Royal. Zbuntowana księżniczka

Okładka książki Royal. Zbuntowana księżniczka Valentina Fast
Okładka książki Royal. Zbuntowana księżniczka
Valentina Fast Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Royal (tom 7) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2020-03-06
2016-03-03
Miłosz Urban

Życie jak z bajki?

Świetne uzupełnienie serii Royal, możliwość ujrzenia wydarzeń z innej perspektywy. Jednak najbardziej podobały mi się pierwsze dwa... trzy tomy

Tą książkę można w sumie uznać za dodatek. Jest to historia o innej bohaterce, z punktu widzenia innej postaci, a mianowicie siostry księcia. Akcja tej książki dzieje się równolegle do wcześniejszych sześciu tomów. Dowiadujemy się tam wielu rzeczy i tajemnic, które nie zostały odkryte w wcześniejszych tomach i nie jest to lukrowana opowieść o księżniczce siedzącej w zamku na tyłku. Lecz w moim osobistym odczuciu nie bardzo się utożsamiałam z główną bohaterką, nie bardzo rozumiałam czemu podejmuje takie, a nie inne decyzję, tak jakby skała między wrogiem, a i sama nie umiała się zdecydować co robić, co wprowadzał chaotyczny klimat. Brakło mi też w niektórych momentach opisów, które by oddały klimatu otoczenia i przeżyć. Ale jest to miła powieść dla osób, które pokochały wcześniejsze tomy i mają ochotę na coś jeszcze. Książkę dobrze się czytało, była sympatyczna i ciekawa, bo czytnika intrygowały dalsze losy bohaterki.

10/10, ponieważ jest romans dziewczyny z jej porywaczem <3

10/10, ponieważ jest romans dziewczyny z jej porywaczem <3

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdybym mogła, dałabym jej zero

Gdybym mogła, dałabym jej zero

Całkiem fajny dodatek. Polubiłam siostrę księcia chyba bardziej niż Tanie, a na pewno znacznie bardziej spodobała mi się jej historia. Nad wątkami romantycznymi autorka mogłaby popracować, bo według mnie są toksyczne, zarówno w historii Tanii jak i Eweliny. Spoko odmóżdżacze, ale raczej nic poza tym.

Dawno nie zmęczyła mnie tak żadna książka. Byłam absolutnie zauroczona całą tą serią ale ostatnia część była dla mnie zrobiona mocno na siłę i nie potrzebnie. Sami bohaterowie są może przyjemni ale są jednocześnie mocno sztampowi i nie do końca ogarnięci. Naprawdę najszczęśliwsze było dla mnie skończenie tej lektury.

Ostatni tom serii opowiada o losach Eweliny siostry księcia Philipa. Ewelina żyje w ukryciu wraz z trzema dziewczętami, które ją udają. Prawdziwa tożsamość księżniczki nie jest znana światu. Dziewczyna żywi urazę do swojej rodziny (zwłaszcza do rodziców, którzy zmusili ją do życia pełnym sekretów). Pewnego razu na balu maskowym dziewczyna spotyka Logana, który odmienił jej życie.

Naprawdę trochę mi zajęło przebrnięcie przez tę serię. Jedno jest pewne tak samo jak w przypadku serii Rywalki historia ta była niepotrzebna. Ok książka jest lekka i przyjemna, ale to uczucie deja vu sprawiało, że miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno. Tutaj mamy całą historię opowiedzianą z perspektywy Eweliny co spowodowało, że książka musiała przeleżeć kilka lat na półce, abym w końcu po nią sięgnęła (jak dla mnie był to błąd) na siłę dopisywanie historii.

Ocena końcowa 4/10.

No ostatni tom serii „Royal”. Tym razem poznajemy historię Królestwa oczami Eweliny- siostry Philipa. Konkurs dobiegł końca, lud oraz my czytelnicy poznaliśmy prawdę. Młody książę spędza życie u boku kobiety, którą kocha ze wzajemnością. Czytelnik poznał zamknięty świat skrywany pod kopułą. Księżniczka swoją zdolnością wpadania w kłopoty oraz walecznością dorównuje Tatianie. Autorka pokazuje nam królestwo od podziemia, a jak wiadomo, to nigdy nie należy do najładniejszych widoków na świecie. Wcześniej uczestniczyliśmy w wyborze przyszłej królowej, a teraz jesteśmy widzami. Bardzo polubiłam Ewelinę. Zachowanie dziewczyny kompletnie zmiażdżyło system swoim zakończeniem, które o wiele bardziej zaskoczyło mnie niż poprzednie tomy. Podobno ten tom ma być ostatnim, a szkoda, bo z chęcią poczytałabym ciąg dalszy przygód Tatiany. Chciałam przeczytać tę serię, odkąd usłyszałam o niej wiele dobrego. Bardzo wciągnął mnie świat pięknych sukien, karocy, książąt i pięknych dziewczyn oraz walki dobra ze złem. Żal się żegnać z tą cudowną historią. Autorka ma niesamowicie lekki styl i pióro. Na pewno zainteresują się innymi tytułami tej autorki.

Godna polecenia

Godna polecenia

Kompletnie nie miałam ochoty kończyć tej książki. Jaki jest jej sens? Nie wiem, kompletnie nic nie wnosi do historii, opis z dupy, jeszcze raz przeżywamy historie z ostatnich dwóch tomów z postaciami, o których do tej pory nic nie słyszeliśmy. Siostra księcia, która była wspomniana dosłownie raz nagle jest ważna postacią - ja tego nie kupuję.

Valentina Fast Royal. Zbuntowana księżniczka Zobacz więcej