The Patient's Secret

Montlake
2022-03-08
2022-03-08
154203406X

" Ludzie zrobią wszystko, posuną się nawet do absurdu, byle tylko uniknąć spoglądania we własną duszę"

Lily Bradley jest terapeutka, spełniająca się w swym zawodzie. Matką dwójki dzieci, dziewczynki wkraczającej w wiek nastoletni i synem zafascynowanym fotografia. Mąż Lily, Tom jest wykładowca. Wiodą spokojne życie w nadmorskim, kanadyjskim miasteczku.
Podczas jednej sesji z pacjentka, Lily nie może sie skupic na pracy, relacja pacjentki przypomina jej skomplikowana przeszlosc.
Jej myśli są miedzy poprzednim wieczorem a liscikami,które ktoś jej podrzuca i wie więcej niż ktokolwiek powinien o niej wiedzieć...
Kończąc spotkanie z pacjentka niespodziewanie pod jej domem jest policja, policja, która wezwał Tom. Podczas joggingu zauważył ciało na klifie. Ciało kobiety, której wiele osób z miasteczka nie darzyło szczególną sympatią. Sledztwo prowadzi znana detektyw, która prowadzi śledztwo zabójcy biegaczek. Cała społeczność jest przerażona.
Z racji tego,że Tom natknął się na ciało, podejrzenia spadają na niego, jest zabrany na przesłuchanie. W tym czasie Lily natyka się na koszulkę we krwi, która Tom przebrał i ukryl przed zawiadomieniem policji. Lily nie wiele myśląc ukrywa ten fakt.
Czy Tom jest winny śmierci kobiety ? Czy wszystko to jest dziwnym zrzadzeniem losu?

Znakomita lektura ! Dodatkowym smyczkiem jest fakt,że jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami - nie zdradzę jakimi, bo jest to część fabuły 🙂
Książkę przeczytałam bardzo szybko, byłam wsciekle ciekawa co wydarzy się dalej. Autorka świetnie wodziła za nos, gdy już wytypowałam winnego okazało się,ze zrobiła mnie nieźle w bambuko 🫠😄
Nie jest to wg mnie kryminał, thriller psychologiczny owszem. Książka siała we mnie uczucie niepokoju, za co właśnie uwielbiam thrillery. Nie zastanawiać się, sięgać i czytać!

Podczas jednej...

Przeciętna książka, nieco chaotyczna choć miejscami autorka potrafi budować napięcie.

Dawno nic mnie tak nie wciągnęło... 🤯
Naszą główną bohaterką jest psychoterapeutka - idealna żona, matka, sąsiadka. Wiedzie spokojne życie w pięknym domu w bogatej dzielnicy. Nic nie zapowiada tego, że wrócą do niej demony z dalekiej przeszłości... Jak to bywa w książkach - sielanka się kończy. Ginie młoda kobieta, którą wiele osób miało ochotę zabić. Nie wiadomo jednak, kto przerodził chęć w czyn.

Ważne dla mnie było to, że polubiłam bohaterów. Nie umiem czytać książki, jak ktoś mi działa na nerwy... Najbardziej zaprzyjaźniłam się z synem terapeutki, który lubi robić zdjęcia i obserwować ludzi. Oczywiście, zobaczy trochę więcej niż powinien.

Polecam bardzo. Dużo tu psychologii, a najlepsze jest to, że autorka zainspirowała się prawdziwą historią. Nie powiem jaką, bo to tak naprawdę cała fabuła. 🤣

Dawno nic mnie tak nie wciągnęło... 🤯

Są sekrety, dla których warto żyć, i takie, za które trzeba zabić.
Lily Bradley ma idealne życie. Wspaniały mąż, dom nad morzem, własny gabinet psychologiczny. Każdy chciałby być na jej miejscu . Aż do tamtej nocy.
Zmasakrowane ciało kobiety zostaje znalezione pod klifami. Zagadkowa śmierć sprawia, że tajemnice Lily i jej pacjentów przestają być bezpieczne.
To niejedyna rzecz, która spędza jej sen z powiek.
Od pewnego czasu dostaje niepokojące wiadomości i czuje, że jest obserwowana. Przyjmuje też pacjentkę, która budzi w niej obsesję na punk je przeszłości. Zbyt mrocznej, by Lily chciała do niej wracać.

Są sekrety, dla których warto żyć, i takie, za które trzeba zabić.
To niejedyna...

Jesień to idelany czas na odpoczynek z kubkiem gorącej herbaty i ulubionej książki. To właśnie jesienią najbardziej uwielbiam czytać książki grozy. Niepowtarzalny gęsty, mroczny klimat i tajmnice, za które trzeba zapłacić wysoką cenę. Duchy przeszłości nie pozwolą zasnąć, są jak huragan, który zawsze wraca siejąc spustoszenie.
"Są sekrety za które warto żyć, i takie za które trzeba zabić ".

Co to była za historia! Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że to jest to za co kocham thrillery. Autorka w mistrzowski sposób buduje napięcie i emocje, które powodują szybsze bicie serca. Rozdziały są krótkie i podzielone na 𝒘𝒕𝒆𝒅𝒚 𝒊 𝒕𝒆𝒓𝒂𝒛. To jeszcze bardziej potęgowało klimat tej historii. Autorka bawi się z czytelnikiem, zaskakuje i serwuje niespodziewane zwroty akcji, mieszając w głowie i zapierając dech w piersiach. Wisienką na torcie jest fakt, że inspiracją do tej historii była prawdziwa zbrodnia w Kanadzie.

Ja jestem zachwycona! Genialna i nieodkładalna. Jesli kochasz thrillery psychologiczne tak bardzo jak ja i jesteś gotowy na najciemniejszą podróż okraszoną całą paletą emocji, gdzie strach miesza się z przerażeniem, to ta historia jest dla Ciebie. Czytajcie!
Kogo namówiłam?

"Są sekrety za które warto żyć, i takie za...

Wyjątkowy thriller psychologiczny w którym podejrzani wydają się niemal wszyscy bohaterowie, a i tak wyjaśnienie zaskakuje. Początek trochę się dłużył, ale później było bardzo dynamicznie. Polecam!

Lily z niepokojem co chwilę zerka w stronę okna, deszcz z coraz większą siłą uderza o szybę, a drzewa wydają się uginać pod naporem wiatru, co rusz na niebie połyskuje błyskawica, a w oddali słychać grzmot, jej mąż jeszcze nie wrócił z porannego joggingu. Pokłócili się wczoraj wieczorem i to bardzo, cały jej świat stanął na głowie, do tego miała dziwne przeczucie, że to jeszcze nie koniec kłopotów.
Kobieta starała się skupić na dziewczynie siedzącej na przeciwko niej, jej pacjentce, nastolatce z problemami, ale jej myśli co chwilę uciekały na zewnątrz, gdzie podziewa się Tom? W końcu słychać stukot tylnej furtki, w domku narzędziowym zapala się światło, Lily rozpoznaje swojego męża, ale dlaczego nie ma on koszulki? W oddali zaczynają wyć syreny, z każdym sygnałem wydają się coraz bliżej, aż przed domem Lily Bradley stają wozy policyjne, a niebiesko czerwone światła oświetlają okno jej gabinetu.
Rodzina Bradleyów jest z pozoru idealna, ona terapeutka, on wykładowca psychologii, mają dwójkę dzieci, mieszkają w bogatej dzielnicy, ich życie jest poukładane co do minuty. Jednak na jaw wychodzą różne tajemnice, Lily dostaje pogróżki, czuje się obserwowana, jej małżeństwo przestało być stabilną przystanią, a na domiar złego pod klifami zostaje odnalezione ciało kobiety i to Tom Bradley zostaje głównym podejrzanym. Co skrywają małżonkowie? Kto jest winny? Kto jest tym złym tej historii? Lily jest terapeutką, ale jak to mówią szewc bez butów chodzi, najtrudniej jest sobie poradzić z własnymi demonami.

Spodobała mi się ta książka, niemal każda z postaci miała tutaj jakieś swoje tajemnice, autorka w umiejętny sposób żonglowała wątkami, wciągając nas w intrygi bohaterów.
Oczywiście było kilka niedociągnięć, ale można je podpiąć pod niedopowiedzenia otwarte na własną interpretację.
Domyśliłam się wielu kwestii, ale mam wrażenie, że o to chodziło. Polecam ten thriller, wprowadza czytelnika w dziwną nerwowość i podejrzliwość, odwraca uwagę, mąci żeby na końcu pod postacią pozornego spokoju zepchnąć go z klifu, w przepaść odkrytych tajemnic i zapomnianych emocji.
"Ludzie zrobią wszystko, posuną się nawet do absurdu, byle tylko uniknąć spoglądania we własną duszę."

Trzyma w napięciu końcówka książki jes zaskakując. Gorąco polecam

Trzyma w napięciu końcówka książki jes zaskakując. Gorąco polecam

"Sekret Pacjentki" to książka, która rzuca czytelnika prosto w wir emocji, zawirowań i trudnych relacji międzyludzkich. Główni bohaterowie to postacie, które trudno jest polubić – głównie ze względu na ich niezdecydowanie, egoizm i brak empatii. Jednak właśnie dzięki temu stają się one bardzo realistyczne i autentyczne, co sprawia, że czytelnik ma trudności z oderwaniem się od lektury.

Historia skupia się wokół zagadki, która zdaje się być naiwna i prosta na pierwszy rzut oka, ale im głębiej się w nią zagłębiamy, tym bardziej zagadkowa i skomplikowana się staje. Autorka płata czytelnikowi figle, mistrzowsko ukrywając prawdę i zaskakując go nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Nie jest to typowa powieść kryminalna, jednak istnieje element tajemnicy, który skutecznie trzyma czytelnika w napięciu aż do samego końca. Dodatkowo autorka porusza także ważne tematy społeczne, takie jak psychologiczne skutki traumatycznych doświadczeń czy trudne relacje rodzinne.

Podsumowując, "Sekret Pacjentki" to powieść, która wciąga i zaskakuje, chociaż bohaterowie nie zawsze zachowują się zrozumiale i sympatycznie. To lektura dla tych, którzy lubią wciągające historie pełne napięcia i tajemnic.

Świetna książka, ciężko się oderwać.

Świetna książka, ciężko się oderwać.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024