Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz

Okładka książki Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz Sara Gomar
Okładka książki Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz
Sara Gomar Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Atrae el amor que te mereces
Muza
2023-11-15
2023-11-15
Joanna Kuhn

Recenzja za chwilę.

Recenzja za chwilę.

PRZYCIĄGANIE MIŁOŚCI
Obchodź się z tym ostrożnie.

Wielu z nas lubi sobie poczytać czasami horoskopy. Ja je uwielbiam. Moje życie w horoskopach często bywa znacznie bardziej barwne niż to prawdziwe. I jeszcze te sformułowania: retrogradacja, koniunkcja… no sztos!

Horoskopy i przeznaczenie
Czy rzeczywiście w nie wierzymy? Na pewno wiara w cokolwiek zawsze przynosi nam nadzieję i pewnego rodzaju ukojenie. Książka „Przyciągnij miłość” Sary Gomar od wydawnictwa MUZA mnie przyciągnęła okładką. Wykorzystała moją chwilę słabości, bo poradników już dawno nie czytałam i nie miałam na to ochoty. Nie wierzę całkowicie w horoskopy, bardziej określiłabym to jako okazjonalne czytanie z ciekawości. Ale swój znak zodiaku znam i uważam, że jednak dość dobrze opisuje moje cechy. A książka? Trochę mnie przerosła…

Który znak zodiaku jest dla Ciebie?
Pięknie wydana książka kryje dość magiczne wnętrze. Najpierw czytelnik zyskuje garść podstawowych informacji o Wenus – czyli planecie miłości i kobiecości. Przechodzimy przez kolejne planety, których układ ma wpływ na nasze życie, by wreszcie dotrzeć do osi związków. Zdziwił mnie dość wąski zakres powiązań, ale może rzeczywiście tylko z takimi znakami zodiaku powinniśmy się łączyć?

Samoświadomość jest ważna
W tej książce oprócz nawiązań do znaków zodiaku i układu gwiazd, sporo miejsca poświęcamy na rozwijanie własnej świadomości i otwieranie się na nowe doświadczenia. Znajdują się w niej porady dotyczące chociażby zmiany sposobu myślenia czy stawiania granic, a także ćwiczenia praktyczne, takie jak np. medytacje z Wenus.

Zwracaj uwagę na twój głos wewnętrzny, nie ignoruj instynktów. Jeśli czujesz się źle, to dlatego, że tolerujesz rzeczy, których tolerować nie powinnaś.

Jak ją czytać?
Raczej nie jest to książka dla sceptyków, a dla osób zainteresowanych astrologią. Dla mnie jednak nie, ale polecam wszystkim, którzy wierzą w moc gwiazd. Estetyczne wydanie na pewno doda lekturze smaku.

Czasem się zastanawiam, jaka to osobliwa siła oddziałuje między dwiema osobami, które wcale się ni znając, spotykają się w jakimś miejscu, by natychmiast poczuć wzajemne przyciąganie.

PRZYCIĄGANIE MIŁOŚCI
Obchodź się z tym ostrożnie.

Horoskopy i przeznaczenie

Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia?

"Czasem się zastanawiam, jaka to osobliwa siła oddziałuje między dwiema osobami, które wcale się nie znając, spotykają się w jakimś miejscu, by natychmiast poczuć wzajemne przyciąganie".

Astrologia to klimaty, które zdają się krążyć coraz bliżej mnie. I nie mam nic przeciwko - sama się powoli w nie zagłębiam i otwieram na wiedzę. ✨

Po tej książce spodziewałam się jednak raczej podstaw, czyli dopasowania między dwoma osobami w kontekście znaku zodiaku, a otrzymałam dużo więcej. Przede wszystkim charakterystykę planet pod kątem miłości. I wiecie co? Można inaczej spojrzeć na to, co oferuje nam niebo! W momencie naszego urodzenia, planety przybierały inne położenie względem siebie, co nie pozostaje bez wpływu na naszą osobowość, tendencję do zakochania się, czy stylu preferowanego związku. Do jej lektury warto znać swój kosmogram (do sprawdzenia w internecie; potrzebna jest data, godzina i miejsce urodzenia).

Dostrzeżemy choćby, że Wenus odpowiada istocie kobiecości, Saturn opowiada o poczuciu własnej wartości, a Uran to tematyka niekonwencjonalnych związków.

Te treści są fascynujące, a na dodatek przedstawione w przejrzysty, przyjazny sposób, jak gdybym rozmawiała ze znajomą. Chociaż przyznaję, że były też typowo astrologiczne terminy, których rozwinięcia mi zabrakło. W ogóle uważam, że książka mogłaby mieć większą objętość. 🙂

Najbardziej jednak zauroczyło mnie to, że jest tutaj moc treści o relacji... z samym sobą. Ten temat uwielbiam i zgłębiam, więc tym bardziej przyklaskuję autorce, że podróż do dwojga ludzi zaczęła - od siebie.

Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia?

Raczej rzadko sięgam po takie książki, ale z natury jestem ciekawa i lubię poszerzyć nieco horyzonty i dowiedzieć się czegoś nowego.
Autorka bardzo dobrze zna się na astrologii i przedstawia jej wpływ na nasze życie. Możemy bliżej poznać planety Wenus, Saturn, Uran, Neptun, Pluton a także Księżyc i ich wpływ na poszczególne znaki zodiaku. Tytuł książki może być trochę mylący - jest to bardziej taki poradnik samodoskonalenia, pokazania, w jaki sposób możemy wykorzystać astrologię w życiu codziennym, w budowaniu zdrowego, pozytywnego związku, ale także w budowaniu własnego ja. Dowiemy się, jakie znaki zodiaku do nas pasują, jak wpływają na nas planety, poznamy nieco ciekawostek z mitologii i dużo z astrologii. Myślę, ze to świetna pozycja dla osób, które interesują się tym zagadnieniem. A laicy, tacy jak ja, dowiedzą się całkiem sporo ciekawych rzeczy, które można wykorzystać też w życiu.

Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz to poradnik, który za pomocą znaków zodiaków i układu planet pomoże Ci znaleźć tę drugą połówkę. Dowiesz się z niej, co się dzieje, kiedy Wenus jest w Strzelcu, albo jak Pluton oddziałuje na związki oraz co może się stać, gdy w gwiazdozbiorze Wodnika nasza kosmiczna matka opuszcza świat, aby zgłębić się w niezwyczajną rzeczywistość. Ponadto przeczytacie, dlaczego nie wychodzi wam w związku, oraz co was blokuje przed znalezieniem tego jedynego. Zaznajomicie się też z medytacją Wenus. To o czym pisze to w sumie i tak promil informacji, jaki możecie znaleźć w tym poradniku.

Osobiście nie za bardzo przywiązuję wagę do horoskopów i z przymrużeniem oka czytałam tę lekturę. Informacje w niej zawarte są ciekawie, ale niemiarodajne i jak dla mnie trudne do rzetelnej weryfikacji. Nie oznacza to, że ta książka jest zła, po prostu nie trafia ona w moje zainteresowania. Niemniej jednak jest ona bardzo przejrzyście i kolorowo wydana, co zasługuje na uznanie z mojej strony.

💫 RECENZJA 💫

"Przyciągnij miłość na jaką zasługujesz" Sary Gomar to poradnik/przewodnik po aspektach astrologicznych, ale nie tylko.

Autorka pokazuje nam w jaki sposób astrologia i poznania przede wszystkim samego siebie może pomóc nam w zbudowaniu dobrego związku.

Rodzimy się z pragnieniem miłości, bez niej czujemy, że czegoś nam brakuje w życiu. Powodzenie naszej relacji zależy od obu partnerów.

Jeśli nie kochacie sami siebie, to żadna miłość od innych nie zaspokoi waszego pragnienia miłości.

Jeśli nie będziecie pracować nad rozwojem osobistym, w związkach będziecie popełniać te same błędy.

"Zawsze pamiętaj o mocy jaką nosisz w sobie".

Podczas czytania książki, w niektórych momentach przyda Wam się znajomość swojego kosmogramu, czyli horoskopu urodzeniowego.

Autorka skupiła się na wpływie i opisie Wenus, Księżyca, Saturna, Uranu, Neptuna i Plutona. W ostatnim rozdziale znajdziecie osie związków, dla poszczególnych znaków zodiaku.

"Satysfakcję emocjonalną w związku osiągamy, kiedy uda się nam zrównoważyć potrzebę wolności i niezależności z potrzebą bliskości i przywiązania. Miłość to złożone doświadczenie."

Bardzo dobrze mi się czytało tą książkę, jednak myślę, że osoby, które nie miały jeszcze styczności z własnym kosmogramem mogą mieć problem w niektórych momentach. Jednak w internecie znajdziecie darmowe strony, na których wyliczycie swój horoskop urodzeniowy.

Oprócz wiedzy astrologicznej, autorka przekazuje podejście selfcare i selflove, jako najważniejszą część naszego życia, aby następnie moc stworzyć udany związek z innymi.

Polecam bardzo dla ciekawskich i szukających 💫 poradnik cudownie wydane, z błyszczącym sercem na okładce, a w środku fioletowe wstawki i napisy 😍

💫 RECENZJA 💫

na wstępie muszę wspomnieć o ślicznym wydaniu tej książki 😻
przepiękna ozdobna okładka skrywa równie ozdobne wnętrze 🥰💙

po tę lekturę sięgnęłam z czystej ciekawości, ponieważ dotychczas niezgłębiałam tej tematyki.
moja wiedza w tej kwestii rozpoczyna i kończy się na tym, że moja data urodzenia wskazuje iż jestem raczkiem 🦀😅

ogólnie książka napisana jest prosto i przejrzyście, krótko i na temat » więc czyta się ją przyjemnie i szybko 👍🏼

jednak najmniej przemówiła do mnie kwestia związków i doboru potencjalnych partnerów.. 🤔 jednak stanowi ona tylko niewielką składową całej pozycji więc jeżeli w tej kwestii również jesteście nieco sceptyczni to bez obaw 😉📖

dla osób zainteresowanych tą właśnie tematyką będzie to lektura idealna 😀 a jeśli macie w swoim otoczeniu astrologomaniaczkę czy zodiakomaniaczkę to będzie to dla nich prezent idealny 💙

na wstępie muszę wspomnieć o ślicznym wydaniu tej książki 😻
przepiękna ozdobna okładka skrywa równie ozdobne wnętrze 🥰💙

ogólnie książka napisana jest prosto i...

Astrologia ewidentnie nie jest dla mnie, mówię to z pełną powagą. Książka ,,Przyciągnij miłość” Sary Gomar jest przepięknie wydana. Wydawnictwo Muza zaszalało tu z błyszczącymi emblematami na przodzie okładki, co zdecydowanie dodaje magii i uroku wizualnie. Środek również jest bardzo ładnie ozdobiony, wprawdzie nie błyszczącymi elementami, ale wygląda to bardzo klimatycznie. Treść jest opisana w bardzo ciekawy sposób, jednak mnie nie przekonuje. Przykro mi, ale nie wierzę w dobieranie sobie partnera na bazie astrologii i zgodności znaków zodiaku.
Jednak dla osób zainteresowanych tematem może to być świetna opcja. Jeśli chcecie się dowiedzieć z kim według planet i gwiazd stworzycie związek idealny, to ta książka jest właśnie dla was. Mnie temat niestety nie porwał, ale pewnie dlatego, że nigdy się tym nie interesowałam. A po książkę sięgnęłam z ciekawości. Jednak jako sceptyczka nie mogę w pełni docenić jej treści, ponieważ zwyczajnie tak jak już wspomniałam, nie wierzę w dopasowania znaków zodiaku.
,,Przyciągnij Miłość” jest bardzo przyjemna w odbiorze i nie mam żadnych zastrzeżeń do zdolności pisarskich autorki. Wszystko fajnie się klei w jej treści i szybko się ją czyta. To zdecydowanie książka skierowana do fanów astrologii i dla zodiakar. Czyli osób, które lubią takie rzeczy i się tym interesują.

Wierzycie w horoskopy i znaki zodiaku? Ja nie do końca, ale postanowiłam sprawdzić czego ciekawego się dowiem z książki „Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz”. Autorką jest Sara Gomar hiszpańska astrolożka transpersonalna i psychologiczna oraz terapeutka.
"Nigdy nie szukajcie miłości, szukajcie życia, a życie samo znajdzie wam miłość, której szukacie".
Jest to  poradnik samodoskonalenia, w którym znajdziemy skondensowaną wiedzę astrologiczną oraz wskazówki, jak ją mądrze wykorzystać, aby zrobić postępy na drodze do samopoznania i samorealizacji. Astrologia ma w tych zmaganiach jedynie pomóc.
Autorka podzieliła książkę na 7 rozdziałów.
W sześciu omawia planety występujące w horoskopie urodzeniowym oraz ich pozytywny i negatywny wpływ na człowieka – Wenus, Księżyc, Uran, Neptun. Wspomniana o kobiecej seksualności i medytacji. W ostatnim przedstawiła relacje zachodzące między znakami zodiaku w pozycjach poszczególnych planet. Dzięki tej książce zadajemy sobie sprawę jak bardzo uproszczone myślenie większość z nas ma na temat znaków. Te, które powszechnie znamy, określone są w pozycji Słońca, a to tylko ułamek wiedzy. Jak wskazuje sama autorka:
„musisz przynajmniej wiedzieć, w jakim znaku jest Wenus w twoim horoskopie urodzeniowym”.
Tutaj zaczyna się problem, gdyż do pełnego wykorzystania wiedzy z poradnika, oprócz miejsca, dnia i godziny narodzin, potrzebne są dodatkowe informacje. Można poszukać tej wiedzy u astrologa lub na różnych stronach internetowych, które to wyliczają.
Książka adresowana jest przede wszystkim do osób, które pragną wprowadzić w swoim życiu pozytywne zmiany w zakresie budowania zdrowszych i trwalszych relacji i interesują się trochę astrologią.
Jeśli interesuje Was ta tematyka i chcecie lepiej poznać siebie, sprawdzić z którym znakiem zodiaku stworzycie szczęśliwy związek, a z którym z pewnością się nie dogadacie, to myślę, że warto przeczytać.
Sporo rzeczy, które przeczytałam o sobie mi się sprawdziło, choć bardzo sceptycznie podchodziłam do tego typu poradnika.

Jest to  poradnik...

Jeśli choć trochę lubicie astrologie i zwracacie uwagę na to spod jakiego znaku zodiaku jest Wasz partner to kolejna książka, która miałam okazje przeczytać jest zdecydowanie dla Was! Mowa oczywiście o pozycji #przyciągnijmiłośćnajakązasługujesz autorstwa Sary Gomar. Sama mam trochę mieszane uczucia wobec tego tytułu gdyż zwyczajnie az tak bardzo nigdy nie zwracałam uwagi na znaki zodiaku. Nie mniej jednak ta zupełnie odbiegająca lektura od tych które czytam zazwyczaj, wniosła lekkie odświeżenie 😀

• Do przeczytania
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Nowe
  • Samodzielne
  • Przeczytane książki w 2023 roku
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz