Never Ever Getting Back Together

Never Ever Getting Back Together
Hachette Children's Group
2022-11-29
2022-11-29

Kiedy dzownią do ciebie z propozycja udziału w programie randkowym typou reality show, możesz odmówić. Kiedy program ma dotyczyć twojego byłego, który cię zdradzał i wszystkim wmówił, że jesteś wariatką, powinnaś od razu rzucić słuchawką. Kiedy w programie ma też być dziewczyna, z którą twój ex cię zdradzał... no właśnie, czy nie ma lepszego miejsca do zdemaskowania oszusta, konfrontację z nim i dziewczyną, z którą cię zdradził, niż finał na żywo?
Nie jedziesz się tam zakochać, prawda? PRAWDA?

Uwielbiam książki Sophie Gonzales za to z jaką lekkością prowadzi fabułę, jak piękknie wszystko opisuje i jak nakreśla nam bohaterów. Chociaż nie jest to pozycja, któa mogłabym uznać za najlepsza od niej, to bawiłam się naprawde dobrze. Mój jedyny przytyk może polecieć na jej długość - chciałabym dostać więcej scen z nagrywania programu, brakuje mi tutaj kilku rozdziałów.

Książka dla fanów YA i NA.

Nie ma to jak dobre (czyli złe, bo można sporo pokrytykować) reality show. I to jeszcze w postaci książki! Czyli znów trafiłam na książkę, po której od razu widać napis "świetna rozrywka".
Po okładce już można się domyślić, co to będzie ta historia. Ale ta przewidywalność w ogóle nie przeszkadza. Zwłaszcza, jeśli jest ona wzbogacona w kilka smaczków.

Podobały mi się w szczególności interakcje między bohaterami, nie tylko tymi głównymi. Jest wiele świetnych relacji między postaciami, często łączący rywalizację, nienawiść, przyjaźń i miłość. Sam pomysł na reality show również bardzo przypadł mi do gustu, bo było to ciekawe. Co prawda, nie jest on jeszcze idealny, bo nie zabrakło w nim niedociągnięć.
Głównym elementem tego typu programów jest drama, której w książce też nie brakowało, ale momentami zdawała się być sztucznie nakręcana. Wtedy zadawałam sobie pytania, "czemu to się dzieje" lub "co tu się dzieje". Ale koniec końców nie było źle.

Ta książka to przyjemna lektura, przy której nieźle się bawiłam.

Podobały mi się w...

Czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki?
Czy można próbować wrócić do byłego... poprzez udział w telewizyjnym show?

Maya, jedna z bohaterek książki, ma dreszcze na wspomnienie swojego eks. Niespodziewanie zostaje wciągnięta do udziału w czymś, czego nie wyśniłaby w najgorszych koszmarach...
Jak się kończy napuszczanie na siebie swoich eks? Można się domyślić...

Miałam przedziwne uczucie od początku tej książki, że ukazane w niej postaci mają podkreślić, jak naiwne są kobiety. Naprawdę? Najpierw się z kimś obrzucamy blotem, zamiast sensownie zderzyć swoje argumenty? Nie sądzę...

Ogólnie koncept był ciekawy, czytało się lekko, ale kilka zgrzytów niestety się pojawiło. Od początku wiadomo było, jak się to skończy - co jednak nie odbierało przyjemności lekturze.

Czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki?
Czy można próbować wrócić do byłego... poprzez udział w telewizyjnym show?

Jak się kończy napuszczanie na siebie swoich eks? Można się domyślić...

Miałam...

Książka opisuje udział w reality show, pokazuje je od strony uczestnika, co zmienia mój dotychczasowy odbiór tego rodzaju wytworów telewizyjnych. Problemy uczestników w związku z brakiem telefonu, czy pokazanie jak bardzo reżyser manipuluje treścią. Miło zaskoczyła mnie fabuła, bardzo szybko przeczytałam ją i jest gdzieś w pamięci. Nie jest to coś co polecałabym z całego serca każdemu ale jest przyjemną pozycją do luźnego poczytania wieczorem, do której nie ma się specjalnych oczekiwań poza umileniem czasu.

𝐍𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐦𝐲 𝐫𝐚𝐳𝐞𝐦 – 𝐒𝐨𝐩𝐡𝐢𝐞 𝐆𝐨𝐧𝐳𝐚𝐥𝐞𝐬

[współpraca reklamowa @wydawnictwoyoung]

Historia, której nie mogłam się doczekać. Muszę przyznać, że postawiłam sobie wysokie oczekiwania… i się nie zawiodłam. Książkę czytało mi się wspaniale! Pióro autorki bardzo przypadło mi do gustu, a sama w sobie historia bardzo mnie zaciekawiła. Był moment, że nie mogłam się oderwać i chciałam jak najszybciej poznać dalsze losy bohaterów.

Maya rozstała się z Jordym dwa lata temu. Wzięcie udziału w reality show było ostatnią rzeczą, której by się spodziewała. Nie sądziła, że ponownie będzie musiała spędzać czas ze swoim byłym chłopakiem, który złamał jej serce. Po namyśle dziewczyna postanawia zaryzykować i wykorzystać program, jako idealną okazję do zemsty na niewiernym, byłym partnerze. Jeśli uda jej się dotrzeć do ostatniego etapu, będzie mogła publicznie złamać Jordy’emu serce.

W reality show pojawia się dziewczyna, z którą Jordy zdradził Mayę. Skye to dziewczyna ciekawa i charyzmatyczna. Już na samym początku oczarowała wszystkich z wyjątkiem Mayi. Cały ten program, spędzany czas, wspólny pokój i poznanie prawdy przez Skye sprawia, że dziewczyny postanawiają trzymać się razem i wspólnie obmyślają plan zemsty na Jordym.

Relacja głównych bohaterek rozwijała się w ciekawym, wręcz doskonałym tempie. Śledzenie ich relacji było miłym dla oka doświadczeniem. Momentalnie zdobyły moją sympatię!

Zdecydowanie jest to książka warta polecenia. Jestem nią szczerze zachwycona i koniecznie musicie po nią sięgnąć!

𝑥𝑜𝑥𝑜 𝑙𝑖𝑣 <3

𝐍𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐠𝐝𝐲 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐦𝐲 𝐫𝐚𝐳𝐞𝐦 – 𝐒𝐨𝐩𝐡𝐢𝐞 𝐆𝐨𝐧𝐳𝐚𝐥𝐞𝐬

[współpraca reklamowa @wydawnictwoyoung]

Maya rozstała się z Jordy’m bo Ją zdradził. Teraz dwa lata później dostaję zaproszenie do reality show , gdzie Jordy spotka się ze swoimi byłymi. I po spędzeniu z każdą trochę czasu zdecyduję z którą chciałby znów być. I na początku Maya się waha , ale dociera do Niej , że to idealna okazja do zemsty. A konkretnie zemści się za zdradę , a także ma zamiar publicznie pokazać jakim gnojkiem jest Jordy , bo każdy uważa go za świętego , a sam Jordy całemu światu opowiada , że to Maya zawiodła w ich związku. I koniec końców Maya dociera na miejsce i tam odkrywa , że wśród innych dziewczyn jest także piękna i charyzmatyczna Skye z którą Jordy zdradził Maye i od razu zaczyna odczuwać do Niej niechęć , bo ta nie chcę Jej nawet przeprosić. Jednak szybko wychodzi na jaw , że Skye nie miała pojęcia o Mayi , a sam Jordy opowiadał Skye same kłamstwa o Mayi sugerując , że jest manipulantką i ma problemy z psychiką oraz może być niebezpieczna. I przez to też obie są do siebie wrogo nastawione , a na dodatek muszą dzielić pokój. I przez ich konflikt reszta dziewczyn(Poza jedną) staję po stronie Skye oraz Jordy’go i nie wierzy w słowa Mayi , że Jordy jest zwykłym gnojem. Jednak ten konflikt w miarę szybko się kończy , ponieważ do Skye zaczyna docierać , że Maya mówi prawdę , a na dodatek Maya pokazuję Jej dowód , a konkretnie wiadomości , które Jordy Jej wysyłał , gdy był ze Skye i wściekła kobieta przeprasza Maye oraz proponuję , że pomoże Jej pogrążyć Jordy’go i próbują przeciągnąć na swoją stronę resztę bohaterek , ale na początku opornie im to idzie. Jednak w końcu i One zaczynają dostrzegać prawdę. I tak mija czas i reality wciąż trwa , a bohaterki stopniowo opuszczają program(Decyzja Jordy’go , który Je odrzuca) I przez ten cały czas Maya i Skye zbliżają się do siebie i oczywiście całują , a także idą do łóżka. Oraz oczywiście zakochują się w sobie , ale obawiają się również o przyszłość , bo obie mieszkają na różnych kontynentach. A w pewnym momencie nawet się kłócą , bo Skye chcę odpuścić tą zemstę i zapomnieć o Jordy’m , a także skupić się na sobie i Mayi , ale Maya nie potrafi odpuścić i w końcu nadchodzi koniec programu i Jordy wybiera Maye i , gdy nagrywają swój Happy End nagle Maya stwierdza , że zakochała się w kimś innym i mówi , że to Skye i ta pojawia się na scenie i odwzajemnia uczucia i się całują ku uciesze reszty uczestniczek , a także widowni i tylko Jordy jest wściekły i po nagraniu kłóci się z nimi i mówi Mayi , że nikt nie uwierzy w Jej historyjki o Nim i ludzie Ją znienawidzą , a także próbuję przekonać Skye , że Maya jest tą złą , ale ta już mu nie wierzy. Następnie mija trochę czasu i okazuję się , że bohaterki są w szczęśliwym związku na odległość i ludzie uwielbiają ich historię miłosną , a sam Jordy ma teraz mnóstwo kłopotów , bo zaczęły się zgłaszać różne kobiety i opowiadać jaki jest naprawdę. I na koniec Skye czeka na Maye , która właśnie Ją odwiedza i dostaję informację , że do sieci wyciekł filmik , który pokazuję prawdziwego Jordy’go i już wiadomo , że będzie miał przesrane. I okazuję się również , że bohaterki utrzymują kontakt z dziewczynami , które poznały w programie. A , gdy po chwili zjawia się Maya bohaterki rzucają się sobie w objęcia i po chwili Skye mówi Jej o filmiku i ta się cieszy , ale mówi , że później mogą o tym pogadać , a teraz zrobią coś na co czekała cały tydzień i po tych słowach się całują. I tak się kończy historia. Książka jest naprawdę świetna i wciągnęła mnie od samego początku. Bardzo polubiłem też Maye i Skye , a ich relacja była fantastyczna. Nawet jak się kłóciły. A sam Jordy był cholernie irytujący. To Jego zapatrzenie w siebie i fakt , że uważał się za ósmy cud świata strasznie mnie wkurzało. Na szczęście bydlak dostał zasłużoną karę i bardzo dobrze. A po wydarzeniach w reality nazywają go w sieci drapieżnikiem. I już na pewno nie będzie miał takiego życia jak wcześniej. I naprawdę można poczuć satysfakcję z Jego porażki. Co do reszty dziewczyn to tak pół na pół. Niektóre nawet polubiłem , a inne mnie irytowały tym jakie wpatrzone były w Jordy’go(Choć potem zmieniły stronę) Ciekawe też jak dalej potoczyło się życie Skye i Mayi. Jednak patrząc na finał na pewno przezwyciężą dzielącą ich odległość i będą razem całe życie

1970

Gdy przeczytałam "Perfect on paper", byłam zachwycona. Gdy sięgnęłam po "Only mostly devastated", rozczarowałam się. Z "Nigdy przenigdy nie będziemy razem" stoję w rozkroku - z jednej strony nie dorasta do młodzieżowej wariacji Cyrano de Bergerac, z drugiej jest lepsza od nastoletniej historii o drugiej szansie.

Podoba mi się koncepcja satyrycznego i dość pesymistycznego spojrzenia na reality show. Podobają mi się obie protagonistki - mimo że nie potrafię dostrzec dla nich długoterminowego szczęśliwego zakończenia. Polubiłam nawet pozostałe uczestniczki programu - choć Gonzales nie pozwoliła nam ich lepiej poznać.

Żałuję, że więcej czasu autorka nie poświęciła na pogłębienie protagonistek. Po świetnym początku - takim, który obiecywał naprawdę wiele i który poprzez kilka dialogów potrafił zarysować dobrze postać Mai, Gonzales nie pociągnęła tego dalej. Rozmowy między bohaterkami wydają się często puste i choć widzę zauroczenie, to nie dostrzegam nic poza tym.

"Nigdy przenigdy nie będziemy razem" raczej nie zostanie moją ulubioną powieścią Sophie Gonzales - to miejsce dzielnie trzyma "Perfect on paper". Ale Mayę i Skye mimo ich niedoróbek i braku pogłębienia ich postaci będę wspominać miło.

Podoba mi się koncepcja satyrycznego i dość pesymistycznego...

🩵💙Moja Opinia💙🩵
5/2024
"Nigdy ,Przenigdy Nie Będziemy Razem"
@sgonzalesauthor

Zacznę od tego,że nigdy ,Przenigdy Nie wzięłabym udziału w żadnym reality show ,zdecydowanie NIE.🫢

Maya po dwóch latach od rozstania dostaje propozycję wzięcia udziału w programie, w którym będzie miała możliwość spotkać ponownie swojego byłego wraz z innymi "eks "
Zła wiadomość jest taka ,że będzie tam również Skye,to dziewczyna,dla której Jordy porzucił Maye.

Jeśli chodzi o sam pomysł fabuły tej książki to był całkiem niezły do pewnego momentu.
No właśnie początek jest extra, fajnie się czyta ,ale potem mi czegoś brakowało, sama do końca nie wiem czego.
Na pewno drażnił mnie niesamowicie Jordy,to ten buc ,który myśli, że jest super gwiazdą, Boszsze co to był za beznadziejny bohater 🫣

Najbardziej podobały mi się Maya i Skye,były zabawne i jak już doszły do porozumienia i zrozumiały ,że tak naprawdę Jordy to krętacz ,obrały wspólną ścieżkę i....znalazły miłość
I nie do końca mi się to zgrało,nie czułam żadnej chemii między dziewczynami.

Czy po przeczytaniu tej książki nadal nie wzięłabym udziału w reality show????ZDECYDOWANIE, NIE WZIĘŁABYM UDZIAŁU 🫣

Książka z dobrym pomysłem, ale to nie do końca mój klimat.

🩵💙Moja Opinia💙🩵
5/2024
"Nigdy ,Przenigdy Nie Będziemy Razem"
@sgonzalesauthor

Zła wiadomość jest taka...

ᴄᴢʏ ᴛᴏ sᴇɴsᴏᴡɴᴇ, ᴀʙʏ ᴅᴡᴜᴋʀᴏᴛɴɪᴇ ᴅᴏśᴡɪᴀᴅᴄᴢᴀᴄ́ ᴛᴇɢᴏ sᴀᴍᴇɢᴏ ᴢᴡɪᴀ̨ᴢᴋᴜ? ᴡɪᴇ̨ᴋsᴢᴏśᴄ́ ʟᴜᴅᴢɪ ᴏᴅᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢɪᴀᴌᴀʙʏ ᴘʀᴢᴇᴄᴢᴀ̨ᴄᴏ, ᴀʟᴇ ɪsᴛɴɪᴇᴊᴀ̨ ᴛᴀᴄʏ, ᴋᴛᴏ́ʀᴢʏ ᴅᴇᴄʏᴅᴜᴊᴀ̨ sɪᴇ̨ ɴᴀ ᴛᴏ sᴘʀᴀᴡᴅᴢᴇɴɪᴇ, ᴀ ᴅᴏsᴋᴏɴᴀᴌᴀ̨ ᴘʟᴀᴛғᴏʀᴍᴀ̨ ᴅᴏ ᴛᴇɢᴏ ᴄᴇʟᴜ ᴊᴇsᴛ ᴘʀᴏɢʀᴀᴍ ʀᴀɴᴅᴋᴏᴡʏ „ᴍɪᴌᴏśᴄ́ ᴏᴅ ɴᴏᴡᴀ”
sᴘᴏᴌᴇᴄᴢᴇɴ́sᴛᴡᴏ ᴘᴏᴅᴢɪᴡɪᴀ ᴊᴇᴅɴᴇɢᴏ ᴄʜᴌᴏᴘᴀᴋᴀ, ᴜᴢɴᴀᴊᴀ̨ᴄ ɢᴏ ᴢᴀ ɪᴅᴇᴀᴌ, ᴀʟᴇ ᴊᴇᴅʏɴɪᴇ ɴɪᴇʟɪᴄᴢɴɪ sᴀ̨ śᴡɪᴀᴅᴏᴍɪ, ᴊᴀᴋ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅᴇ̨ ᴡʏɢʟᴀ̨ᴅᴀ ᴊᴇɢᴏ ʀᴇʟᴀᴄᴊᴀ ᴢ sᴢᴇśᴄɪᴏᴍᴀ ʙʏᴌʏᴍɪ ᴅᴢɪᴇᴡᴄᴢʏɴᴀᴍɪ.
ʀᴇᴄᴇɴᴢᴜᴊᴀ̨ᴄ ᴘᴏᴡɪᴇśᴄ́ sᴏᴘʜɪᴇ ɢᴏɴᴢᴀʟᴇs ᴏ ɴɪᴇᴌᴀᴛᴡᴇᴊ sᴢᴛᴜᴄᴇ ,,ᴡʏʙᴀᴄᴢᴇɴɪᴀ". "ɴɪɢᴅʏ ᴘʀᴢᴇɴɪɢᴅʏ ɴɪᴇ ʙᴇ̨ᴅᴢɪᴇᴍʏ ʀᴀᴢᴇᴍ", ɴɪᴇ sᴘᴏsᴏ́ʙ ɴɪᴇ ᴡᴘᴀśᴄ́ ᴡ ᴡɪʀ ᴇᴍᴏᴄᴊɪ ɪ sᴋᴏᴍᴘʟɪᴋᴏᴡᴀɴʏᴄʜ ʀᴇʟᴀᴄᴊɪ.
ɢᴌᴏ́ᴡɴᴀ ғᴀʙᴜᴌᴀ sᴋᴜᴘɪᴀ sɪᴇ̨ ɴᴀ ᴅᴡᴏ́ᴄʜ ʙᴏʜᴀᴛᴇʀᴋᴀᴄʜ, ᴍᴀʏɪ ɪ sᴋʏᴇ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴘᴏᴢɴᴀᴊᴀ̨ sɪᴇ̨ ᴡ ɴɪᴇᴛʏᴘᴏᴡʏᴄʜ ᴏᴋᴏʟɪᴄᴢɴᴏśᴄɪᴀᴄʜ - ᴡ ʀᴇᴀʟɪᴛʏ sʜᴏᴡ ᴅᴏᴛʏᴄᴢᴀ̨ᴄʏᴍ ɪᴄʜ ᴡsᴘᴏ́ʟɴᴇɢᴏ ʙʏᴌᴇɢᴏ ᴄʜᴌᴏᴘᴀᴋᴀ, ᴊᴏʀᴅʏ'ɪᴇɢᴏ. ʀᴏ́ᴢ̇ɴɪᴄᴀ ᴍɪᴇ̨ᴅᴢʏ ɴɪᴍɪ ᴘᴏʟᴇɢᴀ ɴᴀ ᴛʏᴍ, ᴢ̇ᴇ sᴋʏᴇ ᴄʜᴄᴇ ᴅᴏᴡɪᴇᴅᴢɪᴇᴄ́ sɪᴇ̨, ᴄᴢʏ ᴜᴄᴢᴜᴄɪᴇ ᴍɪᴇ̨ᴅᴢʏ ɴɪᴀ̨ ᴀ ᴊᴏʀᴅʏᴍ ᴊᴇsᴢᴄᴢᴇ ɪsᴛɴɪᴇᴊᴇ, ᴘᴏᴅᴄᴢᴀs ɢᴅʏ ᴍᴀʏᴀ ᴘʀᴀɢɴɪᴇ ᴢᴇᴍsᴛʏ ᴢᴀ ᴢᴅʀᴀᴅᴇ̨ ᴢᴇ sᴛʀᴏɴʏ ʙʏᴌᴇɢᴏ ᴄʜᴌᴏᴘᴀᴋᴀ.ᴡ śᴡɪᴇᴄɪᴇ ʀᴇᴀʟɪᴛʏ sʜᴏᴡ, ɢᴅᴢɪᴇ ᴋᴌᴀᴍsᴛᴡᴏ ɪ ᴍᴀɴɪᴘᴜʟᴀᴄᴊᴀ sᴀ̨ ɴᴀ ᴘᴏʀᴢᴀ̨ᴅᴋᴜ ᴅᴢɪᴇɴɴʏᴍ, ᴘᴏsᴛᴀɴᴀᴡɪᴀ sᴛᴀᴡɪᴄ́ ᴄᴢᴏᴌᴀ sᴡᴏᴊᴇᴍᴜ ʙʏᴌᴇᴍᴜ ᴄʜᴌᴏᴘᴀᴋᴏᴡɪ ɪ ᴋᴏɴᴋᴜʀᴇɴᴄᴊɪ ᴡ ʀᴏʟɪ ɢᴌᴏ́ᴡɴᴇᴊ. ᴛᴀ ɴɪᴇʙᴀɴᴀʟɴᴀ ᴋᴏɴᴄᴇᴘᴄᴊᴀ ɴᴀᴅᴀᴊᴇ ᴘᴏᴡɪᴇśᴄɪ ᴜɴɪᴋᴀʟɴʏ ᴄʜᴀʀᴀᴋᴛᴇʀ, ᴀ ᴄᴢʏᴛᴇʟɴɪᴋᴏᴡɪ ᴢᴀᴘᴇᴡɴɪᴀ ɴɪᴇᴢᴀᴘᴏᴍɴɪᴀɴᴀ̨ ᴅᴀᴡᴋᴇ̨ ᴇᴍᴏᴄᴊɪ.
ᴡɪᴏᴅᴀ̨ᴄ ɴᴀs ᴘʀᴢᴇᴢ ʟᴀʙɪʀʏɴᴛ ᴜᴄᴢᴜᴄ́ ɪ ᴋᴏɴғʟɪᴋᴛᴏ́ᴡ, ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ sᴘʀᴀᴡɪᴀ, ᴢ̇ᴇ ᴘʀᴢᴇᴊśᴄɪᴇ ᴢ ʀʏᴡᴀʟɪᴢᴀᴄᴊɪ ᴅᴏ ᴡsᴘᴏ́ᴌᴘʀᴀᴄʏ ᴘᴏᴍɪᴇ̨ᴅᴢʏ ᴍᴀʏᴀ̨,ᴀ sᴋʏ ɴᴀsᴛᴇ̨ᴘᴜᴊᴇ ɢᴡᴀᴌᴛᴏᴡɴɪᴇ, ᴊᴀᴋʙʏ ᴋᴛᴏś ᴡʏᴄɪᴀ̨ᴌ ᴋʟᴜᴄᴢᴏᴡʏ ғʀᴀɢᴍᴇɴᴛ ᴏᴘᴏᴡɪᴇśᴄɪ?
ᴊᴏʀᴅʏ ᴍɪʟʟᴇʀ, ᴘᴏsᴛᴀᴄ́ ᴄᴇɴᴛʀᴀʟɴᴀ ᴏ ᴡʏᴊᴀ̨ᴛᴋᴏᴡʏᴍ ᴄʜᴀʀᴀᴋᴛᴇʀᴢᴇ, ᴢᴏsᴛᴀᴌ ᴍɪsᴛʀᴢᴏᴡsᴋᴏ ᴜᴋᴀᴢᴀɴʏ ᴊᴀᴋᴏ ᴍᴀɴɪᴘᴜʟᴀᴛᴏʀ, ᴀ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴢɢʀᴀʙɴɪᴇ ᴏᴅᴅᴀᴌᴀ ᴊᴇɢᴏ ɴᴀʀᴄʏsᴛʏᴄᴢɴᴇ ᴄᴇᴄʜʏ. ᴘᴏᴍɪᴍᴏ ᴢ̇ᴇ ᴊᴇɢᴏ ᴘᴏsᴛᴀᴄ́ ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛ ᴘᴏᴡsᴢᴇᴄʜɴɪᴇ ᴜʟᴜʙɪᴏɴᴀ̨ ᴢᴇ ᴡᴢɢʟᴇ̨ᴅᴜ ɴᴀ ᴋᴏɴᴛʀᴏᴡᴇʀsʏᴊɴᴇ ᴢᴀᴄʜᴏᴡᴀɴɪᴀ, ᴏsᴏʙɪśᴄɪᴇ ᴘʀᴢʏᴄɪᴀ̨ɢɴᴇ̨ᴌᴀ ᴍɴɪᴇ ɴɪᴇᴢᴡʏᴋᴌᴀ ᴏᴅᴍɪᴇɴɴᴏśᴄ́ ʙᴏʜᴀᴛᴇʀᴏ́ᴡ ɪ ᴍɪsᴛʀᴢᴏᴡsᴋɪᴇ ᴘʀᴢᴇᴅsᴛᴀᴡɪᴇɴɪᴇ ᴛᴇɢᴏ ɴᴀʀᴄʏsᴛʏᴄᴢɴᴇɢᴏ ᴄʜᴀʀᴀᴋᴛᴇʀᴜ. ᴀᴜᴛᴏʀᴄᴇ ᴜᴅᴀᴌᴏ sɪᴇ̨ sᴛᴡᴏʀᴢʏᴄ́ ᴘᴏsᴛᴀᴄ́, ᴋᴛᴏ́ʀᴀ ᴡʏᴡᴏᴌᴜᴊᴇ ʀᴏ́ᴢ̇ɴᴏʀᴏᴅɴᴇ ᴇᴍᴏᴄᴊᴇ ᴜ ᴄᴢʏᴛᴇʟɴɪᴋᴏ́ᴡ, ᴄᴏ ᴊᴇsᴛ ɴɪᴇᴢᴡʏᴋʟᴇ ɪᴍᴘᴏɴᴜᴊᴀ̨ᴄᴇ.
ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡʏᴍ ᴀᴛᴜᴛᴇᴍ ᴘᴏᴡɪᴇśᴄɪ ᴊᴇsᴛ ɴɪᴇʙᴀɴᴀʟɴᴇ ᴡʏᴋᴏʀᴢʏsᴛᴀɴɪᴇ ᴍᴏᴛʏᴡᴜ ʀᴇᴀʟɪᴛʏ sʜᴏᴡ, ᴄᴏ ɴᴀᴅᴀᴊᴇ ʜɪsᴛᴏʀɪɪ ʟᴇᴋᴋᴏśᴄɪ ɪ ʀᴏᴢʀʏᴡᴋᴏᴡᴇɢᴏ ᴄʜᴀʀᴀᴋᴛᴇʀᴜ. ᴊᴇᴅɴᴀᴋᴢ̇ᴇ, ᴍɪᴍᴏ ᴡᴇsᴏᴌᴇɢᴏ ᴛᴌᴀ, ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ɴɪᴇ ᴢᴀᴘᴏᴍɪɴᴀ ᴘᴏʀᴜsᴢʏᴄ́ ɢᴌᴇ̨ʙsᴢʏᴄʜ ᴋᴡᴇsᴛɪɪ ᴢᴡɪᴀ̨ᴢᴀɴʏᴄʜ ᴢ ᴡᴀʀᴛᴏśᴄɪᴀ̨ ᴡᴌᴀsɴᴀ̨ ɪ ᴢᴅᴏʟɴᴏśᴄɪᴀ̨ ᴡʏʙᴀᴄᴢᴀɴɪᴀ.
ᴢᴀᴋᴏɴ́ᴄᴢᴇɴɪᴇ ɴɪᴇ ᴅᴏsᴛᴀʀᴄᴢʏᴌᴏ ᴍɪ sᴀᴛʏsғᴀᴋᴄᴊɪ, ᴊᴀᴋᴀ̨ ᴍɪᴀᴌᴏʙʏ ᴍɪ ᴘʀᴢʏɴɪᴇśᴄ́ ɢᴌᴏ́ᴡɴᴇ ᴢᴀᴍɪᴇʀᴢᴏɴᴇ ᴢᴀᴋᴏɴ́ᴄᴢᴇɴɪᴇ. ᴊᴇᴅɴᴀᴋᴢ̇ᴇ, ᴄᴏ ᴅᴏ ᴛᴇɢᴏ, ᴊᴀᴋɪᴇ ʙʏᴌᴏ ᴛᴏ ᴢᴀᴍɪᴇʀᴢᴇɴɪᴇ, ᴢᴏsᴛᴀᴡɪᴀᴍ ᴛᴏ ᴄᴢʏᴛᴇʟɴɪᴋᴏᴍ ᴅᴏ ᴏᴅᴋʀʏᴄɪᴀ. ᴘᴏᴍɪᴍᴏ ᴇᴘɪʟᴏɢᴜ, ᴘᴏᴢᴏsᴛᴀᴊᴇ ᴘᴇᴡɪᴇɴ ɴɪᴇᴅᴏsʏᴛ ᴢᴡɪᴀ̨ᴢᴀɴʏ ᴢ ғɪɴᴀᴌᴇᴍ.
ᴄᴢʏ ᴡᴀʀᴛᴏ ᴢᴀʀʏᴢʏᴋᴏᴡᴀᴄ́ ᴡᴢɪᴇ̨ᴄɪᴇ ᴜᴅᴢɪᴀᴌᴜ ᴡ ʀᴇᴀʟɪᴛʏ sʜᴏᴡ ᴅʟᴀ ᴢᴇᴍsᴛʏ ɴᴀᴅ ᴇᴋs? ᴛᴏ ᴘʏᴛᴀɴɪᴇ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴘᴏᴢᴏsᴛᴀᴊᴇ ᴡ ɢᴌᴏᴡɪᴇ ᴄᴢʏᴛᴇʟɴɪᴋᴀ ᴘᴏ ᴢᴀᴋᴏɴ́ᴄᴢᴇɴɪᴜ ʟᴇᴋᴛᴜʀʏ. ᴊᴇᴅɴᴏ ᴊᴇsᴛ ᴘᴇᴡɴᴇ - ɴɪɢᴅʏ, ᴘʀᴢᴇɴɪɢᴅʏ ɴɪᴇ ᴡʀᴀᴄᴀᴊ ᴅᴏ sᴡᴏᴊᴇɢᴏ ᴇᴋs!

Reality show, nieoczywiste enemies to lovers, ogromna dawka humoru, ale i wzruszeń. Uwielbiam tę książkę!

Gdy Maya dostaje propozycję wzięcia udziału w reality show, w którym ma rywalizować z innymi (byłymi) dziewczynami o powrót do swojej dawnej miłości... z miejsca ją odrzuca. Jordy, nie dość, że w trakcie ich związku zdradzał ją z inną, to jeszcze później przekonał wszystkich, że to ona jest wariatką i dopowiada sobie historie, których nie było.

Po namyśle dziewczyna stwierdza jednak, że taki program, to idealna okazja, żeby zdemaskować idealnego w oczach świata byłego i odegrać się na nim za wszystko, co jej zrobił.

Sprawa komplikuje się nieco, gdy po dotarciu do miejsca nagrywek, okazuje się, że współlokatorka Mayi ma być… Skye. Czyli dokładnie ta laska, która sprzątnęła jej Jordyego sprzed nosa.

Zaczynając czytać tę książkę, wiedziałam, że pojawi się tutaj WLW i omg, jak ja czekałam na ten moment! Grumpy Maya z ciętym językiem i Skye wyglądająca przy niej jak niewinny aniołek. To mogło się skończyć albo genialnym romansem, albo kompletną katastrofą. Odkrycie tego, zostawiam jednak wam.

Ja bawiłam się świetnie i wciągnęłam tę powieść dosłownie w jeden dzień. Idealna na każdy zastój czytelniczy, lekka, ale z fajnym przesłaniem, momentami suuuuper urocza.

• Młodzieżówki

Dodaj cytat z książki Never Ever Getting Back Together