Wstrzyknę ci młodość

2024-01-24
2024-01-24

Okładka książki Preppersi Wojciech Chełchowski, Andrzej Czuba
Preppersi Wojciech Chełchowsk...
Okładka książki Militarni. Polskie organizacje proobronne Wojciech Chełchowski, Andrzej Czuba
Militarni. Pol... Wojciech Chełchowsk...

Czyta się niezwykle szybko i lekko mimo, że temat nie jest prosty i jednoznaczny. dla mnie osobiście może nieco za dużo dat i faktów historycznych ale super, że autorzy pokusili się spojrzenie na temat z różnych perspektyw. Nie negują, nie namawiają, po prostu nie oceniają, a podają dużo informacji. Polecam osobom nie tylko zainteresowanym chirurgią plastyczną ale też tym, którzy są ciekawi zmian zachodzących w społeczeństwie na przestrzeni lat.

Autorom należy się najwyższe uznanie za dokonanie pozornie niemożliwe: taki temat, zdawałoby się - samograj - a tak nudna publikacja!
...a bardziej na serio, to uznanie za to, że próbowali stworzyć coś więcej, niż dominujące obecnie w polskim "reportażu" zbiory opowieści przypadkowych osób na dany temat. Historie dziesięciu więźniów - mamy "reportaż" o więziennictwie. Historie dziesięciu rozwodników - "reportaż" o rozwodach, itd. Niestety, zamysł dobry, ale wykonanie nieszczególnie. Straszliwie drętwe i nudne.

Oczekiwałam czegoś innego od tej książki... Stąd niska ocena. Liczyłam na dużo więcej prawdziwych historii, wypowiedzi psychologów i psychiatrów.

Zdecydowanie za dużo rozwlekłych statystyk dotyczących każdej możliwej operacji oraz za dużo historii. Historia najdawniejszych czasów, gdy dopiero zaczynano myśleć o estetycznym podejściu do chirurgii była bardzo ciekawa, jednak później - bardziej nowoczesna, dotycząca Polski i polskich lekarzy - 🥱🥱🥱

WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ CAŁA PRAWDA O CHIRURGII PLASTYCZNEJ

autor: Andrzej Czuba

wydawnictwo:@wydawnictwomuza

Operacje plastyczne to temat, który budzi wiele kontrowersji, ale spotkać możemy się z nim wszędzie. Coraz częściej na Instagramie zauważyć możemy posty polecajace różnego rodzaju kliniki, operacje czy zabiegi. Co jednak o tym wszystkim sądzą fachowcy? Jakie skutki może przynieść przesadne podążanie za pięknem? Co najczęściej poprawiają u siebie Polacy i jak to wszystko wyglada od środka?

Książkę czyta się szybko, a temat który został poruszony uważam za bardzo istotny. Myślę, że trzeba uświadamiać społeczeństwo jak wygląda to naprawdę, bez przekłamanych (często płatnych) relacji na instagramie. Autorzy zgromadzili solidną dawkę wiedzy na temat medycyny estetycznej i przekazali ją czytelnikom w bardzo przystępny sposób. Dzięki temu mogłam poszerzyć swoje informacje i otworzyło mi to oczy na wiele istotnych kwestii. Sama posiadam wiele kompleksów i kiedyś zupełnie inaczej podchodziłam do tematu operacji plastyczych. Traktowałam je jako zwykły zabieg mający poprawić naszą urodę. Dzisiaj już wiem, że nie wygląda to tak pięknie, a konsekwencje mogą nieść się za mną całe życie. Nie można jednak skupiać się wyłącznie na minusach. Dzięki poprawie swojego wyglądu możemy pozbyć się swoich kompleksów lub skorygować ciało po przebytej chorobie. Najważniejsze jest podjęcie świadomej decyzji i wybranie odpowiedniego specjalisty, który bezpiecznie poprowadzi pacjenta.

WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ CAŁA PRAWDA O CHIRURGII PLASTYCZNEJ

autor: Andrzej Czuba

wydawnictwo:@wydawnictwomuza

Tak łatwo teraz poprawić swój wygląd... Tu naciągniemy, tam przytniemy, siam damy botox, a jeszcze gdzie indziej trochę kwasu... Medycyna estetyczna teraz wyskakuje niemal z lodówki, a już na pewno z telewizji czy telefonów. Dążenie do młodości, perfekcji jest aż boleśnie widoczne wśród celebrytów. Operacje kiedyś dostępne wyłącznie dla wybranych, stały się dostępne też dla zwykłych ludzi... Wielkie wargi, wypełnione policzki czy idealne piersi już nikogo nie dziwią... Autorzy przeprowadzają nas przez te zmiany - od początków chirurgii plastycznej do dzisiejszych czasów.

Nieustannym marzeniem wielu kobiet (i o dziwo również mężczyzn) to bycie wiecznie pięknym i młodym. Jednak z wiekiem pojawiają niedoskonałości naszej natury, jak zmarszczki, czy siwe włosy.
A co jeśli mamy od początku krzywy nos, za mały biust, albo jakąś dodatkową fałdkę?
Reportaż napisany przed duet Wojciech Chełchowski oraz Andrzej Czuba rozpoczyna się od historii chirurgi plastycznej. Mężczyźni przedstawiają jej początki na świecie oraz w Polsce, przez co zaznajamiają nas bardzo dogłębnie z tematem.
Medycyna estetyczna to dziedzina, ciesząca się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem. Autorzy prześwietlają na wskroś odwieczne dążenie człowieka do perfekcji. Publikacja naświetla nam wiele wątków m.in. jak postęp technologiczny wpłynął na dziedzinę dążenia do młodości, pokazuje od teoretycznej strony pracę chirurga na sali operacyjnej, przeskakuje również przez kontrowersyjne tematy, kończąc na statystykach podczas pandemii i nie tylko.

Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Została napisana lekkim językiem, przez co wcale nie czuć, że to poradnik lub reportaż. Całość została świetnie dopracowana, bo panowie mogą pochwalić się niesamowitą wiedzą na temat chirurgii plastycznej. Pozycja dostarczyła mi wiele ciekawych informacji, oraz faktów, dzięki czemu moje spojrzenie na tę dziedzinę medyczną otwarło mi oczy na nowo. Teraz wiem, że za każdą ingerencją w siebie kryją się również skutki uboczne. Książkę polecam osobom, które miały do czynienia już z upiększaniem siebie, nie tylko poprzez makijaż, ale również nowicjuszom, aby przed zaznajomili się z kawałkiem teorii.

🩹🩹🩹🩹🩹
Kurze lapki ?
Zmarszczki mimiczne ?
A moze za duzo waleczkow na bokach ?
Za duzo oponka na brzuchu ?

Chirurgia plastyczna, estetyka kosmetyczna ,botoxy i kwasy.

Te metody sa coraz czestszym zjawiskiem dla ktorego czlowiek jest w stanie zrobic wszystko.

Aby odjac sobie te kilka lat .

Ale czy to najlepsze wyjscie?

Czy ingerowanie tak mocno i duzo w swoje cialo to najlepsze wyjscie aby sie odmlodzic ?

Sami powiedzccie czy to wszystko jest nam potrzebne ?

@wydawnictwomuza #wstrzyknęcimłodość #wydawnictwomuza

🩹🩹🩹🩹🩹
Kurze lapki ?
Zmarszczki mimiczne ?
A moze za duzo waleczkow na bokach ?
Za duzo oponka na brzuchu ?

Chirurgia plastyczna, estetyka kosmetyczna ,botoxy i kwasy.

Aby odjac sobie te kilka lat .

Ale czy to najlepsze wyjscie?

Czy ingerowanie tak mocno i duzo w swoje cialo to...

Recenzja: "Wstrzyknę Ci Młodość"
⭐⭐⭐⭐⭐/5

Książka "Wstrzyknę ci młodość" autorstwa Wojciecha Chełchowskiego i Andrzeja Czuby to fascynujący reportaż, który przenosi czytelnika przez historię chirurgii plastycznej, motywacje kobiet poddających się zabiegom, aż po trudne przypadki i refleksje etyczne.

Książka, podzielona na 16 rozdziałów, co oferuje klarowną strukturę. Każdy rozdział jest wyróżniony, opatrzony tytułem i cytatem, co pozwala na fajna nawigacje w jakim kierunku zmierzamy 😊.

Autorzy z sukcesem przedstawiają różnorodne postaci, w tym przypadki znanych osób jak Michael Jackson. Szczególnie interesujący jest cytat od dr. Waldemara Jankowiaka, który podkreśla szacunek i pełną atencję wobec pacjentów - ale czy zawsze ?

Książka rzuca światło na dążenie do młodości, kontrowersyjne tematy, technologiczny postęp, a także skupia się na wyjątkowych momentach, takich jak pandemia, pokazując statystyki decyzji o operacjach w tym trudnym czasie.

Styl pisania jest przyjemny, co sprawia, że nawet skomplikowane tematy są łatwe do zrozumienia. Druk jest przejrzysty, a wyróżnione cytaty i strony dodają estetyki.

Książka nie tylko dostarczała mi fascynujących informacji, ale także poszerzyła moją perspektywę na temat chirurgii plastycznej. Zdecydowanie polecam ją kobietom zainteresowanym tematem.

"Wstrzyknę ci młodość" to nie tylko reportaż, ale również przemyślane spojrzenie na tematykę medycyny estetycznej. Czytanie tej książki to podróż przez czas, etykę i fascynujące historie ludzi pragnących zawsze wyglądać młodo.

Recenzja: "Wstrzyknę Ci Młodość"
⭐⭐⭐⭐⭐/5

Książka, podzielona na 16 rozdziałów, co oferuje klarowną strukturę. Każdy...

O medycynie estetycznej z punktu widzenia historycznego, jeśli ktoś jest ciekawy historii operacji plastycznych to powinien być zadowolony. Chwilami jak bełkot napisany przez bota. Szkoda drzewa.

RECENZJA

„WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ”

AUTOR: Andrzej Czuba

WYDAWNICTWO: MUZA

„To drzwi są jak poranione lustro. Choć nierdzewna blacha lśni czystością, odbija tylko rozmazane rozbłyski przemykających wokół postaci. Są wielkie. I w przeciwieństwie do zwyczajnych drzwi tych nie sposób otworzyć”.

WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ to bardzo mądra i ciekawa pozycja, która dostarczy ogromnej dawki wiedzy z dziedziny chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej, jej blaski i cienie.
Książka napisana jest bardzo przystępnym i lekkim językiem i przyznam, że jak na poradnik, reportaż zaskakująco szybko się czyta. Całość idealnie dopracowana i z ogromnym zainteresowaniem ją przeczytałam.
Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny ciesząca się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem, a autorzy wezmą pod lupę odwieczne dążenie człowieka do zachowania młodości i stawania się idealnym.
Autorzy w 10 rozdziałach, przybliżą nam temat chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej od samej podszewki, i jej początków, poznamy zdania wielu znanych postaci, zobaczymy,  jak zmieniało się ciało od wieków i co uważano w danym okresie za kanon kobiecej urody. Poznamy historię ludzi i zobaczymy, dlaczego akurat zdecydowali się  na konkretne zabiegi z użyciem skalpela, co ich do tego motywowało.  Zobaczymy pracę chirurga na sali operacyjnej między innymi Marka Szczyta i jego karierę. Poznamy dokładną mapę ludzkiego ciała i dowiemy się, że w swoim ciele możemy zmienić niemal wszystko. Poznamy historię lekarzy i ich  zabiegów, dokonania. Operacje plastyczne, jak każdy zabieg, wiążą się z pewnym ryzykiem powikłań i pozostawiają trwałe konsekwencje. W związku z tym nie należy się na nie pochopnie decydować, szczególnie jeśli chodzi o chirurgię estetyczną.
Dostajemy pokaźne źródło informacji na temat chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej i jej wszystkich aspektów, które stały niemal powszechnie dostępne dla każdego. Ale zobaczymy również negatywne aspekty, które niosą za sobą spore problemy.

Wiele osób ma problemy z akceptacją siebie, a z własną powierzchownością jesteśmy na dobre i złe. Dążymy do doskonałości i chcemy wspomagać się ingerencją medycyny estetycznej czy chirurgi plastycznej, co stanowi pełnego rodzaju mechanizm obronny.
Dużą presję możemy zaobserwować w mediach społecznościowych i ich oczekiwaniach, abyśmy jak najlepiej się prezentowali.

„Nie jesteśmy idealni i największa sztuka to nauczyć się to akceptować”.

-Dlaczego chcemy być idealni i gonimy za pięknym wyglądem?
-Co pcha nas, by poprawiać swój wygląd?
-Dlaczego podążamy za kultem młodości?
-Co myślicie o chirurgi plastycznej i medycynie estetycznej?
-Czy zabiegi mogą uzależniać i przekraczać wszelkie granice?

Polecam.

RECENZJA

„WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ”

AUTOR: Andrzej Czuba

WYDAWNICTWO: MUZA

WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ to bardzo mądra i ciekawa pozycja,...

• Kindle
  • Poszukiwane tak po prostu
  • Literatura europejska
  • #2024

Dodaj cytat z książki Wstrzyknę ci młodość