Dom przy brzozie

Okładka książki Dom przy brzozie Katarzyna Przybysz
Okładka książki Dom przy brzozie
Katarzyna Przybysz Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
2024-05-16
2024-05-16

Recenzja przedpremierowa.
Dwie opowieści.

Wspomnienia chłopca a potem mężczyzny. Osieroconego przez matkę a potem ojca, który popełnił samobójstwo. Nim zajęli się dziadkowie. Od dziadka dostał młodą brzozę do posadzenia i objęcia opieką oraz wiele mądrych rad na życie.
...
Strata rodziców, szczególnie mamy Ani była traumatycznym przeżyciem dla małej Jagody. Ale inni też kogoś stracili ... córkę, siostrę, narzeczoną...
Marta i Miłosz są jej rodzicami zastępczymi dziewczynki, ale tatą jest dla niej Łukasz. ("Weranda pachnąca jaśminem") Życie, które mogłoby być proste komplikuje wyjazd służbowy Miłosza (lekarz) i jakaś tajemnica, której nie chce zdradzić żonie. Sytuacja sprawia, że Marta ucieka do przyjaciółki mieszkającej w Zielnej. Tam poznaje Marcela. Mężczyzna ratuje ją od bliskiego spotkania z samicą dzika. A potem ...
...
Klimatyczna miejscowość nad Narwią staje się azylem dla bohaterów i miejscem, (ale nie jedynym),gdzie ich drogi się spotkają.
...
Książka o życiu. O tym co w nim dobre i o tym, co złe. O radościach i o smutkach.
O przyjaźni, miłości, empatii. O relacjach międzyludzkich. O przypadkach losowych i zbiegach okoliczności. O zaufaniu i szczerości.
Jest w tej opowieści bardzo dużo mądrości. Podobnie, jak i w innych książkach autorki.

A wszystko to ubrane w piękne słowa.
Wielu wzruszeń dostarczyła mi ta lektura.

Dziękuję Kasi za egzemplarz z dedykacją a przede wszystkim za to, że mogłam poznać tę historię.

Recenzja przedpremierowa.
Dwie opowieści.

Witajcie kochani☕️

Zapraszam na kilka refleksji po przeczytaniu książki ,,Dom przy brzozie” autorstwa Katarzyna Przybysz Official

Premiera 16 maja 📗🌳

🌳Zapachniało brzozą, liście delikatnie muskało słońce, wiatr zaszumiał, niósł po Zielnej - urokliwej wiosce, historię pewnego chłopca, która bardzo głęboko zakorzeniła się w moim sercu. Kartki zaszeleściły na wietrze, a on hulał, przypatrywał się pewnej nietuzinkowej Rodzinie, która dużo przeszła, poharatana na duszy, ale wciąż mocna i silna bo oparta na trwałych fundamentach.

🌳 W Rodzinie jest siła w rodzinie jest moc. Autorka wielokrotnie na kartach książki, podkreśla rolę rodziny, ukazuje różne oblicza miłości. Jak kluczowa jest rozmowa z mężem, jak ważna jest prawda w związku. Jak w końcu istotna jest potrzeba bliskości, ciepła, i wzajemnego zrozumienia.

🌳 Myślę, iż kwintesencją tej niezwykle emocjonalnej historii jest Miłość i Dobro. Miłość do dziecka, do męża i szczerość w związku, bo to fundamenty na których możemy przenosić góry, pokonywać szczyty.

🌳 Jeszcze długo po przeczytaniu, wpatrywałam się w okładkę, gdyż przywoływała moje dziecięce wspomnienia z wakacji na wsi u mojej kochanej babci🌳

A teraz czas przytulić się do brzozy 🌳

Ślicznie dziękuję Autorce za przecudowną historię, która na trwałe wpisała się w moim sercu.

#recenzjaprzedpremierowa

Witajcie kochani☕️

Premiera 16 maja 📗🌳

"Pamiętaj,że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił." ( E.H.)

⬇️

Autor: @kasia.przybysz_autor #współpraca
Wydawnictwo:@wydawnictwomagiaslow

Po śmierci Ani,życie toczy się dalej. Marta jest szczęśliwą żoną Miłosza. Zaadoptowali Jagodę I kochają ją jak swoją córkę. Kupili piekny dom,a kariera Miłosza nabiera rozpędu.
Nie wszystko jest jednak idealne.
Marta ma żal, ponieważ mąż ma przed nią tajemnicę. Zawiedziona,ucieka do Zielnej.Podczas tego pobytu poznaje weterynarza Marcela.

Co los zaplanował tym razem dla bohaterów?

Książka przenosi nas kolejny raz do malowniczej Zielnej i zachwyca otaczającą przyrodą i klimatem.
W powieści poznajemy nie tylko dalsze losy bohaterów z poprzedniej części, które autorka nam przypomina,ale i zupełnie nowych. Ruszamy wraz z nimi słodko-gorzką ścieżką życia.
Autorka porusza tu trudne tematy,które dają do myślenia. Życie w ciągłej żałobie, uzależnienie, zawód, zwątpienie i zdrada, a pomiędzy tym lawiruje miłość i przyjaźń.
Rana po śmierci ukochanej osoby nigdy się nie zabliźnia. Serce I otoczenie nie pozwala zapomnieć a uczucia ułożyć życia na nowo.
Tata z wyboru to jedno z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą spotkać dziecko, które nie zaznało ojcowskiej miłości, a któremu w brutalny sposób odebrano matkę. Ważną rolę odgrywa tu poczucie bezpieczeństwa.
Tajemnice I nadgryzione zaufanie prowadzi do nieoczekiwanych zdarzeń, które komplikują jeszcze więcej. Historia pokazuje,do czego prowadzi brak szczerej rozmowy w związku. Decyzje podjęte pod wpływem emocji, nie zawsze są dobre. Warto o tym pamiętać.
Życie jest zbyt krótkie. Wydaje się,że mamy sporo czasu, lecz wystarczy chwila i tracimy z oczu to co najcenniejsze. Los bywa okrutny, zabierając Szczęście a dając wzamian Cierpienie.
W książce znajdziemy ból, tęsknotę, Samotność, empatię i miłość choć trudną, to silną.
Książka jest bardzo życiowa, niosąca przeslanie a bohaterowie realni i popełniający błędy.
Piękna a zarazem poruszająca, pokazująca cierpienie i tęsknotę.Jest historią,w której tli się nadzieja i trwa walka między sercem a rozumem.
Polecam przeczytać I przekonać się o sile miłości i przyjaźni, a także o tragediach, które los ma w zanadrzu dla każdego z nas.

meggi.books

⬇️

Autor: @kasia.przybysz_autor #współpraca
Wydawnictwo:@wydawnictwomagiaslow

Nie wszystko...

🌿 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🌿

Tytuł: "DOM PRZY BRZOZIE"
Autor: KATARZYNA PRZYBYSZ
Wydawnictwo: Magia Słów
Premiera: 16.05.2024
(współpraca reklamowa)

Po tragicznej śmierci Ani, Marta i Miłosz bez wahania zgodzili się zostać spokrewnioną rodziną zastępczą dla Jagody. I choć powoli życie dziewczynki stabilizowało się,to i tak bagaż życiowych przeżyć jakie nosiła na swoich młodych plecach, miał pozostać z nią na zawsze. Miłosz i Marta robili wszystko,aby uchronić Jagodę przed kolejnymi traumami. Kupują w Konstancinie piękny dom, który przez wiele lat był niezamieszkany.
Marta jest bardzo szczęśliwa u boku doktora Miłosza. Od półtora roku Miłosz kieruje oddziałem chirurgii w Białostockim szpitalu. Wyjazd Miłosza był od samego początku trudny do zaakceptowania dla obojga,ale takie rozwiązanie było ich wspólną decyzją. Pewnego dnia stęskniona za mężem Marta postanawia zrobić mężowi niespodziankę i zjawia się w białostockim szpitalu. Zupełnie przypadkiem Marta dowiaduje się,że jej mąż coś przed nią ukrywa i nie chcę jej na razie wyjawić tej tajemnicy,a jednocześnie zapewnia że kocha ją najbardziej na świecie. Marta czuję się oszukana. Ucieka do Zielnej nad Narwią. Tam poznaję tajemniczego weterynarza Marcela.
Jaką rolę odegra Marcel w jej życiu?
Jaką tajemnicę skrywa Miłosz?

"Dom przy brzozie" to kontynuacja losów bohaterów "Weranda pachnąca jaśminem.Jesli ktoś nie czytał pierwszej części tak jak ja to i tak nic straconego bo autorka przypomina na początku wydarzenia z części pierwszej. To przepiękna,wartościowa historia, która dostarczy wam wiele emocji i wrażeń. Autorka porusza tu kilka trudnych tematów,a między innymi: zdradę, poświęcenie,a między tym wszystkim miłość. Książka jest przykładem że w życiu wszystko może się zdarzyć.To bardzo życiową historia. Radość i nadzieja przeplata się tutaj że wzruszeniem i smutkiem. Książka skłania do refleksji. Daje dużo do myślenia. Pokazuje jak ważna jest szczera rozmowa w związku. Daje nam przesłanie że życie jest nieprzewidywalne, kruche i krótkie. Że nic nie jest nam dane na zawsze. Tą historia rozwaliła mnie emocjonalnie. Na długo zostanie w mojej pamięci ❤️ Z całego serca polecam ❤️

🌿 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🌿

Tytuł: "DOM PRZY BRZOZIE"
Autor: KATARZYNA PRZYBYSZ
Wydawnictwo: Magia Słów
Premiera: 16.05.2024
(współpraca reklamowa)

#opinia
Katarzyna Przybysz Official
Wydawnictwo Magia Słów

"Dom przy brzozie" to moje kolejne spotkanie z pisarką " Katarzyna Przybysz i to spotkanie niezwykle udane. Ta książka to kontynuacja losów bohaterów "Werandy pachnącej jaśminem".
Marta wiedzie szczęśliwe życie u boku doktora Miłosza. Po tragicznym wypadku swojej siostry Ani oboje decydują się na bycie rodziną zastępczą dla 12 letniej Jagody, córki zmarłej Ani.
W życiu Jagody dużą rolę odgrywa Łukasz, przyjaciel Miłosza a narzeczony zmarłej mamy dziewczynki. Marta, Miłosz i Jagoda mieszkają w pięknym domu w Konstancinie.
Miłosz otrzymuje propozycję pracy z dala od domu. Wyjeżdża na trzyletni kontrakt
Co spowoduje, że Marta straci zaufanie do męża?
Jakie tajemnice skrywa przed żoną Miłosz?
Dlaczego Marta szuka wyciszenia w Zielnej nad Narwią?
To właśnie tam spotyka weterynarza Marcela.
Co wydarzy się między nimi?
Do czego może doprowadzić kłamstwo i brak szczerej rozmowy w związku?
Czy nie mówienie prawdy to kłamstwo?
Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w książce.
Ta opowieść jest wielowątkowa a jej fabuła jest niezwykle dynamiczna.
Autorka porusza w niej wiele trudnych i ważnych tematów.
Jest żałoba po stracie bliskich i lęk przed śmiercią.
Jest przemijanie życia.
Jest problem uzależnienia.
Jest miłość do zwierząt.
Nie brakuje też różnych odcieni miłości, miłości pięknej i tej toksycznej.
Jest przyjaźń.
Jest przeszłość, która powraca i nie dajo o sobie zapomnieć. Przeszłość, która wpływa na życiowe decyzje i determinuje teraźniejszość i przyszłość.
Jest samotność w związku.
Jest zdrada i wybaczenie.
Pisarka wykreowała w perfekcyjny sposób portrety psychologiczne bohaterów literackich z mechanizmami rządzącymi ich zachowaniem. Ci bohaterowie są tacy z życia wzięci, ze swoimi wadami i zaletami. Każdy z nas może odnaleźć w nich cząstkę siebie, swoich radości i smutków.
W życiu nic nie jest dawane nam na zawsze jako pewnik, czasem jest dane "tylko na chwilę, ale też i na jeden raz". Ważne jest, abyśmy podążali za swoimi marzeniami i zawsze pamiętali o osobach znaczących w naszym życiu, o tych, którzy przekazali nam najpiękniejsze wartości. Często piękne wspomnienia pomagają nam orzetrwać trudne chwile. Przypominają nam o tym jak ważne są narzenia i dążenie do ich spełnienia.
Ta książka to emocjonalny rollercoaster. Wywołała u mnie radość i smutek, łzy i uśmiech, złość i niedowierzanie, ale i wiarę w sens życia i drugiego człowieka.
"Nie możemy zatrzymać chwili, która przemija. Przeszłość ma nam pomagać budować kepszą teraźniejszość i mamy z niej wyciągać wnioski, żeby lepiej żyć".
Polecam przeczytanie tej książki. Zapewniam Was, że poruszy ona niejedno serce i zmusi do głębokiej refleksji i zastanowienia się. Pomimo trudnych tematów da nadzieję, że pocharatane przez los życie można zmienić i osiągnąć szczęście. Nadzieja umiera ostatnia i zawsze trzeba ją mieć. Nie odkladajmy niczego na jutro, bo ono może nie nadejść. Nauczmy się z sobą szczerze rozmawiać i pamiętajmy, że zmiany w życiu są możliwe na każdym jego etapie. Pielęgnujmy te dobre chwile i cieszmy się z każdego drobiazgu.
Ta książka zostanie ze mną na długo. Czekam na każdą kolejną książkę autorki.

#opinia
Katarzyna Przybysz Official

• Priorytet do kupienia
  • Wyzwanie2024
  • Do zdobycia
  • Przedpremierowe
  • E-booki
  • Na czytniku

Dodaj cytat z książki Dom przy brzozie