Zapach życia

Katarzyna Przybysz Wydawnictwo: Agrafka literatura obyczajowa, romans
Agrafka
2022-08-01
2022-08-01

Moim zdaniem nie jest to książka wybitna jak sugerują oceny. Nie jest też zła, ani dobra. W mojej ocenie jest bardzo dobra aczkolwiek momentami zbyt ckliwa i przesłodzona. Męscy bohaterowie bardziej wiarygodni niż ich żeńskie odpowiedniki. Dialogi Kornelja z Marysia przesłodzone jak reklama prezerwatyw. Ale mimo to książka bardzo dobra

#opinia

"Zapach życia" autorstwa Katarzyna Przybysz Official to przepiękna książka, którą polecam Wam z całego serca. To mój pierwszy kontakt z twórczością Kasi, ale zapewniam Was, że nie ostatni.
Ta książka to emocjonalny rollercoaster. Wywołała we mnie ogrom emocji: radość, smutek, złość, niedowierzanie, bezsilność, strach a także wzruszenie i łzy.
"Zapach życia" to historia poruszająca problem życia i śmierci, depresji, pięknych relacji w rodzinie a także tych relacji toksycznych. To książka o miłości dwojga ludzi, o miłości rodzicielskiej i o przyjaźni. To książka o miłości do zwierząt i natury, a także o roli pasji i marzeń w życiu każdego z nas.
Kornel główny bohater, to bardzo obiecujący inżynier. Był wychowywany bez ojca, który zginął w wypadku. Matka przekazała mu najpiękniejsze wartości i zapachy życia: miłość do człowieka, rolę bezinteresownej przyjaźni, szacunek do starszych i zwierząt. Nauczyła go nazywania uczuć i umiejętności porozumiewania się z ludźmi. Kornel wie jak mówić do własnego syna, aby ten go słuchał i jak go słuchać, aby ten do niego mówił.
Po śmierci żony Kornel rezygnuje z pracy w korporacji, bo nie może się pogodzić z panującą tam obłudą. Zakochany w górach i koniach kupuje stajnię w Beskidzie Żywieckim, gdzie przeprowadza się z synkiem i i swoją babcią. Żona przed śmiercią prosi Kornela, aby pamięć jej osoby była obecna w życiu ich syna. Zarówno Kornel jak i jego mama i ojciec chrzestny małego Stasia na dobranoc, na życzenie dziecka pięknie opowiadają o Małgosi. Małgosia przed śmiercią zostawiła też piękny list do męża. Ten list mężczyzna miał odczytać w momencie, kiedy w jego życiu pojawi się kobieta, którą on pokocha.
Czy Kornel spotka taką kobietę? Czy potrafi otworzyć dla niej swoje serce?
Czy otworzy list?
Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu książki.
W tej książce w piękny sposób została opisana przyjaźń zarówno między mężczyznami jak i między kobietami. Kobiety spotkały się na oddziale onkologicznym. Jedna z nich odeszła, a druga żyje i zmaga się z depresją. Śmierć przyjaciółki nasila chorobę Marysi, ale jednocześnie zmusza do realizacji marzeń .
Jak to się stanie, że losy Kornela splotą się z losami Marysi? O tym musicie przeczytac sami.
Ta książka jest napisana pięknym językiem. Jej akcja jest wielowątkowa i niezwykle dynamiczna. Bohaterowie są przedstawieni wraz z mechanizmami rządzącymi ich zachowaniem.
Ta historia pomimo trudnych tematów otula swoim ciepłem i daje nadzieję. Warto pamiętać o swoich korzeniach, pamiętać o tym co było, ale warto patrzeć w przyszłość i zawalczyć i swoje szczęście.
Ta książka to dla mnie takie mini kompendium psychologiczne. Znajdziemy w niej wskazówki jak żyć, by być szczęśliwym. Znajdziemy też wskazówki na temat wagi rozmowy z drugim człowiekiem i piękne kompetencje wychowawcze samotnego ojca do syna.
I pamiętajmy, że "Im więcej ludzi nas kocha i się o nas troszczy, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi"
Czytając tą książkę nie zapomnijcie o chusteczkach.

#opinia

"Zapach...

Pierwsze moje spotkanie z autorką .Książkę czytało mi się bardzo dobrze, ale ,no właśnie jest jakieś ale, strasznie w tej książce wszystko jest takie cukierkowe, poukładane,wszyscy tacy idealni, takie nie jest życie, tacy nie jesteśmy. Mam też wrażenie ,że autorka wypisuje swoje mądrości ,poucza czytelnika , narzuca jakieś tam wartości.

Jeśli chodzi o współczesną literaturę obyczajową, to jakąś zagorzałą fanką nie jestem, ale od czasu do czasu coś sobie poczytam dla odmiany.

Katarzyna Przybysz napisała poprawną książkę o codzienności zwykłych ludzi.
Fabuła jest w porządku.
Czasem męczył mnie styl pisania autorki oraz podkreślanie jacy to dojrzali są bohaterowie...
Myślę, że w wieku trzydziestu lat już by wypadało, ale może po prostu mam zbyt duże wymagania wobec ludzi i zwyczajnie się czepiam 😉

W "Zapachu życia" poznajemy przede wszystkim Kornela, który samotnie wychowuje rezolutnego kilkulatka.
Po odejściu z pracy w korpo zostaje właścicielem stadniny.
Kocha konie i góry, a jego pasje podziela Artur - przyjaciel zajmujący się wspólnie z rodzicami i braćmi firmą funeralną.
Jest też Maria, doświadczona poważną chorobą młoda kobieta.
Przyjeżdża pewnego dnia do stadniny, realizując tym samym obietnicę daną nieżyjącej przyjaciółce.
Iza z kolei pomaga w okresie letnim przy opiece nad małym Stasiem, synem Kornela.

Autorka połączyła losy tych bohaterów i opowiedziała życiową, wiarygodną historię.
Niektóre wątki bardzo mnie zaciekawiły, choćby relacja Marii z rodzicami.
Na pewno miłośnicy koni będą zadowoleni, bo w książce wiele miejsca poświęcone jest na opisy pracy z tymi zwierzętami.
Jeśli więc szukacie prostej historii o relacjach to książka jest dla Was.
To dobra opcja dla osób lubiących niespieszne, krzepiące opowieści o życiowych zmaganiach i emocjach, które dotykają każdego.

Katarzyna Przybysz napisała poprawną książkę o codzienności zwykłych ludzi.
Fabuła jest w porządku.
Myślę, że w wieku trzydziestu lat już by...

Życie jest tak nieprawdopodobnie nieprzewidywalne. Niesprawiedliwe. Czasem niewdzięczne. Czasem brutalne...
Głęboko jednak wierzę, że są ludzie, których porażki nie zmieniają w potworów. Którzy patrząc, że innym "jakoś idzie, a nam los kłody kładzie pod nogi" potrafią kochać to życie i kochać ludzi. Zawsze dobrze życzyć innym i cieszyć się z tego co mają.
Ja potrzebuję takiej wiary i takich przekazów.
W "Zapachu życia" autorstwa Przybysz znajdujemy takich właśnie ludzi. Taki świat. Postaci są przedstawione w taki sposób, że nikt chyba nie powinien mieć wątpliwości, że jest to wyłącznie wyobraźnia autora. Fikcja książkowa. Bajka dla dorosłych. Nie, to samo życie...
Są tu zbiegi okoliczności. Może przypadki. Być może przeznaczenie. każdy może na swój sposób odbierać fabułę tej książki, ale prawdziwe życie w tej książce jest opisane.

Opis u wydawcy.

Ja gorąco polecam.

Ja potrzebuję...

Wiosna. Przyroda, po zimowym śnie, nareszcie się budzi. Białe kwiaty na drzewach za niedługo dojrzeją i wydadzą owoce. Ptaki radośnie ćwierkają witając nowy dzień. To piękno jest warte tego, aby zwolnić i zachłysnąć się tym wspaniałym stanem i powracającym życiem.

Kornel, Artur, Iza i Marysia to czworo bohaterów powieści. Są mocno doświadczeni przez życie i każde z nich inaczej sobie radzi z emocjami. Łączy ich jedno - poszukiwanie szczęścia i miłości. Czy im się uda?

Jak ja uwielbiam takie książki! Choć przyznaję, nie było mi łatwo wgryźć się w tę historię. Jakoś nigdy nie byłam (i raczej nie będę) fanką koni i tak długich (a jednocześnie bardzo realistyczych) opisów przyrody. Po przeczytaniu książki wiem, że ten zabieg, choć dla mnie nudny, był konieczny z jednego powodu: akcja książki toczy się głównie w stadninie koni i należało co nieco wytłumaczyć takim osobom jak ja, tzn. takim którzy o koniach i o światku jeździeckim mało co wiedzą.

Powracając do pierwszego zdania powyższego akapitu - historia przedstawiona w tej powieści jest niesamowita. Porusza serce i duszę. Wzrusza. Z jednej strony jest pełna bólu, cierpienia, tęsknoty i żałości a z drugiej mnóstwo w niej szczęścia, prawdziwych miłości i przyjaźni, i takiego dobra, od którego robi się ciepło na sercu. Na prawdę. Jestem pod wrażeniem prawdziwości tej opowieści a także emocji i uczuć w niej przedstawionych. Rzadko bywa tak, że mam łzy w oczach przez całą lekturę.

Z całego serducha polecam.
A jeśli nie byliście jeszcze w Zawoi, to również polecam się tam wybrać. Świetne miejsce wypadowe na Babią Górę i inne szczyty pasma. Wiem, co mówię. 😉

Kornel samotnie wychowuje syna, gdyż jego żona zmarła na chorobę nowotworową. Pracuje, opiekuje się synem i całkowicie zapomniał o sobie i swoich marzeniach. Od zawsze kochał konie i kiedy dostaje telefon od zaprzyjaźnionego właściciela stadniny z propozycją zakupu posiadłości wraz ze stadniną i końmi, ma wrażenie, że tam będzie razem z synem szczęśliwy i znajdą swoje miejsce na ziemi. Oboje pokochali to miejsce i każdy kto do niech przyjeżdża czuje dokładnie tą magię.
Marysia przeszła leczenie chemioterapii i udało jej się pokonać chorobę, lecz kobieta boi się że to wszystko za chwilę może wrócić. W szpitalu poznała przyjaciółce, która niestety odeszła lecz złożyła jej obietnicę, że będzie chwytać każdą chwilę i odwiedzi wiele pięknych miejsc. Jedzie do stadniny Kornela aby odpocząć w pięknych okolicach i na łonie natury. Między Kornelem a Marią rodzi się uczucie, fascynacja lecz oboje mają za sobą bolesną i trudną przeszłość i boją się zaangażować.
Czy bohaterowie odnajdą zapach życia i siebie nawzajem?

Historia jest wzruszająca i przejmująca, gdyż temat śmierci i zmagań z chorobą jest smutny, ale autorka zadbała aby pokazać również piękną i naturalną miłość, troskę, przyjaźń i zaangażowanie. Mam wrażenie, że historia jest dosłownie zaczerpnięta z życia, jest taka rzeczywista i urocza. Książka czyta się wręcz sama, jak zaczełam czytać tak odłożyłam dopiero kiedy przeczytałam ostatnie zdanie. Pięknie pokazana jest przyjaźń i pomoc ze strony bliskich, co by się nie działo oni zawsze mogą na siebie liczyć i wspierają się w tych dobrych jak i złych chwilach. Urzekła mnie relacja między synem a ojcem, Kornel zadbał aby Staś miał wspaniałe wspomnienia o mamie i codziennie pielęgnuje pamięć o Małgosi.
Kochani polecam wam serdecznie tą cudowną i poruszającą historię

Moja ulubiona autorka. Przelewa na papier swoją mądrość życiowa i jak zwykle mnie ujęła treścią . Czekam na wiecej

🐎 OPINIA 🐎
Tytuł : "Zapach życia"
Autor :@kasia.przybysz_autor
Wydawnictwo :@wydawnictwo_agrafka

Kornel na studiach poznaje miłość swojego życia - Małgosię i w niedługim czasie postanawiają wziąść ślub. Na świat przychodzi ich syn Staś, który jest oczkiem w głowie rodziców. Mężczyzna pracował w korporacji, jednak po pewnym incydencie, które miało miejsce gdzie kolega zaczął stosowac wobec niego mobbing, Kornel zwalnia się z pracy - nie mógł sobie pozwolić na takie traktowanie . Gdyby tego było mało w niedługim czasie okazało się, że Małgosia jest chora na raka. Choroba szybko ją zabrała i już po niespełna roku Kornel został sam z synem.Żona poprosiła Go, aby pamięć o niej towarzyszyła Stasiowi w każdym momencie życia oraz ,aby Kornel zaznał szczęścia u boku innej kobiety.

Kornela wychowywała tylko mama, ponieważ ojciec zginął nim on pojawił się na świecie. Jednak pamięć o ojcu była pielęgnowana i dzięki temu mógł wyobrazić sobie jakim człowiekiem był jego ojciec - wspaniałym mężem oraz przyjacielem. Po śmierci żony dużym oparciem dla niego była rodzina oraz przyjaciel Artur, który prowadząc dom pogrzebowy nie mial szczęścia w miłości.
Kornel odkupił siedlisko w Zawoi od pana Henryka, u którego w dzieciństwie pobierał naukę jazdy konnej🐴
Los na drodze stawia mężczyźnie Marię - kobietę która z jednej strony wygrała walkę z chorobą nowotworową jednak z drugiej ciągle towarzyszy jej strach niepewność oraz obawa przed nawrotem choroby....

🤎 Czy Kornel dotrzyma obietnicy złożonej żonie??
🤎Czy Kornel i Maria będą mogli cieszyć się w pełni z życia, czy może los postanowi z nich zakpić??
Nie zdradzę Wam. Zachęcam do poznania książki, jednak czytając zaopatrzcie się w pudło chusteczek - przydadzą się!

Zacznę od tego, że było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Daje słowo, że nie ostatnie! Jest to początek pięknej przygody z twórczością pani Kasi 🤍🌼
"Zapach życia" to powieść bardzo wciągająca i wzruszająca, porusza bardzo ważne tematy takie jak choroba i śmierć, a to wszystko pełne bólu, obaw i niepewności... Bardzo polubiłam wszystkich bohaterów. Kornel to mężczyzna bardzo troskliwy, kochający syna, jednak miłością darzył mamę oraz babcię. Wzruszałam się oraz przeżywałam wszystko wraz z bohaterami. Momentami czułam się jakbym stała obok nich. Fabuła książki jest bardzo ciekawa, a kartki uciekają w oka mgnieniu. Przedstawiony krajobraz przyrody był magiczny i wyobrażałam sobie jak tam jest pięknie. Opisy okolicy były barwne i ciekawe oraz bardzo realistyczne. Swoje miejsce miały również wyprawy górskie więc dopełnienie tego co kocham. Jednym słowem chciałabym zagościć w tym miejscu i zostać na zawsze.
"Życie mamy tylko jedno. Nic dwa razy się nie powtórzy, a każdy dzień jest darem od Boga"
Książkę POLECAM każdemu z całego 🤎🥺🤍

🐎 OPINIA 🐎
Tytuł : "Zapach życia"
Autor :@kasia.przybysz_autor
Wydawnictwo :@wydawnictwo_agrafka

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki spowodowało, że zgodziłam się w ciemno wziąć jej drugą książkę pod swoje skrzydła. Decyzji swej nie żałuję, gdyż pani Kasia udowodniła, że jest mistrzynią pióra, a to co spod niego wychodzi jest wartościowe, piękne i pełne emocji. Powieść jest naprawdę cudowna i głęboko zapada w pamięć!

Kornel pracujący w jednej z Katowickiej korporacji postanawia zrezygnować z dotychczasowego życia i przenieść się do Beskidu Żywieckiego. Mężczyzna wiele przeszedł do tej pory i potrzebuje zmiany, by móc dalej egzystować. Trudne dzieciństwo, strata ukochanej żony zaledwie po 4 latach wspólnego życia i opieka nad czteroletnim Stasiem to nie lada wyzwanie. Na szczęście wsparcie otrzymał od swego przyjaciela Artura, który jako właściciel domu pogrzebowego nie może znaleźć drugiej połówki.

Młody inżynier kupuje stadninę koni i tam rozpoczyna nowy etap swego życia. Na jego drodze los stawia kobietę, która niby wygrała walkę z rakiem, ale wciąż żyje w strachu, obawiając się nawrotu choroby.

Czy przewrotny los zakpił sobie z tej poranionej dwójki ludzi? Czy zdołają zapomnieć o dręczących ich demonach i przezwyciężyć wszystkie przeciwności, a może poddadzą się w połowie drogi i zawrócą ze ścieżki, która mogłaby poprowadzić ich do szczęścia? Czy dane będzie im odnaleźć bezpieczną przystań i dać szansę kiełkującej w ich sercach miłości? Czy scenariusz jaki napisał dla nich wszechświat ma szczęśliwe zakończenie?

Kochani, sięgając po tę pozycję obowiązkowo zaopatrzcie się w chusteczki i miejcie w pobliżu kogoś do kogo będziecie mogli się przytulić, by ukoić wasze rozszalałe nerwy oraz serce, które rozrywa się na drobne kawałki.

Fabuła jest mega ciekawa, przejmująca i co najważniejsze naprawdę bardzo prawdziwa. To co opisała autorka mogłoby przydarzyć się każdemu z nas i nic nie jest tu przekoloryzowane czy wyolbrzymione. Poruszone tematy to nic innego jak realia życiowe, codzienne życie, rozterki, decyzje, śmierć, choroba, przyjaźń, ból i strach. To wszystko pisarka ubrała w tak pięknie dobrane słowa, iż mimo ucisku na sercu i czasami braku tchu, czytałam powieść zachłannie nie mogąc się od niej oderwać.

Genialnie wykreowani bohaterzy przypadli mi do gustu, polubiłam ich bardzo i kibicowałam im. Z zapartym tchem śledziłam ich poczynania, ogromnie przeżywałam ich cierpienie i wszelkie obawy oraz trzymałam mocno kciuki, by nieprzewidywalny los wreszcie zaczął im chociaż odrobinę sprzyjać.

Naprawdę nie mogę przyczepić się tu do niczego. Wątki są różnorodnej nieprzewidywalne, by na końcu połączyć się w idealnie. Styl pani Kasi urzeka i jest lekki oraz bardzo przystępny. Zakończenie przyprawi niejednego o zdumienie, jestem ciekawa czy znajdzie się ktoś, kto przewidzi finał.

Jeśli jesteście miłośnikami lektur, które dostarczą wam niezapomnianych wrażeń, poruszą was oraz dostarczą tak silnych emocji, że ciężko będzie powstrzymać się od łez, to uważam, że koniecznie musicie przeczytać "Zapach życia". Jestem przekonana, iż pokochacie Marię, Kornela i Artura, zachwycicie się pięknymi opisami beskidzkiej przyrody i dacie się pochłonąć tej historii. Nie obawiajcie się nudy, gdyż z tym czym muszą się zmierzyć postacie jest niesamowicie intrygujące. Z całego serca polecam!!!

Dajcie znać czy czytaliście już książkę pani Kasi Przybysz lub czy macie ją w swych planach. Chętnie poznam wasze zdanie o niej jak i opinie.

Kornel pracujący w jednej z Katowickiej...

• Wyzwanie2022
  • Moje
  • E-Booki
  • Kolejka

Dodaj cytat z książki Zapach życia