝚣𝚒𝚎𝚓ę 𝚗𝚊 𝚝𝚘, ż𝚎 𝚗𝚊𝚠𝚎𝚝 𝚗𝚊𝚓𝚠𝚒ę𝚔𝚜𝚣𝚊 𝚜𝚣𝚔𝚊𝚛𝚊𝚍𝚊 𝚖𝚘ż𝚎 𝚣𝚘𝚜𝚝𝚊ć 𝚘𝚋𝚍𝚊𝚛𝚣𝚘𝚗𝚊 𝚙𝚛𝚊𝚠𝚍𝚣𝚒𝚠ą 𝚒 𝚜𝚣𝚌𝚣𝚎𝚛ą 𝚖𝚒ł𝚘ś𝚌𝚒ą."

"Heart of Ice" to kolejna powieść od autorki która mnie zachwyciła. Już od pierwszych przeczytanych stron z zapartym tchem śledziłam rozwój wydarzeń w tej historii. Iwonka tym razem zabrała nas na niezapomnianą wycieczkę do pięknych ośnieżonych Alp. Fabuła jest tutaj doskonale poprowadzona ja nawet na moment nie umiałam się oderwać od lektury, lecz gdy już musiałam cały czas myślami byłam z bohaterami tej powieści. Autorka stworzyła niepowtarzalnuch bohaterów którzy zdobyli moje serducho od samego początku. Ich relacja rozwijała się w swoim naturalnym tempie. Ta historia jest przedstawiona jak współczesna wersja niesamowitej bajki Piękna i Bestia. Dzięki temu ta książka podbiła moje serce. Kocham to, że Iwonka wkłada całe swoje serce w powieści które tworzy i to się czuje. Nic nie jest tu przekoloryzowane i cała akcja toczy się idealnie. Mogłabym pisać godzinami jednak żadne słowa tak naprawdę nie opiszą mojego zachwytu dla tej historii.
𝓗𝓮𝓪𝓻𝓽 𝓸𝓯 𝓲𝓬𝓮 zaskakuje przepiękną okładką która cieszy oko ale i wspaniałym wnętrzem który skłania do refleksji nad naszym życiem. Emocje które, aż wylewają się z kartek. Tak, że moi kochani Książkomaniacy weźcie do ręki histerię Heidi oraz Gabriela, jestem przekonana, że nie będziecie żałować. Mi nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny tom tej serii🩵

~ℝ𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒~

„𝙽𝚒𝚐𝚍𝚢 𝚗𝚒𝚔𝚘𝚐𝚘 𝚗𝚒𝚎 𝚙𝚘𝚝𝚛𝚣𝚎𝚋𝚘𝚠𝚊ł𝚎𝚖, 𝚊ż 𝚙𝚘𝚓𝚊𝚠𝚒ł𝚊ś 𝚜𝚒ę 𝚃𝚢.."

Heat Of Ice
Miłość w Alpach #1
Iwona Jaworska
Wydawnictwo DlaCzemu

Pewnego dnia, tuż przed zamknięciem przychodni w progu staje przystojny Gabriel. Czy Heidi bedzie w stanie ukoić jego ból? I nie mówię tu tylko o kontuzjowanej rece, ale też sercu które trzeba uleczyc.
Gabriel proponuje jej prace jako prywatnej fizjoterapeutki w swojej posiadłości w alpejciej wiosce, a Heidi zgadza sie bo dzięki pieniądza bedzie mogła poddać sie upragnionej operacji. Przeczytajcie, i przekonajcie się co laczy tą dwójkę, bo naprawdę warto.

Ta opowieść pokazuje jak ważne jest to żeby nie oceniać ludzi, jak uprzedzenia i domysły mogą zmienić odbiór drugiej osoby.

W tej książce po równo uwielbiam przemyślenia Heidi i Gabriela (mysle że facet nadaje sie na męża ksiazkowego nie jednej z nas). Podobało mi sie jak główna bohaterka zmieniała fronty raz blizej jej było do ludzi z miasteczka raz do Gabriela.
Postacie są naprawdę dopracowane w każdym szczególe, nic w tej książce nie dzieje sie bez powodu, chodź poczatkowo może nam się wydawać że jest nieistotne dla fabuły.
Uwielbiam Petera, uwielbiam Renfielda. No i ten Hans🥵Heidi nosi znamie na twarzy, które jest powodem jej braku wiary w siebie, mimo tego dziewczyna jest pogodna i urocza, nie przeszkadza jej też to wykonywać swojej pracy jak najlepiej. Na codzień zajmuje sie pacjentami w gabinecie fizjoterapii.

Uwielbiam Petera, uwielbiam Renfielda. No i ten Hans🥵

• Romans