Sekret pacjentki

2023-09-27
2023-09-27
2022-03-08
Ewa Ratajczyk

Wyjątkowy thriller psychologiczny w którym podejrzani wydają się niemal wszyscy bohaterowie, a i tak wyjaśnienie zaskakuje. Początek trochę się dłużył, ale później było bardzo dynamicznie. Polecam!

Lily z niepokojem co chwilę zerka w stronę okna, deszcz z coraz większą siłą uderza o szybę, a drzewa wydają się uginać pod naporem wiatru, co rusz na niebie połyskuje błyskawica, a w oddali słychać grzmot, jej mąż jeszcze nie wrócił z porannego joggingu. Pokłócili się wczoraj wieczorem i to bardzo, cały jej świat stanął na głowie, do tego miała dziwne przeczucie, że to jeszcze nie koniec kłopotów.
Kobieta starała się skupić na dziewczynie siedzącej na przeciwko niej, jej pacjentce, nastolatce z problemami, ale jej myśli co chwilę uciekały na zewnątrz, gdzie podziewa się Tom? W końcu słychać stukot tylnej furtki, w domku narzędziowym zapala się światło, Lily rozpoznaje swojego męża, ale dlaczego nie ma on koszulki? W oddali zaczynają wyć syreny, z każdym sygnałem wydają się coraz bliżej, aż przed domem Lily Bradley stają wozy policyjne, a niebiesko czerwone światła oświetlają okno jej gabinetu.
Rodzina Bradleyów jest z pozoru idealna, ona terapeutka, on wykładowca psychologii, mają dwójkę dzieci, mieszkają w bogatej dzielnicy, ich życie jest poukładane co do minuty. Jednak na jaw wychodzą różne tajemnice, Lily dostaje pogróżki, czuje się obserwowana, jej małżeństwo przestało być stabilną przystanią, a na domiar złego pod klifami zostaje odnalezione ciało kobiety i to Tom Bradley zostaje głównym podejrzanym. Co skrywają małżonkowie? Kto jest winny? Kto jest tym złym tej historii? Lily jest terapeutką, ale jak to mówią szewc bez butów chodzi, najtrudniej jest sobie poradzić z własnymi demonami.

Spodobała mi się ta książka, niemal każda z postaci miała tutaj jakieś swoje tajemnice, autorka w umiejętny sposób żonglowała wątkami, wciągając nas w intrygi bohaterów.
Oczywiście było kilka niedociągnięć, ale można je podpiąć pod niedopowiedzenia otwarte na własną interpretację.
Domyśliłam się wielu kwestii, ale mam wrażenie, że o to chodziło. Polecam ten thriller, wprowadza czytelnika w dziwną nerwowość i podejrzliwość, odwraca uwagę, mąci żeby na końcu pod postacią pozornego spokoju zepchnąć go z klifu, w przepaść odkrytych tajemnic i zapomnianych emocji.
"Ludzie zrobią wszystko, posuną się nawet do absurdu, byle tylko uniknąć spoglądania we własną duszę."

Trzyma w napięciu końcówka książki jes zaskakując. Gorąco polecam

Trzyma w napięciu końcówka książki jes zaskakując. Gorąco polecam

"Sekret Pacjentki" to książka, która rzuca czytelnika prosto w wir emocji, zawirowań i trudnych relacji międzyludzkich. Główni bohaterowie to postacie, które trudno jest polubić – głównie ze względu na ich niezdecydowanie, egoizm i brak empatii. Jednak właśnie dzięki temu stają się one bardzo realistyczne i autentyczne, co sprawia, że czytelnik ma trudności z oderwaniem się od lektury.

Historia skupia się wokół zagadki, która zdaje się być naiwna i prosta na pierwszy rzut oka, ale im głębiej się w nią zagłębiamy, tym bardziej zagadkowa i skomplikowana się staje. Autorka płata czytelnikowi figle, mistrzowsko ukrywając prawdę i zaskakując go nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Nie jest to typowa powieść kryminalna, jednak istnieje element tajemnicy, który skutecznie trzyma czytelnika w napięciu aż do samego końca. Dodatkowo autorka porusza także ważne tematy społeczne, takie jak psychologiczne skutki traumatycznych doświadczeń czy trudne relacje rodzinne.

Podsumowując, "Sekret Pacjentki" to powieść, która wciąga i zaskakuje, chociaż bohaterowie nie zawsze zachowują się zrozumiale i sympatycznie. To lektura dla tych, którzy lubią wciągające historie pełne napięcia i tajemnic.

Świetna książka, ciężko się oderwać.

Świetna książka, ciężko się oderwać.

Akcja toczyła się od początku do końca. Bardzo mnie zaskoczyła końcówka.

Akcja toczyła się od początku do końca. Bardzo mnie zaskoczyła końcówka.

Ludzie mogą się zmienić. Wszyscy mamy ciemne strony. Każdy ma swoje granice. Czasami na zewnątrz nie widać, jak bardzo załamani lub nieszczęśliwi ludzie bywają w środku. Każda osoba na tej planecie nosi swoje cierpienia i tęsknoty. Wszyscy potrzebujemy masek, by funkcjonować. Ludzie są istotami strasznie złożonymi.

Kompletnie mnie ta książka nie wciągnęła. Nic a nic. Wynudziłam się jak mops.

Kompletnie mnie ta książka nie wciągnęła. Nic a nic. Wynudziłam się jak mops.

Ale dobrze się czytało. Zagadkowa śmierć biegaczki, podejrzany przez policję mąż terapeutki. Wszystko na niego wskazuje, ale czy na pewno...Tajemnice, sekrety i wiele zaskakujących zwrotów. Mnożące się wątpliwości i wiele nasuwających się rozwiązań. Super

Koszmarnie nudne! Akcja nie rozkręca się aż do samego końca a i na końcu też szału nie ma. Nie polecam!

• Audiobooki