Najlepiej się nie urodzić i inne teksty pisane prozą

Okładka książki Najlepiej się nie urodzić i inne teksty pisane prozą Antoni Libera
Okładka książki Najlepiej się nie urodzić i inne teksty pisane prozą
Antoni Libera Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
Państwowy Instytut Wydawniczy
2023-09-05
2023-09-05
9788381966962

Okładka książki Arcana nr 165 Andrzej Babuchowski, Jacek Bartyzel, Teresa Bochwic, Kazimierz Braun, Marek Kornat, Antoni Libera, Andrzej Nowak (historyk), Płaszczewska (red.) Olga, Friedrich Schiller, Andrzej Waśko
Arcana nr 165 Andrzej Babuchowski...
Okładka książki ARCANA nr 153 Andrzej Babuchowski, Marek Baterowicz, Antoni Libera, Eugenio Montale, Jan Ryszard Sielezin, Jan Szymczyk, Krzysztof Tyszka-Drozdowski
ARCANA nr 153 Andrzej Babuchowski...
Okładka książki Herodiada. Salome Gustave Flaubert, Antoni Libera, Richard Strauss, Oscar Wilde
Herodiada. Salome Gustave Flaubert, A...
Okładka książki Jesteście na Ziemi, na to rady nie ma! Dialogi o teatrze Samuela Becketta Antoni Libera, Janusz Pyda OP
Jesteście na Z... Antoni Libera, Janu...

Bardzo wartościowa pozycja. Zbiera w jednym tomie drobne utwory prozatorskie Libery, a przecież niektóre z nich były dotychczas trudno dostępne, bo rozsiane po czasopismach. Dzięki książce można prześledzić rozmaitość tematyczną i formalną małych form epickich autora. Wszystkie kunsztowne.
Książkę przeczytałam i nie znalazłam w niej błędów interpunkcyjnych.
Wskazywana przez Juliusza14 forma jako poprawna jest właśnie błędna. Czyżby Pan lubił i popierał rusycyzmy?
Publikacje PIW-u to jedno z jaśniejszych miejsc na mapie polskiego rynku wydawniczego. Dyskusja o obniżonych standardach jest pożądana, ale dlaczego przy tej książce? przy tym autorze? przy tym wydawnictwie? - oto są pytania!

Książkę przeczytałam i nie znalazłam w niej błędów interpunkcyjnych.
Wskazywana przez...

Niezłe. Jedne teksty lepsze, drugie gorsze; raczej dla miłośników twórczości Antoniego Libery. Nie warto zaczynać poznawania jego utworów od tej pozycji. Moim zdaniem najlepsze jest opowiadanie tytułowe.
Natomiast od strony edytorskiej przeraża liczba błędów interpunkcyjnych i - co dziś niestety powszechne niczym epidemia - często pojawiający się błąd polegający na niewłaściwej pozycji zaimka "który", np. "u którego końca", zamiast "u końca którego". Źle to świadczy i o samym autorze (poloniście z wykształcenia!),i o wydawnictwie (PIW),a ściśle mówiąc, o osobie, która - rzekomo - dokonała korekty tej książki, bo albo zrobiła to pobieżnie, albo nie zna zasad pisowni, co jeszcze bardziej przeraża. Tak niestety wygląda rzeczywistość polskiego rynku wydawniczego: byle jak, byle szybko, byle wydać.

• Dobij się
  • Self care
  • Literatura piękna
  • Literatura piękna/obyczajowa

Dodaj cytat z książki Najlepiej się nie urodzić i inne teksty pisane prozą