Weranda pachnąca jaśminem

Okładka książki Weranda pachnąca jaśminem Katarzyna Przybysz
Okładka książki Weranda pachnąca jaśminem
Katarzyna Przybysz Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-09-19
2023-09-19

Uwielbiam książki pisane przez panią Kasię, ponieważ tworzy ona przepiękne, wartościowe historie, które dostarczają mi tylu emocji i wrażeń, iż nieraz nie mogłam powstrzymać łez czy radości. Biorąc w swe ręce tą lekturę, wiedziałam że będzie podobnie. Czy się zawiodłam? O nie! Warto było poświęcić czas na przeczytanie tej pozycji.

Tym razem przenosimy się do urokliwej miejscowości Zielona, do której przyjeżdża Ania z córeczką. Kobieta pracuje jako pielęgniarka, gdzie spełnia się zawodowo. Jednak po powrocie do domu cieszy ją jedynie widok dziecka. Mąż alkoholik to sadysta, który czerpie przyjemność ze znęcania się psychicznie i fizycznie nad żoną. Bohaterka wszystko znosiła do czasu, aż nakryła go na zdradzie.

Dlatego Ania wyjechała wraz z córką i próbuje dojść do siebie w domu pisarki Michaliny Korzeniewskiej. Właśnie tam przewrotny los postawił na jej drodze Łukasza, który jest programistą w korporacji. Jako introwertyk jest wyobcowany i ma problemy w kontaktach z ludźmi. Między tą dwójką nawiązuje się nić porozumienia, która zamienia się w romans.

Czy ta nietypowa para już będzie razem? Czy Ania odejdzie od znęcającego się nad nią męża, a może dla dobra dziecka wróci i będzie w ciszy znosić ciągłe upokorzenia? Czy Łukasz zapomni o kobiecie, którą poznał w Zielonej? Co go czeka po powrocie do domu?

Kochani, jestem pod wrażeniem tej historii. Przewracałam zapisane stronice w zawrotnym tempie, by jak najszybciej dowiedzieć się co będzie dalej. Byłam momentami tak wściekła, że miałam ochotę przyłożyć Mateuszowi. Jak można tak kogoś traktować! Jeszcze jak o tym pomyślę to się denerwuję. Cierpiałam wraz Anią i dziwiłam się, ile ta kobieta potrafi znieść. Podobne uczucia ogarniały mnie, gdy na pierwszy plan wychodził Łukasz.

Autorka poruszyła tu kilka trudnych tematów, które wstrząsają czytelnikiem i zmuszają do przemyśleń. Przemoc domowa, alkoholizm, zdrada, manipulacja, zemsta, poświęcenie, a między tym wszystkim miłość. Tylko czy ma ona szansę przerodzić się w trwałe i szczęśliwe uczucie łączące dwoje ludzi? Raczej będzie to mega trudne!

Jeśli myślicie, że to kolejny, ckliwy romans to się rozczarujecie. Pisarka jest tu nieugięta i ciągle rzuca kolejne kłody pod nogi bohaterom. Wydaje się, że już gorzej być nie może i wtedy spada na nich kolejny cios. Ja po dotarciu do finalnych kart myślałam, że rzucę książką w ścianę. Naprawdę załamałam się i nie wiedziałam jak mam uspokoić swoje nerwy. Jak tak dalej pójdzie to mąż zabroni mi czytania!

Mimo wszystko uważam, że powinniście poznać tą historię i wyrobić sobie sami zdanie o tym co wyszło spod pióra autorki. Jestem przekonana, że polubicie jej styl jak i utwory, które tworzy. Oczywiście nie zapomnijcie mieć przy sobie chusteczek oraz ramię ukochanej osoby, która pozwoli opanować wam wzruszenie i łzy.

Ja z całego serca polecam! Uwierzcie mi na słowo, że warto!

Tym razem przenosimy się do urokliwej...

Jestem trochę zdziwiona tak dobrymi opiniami o tej książce. Moim zdaniem to dość przeciętna obyczajówka jakich wiele.
Autorka co prawda porusza tu wiele poważnych i trudnych tematów jednak czyni to bardzo pobieżnie. Bohaterowie są nakreśleni bardzo schematycznie i mocno zaszufladkowani. Postacie są jednowymiarowe i brakuje głębszego wejścia w ich psychikę. Zakończenie powieści sprawia wrażenie napisanego na szybko. Jest to typowa książka do poczytania dla relaksu.

Jeszcze jakiś czas temu gdyby ktoś mi powiedział, że pokocham romanse, że będę zdobywać ich coraz więcej i non stop o nich gadać to bym nie uwierzyła 😂😅. Gdzie ja i romanse? Przecież jeszcze nie dawno broniłam się od nich rękami i nogami. Cały czas mówiłam, że to się nie uda...

A jednak! Odnalazłam w sobie jeszcze większą pasję do ich czytania i bardzo je kocham ❤ i nie wyobrażam sobie ich nie przeczytać.....

Dzisiaj opowiem wam o najcudowniejszej książce ever! 😍

Zielna, urokliwa osada domków całorocznych nieopodal Nowego Dworu Mazowieckiego, nad Narwią. W tych pięknych okolicznościach nadrzecznej przyrody rozpoczyna się historia dwojga zagubionych ludzi.

Łukasz, wybitny programista i pracownik korporacji. Z natury introwertyk, mający problemy w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji społecznych.

Ania, pielęgniarka z pasją i kochająca matka. Po zdradzie męża szuka spokoju w domu pisarki, Michaliny Korzeniewskiej.

W wiosce jak z bajki rodzi się jesienna znajomość, którą naszym bohaterom trudno nazwać. Jest zaskakująca, nieprzewidywalna i grzeszna.

Czy Ania i Łukasz będą w stanie wrócić do dawnego życia? Co spotka ich po powrocie z bajkowej krainy? Jaką historię ma do opowiedzenia pisarka, Michalina Korzeniewska?

,,Weranda pachnąca jaśminem" ta książka nie jest takim typowym romansem, choć romans w niej też znajdziecie, przykładem na to, że w życiu wszystko może się zdarzyć, a przypadkowy wyjazd może okazać się początkiem nowej drogi i historii. ..

Powiem wam, że czytając tą książkę czułam się jakby jakaś cząstka mnie była właśnie w tej historii nie mam pojęcia dlaczego czuję jakbym dołożyła jakąś część siebie do tej historii.

📖Recenzja📖

"Weranda pachnąca jaśminem #@kasia.przybysz_autor to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i myślę, że nie ostatnie 😉

Ania, główna bohaterka książki to szczęśliwa mama wspaniałej dziewczynki. Niestety nie można tego powiedzieć o jej małżeństwie,w którym jest poniżana.
Kiedy dowiaduje się o zdradzie męża wyjeżdża z córeczką na urlop do domku nad Narwią.
Tam poznaje Łukasza, programistę pracującego w korporacji. Mężczyzna jest introwertykiem i ciężko mu utrzymywać pozytywne relacje z ludźmi. Lubi swoją pracę i to w niej się spełnia 😉
Czy mimo to znajomość Ani i Łukasza przetrwa?
Jak potoczą się losy tych dwójki bohaterów?

Książka na jeden wieczór 😉czyta się szybko i przyjemnie.
Historia, którą przedstawia autorka jest bardzo życiowa. Radość i nadzieja przeplata się tutaj ze wzruszeniem i smutkiem.
Zostają poruszone trudne tematy jak przemoc psychiczna i fizyczna oraz alkoholizm, które potrafią prowadzić do tragedii.
Ja bardzo lubię takie życiowe historie oraz trudne tematy w książkach. Cieszę się, że autorzy nie boją się ich poruszać w swoich powieściach.
Spędziłam przyjemne, pełne emocji chwile przy tej książce i zachęcam Was do poznania historii Ani i Łukasza 😉
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu @wydawnictwomagiaslow

⭐ Współpraca barterowa/reklama @wydawnictwomagiaslow ⭐

📖Recenzja📖

Tam...

Cierpienie jest ojcem, a miłość matką mądrości. " (L.B.)

⬇️

"Weranda pachnącą jaśminem".
Autor: @kasia.przybysz_autor
Wydawnictwo: @wydawnictwomagiaslow

Anna przyjmując oświadczyny, pragnęła tylko obiecanej miłości i szacunku. Wiodła idealne z zewnątrz życie, którego każdy mógłby pozazdrościć. Piekny dom, córka, ukochana praca i mąż. Niestety wszystko kiedyś się kończy.

Despotyczny mąż alkoholik, zostaje przyłapany przez Anię na zdradzie. Kobieta Zabiera córkę Jagodę i wyjeżdża na zaległy urlop. Czas spędzony w Zielonej i płomienny romans z Łukaszem, otwiera jej serce I umysł, że może ją jeszcze w życiu spotkać coś dobrego.

Po powrocie z malowniczej miejscowości, chce dać szansę mężowi a córce możliwość dorastania w pełnej rodzinie. Niestety, rzeczywistość ją przerasta, a ona zostaje brutalnie pobita.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i od razu zostałam powalona na ziemię. Podobała mi się wielowątkowość książki, mimo, że każda z historii miała dość szybkie tempo. Poznajemy w niej losy Ani,jej siostry Marty, Łukasza i jego przyjaciela Miłosza. Cudownie czytało się także fragmenty pamiętnika Michaliny. To wszystko razem dało nam piekny ale zarazem smutny obraz życia. Możemy się przekonać jak maly jest świat, jak podli, mściwi i okrutni bywają ludzie. Wszystkie emocje jakie autorką wlała w tą powieść wpłynęły dość mocno na mnie. Znajdziemy tu standardowe tematy miłości, zranienia, bólu i nadzieji. Opowiada o ludziach, życiu i wsparciu najbliższych. Książka Jest bardzo urokliwa, życiowa i tak bardzo prawdziwa. Autorką daje nam poprzez powieść przesłanie, że życie jest nieprzewidywalne, kruche i krótkie. Zakończenie? Cóż.. złamało mi serce, ale o to chyba właśnie chodziło. Każdy z Was powinien przeczytać historie Ani i Łukasza, bo naprawdę warto.

meggi.books

Cierpienie jest ojcem, a miłość matką mądrości. " (L.B.)

⬇️

"Weranda pachnącą jaśminem".
Autor: @kasia.przybysz_autor
Wydawnictwo: @wydawnictwomagiaslow

W książce poznajemy bohaterkę Anie, która jak się wydawało żyła w cudownym związku lecz wszystko się zmieniło. Po ślubie Mateusz robi z bohaterki niewolnicę, kpi z niej i wyśmiewa jej pracę podczas gdy sam zmagał się z własnym alkoholizmem. Ania po zdradzie męża postanawia wyprowadzić się do Zielonej zabierając córkę ze soba. Tam kobieta dochodzi do siebie i wdaje się w romans z Łukaszem. Po pewnym czasie postanawia ratować małżeństwo.

Czy Ania podjęła słuszna decyzję?
Czy spotka jeszcze Łukasza?

Jest to romans lecz nie z tych "słodzonych". Autorka porusza ważne wątki takie jak przemoc czy alkoholizm. Powieść jest bardzo emocjonującą.

Zakończenie było dla mnie zaskoczeniem ale pewnie było to zamierzone by czytelnik tak odebrał książkę. Także i te książkę autorki bardzo wam polecam.

#opinia

"Weranda pachnąca jaśminem", to moje kolejne spotkanie z prozą Katarzyna Przybysz .
I tym razem autorka nie zawiodła mnie. Opisana historia, to istny rollercoaster emocjonalny. Wywołała we mnie cały wachlarz różnorodnych uczuć i myśli: złość, niedowierzanie, bunt, radość, łzy i zdziwienie.
Główni bohaterowie to Ania i Łukasz.
Ania jest mężatką. Ma małą córeczkę. Jest wspaniałą kobietą i empatyczną pielęgniarką. Mąż Ani jest alkoholikiem. Stosuje wobec żony przemoc psychiczną i fizyczną. Ogranicza ją i deprecjonuje jej pracę zawodową. Samoocena Ani spada.
Łukasz jest świetnym informatykiem programistą. Jest introwertykiem. Pozostaje w związku partnerskim z kobietą, która wykorzystuje go finansowo i zdradza go.
Tych dwoje ludzi spotyka się w pięknym miejscu w Zielnej nad Narwią. Rodzi się pomiędzy nimi uczucie. Zaczynają dostrzegać to, co do tej pory było niewidoczne. Miłość tych dwojga zaczyna rozkwitać jak jaśmin.
Czy powrót do poprzedniego życia pozwoli im zapomnieć o sobie?
Czy Ania uwolni się z toksycznego związku?
Co musi wydarzyć się w życiu Łukasza, aby zrozumiał, że do tej pory był manipulowany i wykorzystywany przez bezwzględną kobietę?
Czy córka Ani zaakceptuje Łukasza?
Ta książka porusza bardzo dużo ważnych i ponadczasowych tematów: alkoholizm, przemoc w rodzinie, miłość, ból i upokorzenie.
Ukazuje wagę relacji w rodzinie i relacji siostrzanych. To siostra i rodzice wspierają Anię w tych trudnych chwilach. To oni pomagają jej uporać się z traumami. Nie oceniają, ale samą swoją obecnością niosą Ani pomoc. Jest też portret psychologiczny kobiety odrzuconej. Jeśli chcecie się przekonać do czego jest zdolna była partnerka Łukasza to zachęcam do przeczytania książki.
Ta historia pokazuje, że z każdej sytuacji jest wyjście, że czasami warto zacząć żyć na nowo. Trzeba tylko chcieć zawalczyć o swoje szczęście i pozbyć się lęku przed nowym.
Bohaterowie są wykreowani w sposób perfekcyjny wraz z psychologicznymi mechanizmami kierującymi ich zachowaniem. Są bardzo autentyczni. Mają swoje wady i zalety.
Fabuła jest bardzo dynamiczna. Nie ma tu czasu na nudę.
Zakończenia książki jest bardzo zaskakujące. Przeczytałam je dwukrotnie, bo nie mogłam uwierzyć, że tak to się kończy.
A jak? to już musicie przeczytać sami. Polecam. Warto poznać tą pełną emocji książkę. Czekam z niecierpliwością na jej kontynuację.

#opinia

Główni bohaterowie to Ania i Łukasz.
Ania jest mężatką. Ma małą...

Czy masz w swoim otoczeniu osobę, która przyciąga nieszczęścia, a wszystko co złe przytrafia się właśnie jej?

Czytając najnowszą książkę Kasi Przybysz odniosłam wrażenie, że główna bohaterka jest taką pechową dziewczyną.
Zło jej nie omijało. Nieszczęścia nie opuszczały. Z dnia na dzień skala pecha była coraz większa.
Zastanawiałam się ile jeszcze dane będzie jej znosić.

Niespodziewany spokój znajduje w Zielnej, pięknej miejscowości nad rzeką Narwią.
Powoli odzyskuje spokój, nieśmiało patrzy w przyszłość widząc maleńką nadzieję na lepszy los.
Czy dane jej będzie cieszyć się życiem?

" Weranda pachnąca jaśminem " to książka przeszywająca na wskroś. To ile emocji wzbudza w czytelniku, to jak łączy go z główną bohaterką!! Czujesz, że chcesz zaopiekować się Anią i jej córką, chcesz im pomóc. Chcesz wesprzeć Anię w najcięższych decyzjach.
Jej ból, strach jej córeczki... z każdą stroną czujesz bardziej.
Ta książka boli.
To historia która złamie Ci serce.
Mi złamała.
Czy pogodziłam się z końcem tej opowieści? Nie.
Nie pogodziłam i chyba się nie pogodzę.

Zastanawiałam się ile jeszcze dane będzie jej...

Witam. Moi Drodzy. Tym razem przychodzę do Was ze wspaniałą historią miłosną. pt ,, Weranda Pachnąca Jaśminem ". Polecam i koniecznie ją przeczytajcie.

Autorka: Katarzyna Przybysz.
Tytuł: Weranda Pachnąca Jaśminem.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Opis:

Historia ciekawa, a także świetna. Takich emocji nie mogę oceniać niżej. Wręcz przeciwnie. Trzeba wspierać.
Ania i Łukasz. Każde z nich kogoś miało. Kobieta była żonata, a mężczyzna miał już dziewczynę. W miłości wszystkie chwyty są dozwolone. A w życiu to już całkiem. Oby dwojga była źle traktowana przez osoby, z którymi się związali zanim się poznali. Mąż Anny Mateusz był alkoholikiem i znęcał się nad nią, a także ją bił. Natomiast kobieta Łukasza Dagmara wykorzystywała go finanoswo. Ale szyki tych dwojga popsuła miłość. Dodam, że. Ania ma dziecko. Jagoda pokochała Łukasza jak własnego tatę.
Więcej nie mogę Wam zdradzić, bo chodzi tutaj o to, żebyście zaciekawili się historią. Ale muszę przyznać, że jest cudna.

Moja ocena to: 1000 /1000.
Książka liczy 208 stron.
Polecam przeczytać i do zobaczenia w następnej recenzji. 😯

Autorka: Katarzyna Przybysz.
Tytuł: Weranda Pachnąca Jaśminem.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Opis:

Ania i Łukasz....

Znalazłam tu nie tylko romantyczną historię, ale też opowieść o życiu, jego zmianach i nieoczekiwanych spotkaniach, które mogą zmienić nasze drogi na zawsze.

Krótko o fabule...
Anna, wkraczając w małżeństwo, spodziewała się miłości i szacunku ze strony swojego męża, który niestety z miłego i ciepłego chłopaka "przepoczwarzył się" w despotycznego męża, traktującego Annę jak służącą. Kobieta ucieka od udręczającego związku do Zielonej, gdzie przypadkowo spotyka niezbyt miłego rudego mężczyznę. Spotkanie to otwiera nowe możliwości, a ich znajomość rozkwita jak kwiat jaśminu na tytułowej werandzie. Autorka subtelnie maluje ich zbliżające się serca, oddając emocje i fascynację, która ich ogarnia.

Później jak to w życiu. Piękne chwile się kończą i wracają do realnego życia, które nie jest dla żadnego z nich łaskawe. Co się stanie z tą miłością? Odnajdą się czy pozostanie im żyć marzeniami o straconej szansie? O tym przeczytacie w książce, która naprawdę podnosi na duchu.

Książka ta porusza uniwersalne tematy: miłość, zranienie, odwagę stawienia czoła przeciwnościom losu. Autorka umiejętnie balansuje między romantycznym zawirowaniem a realistycznym obliczem relacji międzyludzkich. Chociaż niektóre elementy fabuły mogą wydać się przewidywalne, to jednak autorka zaskakuje zakończeniem. Mam nadzieję, że będzie kontynuacja, bo tak nie mogło się to skończyć.

Dla mnie to nie tylko dobra lektura na wieczór, ale także podróż przez uczucia, które mogą nas zaskoczyć i zmienić nasze życie.

Krótko o fabule...

• Współpraca
  • Do zdobycia
  • Literatura obyczajowa romans
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Weranda pachnąca jaśminem