W szponach mrozu

Okładka książki W szponach mrozu
Richelle Mead Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Akademia wampirów (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Akademia wampirów (tom 2)
Frostbite
Nasza Księgarnia
2010-06-16
2010-06-16
Data 1. wydania:
2008-01-01
Monika Gajdzińska
wampiry akademia wampirów miłość strzygi moroje

więcej Więcej

Po przeczytaniu pierwszego tomu jak najprędzej musiałam sięgnąć po kolejny. Tym razem coraz częściej uczniowie Akademii słyszą, że strzygi atakują głównie wampiry, które pochodzą z tych najważniejszych rodzin królewskich. Ginie też przy tym wiele osób, ponieważ strażnicy nie są w stanie sobie poradzić z tym narastającym problemem. Natomiast władze nie chcą słuchać tego, co...

Oceniam to jakbym czytała to wtedy kiedy powinnam, czyli ok. 2013 roku xD

Niebawem kończę 25 lat a książkę o wampirach czytam z zapartym tchem (choć nie bez rumieńca wstydu) w jeden wieczór. I cóż... muszę się nauczyć z tym żyć.

Kolejny tom z serii, który pochłonęłam jednym tchem i ponownie mogę stwierdzić, że seria ta zapowiada się naprawdę obiecująco.
Rozgrywana akcja przenosi się poza mury Akademii, przez co jest ona bardziej urozmaicona i inna od tej z pierwszego tomu.
Poznajemy nowe, intrygujące postacie, a inne żegnamy.
Momentami miałam wrażenie, że ten tom jest spowolnieniem akcji, jednak...

Zagłębiłam się ostatnio ponownie w "Akademię wampirów", lecz nie pamiętam, czy przeczytałam całą serię - teraz na pewno to nadrobię. Seria wciągnęła mnie tak, jak kiedyś, gdy czekałam na kolejne tomy.
Te książki mają w sobie coś, co jedni polubią, a inni znienawidzą - konkretna akcja dzieje się dopiero pod koniec książki. Tak jest również w tej części. Ja na to na pewno nie...

Tak samo jak tom pierwszy, ten czytało się bardzo szybko i przyjemnie

Książka nie jest wybitnym dziełem, ale jest kilka ciekawych wątków i lekko się czyta.

Rose jest tu zdecydowanie dojrzalsza, mierzy się z problemami sercowymi, własną matką, którą zobaczyła pierwszy raz od wieków i strzygami, które zuchwale zaczynają atakować morojów.
W dalszym ciągu jest to świetnie wykreowany świat. Autorka trzyma się mocno tego co stworzyła wcześniej, a nawet trochę za mocno, gdyż na każdym kroku powtarzane są wydarzenia z poprzedniej...

Ta część jest dużo lepsza niż pierwsza. Rose dojrzewa emocjonalnie. Już nie jest tym dzieciakiem z poprzedniej części. Coraz bardziej budzi mój szacunek do niej.

I poznajemy nowego bohatera Adrianka :D ten to dopiero jest pokręcony

Wydarzenia w tej części wstrząsną waszym światem.

Zdecydowanie lepszy tom od pierwszego, jedna z głównych bohaterek - Rose powoli dojrzewa emocjonalnie. Nadal jej zachowanie jest dość dziecinne, ale tok myślenia nieco się przekierowuje na właściwe tory. Lubiłam te momenty, w których dochodziło do spotkania Rose i jej mamy. To zawsze kończyło się jakąś draką :)

8 630
    2 208