Ein Leben aus Glas

Impress
2015-08-06
2015-08-06
niemiecki

"Royal. Królestwo ze szkła" to książka, która wciąga czytelnika od pierwszej strony i nie pozwala mu oderwać się od lektury. Valentina Fast stworzyła niezwykły świat pełen tajemnic, intryg i nieoczekiwanych zwrotów akcji, który zachwyca od pierwszej do ostatniej strony.

Fabuła opowiada o losach bohaterów, których drogi krzyżują się w królewskim dworze, pełnym zdrad i niebezpieczeństw. Główni bohaterowie, mimo różnic i trudności, próbują odnaleźć swoje miejsce w tej brutalnej rzeczywistości, nie tracąc przy tym swojej integralności i wierności wartościom.

Jedną z największych zalet tej książki jest jej nieprzewidywalność. Autorka umiejętnie snuje wątki fabularne, które zaskakują czytelnika i trzymają go w napięciu aż do samego końca. Z każdą stroną pojawiają się nowe tajemnice i zagadki, które skłaniają do kontynuowania lektury.

Pomysł na książkę jest niezwykle oryginalny i świeży. Połączenie romansu, tajemnicy i historii królewskiego dworu sprawia, że "Royal. Królestwo ze szkła" wyróżnia się spośród innych pozycji tego gatunku. Zakonczenie pozostawia czytelnika z głodem więcej i niecierpliwie czekają na kontynuację historii w kolejnych tomach.

Nie sposób nie wspomnieć o płynnym stylu pisania Valentiny Fast, który sprawia, że lektura jest przyjemnością. Autorka potrafi doskonale oddać emocje i napięcie, co sprawia, że czytelnik czuje się, jakby był bezpośrednim uczestnikiem wydarzeń.

Podsumowując, "Royal. Królestwo ze szkła" to niezwykle ciekawa i wciągająca książka, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom romansów i historii pełnych tajemnic. Zachęcam każdego do sięgnięcia po tę pozycję - gwarantuję, że nie będziecie żałować, a wręcz z niecierpliwością będziecie oczekiwać na kolejne części serii

Kilka dobrych lat temu czytałam Rywalki i byłam zachwycona tą serią. Nadal nawet wracam do niej czasami i bardzo dobrze ją wspominam. Chyba właśnie z sentymentu sięgnęłam po tą książkę. Nie powiem bo jestem trochę zawiedziona. Po pierwsze sam fakt zmiany zasad konkursu. Jestem w stanie zrozumieć, że sam książę nie chciał by jego wybranka wyszła za niego tylko dlatego, że w przyszłości miał zostać królem, jednak osoba PUBLICZNA, która w przyszłości w dodatku ma rządzić całym krajem nie ukryła by aż tak swojego wizerunku, żeby tylko nieliczni znali jego wygląd. Jest to chyba dosyć nieosiągalne. Jestem w stanie zrozumieć iż jest to fikcja literacka, ale nadal jest trochę jak dla mnie głupim zagraniem ze strony autorki. Poza tym, jak dla mnie kolejną niezbyt logiczną sytuacją było to w jaki sposób główna bohaterka zakwalifikowała się w ogóle do eliminacji. Rozumiem, że jako pierwsza się dobrze zaprezentowała przed sędziami, aczkolwiek z dalszej części książki można odnieść wrażenie, że same wybory nie odbyły się tylko w tym mieście, w którym główna bohaterka brała udział. W ogóle kto normalny robiłby jedyne wybory na cały kraj, jeszcze w dodatku, aż w tak dużej odległości od pałacu (jeśli się nie mylę to Tatiana trochę jechała do tego pałacu)?! O głównych bohaterach nie wiem z jednej strony co myśleć. Momentami miło mi się czytało jakieś sceny z nimi, aczkolwiek potem przychodziła jakaś sytuacja gdzie się zniechęcałam do nich. Same przeciwniczki głównej bohaterki to kolejny słaby punkt w tej książce. Poza współlokatorką Tatiany, chyba nie mogę wypowiedzieć się dobrze o żadnej z kandydatek. Praktycznie każda z nich przedstawia tak płytkie zachowania, że naprawdę zastanawiam się jakim cudem one w ogóle zakwalifikowały się do tych eliminacji. Fakt momentami dobrze czytało się tą książkę, ale jednak za dużo było tu niedorzecznych jak również niezbyt spójnych rzeczy, przez co mogę wprost powiedzieć, iż jest to po prostu słaba podróbka Rywalek. Znajdą się oczywiście aspekty, które mi się podobały, ale zdecydowanie więcej jest tych, które nie są zbyt dobre. Jeśli jest osoba, która nie czytała Rywalek, a chce przeczytać tą książkę, to jak najbardziej mogę ją polecić, ale jeśli ktoś kto czytał Rywalki, chce się wziąć za tą lekturę to zdecydowanie odradzam, bo można się nieźle zawieźć.

Całkiem przyjemna książka, choć widać że autorka inspirowała się serią "Rywalki"

Kalka "Rywalek" - w opisach książki nie znajdziemy nic innego. Co prawda znajdziemy tutaj zmienione zasady "konkursu", ale koncepcja taka sama.
Niestety nie mam dobrego zdania o tej książce, jak również o całej serii, ponieważ męczyłam się podczas lektury. Postacie niezbyt ciekawe, czuć było rosyjski klimat - nie jestem uprzedzona, jednak imiona nie pasowały mi do charakterów.
Dialogi ciężkie, akcja niespójna. Za dużo wątków, aura tajemniczości i napięcie - praktycznie żadne.

Właśnie zakończyłam tom 1 i jestem na świeżo po wydarzeniach i... Nie czuję nic.
Nie zaciekawiła mnie na tyle, by sięgnąć po dalsze tomy. Nie sprawiła, że będę o niej myśleć.
W porównaniu do "Rywalek" to niestety słaba kopia.
Moja ocena 5/10 jest podyktowana chyba tylko głównie tym, że czytałam ją będąc chora i jako lekka lekturka dobrze się sprawdziła.
Plus za to, że mamy do czynienia tutaj z 4 kandydatami i jeden z nich to Książę. Uważam, że to spoko pomysł, przynajmniej różni się czymś od serii Kiedy Cass.
Bohaterowie... Średni. Wiadomo-najlepiej poznaliśmy Philippa. O innych chłopcach niewiele wiemy a szkoda bo można by było z tego zrobić naprawdę fajne śledztwo i by czytelnik do ostatniej chwili sam się zastanawiał kto jest prawdziwym Księciem.
Raczej po resztę tomów nie sięgnę.

W porównaniu do "Rywalek" to niestety słaba kopia.
Plus za to, że...

Nie jest to książka wysokich polotów, chociaż ma potencjał. Osobiście wolałabym jednak, by tomy były grubsze, a było ich mniej, ponieważ nie wiem jak mam ocenić teraz tą pierwszą część. Wszystko się skończyło zanim się porządnie rozwinęło. Jednakże podoba mi się lekkość z jaką się czytało oraz intrygujące zakończenie (o ile można tak to nazwać).
Valentina Fast przelała na papier głęboko skrywane (albo nie aż tak głęboko) przez nas (kobiety) dziewczęce marzenia o przystojnych i miłych chłopakach oraz o pałacu, otaczającym go tajemniczym ogrodzie i oczywiście księciu. Jeżeli ktoś nie ma z tym problemu lub jak ja, miał akurat ochotę na trochę bajkowego świata i romantyczności, to polecam dać tej książce szansę.

Valentina Fast przelała...

Książka jest starsznie podobna do serii ,,Rywalek" Kierry Cass, momentami 1:1 przez co ta książka nie miała już w sobie tego uroku. Mimo tego czytało się ją dobrze. Plus dla autorki, że kandydatów do poszukiwania sobie partnerki , było czterech przez co nie dokońca było wiadomo kto jest kim .

Są to książki które mają podobno sporo złych opinii, lecz pierwsze tomu tej serii podbiły moje serce i dość lubię tą serie. Fabuła bardzo przypominała mi "Rywalki" (recenzja tej serii w innym rozdziale) więc chętnie się wzięłam za czytanie tego i początki były super. Myślę, że większości fanek Americi, ta seria się spodoba, choć zdaje sobie sprawę, że nie wszystkim. Musze przyznać, że przypominają mi te książki mieszankę Rywalek i filmu "Niezgodna", bo odbywają się tam eliminacje do ręki księcia, ale wszystko się dzieje w świecie pod kopułą, odcięci od reszty świata, kiedy nie ma już poza nią żadnego życia.

Muszę jednak przyznać, że tom trzeci i czwarty były trochę monotonne i akcja w nich się trochę powtarzała, lecz mimo wszystko dobrze mi się je czytało. Początek serii był dla mnie naprawdę interesujący i wciągający, super się czytało, choć niestety ta 3 i 4 część były trochę nudnawe, bo wydarzenia były podobne do wcześniejszych, ale i tak chętnie je czytałam. Lecz to co boli mnie najbardziej to to, że autorka w ogóle zepsuła moment ogłoszenia kto jest tajemniczym księciem. Zamiast zbudować napięcie ogłosiła to trochę na odczepnego co mnie zawiodło. Lecz między piątym i szóstym tomem klimat serii zmienia się całkowicie. Z pięknych sal bankowych i sukienek przenosimy się w całkiem inny brutalny świat, z innymi problemami i gdzie wszystko dzieje się inaczej i gdzie balowe sukienki są nieistotne. Mówiąc szczerze akcja w książkach nie była dla mnie wielkim zaskoczeniem, była dość przewidywalna, nie wliczając ostatniego tomu, który był bombą niespodzianek. Seria bardzo miła w odbiorze, napisana fajnym stylem, którą przyjemnie się czytało i mi się podobała, interesująca. Dość ciekawa, w fajnym stylu pisana i na początku raczej o lekkim, miłym charakterze. Lecz nie rozumiałam niektórych tytułów rozdziałów, jak one się miały do treści.

Oczy od tego bolą

Oczy od tego bolą

Warta polecenia dla osób które lubią tak samo jak ja twórczość Kiery Cass, bardzo lekka lektura, definitywnie dla osób, które nie szukają wyszukanej literatury. Szybka w czytaniu, bohaterowie dający się lubić. Polecam :)