Royal. Korona ze stali

Okładka książki Royal. Korona ze stali
Valentina Fast Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Royal (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Royal (tom 4)
Eine Krone aus Stahl
Media Rodzina
2019-02-13
2019-02-13
Miłosz Urban
korona król rywalki królowa rywalizacja pałac książę wybory

Oficjalne recenzje i

Prawdziwy książę

Link do recenzji

1489 141 46

Z tomu na tom coraz gorsza

Z tomu na tom coraz gorsza

Kocham tę serię i ten bajkowy i księżniczkowy choć czasami straszny świat. Kolejna część jest tak samo świetna jak poprzednie pełna śmiechu, napięcia i strachu a także przegenialnych bohaterów z których każdy ( oprócz Charlotte) jest boski. Czytając tę książkę z każdą stroną chce się więcej i naprawdę wchodzi się tutaj w świat jak z najlepszej baśni świata.

Czwarty tom cudownej serii „Royal”. Autorka stworzyła cudowną historię i cudowny świat. Świat przedstawiony w książce rządzi się swoimi prawami i regułami które bohaterki muszą przestrzegać. Zmagania uczestniczek trwają w najlepsze. Tatiana próbuje się poskładać swoje złamane serce co nie jest takie proste jak na początku jej się wydawało. Tatiana darzy uczuciem Philipa, który postanowił adorować inną dziewczynę co oczywiście naszej Tatianie nie podoba się. Dziewczyna od samego początku przeszła ogromną metamorfozę. Stała się kobietą, która potrafi walczyć o siebie i swoje przekonania i nikt nie jest zatrzymać jej w wyznaczonym przez nią celu. Po mimo początkowego negatywnego nastawienia do wyboru na księżną zaczyna czuć się w pałacu jak w domu. Autorka doskonale wykreowała każdą z postaci i nie można ich nie obdarzyć szczerą sympatią. Każda postać ma inny charakter i inne zdolności co przez to są niepowtarzalni. Autorka pokazała nam na jakich zasadach działa telewizja i to co widzimy na ekranie nie do końca jest prawdą.

ta część mnie przynajmniej rozbawiła.

ta część mnie przynajmniej rozbawiła.

Bardzo ciekawie napisana, utrzymane klimaty jak w poprzednich częściach.
Akcja szybko się toczy, ciekawe dialogi, niektóre pełne humoru; opisy są krótkie i niezbędne do wprowadzenia i oddania atmosfery.
Obrazowo i trafnie opisane relacje koleżeńskie, czyta się szybko i niecierpliwie, co będzie dalej.

Bardzo ciekawie napisana, utrzymane klimaty jak w poprzednich częściach.

Książka nie należy do pozycji wybitnych, ale czyta się luźno, akcja jest szybka i wciągająca. Sporo scen było śmiesznych, niektóre szokujące. Fajna pozycja na luźne czytanie

W tej części mamy moje ulubione turne. W poprzednich częściach o ile bardziej lubiłam Philipa tak w tej mojie serce skradł Harry. Stał się on dla mnie postacią, bez której nie wyobrażam sobie książki. Szkoda tylko, że serca Tiny nie podbija Harry, tylko Philip.

Wciąga, czytana jedna za drugą ;) 💪

Wciąga, czytana jedna za drugą ;) 💪

Niestety, z serią dalej nie jest lepiej. Tournee trochę ratuje sprawę i przyciąga uwagę, ale nie jest w stanie zmienić mojej opinii.
Wątpię, żeby do końca jeszcze coś się zmieniło, bo jesteśmy już za połową. No ale zobaczymy.

To już teraz. W końcu się dowiemy kto jest księciem. W poprzednim tomie podczas eliminacji odpadły kolejne kandydatki. Pozostały tylko te, które mają największe szanse. Wyruszają na objazd królestwa. Przybliża ich to do ludu pokazując poddanym jakimi są kandydatkami. W końcu lud też ma coś do powiedzenia przy wyborach. Taniec odpychaniec Phillipa trwa nadal i totalnie mnie drażni. Jego niezdecydowanie i kłamstwa. Niestety Tania dla kogoś stanowi zbyt poważną konkurencję, w skutek czego zostanie dobitnie jej to wytłumaczone. Dziewczyna ma dość. Ile jeszcze może wytrzymać. Czy ta gra jest warta świeczki? Młodzieńcza miłość do Phillipa pełna intryg i niebezpieczeństw czy bezpieczeństwo u boku Henry'ego? Kogo wybierze? Czy w ogóle się zdecyduje na któregoś z nich? Ostateczna decyzja nie będzie łatwa. Wszak to już półfinał.

Emocje sięgają zenitu. Brutalność w tym spokojnym świecie aż kuje w oczy. Autorka pokusiła się o dodanie szczurów. Tych cieni, które niszczą spokój. Dodatkowo niezdecydowanie Phillipa dokładało swoje trzy grosze do mojego rozdrażnienia. Ale za to bardzo podobało mi się zachowanie Henry'ego. To on był tą kotwicą na morzu Tanii. Na dziewczynę została rzucona jakaś klątwa normalnie. Przyciąga do siebie tyle zła, że aż się boje co jeszcze jej autorka zgotuje. I ile jeszcze wytrzyma zanim pęknie i faktycznie odejdzie. Intrygi na najwyższym poziomie. Wydawało mi się, że finał będzie szokujący. I był bardziej niż sobie wyobrażałam. Miałam ochotę gołymi rękoma udusić księcia za te wszystkie jego kłamstwa i całe to zwodzenie. To było okrutne. Ale dzięki tej zagrywce mam jeszcze większą chrapkę na następny tom, który na pewno przyniesie mi jeszcze więcej wrażeń niż te do tej pory przeczytane. Jakiś as w rękawie autorka pewnie zostawiła na koniec.

Już to pisałam przy wcześniejszym tomie ale po prostu uwielbiam te serię. Ten cały wykreowany świat. Świat baśni. Kopciuszka i księcia. W tej serii nie ma nudy. Tu cały czas coś się dzieje. Zdawać by się mogło, że to będzie czysta rywalizacja. Wszystko wyreżyserowane a bohaterowie chodzący jak w zegarku. Nic z tego! Wyjątkowe wybory zapraszają. Zamek stoi otworem. Wejdźcie do niego, by z bliska zobaczyć jak to wygląda.

Polecam

Valentina Fast Royal. Korona ze stali Zobacz więcej