Moc miłości. Myśli dla serca i duszy

Okładka książki Moc miłości. Myśli dla serca i duszy Jenna Ortega
Wydawnictwo Young
2023-11-08
2023-11-08
Karolina Bochenek

Wow. To chyba pierwsze co pomyślałam jak to przeczytałam. Często gdy sławne osoby piszą książki ( a nie mają w tym doświadczenia ) nie wychodzi z tego coś szczególnie wartego przeczytania. Jednak z tym było inaczej. Sięgnełam po tą książkę, ponieważ w jakimś stopniu śledzę karierę Jenny, i gdy zobaczyłam że jej książka została już przetłumaczona, zależało mi by to przeczytać. Tak ogólnie jest to „poradnik” a przynajmniej tak mi się wydaje. Książka bardzo ale to bardzo zachęca do pozytywnego myślenia oraz otaczania się miłością i dobrymi ludźmi. Aktorka opowiada tam co nie co o swoim życiu, ale głównie skupia się na wartościowym przekazie. Może głupio to zabrzmi, ale ta książka wciągneła mnie bardziej niż nie jedna powieść. Dała mi mocno do myślenia. Naprawdę warto po nią sięgnąć, nikt raczej nie pożałuje a u mnie z pewnością ląduje w top 5!❤️

Tytuł: "Moc miłości"
Moja ocena: 7/10

Bardzo ciekawa książka, która w ostatnim czasie dała mi dużo do myślenia. Jenna opowiada o swoich refleksjach i przemyśleniach na temat życia. Ja podziwiam tę aktorkę jest moją inspiracją i wzorem do naśladowania. Polecam każdemu!

Tytuł: "Moc miłości"
Moja ocena: 7/10

Moc miłości" zakupiłam przy okazji promocji w Empiku.
Nie wiedziałam, że tę pozycję napisała aktorka młodego pokolenia.😊

Sama książka jest przejrzysta, a grafiki zawarte w środku bardzo subtelne.
Podzielona została na 8 rozdziałów
(Żyj z miłością, Zachowaj wiarę, Doceniaj swoją rodzinę, Podejmuj ryzyko, Postaw siebie na pierwszym miejscu, Rób dobry użytek ze swojej ambicji, Kochaj siebie, Uwierz w swoją moc). 💪💪💪

W każdym rozdziale po lewej stronie znajdziemy sentencję od autorki, a po prawej krótką opowieść jako rozwinięcie tematu (najczęściej na pół strony).

Jenna podkreśla rolę pozytywnego nastawienia i wyciągania wniosków z popełnionych błędów.
Ukazuje nam jak wielką siłą jest rodzina, przyjaciele i wiara.
Miłość to jej główna siła napędowa, która pozwala aktorce przetrwać ciężkie chwile.
Najciekawsze momenty to ciekawostki z planów filmowych. Możemy zobaczyć jak wygląda życie osoby sławnej, jak dużo pracy trzeba włożyć w aktorstwo i z jakimi rzeczami (zazdrość, obmawianie) trzeba się mierzyć. Widzimy także, że aktorka jest taka jak wielu z nas ma kompleksy, chwile zwątpienia, lęki, choruje na depresję.💥

Książka zachowuje logiczny porządek pomimo tego, że w teorii poruszane są kolejnych tematy, nie mogłam wyzbyć się wrażenia, że książka jest schematyczna i kręcimy się w kółko.🔄🔄

Jak dla mnie to prosty poradnik jakich wiele. Jenna pisała go mając 17 lat i jest to zdecydowanie pozycja dla młodszych odbiorców. Dziwnie czyta się "mama powiedziała", "mama przypomniała" itd. Osobiście "Moc miłości" nie przypadła mi do gustu.

Wszystko napisane pobieżnie, skrótowo. Rozumiem zamysł, bo na każdy temat można by napisać oddzielną książkę, ale jednak wnioski są powielane i większość zmierza do tego samego.

Książka czyta się niemal sama, ale jak dla mnie za wiele ta lektura nie wnosi.
Część osób uzna ją za komfortową książkę , dla mnie była jednak momentami irytująca i bez polotu. 🥱

IG @zmowaksiazkowa

Moc miłości" zakupiłam przy okazji promocji w Empiku.
Nie wiedziałam, że tę pozycję napisała aktorka młodego pokolenia.😊

Sama książka jest przejrzysta, a grafiki zawarte w środku bardzo subtelne.
Podzielona została na 8 rozdziałów

Warto tę książkę polecić młodzieży. Moją kopię oddałam siostrzenicy i mam nadzieję, że przeczyta i poczuje się otoczona miłością <3 Nie taką romantyczną czy infantylną, ale prawdziwą, realną, rozumiejącą miłością. Właśnie takie emocje wzbudziła we mnie ta książka. Mimo że bardzo szybko przez nią przeszłam. Podejrzewam, że najlepiej czytać sobie po kilka stron dziennie, zaznaczać co bardziej trafione i później do nich wracać.
Forma bardzo młodzieżowa, czyli krótka, zwięzła z jednym zdaniem po lewej stronie i kilkunastozdaniową anegdotą po prawej.
Zaskoczyła mnie dojrzałość tej wtedy 17-letniej aktorki. I jej wiara w Boga. Choć stara się być w tym nienachalna i dawać czytelnikowi przestrzeń, to jednak książka (jak i pewnie jej życie) jest mocno zbudowana na wierze.

Współpraca recenzencka - Wydawnictwo Young

„Ty decydujesz kogo uznasz za swoja rodzine „

Jenna Ortega - Co aktorka i celebryta może wiedzieć o prawdziwym życiu ? Okazuje się , że naprawdę dużo, ponieważ musiała w bardzo młodym wieku podejmować trudne decyzje czy mieszkać miesiącami z dala od rodziny i przyjaciół.

Moc Miłości, czyli zbiór sentencji i prawd życiowych w zgodzie , z którymi Jenna funkcjonuje każdego dnia i mówi otwarcie , że jest szczęśliwym człowiekiem.
Moim zdaniem każdy z nas żyje pod swego rodzaju presją , stresem ,a dni mijają w błyskawicznym tępie. Warto wówczas usiąść i poświęcić kilka minut na przypomnienie sobie co tak naprawdę w życiu ma dla nas największe znaczenie. Autorka w książce porusza tematy związane z uduchowieniem , samoakceptacją , wiarą w siebie czy dążeniem do wyznaczonego celu .

Proste myśli dla serca i duszy , o których człowiek musi sobie od czasu do czasu przypomnieć oraz docenić siebie i bliskich .

Książka jest lekturą obowiązkową dla każdej nastolatki . Wierzę , że młodzi ludzie wyniosą z niej o wiele więcej . Jest to pozycja , która uczy i kształtuje charakter.

Poleciłabym tą pozycję z czystym sumieniem dla młodszej wersji siebie .

Współpraca recenzencka - Wydawnictwo Young

„Ty decydujesz kogo uznasz za swoja rodzine „

Moc Miłości, czyli zbiór sentencji i prawd życiowych w...

Czytając ten poradnik czułam się bardzo komfortowo i poznałam Jennę z tej niepopularnej strony. Autorka przedstawiła nam, że wszyscy - nawet ona, mają swoje problemy, i to jest naturalne ale zawsze można zmienić to, jak je postrzegamy. Warto na chwilę się zatrzymać i przemyśleć to, co jest dla nas ważne i to co nie wniesie za dużo do naszego życia. ,,Nie warto przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu" to właśnie zrozumiałam po skończeniu tej książki i postanowiłam zacząć to realizować 💋

Książka jest przepięknie wykonana, a styl piania autorki bardzo prosty i przyjemny. Książka dała mi duzo do przemyślenia i stała się jedną z tych komfortowych, do których bede wracać.
Znajdziemy w niej duzo myśli podnoszących nas na duchu i podnoszących naszą samoocenę i pewność siebie 💪🏼💓
Uważam ze jest to must have dla każdego!! I nigdy nie jest za późno na przeczytanie tej książki ✨
[współpraca barterowa z Wydawnictwo Young]

Do tej książki na pewno będę wracać bardzo często.
Stała się ona moją konfortową książka, która pomogła mi zrozumieć wiele rzeczy. Dzięki niej także mogłam lepiej poznać jej autorkę.
Książka Jenny Ortegi pokazała mi, żeby być sobą, że nawet najmniejszy gest może sprawić komuś przyjemność, i że na niektóre rzeczy po prostu nie mamy wpływu.
"Moc miłości" może posłużyć niektórym osobom jako forma terapii, którą bardzo polecam.

Do tej książki na pewno będę wracać bardzo często.
"Moc miłości" może posłużyć...

Pewnie nigdy bym nie przeczytał tej książki , gdyby nie fakt , że napisała Ją Jenna Ortega , którą bardzo lubię. Ogólnie książka jest bardzo dobra , ale nie jest to typowa książka. Po prostu mamy tu zbiór różnych myśli autorki i trochę Jej wspomnień związanych z aktorstwem , szkołą , rodziną i przyjaciółmi. Samą książkę bardzo szybko się czyta(Przeczytałem w 2 godziny) i nie będzie to czas stracony

Tytuł: Moc miłości, myśli dla serca I duszy🦋💛
Ocena: 4/5⭐️

~Recenzja~
🌼Opowiem wam trochę o poradniku, który po części mnie zachwycił, irytując w tym samym momencie.

🌼 Jenna Ortega jest bardzo znaną postacią w świecie aktorstwa, czy Hollywood, jednak nie liczyłam na nic specjalnego po tym przewodniku. Myślałam, że pozostanie w swojej branży i naprawdę się nie spodziewałam, że pójdzie w takim kierunku.

🌼 Książka ta zawiera wiele wspaniałych myśli, porad, sytuacji z życia Jenny, potrafi naprawić zły humor. Była dla mnie światełkiem w tunelu i po przeczytaniu inaczej spojrzałam na ludzi, na świat, na wiarę, czy na miłość. Zmusiła mnie do refleksji nad moim zachowaniem w stosunku do innych, a moje ambicje i lęki przestały mnie aż tak przerażać.

🌼 Ortega pisząc tą książkę miała zaledwie 18 lat, więc musi być szalenie ambitną i inteligentą kobietą, żeby pokazać nam wsparcie, przekazać swoją historię i chcąc się nią podzielić. Poczułam się w pewien sposób zrozumiana, wysłuchana. Mamy tylko jedno życie i twierdzę że szacunek jest bardzo ważny I ten temat również został tutaj poruszony.
🌼 Z niektórymi historiami Jenny naprawdę się utożsamiałam, poczułam napływ energii, siły do działania i pewności siebie.
🌼 Myślę, że każdy powinien to przeczytać, szczególnie w okresie dojrzewania, jakiegoś przełomu w życiu, ciężkich chwil, załamania, bo podniesie was ona na duchu i inaczej sporzycie na sytuację, w której się znajdujecie.
🌼 Była jedna rzecz, która strasznie mnie irytowała. Po kilku stronach zaczęłam zauważać pewien schemat i książka toczyła się dosłownie po kilku tych samych przeżyciach Jenny. Nie zliczę ile razy miałam ochotę wyrzucić tą książkę przez okno w związku z powyższym. Nie wiem, może to tylko moje odczucie. Jednak mimo to nadal twierdzę, że jest warta przeczytania.

🌼 Całokształt książki mi się podoba. Format jest przejrzysty, miałam miejsce na dopiski, stokrotki na okładce i wklejce skradły moje serce bahahah. W samym tytule mamy ,,myśli dla serca I duszy" I w moim przypadku naprawdę ukoiły i dały mi do myślenia. Polecam!🌼🩵

[współpraca reklamowa @wydawnictwoyoung]

🌼 Wydawnictwo: @wydawnictwoyoung

[ współpraca recenzencka z @wydawnictwoyoung ]

Bardzo dziękuję @wydawnictwoyoung za egzemplarz recenzencki 🤍

🌼 Opis od wydawcy:

Jenna Ortega, uwielbiana na całym świecie aktorka młodego pokolenia, zaprasza w podróż pełną wzruszeń z książką w ręku. Napisany przez nią poradnik przypomina czytelnikom, że w każdym drzemie potężna moc i żenigdy nie jesteśmy sami. Zawsze otacza nas miłość.

"Moc miłości. Myśli dla serca i duszy" to książka, która może cię wspierać w najtrudniejszych chwilach, a przyda się także w najradośniejszych momentach życia. Pokazuje, że miłość to uniwersalna siła, która pozwala nam przetrwać na przekór wszystkiemu. Zachęca do akceptacji samego siebie, budowania wartościowych relacji z innymi i czerpania radości z najmniejszych nawet rzeczy.

🌼 Moja recenzja:

Książka jest bardzo komfortowa. Jest to świetny poradnik, który pozwala nam przemyśleć niektóre sprawy. Autorka zawarła w nim swoje przemyślenia i myśli ,,dla serca i duszy". Z pewnością przydadzą się one każdemu 🤍

Sama jestem fanką Jenny Ortegi, znakomitej aktorki. Kiedy dowiedziałam się, że napisała książkę, pomyślałam sobie, że muszę ją przeczytać. Wy też musicie! 🥰 Czytając, możemy bliżej poznać autorkę.
Książka jest bardzo wartościowa i potrzebna młodym ludziom. Napisana jest prostym, lekkim i młodzieżowym językiem. Czyta się ją szybko i przyjmie.

Wiele emocji autorka włożyła w pisanie. Treści w niej zawarte są uniwersalne i ponadczasowe.
Książka zdecydowanie jest dla osób, które z jakiś powodów mają niską samoocenę i nie wierzą w siebie. Mocno nas podbudowuje i zmusza do refleksji. Autorka potrafi świetnie do nas trafić. Poruszane przez nią kwestie i problemy są bardzo ważne i dojrzałe. Dużo wniosła do mojego życia. Poradnik zawiera wspaniałe rady 😍 Uważam, że naprawdę może pomóc wielu osobom w codziennym życiu.

Podsumowując, książka bardzo mi się podobała i Wam ją polecam. Koniecznie musicie ją przeczytać, niezależnie od wieku! 🤍 Z pewnością trafi do każdego z Was i zmusi do refleksji. Ten poradnik jest wspaniały 😍

🌼 Ocena: 5/5⭐.

🌼 ,,Moc miłości. Myśli dla serca i duszy" 🌼