Życie zaczyna się każdego dnia. 366 refleksji, żeby być tu i teraz

Okładka książki Życie zaczyna się każdego dnia. 366 refleksji, żeby być tu i teraz Anne Igartiburu
Anne Igartiburu Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
La vida empieza cada dia
Feeria
2023-11-08
2023-11-08

Świetna ksiażka, pobudza myślenie, potrafi zakotwiczyć w tym co dzieje się tu i teraz. Bardzo fajny układ sięgania po nią każdego dnia, dodaje to systematyki w pracy nad sobą, nad byciem proaktywnym. Książka zawiera w sobie również podpowiedzi, co do poszerzania danych tematów, przywołując autorów słów, myśli, rzucając hasła.

"Życie zaczyna się każdego dnia. 366 refleksji, żeby być tu i teraz"
Anne Igartiburu

Już wiem, że jest to książka, do której będę wracała bardzo często. 💕 Nie trzeba jej czytać strona po stronie, od początku do końca. U mnie świetnie sprawdza się czytanie "na chybił trafił". Publikacja jest przepięknie wydana. Ma grubą oprawę w kolorze biskupim, ze złotymi zdobieniami. Znajdziemy tu piękne, przemyślane refleksje na każdy dzień. Inspirowane cytatami słynnych pisarzy, artystów i myślicieli, nutrami psychologicznymi, które wprawiają czytelnika w bardzo dobry nastrój, koją i uspokajają. Wywołują uśmiech na twarzy, przeganiają przykre myśli, dodają otuchy i nadziei. Warto mieć tę książkę przy łóżku i zacząć od niej dzień.

Każdy rozdział to drogowskaz do lepszego dobrostanu, podążaniu za marzeniami, . Książka skłania do refleksji. Po przeczytaniu tych refleksji, odczuwam spokój. Ma zupełnie inne spojrzenie na pewne sprawy, odczuwam radość, chce mi się chcieć. 😊 Inspiracje znajdziemy w takich rozdziałach, jak: "Uwolnij się od wrzawy", "Wybieraj swoje bitwy", "Potęga wdzięczności", "Miłość nie znaczy zależność", "Uwolnij przeszłość", "Celuj w siebie", "Wyrzuć balast", "Efekt Pigmaliona", itd.

Sięgając po książkę, warto przygotować sobie przestrzeń. Zapewnić spokój, zaparzyć herbatę, przykryć się kocykiem.Niech nic nas nie rozprasza. Ja uwielbiam taki sposób czytania. Wiele ciekawych refleksji zaznaczyłam karteczkami.

Jeśli szukacie książki - przyjaciela, która doradzi, objaśni, zmotywuje, otworzy oczy na wiele spraw, polecam tę książkę. ❤️ Myślę, że będzie też doskonałą formą prezentu.
#współpracareklamowa z Wydawnictwem Feeria

"Życie zaczyna się każdego dnia. 366 refleksji, żeby być tu i teraz"
Anne Igartiburu

Inspirowana buddyzmem, różnymi ciekawymi filozofiami - w tym Zen. Wzbogacona bardzo licznymi sentencjami twórców, naukowców, myślicieli. Autorka pokazuje jak żyć lepiej. Jak zrozumieć dlaczego nasze myśli krążą i męczą, zachęca, żeby odnaleźć swoją drogę medytacji, odpoczynku, relaksu. Wybierz się na spacer. Weź głęboki oddech. Poczytaj przed snem. Zadbaj o relacje. Pamiętaj, że nie każdy musi Cię lubić, że warto walczyć o siebie i być asertywnym.
Książka to zbiór 366 refleksji, żeby żyć tu i teraz. Warto dostrzegać to co dzieje się w tej chwili i doceniać to co mamy. Nie myśleć o przeszłości, nie wspominać wciąż tego co było, nie analizować. Nie myśleć o tym co będzie, nie planować a tym bardziej nie zamartwiać się na zapas. Po prostu żyć. Anne Igartiburu mówi nam, że każdy dzień to nowe rozdanie.
,,Nieważne co było wczoraj. Nieważne co będzie jutro. Dzisiejszy dzień jest czystą kartą i tylko Ty możesz ją zapisać''.
Oczywiście w naszym życiu jest dużo problemów, zmartwień które nie pozwalają nam zadbać o siebie i bardzo ingerują w nasz komfort psychiczny.
Sama raczej dużo rozmyślam, analizuję i planuję. Staram się jednak znaleźć moje flow. Próbuję się relaksować robiąc to co lubię, przebywając z wartościowymi ludźmi, unikając toksyn. Coraz bardziej doceniam moje tu i teraz.
Książkę można przeczytać od deski do deski ponieważ autorka pokazuje nam pewien proces. Jak zacząć żyć w tym momencie i jak wzmacniać w sobie tą umiejętność. Jednak można też otworzyć ją na dowolnej stronie i przeczytać znajdującą się na niej refleksję. Autorka uczy nas też bowiem, że mamy wybór, w każdej chwili to my decydujemy o nas, o tym co robimy, myślimy i czujemy. Warto zadbać o siebie. Warto być dla siebie czułym i dobrym.

Bardzo mi się podoba ta książka. Wśród tych 366 refleksji można znaleźć coś dla siebie, coś inspirującego. Gdybym nie znał sposobu na znalezienie wyjścia z dołka, zapewne już bym miał receptę na to, za sprawą autorki. Mówię o arteterapii i o twórczym pisaniu. Jest także źródłem wielu ciekawych cytatów, fragmentów, również i tytuły polecane przez autorkę, skąd czerpała inspirację:

,,Chcę zobaczyć twoją duszę i poczuć bicie twego serca, gdy przyłożę ci dłoń do piersi. Chcę spojrzeć ci w oczy i wiedzieć, że mi ufasz, wiedzieć, że czasem się boisz, słyszeć twój rzęsisty śmiech, gdy coś cię rozbawi”.

Nawiązując do Roberta Fishera, sami nakładamy na siebie zbroję, ograniczając dostęp do serca, ukrywając przed światem to, jacy jesteśmy, a jak zjednać sobie ludzi, znaleźć przyjaciół czy miłość, kiedy będziemy skrywali swoją twarz za maską niczym Zorro?

Nie wszystkie refleksje do mnie przemawiały, ale zapewniam, że jest to mega pozytywna literatura. Rozłożyłem sobie to na kilka dni, bo jak z dobrym ciastem, jak jest zrobione, i aby się długo delektować, dzielę go na porcje.

Wielki plus, że maczał swoje palce w tej książce Francesc Miralles, autor między innymi ,,Miłości przez małe m”.

Cóż więcej dodać? Może coś o wydawnictwie, wydają pod swoim znaczkiem, coraz więcej rarytasów. Włada mną nieposkromiona ciekawość…

Bardzo lubię książki, po które można sięgnąć każdego dnia i w ciągu kilku minut zapoznać się z jakimś motywującym, pouczającym i wzbogacającym człowieka, fragmentem.

Taka jest właśnie propozycja od Wydawnictwa Feeria "Życie zaczyna się każdego dnia. 366 refleksji, żeby być tu i teraz." Autorka Anne Igartiburu przygotowała wartościowe teksty i króciutkie opowiadania na każdy dzień roku i znajdziemy tu m.in. takie rozdziały:

▪️Zaproś siebie na kawę
▪️Pokonać gnuśność
▪️Małe rzeczy
▪️Poezja życia
▪️Twoja rola w przedstawieniu
▪️Reguła pięciu sekund
▪️Wartość strachu

Każdy z tekstów okraszony jest jakimś cytatem, dającym do myślenia albo prezentuje sposób na oswojenie się z różnymi ludzkimi trudnościami, które możemy napotykać w swoim życiu. Autorka powołuje się często na znanych myślicieli i osoby, które zrobiły wiele dobrego dla psychologii człowieka.

Wstaję rano, robię sobie kawę i … sięgam po książkę! Jest wyjątkowa! 🧡

Pozwala mi skupić się na sobie, każdy dzień poświecić na samorozwój i na spojrzenie w głąb siebie. Cieszę się, że tematyka jest tutaj bardzo różnorodna i dzięki temu każdy z nas znajdzie w tej książce coś dla siebie. Coś, co będzie dla nas ważne, istotne i na co poświęcimy więcej czasu. Rozdziały są króciutkie, każdy z nich zajmuje jedną stronę, a mimo to są bardzo wartościowe. Autorka daje tutaj konkretne przykłady - z całego świata, a każdy z rozdziałów kończy się pytaniami do nas samych. Jestem pod wrażeniem! Idealna książka na zbliżający się nowy rok. Dajcie jej szansę i sami się przekonajcie, jak wiele dobrego będzie ona mogła wnieść do Waszego życia.

Dodatkowo jest przepięknie wydana! W twardej oprawie, szyta. Jedno czego mi tutaj brakuje to tasiemka, no ale przecież nie można mieć wszystkiego! Z całego serca POLECAM! 🧡

Wstaję rano, robię sobie kawę i … sięgam po książkę! Jest wyjątkowa! 🧡

Wyjątkowa i niepowtarzalna! 💗 Ta książka pozwoliła mi odnaleźć spokój i znaleźć TYLKO dla siebie kilka minut każdego dnia. Pokazuje jak zwolnić, jak skupić się na swoich potrzebach i uczyć. Wyjątkowa lektura, której nie odłożymy po szybkim przeczytaniu, tylko do której będziemy wracali regularnie. To książka, którą warto jest mieć przy sobie i do której warto jest zaglądać. I możecie ją czytać jak tylko chcecie! Iść po kolei, po jednym dniu, losować sobie codziennie coś innego czy czytać tylko wybrane przez Was rozdziały. To książka całkowicie skupiona na Was i DLA WAS! 💗

"Zrób dla siebie coś dobrego i spraw, by ten rok stał się twoim rokiem, podobnie jak każdy następny". 💫
Ten cytat idealnie odnosi się do mnie, ponieważ niedawno postanawiłam zrobić coś dla siebie i zaopiekować się sobą. Dlatego też książka "Życie zaczyna się każdego dnia" dotarła do mnie w idealnym momencie. Znajdziemy w niej 366 refleksji, żeby być tu i teraz. Autorka zebrała dla nas mnóstwo przydatnych wskazówek, jak każdego dnia żyć pełnią życia. Brzmi to nieco wyniośle, ale w rzeczywistości jej rady są proste, naturalne, zwyczajne i przede wszystkim pomocne. Myślę, że w dzisiejszym mocno zabieganym i szybkim świecie, w którym nieustannie jesteśmy bombardowani przeróżnymi wiadomościami, a nasze bodźce są znacznie przemęczone, taka książka jest na wagę złota. To pozytywna, ciepła i otulającą książka, która idealnie nadaje się na zainspirowanie się i wprowadzenie zmian w swoim życiu. Czytając ją naprawdę odpoczywam, wyciszam się i układam w głowie pewne sprawy. Jej zawartość daje mi chwile wytchnienia i pozytywnego kopa do działania. Ta książka może być idealnym prezentem dla Was samych oraz dla Waszych bliskich. Muszę też zwrócić uwagę na jej piękne wydanie, które z pewnością docenią wszyscy książkoholicy. Jeśli więc lubicie tego typu literaturę, to polecam Wam ją z całego serducha 💛🙌

366 mądrych porad, refleksji i dobrych słów. Książka do studiowania, wracania, wertowania i przeglądania. Idealnie sprawdzi się też na prezent dla bliskiej osoby, ponieważ jest przepięknie wydana, w twardej oprawie. Na pewno będzie z nami na długo i regularnie będziemy do niej zaglądać. Sprawdzi się i dla osób, które poszukują siebie i dla takich, które lubią działać i odkrywać nowe.

Wartościowa, a do tego dokładnie i ładnie wydana. Książka zwróciła moją uwagę w księgarni i zdecydowanie było warto ją kupić. Porady i refleksie w niej są bardzo uniwersalne i dzięki temu sprawdzi się zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny, dla młodszej czy też starszej osoby. Myślę, że każdy z nas będzie tez ją inaczej intepretował i znajdzie w niej dla siebie inne rzeczy. Dlatego też, polecam dla całej rodziny.

• Poradniki
  • Popularnonaukowe
  • Kupię
  • MAMA REGAŁ

Anne Igartiburu Życie zaczyna się każdego dnia. 366 refleksji, żeby być tu i teraz Zobacz więcej