Runaway Love

Okładka książki Runaway Love Melanie Harlow
Okładka książki Runaway Love
Melanie Harlow Wydawnictwo: Independently published Cykl: Cherry Tree Harbor (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Cherry Tree Harbor (tom 1)
Independently published
2023-05-04
2023-05-04

Harlow znamy już w Polsce. Jej książki kojarzą mi się z małomiasteczkowym klimatem i fajnym, lekkim romansem. Tak samo jest z Runaway Love. Cała historia ma miejsce w małym miasteczku – Cherry Tree Harbor. Do tego zawiera jeden z moich ulubionych motywów – samotny rodzic, w tym wypadku Austin jest tatą siedmioletnich bliźniaków. Bardzo, ale to bardzo lubię dzieci w książkach. Są szczere aż do bólu, oraz potrafią zawstydzić dorosłych. Wnosza też sporo humoru.
Czytając, było mi żal Austina. Jego cechy charakteru trochę przeszkadzały mu w byciu szczęśliwym. Muszę za to przyznać, że chciałabym mieć takiego brata czy też członka rodziny – oddanego i lojalnego do szpiku kości. Całą książkę, mówił, że nie potrafi kochać. Czy to prawda? No nie. Gdyby nie znał tego słowa, nie stawiałby wszystkich ponad sobą. Uwielbiałam momenty jego interakcji z rodziną. Veronica za to, była naprawdę cudowna. Od samego początku czułam między nimi chemię, mimo to, rozumiałam dlaczego była wycofana. Poza tym ma dość silny charakter i szczerze mówiąc nie rozumiem do teraz, dlaczego dała się tak zmanipulować Neilowi. Myślę, że ona sama nie do końca to rozumiała.
Książkę pokochałam od pierwszej strony. Bardzo szybko się ją czyta i jest naprawdę cudna. Harlow jak zwykle nie zawiodła.

P.S. Musze podzielić się z wami moim ulubionym cytatem z książki. Myślę, że on was zachęci.
“Family is what matters most to Austin and always will.”
“That’s right,” said a deep voice behind me. “And my family includes you.”
Ach, Austin jest po prostu, mniam 😍

Runaway Love od Melanie Harlow to najnowsza książka autorki wydana na zagranicznym rynku oraz pierwsza część w serii Cherry Tree Harbor.

Motywy:
Małomiasteczkowy klimat
Opposite attract
Force proximity
Komedia romantyczna

Ostatnio mialam bardzo dużo hype na książki w tych właśnie klimatach i muszę przyznać że Melanie spełniła wszystkie moje oczekiwania z tą historią, a nawet więcej.

Austin i Roni byli dwojgiem bardzo różnych osobowość i chociaż ich życiowe historie były zupełnie inne, to tak cholernie do siebie pasowali.
Austin urzekł mnie małymi gestami w kierunku Roni. Doceniał w niej to czego inni nigdy nie doceniali, takie drobnostki może, ale które były dla niej ważne. Veronika z kolei widziała w nim to czego inni nie dostrzegali. To że zawsze stawiał wszystkich ponad siebie, a ona uzmysłowiła mu że jego potrzeby też są ważne i czas w końcu pomyśleć o sobie.
Była między nimi ogromna chemia, ale też ten mój ulubiony pull and push, który sprawiał że czytałam książkę z zapartym tchem i ciężko było ją odłożyć nawet na chwilę.
Na aplauz zasługują tu również postacie drugoplanowe jak dzieci Austina, brat oraz jego ojciec, którzy urozmaicali fabułę. To wszystko dało mi genialną mieszankę emocjonalną, od śmiechu po łzy wzruszenia. Mam nadzieję, że ta seria pojawi się na polskim rynku za sprawą Niegrzeczne Książki 😊 Gorąco polecam

Motywy:
Małomiasteczkowy klimat
Opposite attract
Force proximity
Komedia romantyczna

Ostatnio mialam bardzo dużo hype...

• Chce mieć książka
  • Brain Candy