W szponach mrozu

Tłumaczenie: Monika Gajdzińska
Cykl: Akademia wampirów (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
1 142
1 087
Frostbite
Afrodyta

Nazywam się Rose Hathaway. Mam siedemnaście lat i szkolę się w ochronie wampirów i zabijaniu strzyg. Jestem beznadziejnie zakochana w niewłaściwym mężczyźnie, a moja najlepsza przyjaciółka wykazuje zdolności magiczne, które mogą doprowadzić ją do obłędu. Cóż, nikt nie powiedział, że szkoła średnia to bułka z masłem. Zuchwały atak strzyg na szanowaną rodzinę morojów wstrząsnął uczniami...

Cóż, nikt nie powiedział, że szkoła średnia to bułka z masłem.

Zuchwały atak strzyg na szanowaną rodzinę morojów wstrząsnął uczniami Akademii. Nadchodzi przerwa świąteczna i by zapomnieć o tragedii, wszyscy wyruszają do luksusowego kurortu narciarskiego. Rose jednak trudno myśleć o wakacjach. Do grona nauczycieli dołączyła legendarna strażniczka… jej matka. Na domiar złego Dymitr interesuje się inną kobietą, Mason nie ukrywa, że z chęcią zamieniłby przyjaźń na coś więcej, a tajemniczy i arogancki nieznajomy wpada na dziewczynę częściej, niżby sobie życzyła.
Pośród sennych zimowych krajobrazów kryje się jednak niebezpieczeństwo. Czy Rose zdoła w porę je dostrzec?

"Akademia wampirów" to cykl powieściowy, który pokochali wielbiciele "Zmierzchu" Stephenie Meyer.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: http://nk.com.pl

Lenalee | 2010-08-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

Zanim przeczytałam książkę, zerknęłam na opis. Jedno zdanie przede wszystkim rzuciło mi się w oczy i wywołało tak wielką rządzę mordu, o jaką się nawet nie podejrzewałam. "Na domiar złego Dymitr interesuje się inną kobietą...". W zasadzie chyba nawet nie byłam zła na to, że jest inna kobieta. Najbardziej denerwowała mnie myśl, że Rose i Dimka (swoją drogą uroczo to brzmi) nie mogą być razem, choć oboje tego pragną. Opis ten, a szczególnie to krótkie zdanie, jedynie spotęgowało moją ciekawość odnoście owej książki i marzyłam, by jak najszybciej zatopić się w lekturze. Chyba doskonale znacie to uczucie...?

"W szponach mrozu", kontynuacja Akademii Wampirów, na tle pierwszej części wypada wybornie. Często jest tak, że druga część nie wychodzi już tak dobrze, w porównaniu z pierwszą. Tutaj jednak książka ta sprostała moim oczekiwaniom. Więcej - wiele razy mnie zaskakiwała. Jest naprawdę dużo zabawnych momentów, które osadzone są na tle niebezpieczeństwa i groźby czyhającej na zewnątrz....

silence | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Żaden przymiotnik nie jest w stanie określić co teraz czuję. Jednak spróbuję napisać coś żeby ci, którzy Akademię Wampirów mają przed sobą, jak najszybciej poznali fenomen Richelle Mead.

Jestem całkowicie rozbita, ogromnie sfrustrowana, wielce zmartwiona oraz, co najważniejsze żądna zemsty i przelania krwi. Podczas pochłaniania książki nienawiść buzowała w moich żyłach, a jednocześnie miałam ochotę wykrzyczeć wszystkie sonety miłosne pod adresem pewnego bohatera.
Euforia szaleje we mnie, ponieważ dawno nie spotkałam tak fascynującej powieści. Boże, od teraz to moja jedna z ulubionych książek, przysięgam.

MAGnezja | 2014-04-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2014
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Po przeczytaniu pierwszej części „Akademii Wampirów”, miałam duże wątpliwości czy sięgnąć po jej drugi tom. Pomyślałam jednak, że zaryzykuje, do czego skłoniła mnie również wysoka średnia ocen oraz liczne pozytywne komentarze. Muszę stwierdzić, że zgadzam się z tak wysokimi notami. „W szponach mrozu” jest zdecydowanie lepsza w porównaniu z pierwszym tomem. I wreszcie coś się dzieje, co potwierdza bardzo dynamiczna fabuła. A to wszystko sprawia, że książkę czyta się szybko, ale jednocześnie z zaciekawieniem . Z miłą chęcią sięgnę po kolejną część.

Maggie_Rose Black | 2011-05-02
Przeczytana: 02 maja 2011

„W szponach mrozu” to druga część „Akademii Wampirów” tak samo rewelacyjna i zapierająca dech w piersiach jak poprzednia. Ciągła akcja nie pozwala Czytelnikowi na nudę. Richelle Mead piszę w prosty sposób, ale jakże zaskakujący. Uśmiercenie drugoplanowego bohatera, jakże ważnego dla głównej bohaterki pokazuje, że pisarka nie boi się zrobić niczego. Wiadomo już, że nie skończy się wszystko miło i przyjemnie z wszystkimi bohaterami po boku, że autorka nie tylko zabija złe i czarne postaci, ale także i te działające po stronie dobra. Tym sposobem robi powieść bardziej realistyczną. Choć wampiry, strzygi, damipry i magia nie należą do naszego świata, to sytuacje i uczucia owszem takie jak np. bezgraniczna miłość Rose i Dymitra, która nie może rozwijać z powodu tego kim są i kim chcą być. Muszą w przyszłości oddać się służbie księżniczki Wasyli ostatniiej spadkobierczyni rodu Dragomirów, która ma niezwykłą moc. Do pewnego dnia myślała, że nie wybrała jeszcze specjalizacji w danym...

Agata | 2016-05-19
Na półkach: Re-Read, 2016, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Druga część jest jednym słowem rewelacyjna! Jeszcze lepsza od pierwszego tomu. Rose jest moim zdaniem najlepszą kobiecą postacią w książkach młodzieżowych. Silna, odważna, ceniąca przyjaźń, szczera, a do tego słynie z ciętego języka. Ponadto jest Dymitr <3 Tutaj komentarz jest niepotrzebny :D Pojawia się także nowy bohater Adriana Iwaszkow. Gdy tylko go poznajemy możemy od razu się domyślić, że coś się kroi ;) "W szponach mrozu" przeczytałam w jeden dzień. Wiem, że niektóre osoby są w stanie przeczytać w 24 godziny znacznie więcej niż 300 stron, jednak dla mnie jest to duży wyczyn. Świadczy to o tym, jak dobra jest ta książka. Powracają różne emocje, których doświadczyłam przy czytaniu tej powieści po raz pierwszy parę lat temu i nie mogę się doczekać, aż przeczytam trzeci tom, bo jestem pewna, że się wzruszę.

Może wydawać się, że książki o wampirach są banalne i pisane ku uciesze nastolatek. Jednak jak widać i studentka może czerpać przyjemność z czytania tej historii i ponownie...

nadzieja1925 | 2013-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Wątki miłosne były mile widziane. - podsumowując: Książka mnie zachwyciła, pokochałam i zaczytałam się w niej od razu!
Polecam, oczywiście jeśli lubicie historie o wampirach (to do was, fani Zmierzchu)!!!!!!

Malwina | 2014-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2014

Muszę przyznać, że po drugą część "Akademii Wampirów" sięgnęłam wyłącznie po to, żeby poznać dalsze losy Rose i Dymitra. I co się okazało? Miło się rozczarowałam ;) Jakoś tak więcej akcji jest w tej części, a ogromnym plusem jest postać Christiana, którego lubię coraz bardziej, wraz z jego ciętymi uwagami i sarkazmem. Czyta się lekko i przyjemnie, dlatego bez zastanowienia zaczęłam czytać kolejną, trzecią część. Jestem ciekawa, jak wiele kolorytu wniesie postać Adriana Iwaszkowa, którego obecność została bardzo wyraźnie zaakcentowana w "Szponach mrozu" :)

| 2010-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2010

Obiecałam sobie, że przez kilka kolejnych dni nie sięgnę po nic co miałoby jakikolwiek związek z wampirami. Zbyt dużo tego typu literatury przeczytałam, więc postanowiłam skupić się na nieco innych tematach. Niestety, gdy wzięłam do ręki "W szponach mrozu" mój plan spalił na panewce. Oczarowana pierwszą częścią sagi wręcz nie mogłam się powstrzymać, by nie przedstawić Wam kolejnych przygód Rose i jej przyjaciół.

W Akademii świętego Władymira panuje ponura atmosfera. Złowrogie strzygi we współpracy z ludźmi atakują kolejne rodziny królewskie morojów. Dodatkowo w szkole pojawia się ciotka Christiana, która podczas nadarzającej się okazji wygłasza swoje zdanie na temat uczestnictwa wampirów - u boku swoich strażników - w walce ze złem. Dla głównej bohaterki Tasza Ozera była osobą sympatyczną i odważną, jednak nie zmieniało to faktu, że Rose strasznie zazdrościła jej licznych chwil spędzanych z Dymitrem. Chcąc zapomnieć o nieszczęśliwiej miłości dampirka szuka pocieszenia w ramionach...

Hybrisa | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 31 lipca 2014

Po pierwszej części cyklu Akademii Wampirów byłam lekko zawiedziona. Książka mnie nie oczarowała i wiedziałam, że czegoś mi zabrakło. W związku z czym tym bardziej się cieszę, bo kontynuacja spełniła wszystkie moje oczekiwania.

Wampirzej arystokracji grozi niebezpieczeństwo większe niż kiedykolwiek wcześniej. Strzygi przyjęły nową formę ataków - są zorganizowane, a przez co jeszcze groźniejsze, bardziej bezlitosne i przede wszystkim łakną twojej krwi. W Akademii Św. Wladimira sprawy również nie układają się najlepiej. Rose musi przejść serie zabójczych treningów, aby zostać strażniczką. Przed nią wiele trudnych decyzji, w obliczu których została sama. Czy Liss zupełnie zapomni o przyjaciółce, kiedy ta jej najbardziej potrzebuje i pogrąży się w miłosnych uniesieniach? Czy Dimitr w końcu porzuci zimną maskę, skrywającą jego uczucia i przejmie inicjatywę? Jakby tego było mało, w Akademii pojawi się nowa osoba, która wstrząśnie światem Rose i wywróci go do góry nogami.

W tej części...

Grafitowa_ | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2010

Uwielbiam tę książkę. Na polskie wydanie jeszcze trzeba poczekać ale ja mam już tą pozycję za sobą. Ta akcja, uczucie pomiędzy Rose i Dymitrem. Ta książka jest zachwycająca. Jeszcze lepsza niż Akademia Wampirów