Zwykła historia

Maja Drozd Wydawnictwo: KSD MAŁGORZATA DROZDOWSKA literatura obyczajowa, romans
KSD MAŁGORZATA DROZDOWSKA
2023-07-11
2023-07-11

Czy myśląc o swoim życiu jako historii, określilibyście je jako zwykłe? Bo ja w sumie nie jestem pewna...

Tymczasem w tej książce Autorka serwuje nam historię dwójki bohaterów, którzy swoje życia widzą jako zwyczajne. A wcale takimi nie są...

Iga i Kuba wywodzą się z różnych środowisk i mają zupełnie różną przeszłość i doświadczenia. Kiedy jednak posłuchamy ich historii przekonamy się, że mają ze sobą wiele wspólnego. Aby znaleźć się w miejscu, w którym są obecnie, oboje musieli stoczyć nierówną walkę. On z chorobą, ona z byłym mężem. A kiedy się spotykają przy okazji spraw zawodowych (Iga jest dziennikarką i przeprowadza z Kubą wywiad),coś ich zaczyna do siebie przyciągać.

Niby zwykła historia, znana z niejednego romansu. A jednak niezwykła właśnie przez ich przeszłość, która w pewnym momencie zapragnie wrócić do głosu...

Zwykła historia to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. A jednak niezwykle udane. Mamy tu pięknie zarysowanych bohaterów osadzonych w ich codzienności. Codzienności, którą możemy znać z własnego życia lub otoczenia. Praca, dom, opieka nad dziećmi, zawody, wyjazdy, terminy. A w tym wszystkim troska o najbliższych i relacje z rodziną i przyjaciółmi. I rozterki dnia powszedniego oraz wątpliwości, czy przypadkiem podjęta właśnie decyzja nie zaburzy naszego życia. Ryzykować czy nie? Wiązać się i iść w niepewne, czy odpuścić i tkwić w bezpiecznej rutynie? A może nieznane przyniesie nam coś ekscytującego?

Z Igą i Kubą bardzo łatwo się utożsamić i zżyć. Współodczuwać ich lęki, niepokoje i obawy. Z każdą napotykaną sytuacją wierzymy w ich sukces i trzymamy kciuki za ich sukces. A kiedy zaczynają się przed nimi piętrzyć przeszkody, razem z nimi szukamy rozwiązania.

I chyba właśnie w tym realizmie tkwi sukces Zwykłej historii. Bo choć pozornie opisuje zwyczajne życia bohaterów, to robi to w taki sposób, że dostrzegamy w nich niezwykłość odzwierciedlania naszych własnych obaw i wątpliwości. I tak jak im, tak i nam daje siłę i pewność, że o pewne rzeczy w życiu trzeba i warto walczyć, nie poddawać się.

Iga dziennikarka, która chce przeprowadzić wywiad ze znanym siatkarzem, ale ten jest nie ugięty i odmawia. Iga codziennie wysyła wiadomości z zapytaniem o wywiad, lecz dostaje tą samą odpowiedź. Jednak Kuba pod wpływem wygranego meczu dzwoni do Igi i potwierdza, że udzieli wywiadu. Iga i Kuba spędzają ze sobą coraz więcej czasu a ich rozmowy telefoniczne stają się rutyną. Obojga do siebie ciągnie, lecz oboje mają bagaż doświadczeń i trudne chwile za sobą.
Czy uda im się stworzyć związek?
Jakie trudności będą musieli przejść bohaterowie?

Historia idealna na zimowy wieczór, gdyż bardzo szybko się czyta i nie można się oderwać od lektury. Bardzo przyjemna i momentami wzruszająca historia, miałam wrażenie, że jest taka naturalna, taka życiowa i bardzo realistyczna.
Od początku kibicowałam bohaterom i ciekawa byłam jak ta historia się zakończy. Jeśli jesteście ciekawi to serdecznie polecam i zachęcam do sięgnięcia po tę książkę

Za każdym człowiekiem kryje się historia jego życia. Często wydarzenia i emocje, które ją tworzą, są dla nas tak bardzo bolesne i trudne, że budujemy wokół nich mur. Nie jesteśmy gotowi na to, aby je przepracować wewnątrz siebie, a co dopiero otwarcie o nich mówić i dzielić się nimi z innymi. Dlatego nierzadko latami dla ludzi z zewnątrz kreujemy pozornie szczęśliwy wizerunek swojej osoby i robimy wszystko, aby ludzie ci w niego uwierzyli. I nawet świetnie nam się to udaje aż do momentu, kiedy w naszym życiu pojawi się ktoś, kto czyta w nas jak z otwartej książki. Odgaduje nasze myśli i uczucia. Przed taką osobą nie da się niczego ukryć i niczego udawać. A co najważniejsze, taka wyjątkowa relacja może ku zaskoczeniu obu stron bardzo znacząco wpłynąć na nasze życie i odmienić je na zawsze. Przekonali się o tym główni bohaterowie książki Mai Drozd „Zwykła historia”, o której chcę wam teraz opowiedzieć kilka słów.

Przystępując do lektury powieści, poznajemy Igę Bizoń, dziennikarkę, która od dawna nie ustaje w staraniach, aby nakłonić młodego i utalentowanego siatkarza Kubę Zielińskiego, aby ten zgodził się na udzielenie jej wywiadu. Nie jest to łatwe, gdyż młody mężczyzna uparcie broni dostępu do swojej prywatności. Zdaje sobie sprawę, że dziennikarka będzie chciała dowiedzieć się, jak najwięcej o niełatwych zmaganiach z chorobą, przez którą przeszedł. On natomiast nie chce o tym mówić. Teraz to siatkówka stanowi całą treść i sens jego życia. Jednak w końcu determinacja i nieustępliwość kobiety przynosi upragniony rezultat i wywiad dochodzi do skutku. Żadne z nich nie zdają sobie sprawy, że ta rozmowa wpłynie na obojga bardzo znacząco i da początek rodzącemu się między nimi uczuciu.

A wszystko zapoczątkowuje niepisana umowa o wzajemnej szczerości w tym, co chcą o sobie powiedzieć. Ku zaskoczeniu Igi, nie tylko Kuba opowiada jej o sobie i swoim życiu, ale również w niezrozumiały dla niej sposób sprawił, że ona także opowiedziała mu o swojej trudnej przeszłości w nieudanym małżeństwie. Śmiało można powiedzieć, że los połączył drogi kobiety z przeszłością i mężczyzny po przejściach, którzy chodź dzieli ich naprawdę wiele, to jednak są do siebie bardzo podobni. Zarówno Iga, jak i Kuba wiedzą czym jest strach, ból i obawa niepewności jutra.

Teraz ich miłość jest pełna namiętności i przyciąga ich ku sobie niczym niewidzialny magnez. Oboje nie potrafią już bez siebie żyć. Jednak prawdziwe życie to nie tylko namiętność, ale przede wszystkim trudne wybory i decyzje, które będą musieli podjąć oraz próby, na jakie wystawi ich życie. Oboje są pełni obaw i lęków, tym bardziej że nie mogą myśleć tylko o sobie, ale także o dzieciach Igi.

Koniecznie sięgnijcie po tę bardzo życiową, emocjonalną i skłaniającą czytelnika do wielu przemyśleń książkę i przekonajcie się, czy jej bohaterowie znajdą w sobie odwagę, by się nie poddać i zawalczyć o siebie, swoją miłość i wspólną przyszłość.

Gorąco zachęcam każdego z was do sięgnięcia po „Niezwykłą historię”, na której kartach autorka uświadamia nam, że tak naprawdę nie ma zwykłych historii. Każdy z nas pisze swoją i najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że nawet jeśli nasza jest trudna i nie jesteśmy sobie w stanie z nią poradzić, to warto pamiętać, że trudne chwile, które przeżywamy mogą być sposobnością do tego, aby się zatrzymać, wszystko jeszcze raz przemyśleć i przewartościować w konsekwencji czego zacząć żyć na nowo. Warto również dzielić się swoimi przeżyciami z innymi, gdyż jak się przekonacie czytając powieść może to przynieść wiele dobrego nie tylko dla nas samych, ale także wpłynąć pozytywnie na drugiego człowieka.

To mocno autentyczna, mądra, poruszająca historia, w której wiele osób, które zechcą ją poznać znajdzie cząstkę siebie i będzie się z nią utożsamiać przez co trafi ona wprost do ich serc. Dokładnie tak stało się ze mną. Dla mnie to życie z okresu choroby Kuby stało się tym, w którym znalazłam odbicie własnych obaw i niepokojów. Podobnie jak ten chłopak, ja również wiem, czym jest życie na bombie. Możecie mi wierzyć, że ta dwójka bohaterów stanie się wam bardzo bliska i będziecie trzymać mocno kciuki za ich miłość i szczęście. Sprawdźcie sami, czy nasza para znajdzie sposób na to, aby połączyć swoje dwa odrębne światy i wspólnie stworzyć wspaniałą jedność.

Czy to była zwykła historia? Zdecydowanie nie!

Iga to dziennikarka, która chce przeprowadzić wywiad z siatkarzem Kubą Zielińskim. Okazuje się, że mężczyzna mimo codziennych telefonów, stanowczo odmawia udzielenia wywiadu. Telefony od Igi stały się już dla niego rutyną, dlatego gdy pewnego dnia kobieta nie dzwoni, Zieliński zaczyna się martwić, iż stało jej się coś złego.

Czy Kuba w końcu zrobi wyjątek i udzieli Idze upragnionego wywiadu?

Bohaterami książki są zwykli ludzie, których codziennie możemy spotkać na swojej drodze.

Iga to samotna matka, kochająca siostra i świetna dziennikarka.
Kuba to sportowiec, jeden z najlepszych siatkarzy, świetny przyjaciel oraz troskliwy brat. U szczytu swojej kariery nagle znika. Później wraca i znów staje się gwiazdą.

Oboje walczą i nigdy się nie poddają. Gdy pojawia się chwila zawahania, zawsze mają obok siebie życzliwych ludzi, którzy popchnął ich do działania.

Kuba bardzo chroni swoją prywatność, nie chce dzielić się swoimi przeżyciami.

Czy to się zmieni?
Czy zwykły wywiad stanie się przepustką do szczęścia?

Polecam tę niezwykłą historię, którą czyta się jednym tchem. Dwoje walecznych osób, które walczą o zdrowie, o szczęście i o miłość.

Książkę w sumie przeczytałam 2 razy. Raz przed spotkaniem autorskim z Mają Drozd i teraz w ramach BookTour zorganizowanemu przez @marzenaguzior

Czy to była zwykła historia? Zdecydowanie nie!

„[...] chociaż pozornie różni, w gruncie rzeczy jesteśmy bardzo do siebie podobni. Oboje boleśnie zranieni przez los, poobijani przez życie”.

Romans sportowy to gatunek, który charakteryzuje się rozkosznym romansem, dreszczem zwycięstwa i dramatem porażki, a wszystko to rozgrywa się w świecie sportu. Romanse sportowe wciągają w grę, przenosząc do szatni i na boisko. Jeśli kiedykolwiek chciałaś/-łeś poczuć, jak to jest być częścią (miłosnego) życia sportowca, łącząc talent z poświęceniem i zainteresowaniami miłosnymi, nie wahaj się i sprawdź „Zwykłą historię”. 😀

„Najpierw «opętała» mnie jego historia. Omotała, oczarowała. Zobaczyłam w niej piękno, ból i nadzieję. Niezwykłą opowieść, którą warto podzielić się z innymi. Przykład walki z przeciwnościami losu, walki o realizację marzeń, o życie...”.

Dojrzała kobieta z dwójką dzieci i młody sportowiec. Czy mają szansę stworzyć prawdziwy związek?
Iga Bizoń jest dziennikarką, która zacięcie walczy o przeprowadzenie wywiadu z siatkarzem Kubą Zielińskim. On uporczywie jej odmawia, aż w końcu godzi się na ten układ. Mężczyzna zmagał się z nowotworem i ponowne opowiedzenie o chorobie nie jest takie łatwe, jak to każdym się wydaje. Spotkanie przeradza się w coś, czego sami nie przewidzieli.
Te poruszające wspomnienia opowiadają jego inspirującą historię i pokazują, jak długą drogę musiał pokonać, aby spełnić swoje marzenie. Książka ukazuje niezachwianą wiarę w obliczu przytłaczających przeciwności losu. Rozczulająco romantyczna fabuła. Bardzo polecam! 💛

„Ta historia dawała nadzieję, uczyła, że warto walczyć o marzenia. Trudności są i będą, tego nie zmienimy. Ale to my decydujemy, czy stawimy im czoła, czy poddamy się bez walki”.

,, (…) boisz się tylko tego, że możesz być szczęśliwa. Pozwól sobie na to. To nie takie trudne.”

Iga – dziennikarka i samotna mama oraz Kuba – młody siatkarz, który ma za sobą poważne problemy ze zdrowiem. Zawodowym celem kobiety jest przeprowadzenie wywiadu z chłopakiem. Problem w tym, że on niechętnie opowiada o swoim życiu. Gdy w końcu zgadza się na spotkanie, żadne z nich jeszcze nie wie, że ich życie bardzo się odmieni…

,,Zwykła historia” to piękna i wartościowa opowieść o relacjach, uczuciach i codziennym życiu. Historia jest bardzo autentyczna, mogłaby wydarzyć się naprawdę. Autorka umiejętnie gra na emocjach czytelnika, ukazując życie w każdej jego barwie. Mimo że sam pomysł na fabułę nie jest bardzo oryginalny, to ta książka ma w sobie to COŚ, co nie pozwala o sobie zapomnieć. Bohaterowie zostali dobrze wykreowani i przedstawieni, są przy ty bardzo autentyczni – mają problemy, wady i zalety.

Książka napisana jest przyjemnym językiem, który sprawił, że niemal ją pochłonęłam. Przepełniona jest wzruszającymi przemyśleniami i sentencjami. To bardzo refleksyjna opowieść, która pozostaje w czytelniku na dłużej. Z ogromną ciekawością śledziłam poczynania bohaterów, z jednoczesną obawą, co przyniesie im los. Ta z pozoru zwykła historia ukazuje, że w każdej opowieści jest coś niezwykłego – wystarczy odpowiednio zdefiniować swój obraz szczęścia. Bo przecież może być ono ukryte w codzienności.

,, (…) bo szczęście nic nie potrzebuje do szczęścia, aby być szczęściem.”

Jeśli szukacie (nie)zwykłej historii, zatopionej w codzienności – polecam sięgnąć po książkę. To emocjonująca, prawdziwa i romantyczna opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Ta historia to nadzieja i wiara, a także marzenie o wielkiej miłości. To także tęsknota, obawa i strach przed podjęciem ryzyka. ,,Zwykła historia” to subtelna i delikatna opowieść o rodzącym się uczuciu. Serdecznie polecam sięgnąć po tę (nie)zwykłą piękną opowieść.

Kiedy przeczytałam zapowiedź "Zwykłej historii" wiedziałam że się zakocham. Nie sądziłam jednak, że tak książka tak mnie poruszy. To nie tylko opowieść o początkach miłości, dojrzałych decyzjach i dążeniu do celu. To przede wszystkim opowieść o trudach życia, przezwyciężaniu przeszkód i walce o przetrwanie. Zwykła - niezwykła historia.

To kolejna książka Autorki, która porusza najczulsze struny duszy, chwyta za gardło i dławi emocjami. A wszystko przystrojone pięknymi słowami, obrazami pobudzającymi wyobraźnię i...słonecznikami.

Jeśli pragniesz książkę, która pobudzi emocje, rozbawi i wzruszy do łez, z szczyptą pieprznych scen to pozycja idealna dla Ciebie.

Polecam z całego serca!

To kolejna książka Autorki, która...

Dzień dobry Kochani 🌻🌻🌻

Witam Was po dłuższej przerwie. Spowodowana była moim powrotem do pracki i musiałam się do niej wdrożyć 😉

Ale po powrocie wracam do Was z prawdziwą petardą. Książka pt. "Zwykła historia" wcale tak zwykła nie jest. Jest magiczna, cudowna, ciepła, po prostu piękna ❤️ 🌻❤️🌻❤️

Iga to kobieta po trzydziestce, matka dwójki cudownych dzieciaczków Oli i Maćka oraz dobrze zapowiadająca się dziennikarka. Kuba to młody, przystojny siatkarz, który po wygranej ciężkiej chorobie wraca do kadry i odnosi sukcesy. Mężczyzna stroni od wywiadów, jednak upór Igi i magia wokół niej sprawia, że postanawia ten jeden raz zrobić wyjątek. I to spotkanie zmienia w życiu tej dwójki wszystko. Zaczyna się walka. Walka o miłość, walka o każdą chwilę, o czas, o zaufanie. Czy związek z dużą różnicą wieku ma rację bytu? I to wtedy, gdy to kobieta jest starsza? Czy Kuba ma dobre zamiary? Czy Iga zaufa mężczyźnie? Czy choroba nie powróci? Czy ta historia ma happy end?

Zapraszam Was do lektury 😉🌻🌻 książka skradła mi serce od pierwszych stron i nie wypuściła go do końca ❤️❤️❤️ jestem zakochana i oczarowana tą piękną historią. I jeszcze ten motyw siatkówki, której jestem tak wielką fanką 😊😊😊 musicie koniecznie przeczytać. Jestem pewna, że i Wasze serca ukradnie w całości ❤️🌻❤️🌻

Dzień dobry Kochani 🌻🌻🌻

Iga to kobieta po trzydziestce, matka dwójki cudownych dzieciaczków Oli i...

Zwykła historia to tak naprawdę niezwykła historia. Prawdziwość wydarzeń, realni bohaterowie i codzienne życie. Książka opowiada o pragnieniu miłości, walce z chorobą i stawianiu czoła przeciwnościom. Autorka stworzyła wartościową i pełną emocji, radości i strachu powieść. Pasja przeplata się ze sposobem na życie, a trudności w samotnym macierzyństwie z umiejętnością postwienia swoich pragnień ponad wszystko. Fajny i ciekawy styl literacki, zabawne i poruszające dialogi oraz rozdziały pisane z perspektywy dwójki głównych bohaterów. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Polecam

„Zwykła historia” o niezwykłych ludziach. 😉

Iga to w życiu codziennym samotna mama i wspaniała siostra jednak w pracy jest nieustępliwą, zawzięte panią dziennikarz. Obecnie pracuję nad tym by nakłonić do wywiadu jednego z lepszych zawodników piłki siatkowej Kubę Zielińskiego. Mężczyzna zniknął na jakiś czas z boiska, a także ze wszystkich tabloidów. A wywiad z nim będzie ciekawym kąskiem dla jego fanów. Czy pani dziennikarz uda się nakłonić mężczyznę do wywiadu? Jaki będzie tego koszt?

Kuba Zieliński siatkarz, który nad wyraz ceni sobie swoją prywatność. Mężczyzna ma bardzo wyboista drogę za sobą. A jedyną miłością w jego życiu była siatkówka. Jednak od jakiegoś czasu nie może przestać myśleć o pani dziennikarz… Jej telefony stały się niemal rutyną w jego życiu. Jedak pewnego dnia telefon nie zadzwonił… Czyżby niezłomna pani dziennikarz odpuściła temat? A może coś się stało?

Brak telefonu od Igi uświadomił Kubie, że w życiu brakuje mu tylko jednego kobiety, przyjaciółki. Kogoś, do kogo mógłby wracać. Mężczyzna zgadza się na wywiad i na odpowiadanie szczerze na wszystkie pytania, lecz jest jedno, ale… Iga także ma buc wobec niego szczera… Czy kobieta odniesie rękawice i udźwignie ciężar, z jakim wiąże się ów przyrzeczenie? A może oprócz wywiadu połączy ich coś więcej?

Kochani piękna poruszająca historia o walce z chorobą, o przyjaźni, prawdziwej miłości gotowej na poświęcenie i walce o szczęście.
Mega poruszająca fabuła, doskonała dynamika. Świetnie bohaterowie. O czym jest „Zwykła historia”?
O niezwykłej, zawiłej, wyboistej drodze do szczęścia.
A czym dla was jest szczęście?

Zapraszam do poznania historii Kuby, Igi jej dzieciaków. 😃

„Zwykła historia” o niezwykłych ludziach. 😉

• Do zdobycia
  • Literatura obyczajowa romans
  • Romans
  • Przeczytane w 2023
  • Ebook do kupienia

Dodaj cytat z książki Zwykła historia